Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 91, 92, 93, 94  Naslednja
iPad 3 - nadaljevanje
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 229
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1821   Objavljeno 24.10.2012 17:13:33
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
LOL, ti si pa pajac Smile Smile
Ko ti zamenjajo ipad dobis refurbished in to je to. V cem je zate razlika ne vem, verjetno le v tvojem principu.

Tudi sam pred tremi tedni kupil iPad 3, pa kaj naj sedaj, takrat sem ga rabil in se vedno je super. Dela povsem enako kot v ponedeljek ali torek pred eventom. Like

Cool Cool

V tem da sem jaz plačal NOV iPad in ne refurbished. Zastopiš razliko? Če bi rad refurbished BI KUPIL refusbished po nižji ceni? Baje so ceneji kot novi.

Če ti razlika ni jasna potem pa se ti samo smejem.
Kaj naj ti rečem. Ko boš kupoval avtomobil pridi k meni. Ga bom jaz kupil z njim naredil 5 jurjev kilometrov in ga dal tebi za isto ceno kot nov. Happy?


Nazadnje urejal/a Scouser Sre 24. Okt 2012 17:17; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1822   Objavljeno 24.10.2012 17:16:57
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smesen si. Refurbished je kot nov, ne vidis razlike. Tebi pa se gre le za princip.
Ipad 3 je se vedno v prodaji v SLO in cena je enaka. http://www.istyle.eu/si/ipad-wi-fi-16gb-black.html

Ce pa mi razlozis v cem je po tvojem razlika, razen v tem, da se tem rece refurbished, pa bom zelo vesel.

V Slo pa lahko kupis le nove, refurbished je le v USA in mislim da v drugih vecjih drzavah.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1823   Objavljeno 24.10.2012 17:17:17
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple ima določen standard glede refurbished komponent in njihove starosti... Si lahko prepričan, da je zadeva na las podobna novi... pač ni celofana in škatle Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 229
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1824   Objavljeno 24.10.2012 17:18:53
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Smesen si. Refurbished je kot nov, ne vidis razlike. Tebi pa se gre le za princip.
Ipad 3 je se vedno v prodaji v SLO in cena je enaka. http://www.istyle.eu/si/ipad-wi-fi-16gb-black.html

Ce pa mi razlozis v cem je po tvojem razlika, razen v tem, da se tem rece refurbished, pa bom zelo vesel.

V Slo pa lahko kupis le nove, refurbished je le v USA in mislim da v drugih vecjih drzavah.

Lej jaz sem plačal za iPad z novim komponentami, ne pa pobranimi iz vseh vetrov. Četudi so malo rabljene.

Ja za princip se mi gre. Vsekakor. Če kupim novo stvar hočem da je nova. Če bi hotel bi kupil refusrbished ceneje že prej. To da se refurbished v SLO ne dobi je precej lame izgovor. Ne bi nič rekel če bi iPad dejansko uporabljal tako pa je praktično nov.

Glede na to kako "se ne vidi razlike" pa so na netu lastniki refurbished modelov ki razliko opazijo. Aja verjetno gre za haterje in torej ne štejejo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1825   Objavljeno 24.10.2012 22:20:36
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ce ti ajped ne dela pejt v trgovino ali servis in se zmeni ne pa da se kot en kezis kot 7letna puncka. ubistvu ti gre v nos d je nov model uletu

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1826   Objavljeno 24.10.2012 22:35:53
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če iPad ni deloval že po nakupu kot praviš, zakaj ne greš nazaj in jim preprosto pokazes in naj ga vzamejo nazaj kot stvarno napako??

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 229
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1827   Objavljeno 27.10.2012 16:35:03
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo spet uživam v uporabi povsem novega iPada 3. gen. Cool Upam da bo s tem več sreče. Ma dvomim da bi 2x naletel na slab primerek. Wink

Danes sem se slabo uro ukvarjal z mamo da sem jo navadil uporabljati iPad. Bo malo brala novice. Namestil sem še par novičarskih aplikacij. Very Happy Stavim da bi s katerokoli drugo tablico ta čas bil precej daljši. Tisti gumb spodaj je neverjetno premišljena zadeva, da te vrže iz programa in da gre na namizje. Tako se tisti ki niso ravno tehnični tipi (denimo moja mama) ne zmedejo saj vedno vejo kako lahko rešijo problem če se v programu zmedejo (denimo kliknejo nekaj in potem ne znajo nazaj).

iPad > ostali. Predvsem zavoljo OSa in pa gore programja. Če pa ima še retino pa sploh zakon.

Ne vem no ampak uporaba tablice bi morala biti kar se da preprosta. Če primerjam Samsungov Note 10.1 ali iPad je razlika v rokovanju očitna. V prid iPada seveda.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1828   Objavljeno 13.11.2012 14:34:50
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprašanje: konec meseca grem v ZDA in mislim kupiti refurbished iPad 3 16GB + Cellular Data.
Gledal sem preko eBaya pa so AT&T in Verizon modeli. Za SLO predvidevam, da je potrebno kupiti AT&T model. Ali imam prav? Ali so iPadi zaklenjeni na operaterja?

Hvala za pomoč.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1829   Objavljeno 13.11.2012 15:40:27
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja. Ne odklenjeni so na vsa omrežja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1830   Objavljeno 13.11.2012 17:08:14
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Končno ena realna razlaga, zakaj je prišel iPad4 in zakaj iPad Mini nima Retine:

"We can see that a Retina iPad screen is a much bigger power hog than a non-Retina screen of the same size. That’s why the iPad 3 needed to be thicker and heavier than the iPad 2, and why it takes so long to charge: the battery is huge. The iPad 4 has roughly the same size, weight, and battery as the iPad 3, so we know that technological progress hasn’t been able to meaningfully shrink it yet.

And we can see that pushing four times the pixels needs four times the GPU power to keep performance similar to the non-Retina equivalent, especially in games. To achieve this, the iPad 3’s A5X needed to be inelegant: it was physically huge, it drew a lot of power, and it ran noticeably warm even under routine tasks like web browsing. The iPad 4 was able to improve significantly with the much faster, die-shrunk A6X, but its GPUs still need a lot of power and it still runs warm.

It’s not hard to imagine, given what we see with the iPad 3 and 4, what an iPad Mini with a Retina screen would be like with today’s technology. Its battery life, portability, or performance would suffer significantly. (Probably all three.)"
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 229
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1831   Objavljeno 15.11.2012 12:59:42
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo v Comtronu bodo sedaj enkrat imel iPad3 iz zaloge za noro ceno 399EUR! Kdaj pa je to pa na žalost ne vem ker sem prehitro stisnil Delete na mailu. In iPad2 za 350 ali 360 EUR (sem pozabil). Trojka je res noro ugodna! Za to ceno res best buy brez kančka dvoma Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2011
Prispevkov: 336
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1832   Objavljeno 13.12.2012 00:43:07
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
1. Jaz sem kupil rabljen ipad 3 in me zanima če naredim restore ali izgubim JB?
In še huje ali se bo updejtal na 6.0.1?

2. Pa še nekaj me zanima. Pri razporeditvi prostora mi kaže da je 2.4 GB "other".
Kako lociram kaj točno je to in izbiršem?

3. In se nekaj. Ko urejam ikone v itunsih zgleda vse v redu ko pa pogledam na ipad pa vidim da me sploh ni ubogal. Pozna kdo tak problem?

Gre za ipad 3. 16GB, hvala


Nazadnje urejal/a stan Čet 13. Dec 2012 00:48; skupaj popravljeno 1 krat
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1833   Objavljeno 13.12.2012 00:48:00
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1) RESTORE povrne VSAKO iNapravo v tovarniške nastavitve oz. imenovano Out of a Box
Tako da ja, jailbreak ti gre pa-pa. Hkrati se ti posodobi na zadnji iOS. Torej 6.0.1.

2) OTHER označuje tudi iOS, ki je velik cca. 1GB za iPad 3 in iPhone 5. Pa še nekaj drugih fajlov, ki pa se pobrišejo ob restore ..

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2011
Prispevkov: 336
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1834   Objavljeno 13.12.2012 08:45:14
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore

Torej restore odpade dokler ne zlomijo 6.0.1..
Ima kdo idejo kako bi pobrisal, ce se da se ostale fajle "other" brez da bi pokvaril ipad Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2008
Prispevkov: 231
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1835   Objavljeno 13.12.2012 10:01:37
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce so shranjene SHSH datoteke se da restorat na 5.x

http://www.jailbreakqa.com/questions/32462/frequently-asked-questions#94647
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1836   Objavljeno 13.12.2012 10:09:35
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ V0RT3X: seveda se da, ampak basic userjem ne bi predstavljal SHSH blobse in ostale zadeve, ker se VEDNO kje zatakne in DFU mode in ne vem kaj še vse in moj Inbox zasebnih sporočil poln klicajev in vprašajev .. Razz Very Happy Idea

_________________
...::: Puck0 :::...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.05.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1837   Objavljeno 20.12.2012 17:30:46
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni! Doslej sm imel na ipadu 3 syncanje koledarja z androidom urejeno preko exchanga. Danes pa v ipad koledarju nimam več dogodkov, na telefonu so normalno... Naredil sem še en account - caIDAV - pa prav tako ni nič. Je to pvezano z neko napovedjo googla, da z novim letom na apple napravah teh syncov ne bo oz. bodo plačljivi?

Sem naredil tudi reset, pa spet nič ...

Hvala za pomoč...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.05.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1838   Objavljeno 20.12.2012 17:35:00
Re: iPad 3 - nadaljevanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preveril sem tudi na icloudu, pa tam tudi ni dogodkov, kontakti pa so ... Prav tako mi na homescreenu na bannerju kaže dogodke...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.03.2009
Prispevkov: 224
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1839   Objavljeno 29.03.2013 17:06:39
Ipad 3 problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Imam problem in sicer sem imel jailbreakan ipad 3 na 5.1.1 zdaj pa je brat po pomoti v nastavitvah stisnil update sistema in sem ga moral priklopit na itunes. Ker pa seveda ne gre povoziti kar tako jailbreaka sem na iclarifiad potegnil dol farmwire za ipad3 6.1.3 ampak mi vseeno javi isto napako ko dela varify. Baje da gre preko safemoda naložit.
Mi kdo pove zaporedje tipk za safe mode na ipad 3??

Hvala
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1840   Objavljeno 29.03.2013 17:09:49
Re: Ipad 3 problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preko itunesou negre? restore...

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani