Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Naslednja
Nest termostat
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 15.01.2015 14:56:27
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Narocil sem EU verzijo (iz UK) ... ker edino ta ima tudi Heat Link (skatlica, ki se prikljuci na pec in ki krmili crpalko, nanjo pa se poveze sam termostat brezzicno - do 30 metrov) ...

Pec imam CentroMetal na pelete in sem samo odklopil obstojeci brezzicni termostat in namesto njega priklopil Heat Link ter povezal potem Nest termostat ...

Ameriska izvedba pa ne vsebuje Heat Linka in je zato primerna samo tam, kjer je ze na voljo zicna povezava do mesta, kjer je namescen termostat ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 15.01.2015 14:58:01
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ocnop je napisal/a:
Se zmeraj mislim da je MAX! sistem dosti boljsi, kar se izkoristka energije tice.
Jaz nadzorujem vsak radiator in za vsakega imam sprogramiran urnik, ki mi odgovarja. Seveda se sve lepo krmili tudi preko telefona.

Nest je zelo lep, ker pa je koneckoncev le termostat, ki je pozicioniran na eni lokaciji lahko krmili gretje po celem stanovanju in ne vsakega radiatorja posebaj.

skoda


To je ze res... vendar pa potrebujes veliko vec vlozka. Jaz sem imel namen samo nadomestiti termostat.

Pri sistemu MAX!, ki ga omenjas pa je tako, da ce bi zelel nadzorovati vsak radiator posebej pa potrebujes poleg centralne enote se termostatske ventile oz. glave ventilov ... Je pa res, da imas potem bolj razpren nadzor nad vsakim prostororom posebej ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.08.2009
Prispevkov: 84
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 15.01.2015 15:07:49
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Narocil sem EU verzijo (iz UK) ... ker edino ta ima tudi Heat Link (skatlica, ki se prikljuci na pec in ki krmili crpalko, nanjo pa se poveze sam termostat brezzicno - do 30 metrov) ...

Pec imam CentroMetal na pelete in sem samo odklopil obstojeci brezzicni termostat in namesto njega priklopil Heat Link ter povezal potem Nest termostat ...

Ameriska izvedba pa ne vsebuje Heat Linka in je zato primerna samo tam, kjer je ze na voljo zicna povezava do mesta, kjer je namescen termostat ...


Super. Hvala za info.
Ravno to me je zanimalo, glede tega Heat Linka, in sem si pravilno razlagal...
Heat Link dobi 12V napajanje iz peči? Sam Nest termostat pa ima samo baterije?
Jaz imam trenutno plinsko peč Hansa in en čist osnovni termostat Seltron T1. Potegnjeni žici do termostata sta samo dve, brez napajanja...
Pri meni bi verjetno bolj ustrezala US verzija, samo kakor vidim ima tisti 12V napajanje obvezno? EU pa celo opcijo 220V?

Hvala.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 15.01.2015 16:38:41
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
shaq32 je napisal/a:
Super. Hvala za info.
Ravno to me je zanimalo, glede tega Heat Linka, in sem si pravilno razlagal...
Heat Link dobi 12V napajanje iz peči? Sam Nest termostat pa ima samo baterije?
Jaz imam trenutno plinsko peč Hansa in en čist osnovni termostat Seltron T1. Potegnjeni žici do termostata sta samo dve, brez napajanja...
Pri meni bi verjetno bolj ustrezala US verzija, samo kakor vidim ima tisti 12V napajanje obvezno? EU pa celo opcijo 220V?

Hvala.


V bistvu je tako, da je Heat Link povezan preko 220V (faza in nula) ter ima moznost priklopa crpalke, kjer sta dve moznosti, da je kontakt oz. rele sklenjen ali razklenjen...

Sam Nest pa se napaja preko polnilca (micro USB na eni strani in USB na drugi), tako da namesto UK adapterja lahko das kateregakoli drugega, ki ima USB... recimo polnilec za iPhone. Jaz sem uporabil enega od elektronske cigarete Smile ... Baterija je sicer vgrajena v sam termostat ampak dokaj hitro zacne jamrati, da ga je treba priklopiti na elektriko, tako da je verjetno samo za to, da se shranijo nastavitve ce je izpad elektrike ... Lahko pa sam termostat tudi povezes s kablom, ki je prikljucen na Heat Link (12V) ...

Tukaj je shema priklopa za Heatlink




Jaz sem 220V priklopil na N in L ter krmiljenje termostata na kontakt 2 in 3 ... torej, ko termostat se nima dosezene temperature, pozene crpalko, ko je nastavljena temperatura dosezena pa crpalko ugasne (razklene rele) ...

Tukaj se nahajajo navodila za priklop za razlicne situacije >> https://s3.amazonaws.com/support-assets.nest.com/images/tpzimages/Nest-Thermostat-Installation-Guide-UK.pdf ... tukaj pa se vse ostalo Smile >> https://nest.com/uk/support/thermostat/


Tole pa je vsebina skatle EU (oz. UK verzije)...



UK verzija ima pac prilozen UK adapter za sam termostat... Zal nisem nikjer drugje nasel opcije, da bi narocil direktno v Slovenijo in da bi imeli EU vtikac ... (recimo Francija, Irska ali Nizozemska...). Sam sem narocil na enak nacin, kot smo lani in prejsnja leta narocali iPhone... torej preko Apple Store UK in preko cheaperandmore.com ... V Nemciji se zaenkrat se ne prodaja ... Na amazon.de sem ga sicer nasel... samo je izgleda US verzija (vsaj po sliki sodec, kjer ima temepraturo v Fahrenheitih) in pise, da trenutno ni na voljo ... >> http://www.amazon.de/Nest-Learning-Thermostat-Generation-T200577/dp/B009GDHYPQ

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.08.2009
Prispevkov: 84
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 15.01.2015 19:12:09
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vrhunsko. Hvala ti za res detajlno razlago! Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.01.2011
Prispevkov: 666
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 18.01.2015 23:01:34
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@jest, mi lahko pomagaš. kakšen termostat si imel prej ? Jaz imam zdaj original veissman termostat. čisto easy zadeva za temperaturo. Bi to delovalo sploh ? noter mam sam 3 žičke, ok štrom nebi bil problem potegnit.

Lahko poveš kaj več ? Zdaj preurejem stanovanje pa lahko še to uredim Smile Zadeva mi deluje res ql Smile

_________________
 iPhone 14 256GB Space Grey
 Macbook Pro 2016 Retina Touch
 Watch Ultra
 IPad 6th gen.
 TV 4k 5th gen.
 Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 19.01.2015 14:08:48
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MPodlesnik je napisal/a:
@jest, mi lahko pomagaš. kakšen termostat si imel prej ? Jaz imam zdaj original veissman termostat. čisto easy zadeva za temperaturo. Bi to delovalo sploh ? noter mam sam 3 žičke, ok štrom nebi bil problem potegnit.

Lahko poveš kaj več ? Zdaj preurejem stanovanje pa lahko še to uredim Smile Zadeva mi deluje res ql Smile


Prej sem imel brezzicni termostat EMOS SARV105 >> http://goo.gl/qdQKxN ... Ce prav razumem, imas ti termostat z zicno povezavo do peci... Glede tega preveri linke, ki sem jih prej dal na Nestovi strani ... Je kar precej podrobno vse razlozeno... s shemami... Kolikor vem, ne smes imeti direktno 220V na termsotatu...

Tukaj se preklikaj skozi to, kar imas >> https://nest.com/uk/thermostat/installation/#in-your-home (ker peci na pelete niso podprte, sem jaz izbral pec na olje, ker je princip enak, le energent je drug... pa reakcijski casi so malce daljsi ...

Tkaj pa imas navodila za montazo, kjer so tudi sheme >> https://s3.amazonaws.com/support-assets.nest.com/images/tpzimages/Nest-Thermostat-Installation-Guide-UK.pdf

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.01.2011
Prispevkov: 666
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 19.01.2015 18:41:32
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sicer nimam brezžičnega zdaj mam pa žičnega oem še Smile Bom prečekiral, in ne nimam 220v direkt ampak preko peči. pomojem bi moglo it, sam vprašanje če bo peč tole podpirala Smile

_________________
 iPhone 14 256GB Space Grey
 Macbook Pro 2016 Retina Touch
 Watch Ultra
 IPad 6th gen.
 TV 4k 5th gen.
 Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 19.01.2015 19:14:03
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MPodlesnik je napisal/a:
jaz sicer nimam brezžičnega zdaj mam pa žičnega oem še Smile Bom prečekiral, in ne nimam 220v direkt ampak preko peči. pomojem bi moglo it, sam vprašanje če bo peč tole podpirala Smile


Termostat itak deluje le tako, da vkljaplja in uzkljaplja obtocno crpalko, ki pozene toplo vodo po radiatorjih.

Pri meni recimo pri stari peci na olje (ki je se vedno sicer prikljucena) to ne bi prislo v postev... ker je bila brez termostata in smo crpalko vkljapljali samo takrat, ko smo hoteli, da bi v spodnjem nadstropju bilo hitreje toplo. Tam sta bila samo dve stikali na steni... eno za gorilnik in drugo za crpalko. Ta stara pec je v pogonu samo se obcasno, da pokurimo drva, ki se naberejo cez leto (obrezovanje sadja in razni leseni odpadki - letosnjo sezono se nismo nic kurili na drva). Pa nekaj kurilca je se v cisterni... in ga bo treba enkrat se pokurit Smile ...

Pri novi peci pa sta dve obtocni crpalki, ki jih drugace krmili sama pec, ce ni termostata. Ena je za sanitarno vodo, druga pa za radiatorsko vodo. In termostat krmili to crpalko za radiatorsko vodo. Ce pri tej novi peci crpalka ne laufa, potem tudi voda ne krozi po sistemu. Pri stari peci je voda vseeno krozila tudi brez crpalke, le najprej je bilo toplo v zgornjem nadstropju in sele kasneje v spodnjem...


Tudi v tvojem primeru se skoraj gotovo da nastimati... niti ni nujno, da brezzicno. Lahko po obstojecih zicah speljes 12V iz Heat Linka do termostata (glej navodila za instalacijo, ki sem jih linkal zgoraj... stran 12-13)



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.01.2011
Prispevkov: 666
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 20.01.2015 09:18:39
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vidim ja, zadeva bi dejansko delovala očitno , ampak problem je zadevo sedaj hitro dobiti ker nisem prej študiral, zdaj pa mam v tem tednu že keramičarja in druge delavce.

Bom že malo pregooglal da vidim kak majo drugi urejeno Smile

Hvala ti vseeno!

_________________
 iPhone 14 256GB Space Grey
 Macbook Pro 2016 Retina Touch
 Watch Ultra
 IPad 6th gen.
 TV 4k 5th gen.
 Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 20.01.2015 09:54:24
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MPodlesnik je napisal/a:
vidim ja, zadeva bi dejansko delovala očitno , ampak problem je zadevo sedaj hitro dobiti ker nisem prej študiral, zdaj pa mam v tem tednu že keramičarja in druge delavce.

Bom že malo pregooglal da vidim kak majo drugi urejeno Smile

Hvala ti vseeno!


Ce narocis preko Apple online Store UK imas lahko v enem tednu tukaj (mogoce celo hitreje, ce izberes Express dostavo preko borderlinx.com ali C&M Smile ... Iz Apple Store do UK naslova pride naslednji dan po narocilu... potem pa je naprej odvisno od nacina dostave v SLO. Jaz sem izbral C&M in standardno dostavo, kar me je kostalo 18€.. ce bi izbral Express dostavo preko C&M bi bilo 41€, ce bi izbral Borderlinx pa bi bilo okoli 53€ ...

Sicer pa to dejansko nima zveze z drugimi mojstri... ker lahko zadeve vse vnaprej pripravis. Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2012
Prispevkov: 192
Kraj: https://t.me/pump_upp
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 20.01.2015 18:55:45
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa je kdo povezal Nest-a s Heat linkom brezžično? V navodilih vidim da piše 30m max razdalje, me pa zanima kakšen je domet, če zadevo vgradim v mansardno stanovanje, kjer sta vmes dve armirani plati in seveda par sten.....sem malce skeptičen....
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 20.01.2015 20:21:53
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam brezzicno povezanega ... Heat Link je v kelti pri peci... Nest pa v prvem nadstropju v dnevni sobi ... Povezala sta brez problemov ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 20.01.2015 22:44:41
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za vse nestovce z JB iPhonom Very Happy



_________________
Lp,Dejc

iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 21.01.2015 08:29:09
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj JB? Saj je na App Storu... https://itunes.apple.com/us/app/thermos-for-iphone-and-ipad/id955663850?mt=8
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 21.01.2015 09:27:29
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je... JB ni potreben Smile



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 21.01.2015 12:12:08
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ups sory fantje na hitr sm prilimal Smile

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 06.02.2015 08:43:33
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Berem, da je na forumu že nekaj uporabnikov Nest-a in konkurenčnih Wi-Fi termostatov, razberem pa tudi, da vas večina ogreva z radiatorji. Zanima me ali tovrstni termostati sploh pridejo v poštev, če se celoten dom ogreva s talnim gretjem, edini radiator je "lojtrca" v kopalnici? Pri talnem gretju se namreč vse skupaj dogaja z nekaj urnim zamikom in ne tako hitro kot pri radiatorjih.
Npr. primer: ob 7h zjutraj termostat zazna, da je temperatura v prostoru padla pod željeno raven, zato pošlje signal črpalki, ki požene talno gretje. Nekaj ur kasneje talno gretje še kar deluje, ker pač nekaj časa traja, da prostor doseže željeno temperaturo. Ob 11h ti pa začne skozi okna sijati še sonce in v nekaj trenutkih je temperatura čez željeno. Termostat ugasne talno gretje, vendar zaradi segretega estriha, talno gretje v prostor še nekaj časa oddaja toploto.

Ali prav razmišljam, da pri tovrstnih sistemih termostat ne pride do izraza in bi bilo bolje razmišljati v stilu brezžične kontrole ventilov posameznega voda talnega gretja?

_________________
www.cekarcek.si - spletna trgovina z izbrano ponudbo pametnih gadgetov Netatmo, Wahoo, DoorBird,...
GoPro kamere in dodatna oprema
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 537
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 06.02.2015 20:33:43
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
urosbe je napisal/a:
Berem, da je na forumu že nekaj uporabnikov Nest-a in konkurenčnih Wi-Fi termostatov, razberem pa tudi, da vas večina ogreva z radiatorji. Zanima me ali tovrstni termostati sploh pridejo v poštev, če se celoten dom ogreva s talnim gretjem, edini radiator je "lojtrca" v kopalnici? Pri talnem gretju se namreč vse skupaj dogaja z nekaj urnim zamikom in ne tako hitro kot pri radiatorjih.
Npr. primer: ob 7h zjutraj termostat zazna, da je temperatura v prostoru padla pod željeno raven, zato pošlje signal črpalki, ki požene talno gretje. Nekaj ur kasneje talno gretje še kar deluje, ker pač nekaj časa traja, da prostor doseže željeno temperaturo. Ob 11h ti pa začne skozi okna sijati še sonce in v nekaj trenutkih je temperatura čez željeno. Termostat ugasne talno gretje, vendar zaradi segretega estriha, talno gretje v prostor še nekaj časa oddaja toploto.

Ali prav razmišljam, da pri tovrstnih sistemih termostat ne pride do izraza in bi bilo bolje razmišljati v stilu brezžične kontrole ventilov posameznega voda talnega gretja?


Pravilno. Pri talnem je vse kar rabiš zunanje tipalo, ki prilagaja delovanje peči glede na zunanje pogoje in izgube hiše. Pumpa pa dela 24/7.

Pač pri talnem je temperatura v prostoru stalna, ni dnevne/nočne.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 06.02.2015 22:46:03
Re: Nest termostat
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi pri talnem imas verjetno lahko dnevno in nocno temeperaturo... le sistem mora bitizasnovan tako, da uposteva to, da se spremembe dogajajo bolj pocasi... Nest menda deluje tudi s tem... in ravno pri talnem gretju pride do izraza funkcija "True radiant" >> https://nest.com/support/article/What-is-True-Radiant ... kjer se glede na dejansko stanje prilagaja cas, kdaj mora dogrevati, ce zelis imeti ob dolcenem casu pravo temperaturo ... Ponoci in takrat, ko te ni doma, je verjetno brezveze, da imas recimo po celem stanovanju 23 stopinj ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


« Poglej prejšnjo temo - Dodatki za iNaprave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani