Jabuk
Počasen Backup na NAS
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.11.2008
Prispevkov: 64
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.02.2012 18:42:18
Počasen Backup na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej postavil sem NAS strežnik (D-Link DNS325) z dvema diskoma.
Backup OSX diska delam na enaga od diskov.
Poskusil sem praktično vse omembe vredne programe za backup (CCC, iBackup, ChronoBackup, Get Backup, SuperDuper, Synk, ...). Težava je v tem, da je prenos podatkov na NAS izjemno počasen. Za prenos 1 Gb podatkov potrebuje okoli uro in pol. Če bi skopiral zadevo ročno pa bi verjetno potreboval pol minutke.

Mi lahko kdo razloži, zakaj je tako oz. kaj naj naredim, da bo zadeva tekla hitreje.

Lp
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.02.2012 00:55:08
Re: Počasen Backup na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
antonof je napisal/a:
Torej postavil sem NAS strežnik (D-Link DNS325) z dvema diskoma.
Backup OSX diska delam na enaga od diskov.
Poskusil sem praktično vse omembe vredne programe za backup (CCC, iBackup, ChronoBackup, Get Backup, SuperDuper, Synk, ...). Težava je v tem, da je prenos podatkov na NAS izjemno počasen. Za prenos 1 Gb podatkov potrebuje okoli uro in pol. Če bi skopiral zadevo ročno pa bi verjetno potreboval pol minutke.

Mi lahko kdo razloži, zakaj je tako oz. kaj naj naredim, da bo zadeva tekla hitreje.

Lp


na žalost ne boš mogel nič narediti, ker si kupil NAS ki je zelo zelo počasen in ti v nobeni opciji ne pomaga niti nadgradnja na hitrejše diske ali menjava mrežne opreme, saj je procesor ter kontroler zanič. Če hočeš imeti kvaliteten nas se ozri za firmami Thecus, qnap, synoloy

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.11.2008
Prispevkov: 64
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.02.2012 15:39:05
Re: Počasen Backup na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumem, da NAS ni profi zadeva, vendar za backup slik in zagon transmissiona in SB Serverja res ne potrenbujem QNAPov ali še kaj dražjega.

Kot kaže zdaj, mi bo cca. 50 gb iPhoto album backupiral več kot 20 ur.

Bi bilo bolje, da si na telefonu naredim opomnik, ki mi vsako nedeljo zvečer spomni, da ročno prekopiram slike na NAS. Operacija bi se končala v par minutah.

Zato pravim, da mi ni jasno, kako lahko navadna copy instrukcija dela "normalno" hitro z backup programom pa 1000x bolj dolgo.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.02.2012 18:56:31
Re: Počasen Backup na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
antonof je napisal/a:
Razumem, da NAS ni profi zadeva, vendar za backup slik in zagon transmissiona in SB Serverja res ne potrenbujem QNAPov ali še kaj dražjega.

Kot kaže zdaj, mi bo cca. 50 gb iPhoto album backupiral več kot 20 ur.

Bi bilo bolje, da si na telefonu naredim opomnik, ki mi vsako nedeljo zvečer spomni, da ročno prekopiram slike na NAS. Operacija bi se končala v par minutah.

Zato pravim, da mi ni jasno, kako lahko navadna copy instrukcija dela "normalno" hitro z backup programom pa 1000x bolj dolgo.


zato ker izvaja kompresijo ter dela en backup fajl ki ga ustvarja v eno datoteko, pri kopiranju pa vsako datoteko posebej.... Thecus qnap, synology niso profi NAS sistemi in za backup serverja ti priporočam res drug NAS sistem, ker namreč je imela ena stranka dotično zadevo in smo hitro ugotovili da je treba menjati za kaj bolj hitrega ter stabilnega, saj je ta model izgubljal tudi share (samba se je enostavno sesula)

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani