Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Naslednja
Kateri NAS
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 22.01.2012 11:52:15
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
noCord4me je napisal/a:
Ja saj je tudi na drugi strani optika. To streamanje na daljavo me predvsem zanima za glasbo, ketero bi dal na NAS in bi lahko malo razbremenil disk na prenosniku. Ce pa se da poleg glasbe prenasat tudi filme pa je to sploh odlicno. No hvala zaenkrat za tole.

Malo sem se razmislil, in bom verjetno vzel tistega ki ima zgolj en disk slot, ker bom delal kopijo iz NAS kar preko usbja na en WD prenosni disk. Zaenkrat hvala za informacije ce ima pa se kdo kaksno besedo na jeziku, pa le na plano z njo.


definitivno ti priporočam NAS z dvema bay slotima ter vgradnjo dva diska v raid1 polje, ne rabiš backup diska in dobiš v hitrosti branja diska, saj bere iz obeh hrati

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.12.2011
Prispevkov: 232
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 22.01.2012 12:01:46
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No super bom uposteval tvoj nasvet.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 22.01.2012 14:07:14
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo sedaj gledam tele dva:
QNAP TS-412
QNAP TS-219P II

Prvi mi je bolj všeč ravno zarad backupiranja in hitrega branja - dva v raid 0 in dva v raid 1. Kaj menite?

_________________
 Back To The Jabuk
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.03.2007
Prispevkov: 197
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 22.01.2012 15:23:59
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če tu budget dopušča vzami 4-bay.

Ima pa 412-ka slabši procesor in manj rama.

Glede raida, pa nisem prepričan, če je tvoja opcija sploh podprta, kaj še le smiselna. Lahko narediš raid 1+0 ali raid5

http://www.qnap.com/features/RAID/RAID.aspx?index=1&ap_id=11&lang=eng

_________________
www.mojabivsa.com
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 22.01.2012 20:44:31
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
strittko je napisal/a:
Evo sedaj gledam tele dva:
QNAP TS-412
QNAP TS-219P II

Prvi mi je bolj všeč ravno zarad backupiranja in hitrega branja - dva v raid 0 in dva v raid 1. Kaj menite?


v primeru 4 bay slotov ti priporočam toplo raid5 polje, dobiš hitrost ter varnost, nimaš kaj druga razmišljat, v primeru crkota diska ti pa iz vseh ostalih diskov računa pariteto podatkov in s tem pade seveda odzivnost NASa ob menjavi diska naredi avtomatski rebuild in gremo naprej....
Pa še vprašanje zakaj še ne pogledaš druga dva igralca NAs sistemov?

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 23.01.2012 11:27:57
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če te prav razumem je potem Thecus 2200XXX hitrejšin in bi načeloma lahko tudi na njem dostojno fural kako malo virtualko ali dve?

_________________
 Back To The Jabuk
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 23.01.2012 14:58:30
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
strittko je napisal/a:
Če te prav razumem je potem Thecus 2200XXX hitrejšin in bi načeloma lahko tudi na njem dostojno fural kako malo virtualko ali dve?


kakšne windows 7 seveda, če pa kaj večjega pa reje ne, na primer server win 2008 r2 s kakšnim sql serverjem zraven, ki bi poganjal kakšno testno bazo, tisto pa raje ne priporočam no.... Zato se pa mora že gledati po rešitvah, ki ima vsaj 4-8 diskov ter dve mrene kartice, ki jih stekaš v eno ter povečah hitrost po mreži, prav tako toplo priporočam hitrejše diske, ki naj imajo min 7200 obratov ter čim več predpomnilnika ter čim manjše dostopne čase....

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 23.01.2012 15:09:27
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja diskovje bom dal noter s 7200 obrati ja...v mislih pa sem imel res Win server 2008 (ne R2), to bi moral pa laufat zgledno. A ma thecus dve mrežni oz. se jih da štekat v eno?
Predvidevam da maš precej izkušenj z njim - kako pa je s samim GUI in glasnostjo samega NASa?

_________________
 Back To The Jabuk
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 23.01.2012 15:17:01
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
strittko je napisal/a:
ja diskovje bom dal noter s 7200 obrati ja...v mislih pa sem imel res Win server 2008 (ne R2), to bi moral pa laufat zgledno. A ma thecus dve mrežni oz. se jih da štekat v eno?
Predvidevam da maš precej izkušenj z njim - kako pa je s samim GUI in glasnostjo samega NASa?


ima dve mrežni in se jih da skupaj sparit, gui je pisan v ajaxu in je lep ter pregleden in logičen, sam nas pa ne slišiš oz. je zelo tiha zadeva, so glasnejši diski ki pišejo po njemu...

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 23.01.2012 15:33:52
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super. Si me skoraj prepričal. Medtem sem pa našel še tegale DS-712+ SYNOLOGY ALLin1 SERVER. Mnenje?

_________________
 Back To The Jabuk
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 23.01.2012 16:27:54
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A sem prav zasledil da ima Thecus N2200XXX slot za RAM? Potemtakem obstaja možnost da ga nadgradiš z rcimo 2Gb modulom?

_________________
 Back To The Jabuk
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 23.01.2012 18:17:21
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tko out of curiosity me zanima v cem je NAS bojlsi od PC riga, ki stane iste denarce je pa verjetno vecja posast kar se tice CPUja, rama, diska....

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 23.01.2012 18:21:09
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
strittko je napisal/a:
Super. Si me skoraj prepričal. Medtem sem pa našel še tegale DS-712+ SYNOLOGY ALLin1 SERVER. Mnenje?


bom rekel tako kot je čeprav prodajamo Thecusa Wink... Gre za isto zadevo oz. zelo zelo podobno kot je N2200XXX tudi vse ostale pretikline ima iste, tako da je sedaj na temu kaj se boš odločil in kaj bi uporabljal...

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.01.2012 18:22:00
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
synology ima atom procesot notri. Jaz sem imel 711 model, ki je praktično isti, in je dobro delal. Priporočam pa, da ga nadgradiš z 2Gb rama, dela dosti bolje.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 23.01.2012 18:23:57
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
tko out of curiosity me zanima v cem je NAS bojlsi od PC riga, ki stane iste denarce je pa verjetno vecja posast kar se tice CPUja, rama, diska....


NAS je namenska zadeva, ki služi serviranju podatkov itd... ne vem zakaj bi mogel eno kišto nameniti zato da bi ti služila kot shramba za podatke in da bi še delal gor na njej... NAS je namenjen izključno za shrambo podatkov , varnostne kopije ter serviranju multimedijskih vsebin na tak ali drugačen način, je lično zapakiran v škatlo, tih in stabilen sistem.... To je to kar se rabi

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 23.01.2012 19:05:58
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
bom rekel tako kot je čeprav prodajamo Thecusa Wink... Gre za isto zadevo oz. zelo zelo podobno kot je N2200XXX tudi vse ostale pretikline ima iste, tako da je sedaj na temu kaj se boš odločil in kaj bi uporabljal...


Sem malo pogooglal in je res - ista zadeva, tako konfiguracijsko kot cenovno...poraba je tam tam, noise enako...torej tistega ki bo cenejši Wink

_________________
 Back To The Jabuk
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 23.01.2012 19:19:33
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
strittko je napisal/a:
Sem malo pogooglal in je res - ista zadeva, tako konfiguracijsko kot cenovno...poraba je tam tam, noise enako...torej tistega ki bo cenejši Wink


boš videl in se odločil

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 23.01.2012 20:46:13
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
NAS je namenska zadeva, ki služi serviranju podatkov itd... ne vem zakaj bi mogel eno kišto nameniti zato da bi ti služila kot shramba za podatke in da bi še delal gor na njej... NAS je namenjen izključno za shrambo podatkov , varnostne kopije ter serviranju multimedijskih vsebin na tak ali drugačen način, je lično zapakiran v škatlo, tih in stabilen sistem.... To je to kar se rabi


makes sense.

samo jaz sem zgradil PC kisto na atom derivatu, ki sluzi izkljucno hrambi podatkov (slike in ostali osebni fajli, torrent server, vse skupi backupano), ima notri 6 diskov (ne spomnem se tocno kolko TB je vsega skup) pa sem za kisto dal ful manj kokr za nek NAS, ki stane cca 800€. tko okvirno mogoce 300€ vsega skup brez diskov sem dal zanj

Atom mobo + raid karta + napajalnik + ohisje + ram. Dostopam do njega preko RD, tako da nisem rabil displeja ter miske in tipkovnice. Edino kar je glasno so diski

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 23.01.2012 21:03:29
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
makes sense.

samo jaz sem zgradil PC kisto na atom derivatu, ki sluzi izkljucno hrambi podatkov (slike in ostali osebni fajli, torrent server, vse skupi backupano), ima notri 6 diskov (ne spomnem se tocno kolko TB je vsega skup) pa sem za kisto dal ful manj kokr za nek NAS, ki stane cca 800€. tko okvirno mogoce 300€ vsega skup brez diskov sem dal zanj

Atom mobo + raid karta + napajalnik + ohisje + ram. Dostopam do njega preko RD, tako da nisem rabil displeja ter miske in tipkovnice. Edino kar je glasno so diski


lej token kakorkoli eni delajo svoje zadeve, drugi pač kupijo zadevo ki je točno namenjena temu in verjemi, če bi enterprise okoljih delali po tvojem principu nebi daleč prišli. Kakšna MSA od HP se ne more primerjat z tvojim compom narejenim doma, tudi kakšen Thecus 8900 V ali kaj podobnega tudi ne... Je pa res da za kakšen home use ali manjše podjetja pa tudi to pride prav, ampak ne vem če bi stranka plačala vso sestavlanje namestitev free nas edicije linuxa ter konfiguracijo kot pa bi dala manj za namensko zadevo, ki jo postaviš, kreiraš raid polje, nastaviš mrežo, pravice itd... pa gremo naši

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 23.01.2012 21:37:52
Re: Kateri NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se strinjam. Imam doma plato z atomom , ohišje, rama kolikor češ, in dva diska v raidu...ja fajn zadeva za torrente in začasne backupe...ampak tak PC ej res cenejši, ne more pa se primerjats tem kar NAS lahko da: iSCSI že mogoče, kreiranje LUNov pa ne več...OK, AD in recimo file server lahko skreiraš na recimo W2008 serverju, kak mail server in ostalo tudi...

Pač eni hočmo met NAS kot tak, ostali ne...stvar odločitve, jaz se za backupiranje vseh fotk vseh X let ne bom odločil za PC...tega bom namenil raje otrokom da se počasi učijo hekerstva Wink

_________________
 Back To The Jabuk
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani