Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
Telemach D3GO - mobilna televizija
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 22.01.2012 23:34:56
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni deluje preko VPNa tudi na 3G povezavi. Zadnič sem testiral med vožnjo na mestnem busu (iPad 2 -> VPN (PPTP) preko Personal Hotspota na iPhoneu @S!Mobil 3G -> domač router Linksy WRT-610N z DD-WRT -> Telemachov kablski internet Cool ), edino bitrate je bil nekoliko nižji in s tem slabša slika, saj je hitrost povezave med premikanjem padla, sem pa vse skupaj po cca. minuti ugasnil, ker nimam neomejenega prenosa podatkov, tako da ne vem kako je s stabilnostjo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2012
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 23.01.2012 00:01:19
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za info X-S!D3.

Jaz imam mobitelov internet neomejeno. Na PPTP sem dans probal pri odličnem signalu in mi ni delalo. Ne vem kje je težava zaenkrat, samo zgleda da varnostni nivo povezave ni. Verjetno kaj drugega ne štima.

Will investigate Idea

Ko usposobim, bom testiral tudi stabilnost in "požrešnost" prenosa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 23.01.2012 13:49:52
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se tiče požrešnosti prenosa... če se ne motim je max bitrate cca. 2mbps, kar naj bi po mojem hitrem izračunu pomenilo cca. 15MB na min (če se nisem kje zmotil) oz. 900MB na uro. Tako da za resno uporabo, je fajn met neomejen prenos podatkov.

Zadevo bom ob priliki še malo testiral, vseeno pa upam, da uredijo tudi delovanje v drugih omrežjih (pač brez problematičnih kanalov).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2012
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 23.01.2012 15:41:03
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam s tabo, kar se tiče uporabe v drugih omrežjih, saj to zadevo poenostavi tudi za vse računalniško manj pismene, čeprav tudi sam VPN ni taka umetnost in je zelo enostavno nastavit.

Tudi jaz javim svoje izsledke testov ampak verjetno ne prej kot čez 14 dni ker mam ta teden gužvo v firmi pa še na sejem v Amsterdam grem naslednji teden tako da bo gužva.

Hvala za info X-S!D3. Jutri bomo na hitro potestirali še T-2 in Tušmobil na 3G povezavi.

LP!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 23.01.2012 16:00:18
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da se tole najbolj splača:

Ta stane 7,5€ mesecno, ce predplacas za 12 mesecev >> http://www.nettvplus.com/cenovnik-telefon-euro.html

Je gledljivo tudi če preklopiš na tv preko HDMI
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2012
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 23.01.2012 17:27:56
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@X-S!D3

A mi lahko zaupaš kakšno internetno povezavo imaš doma?

Mal sem na hitro sprobal in ko sem v 3G omrežju pri polnem signalu imam več kot 5Mb prenosa. Ko pa vklopim VPN pade na 1Mb. Sem se povezal še do nekoga, ki ma optiko 10/10. Tudi tam pade ampak na 5Mb kar je realen dl prenosa mobitelovega 3G.

Sem potem govoril z dobavitelji routerjev in mi je rekel, da je to normalno, da pade hitrost (nisem prej niti pomislil), VPN prenos je vezan v tem primeru na UL hitrost, imam pa UL na telemachu ravno 1MB. Samo se mi zdi da je to ravno neka meja prej 2MB pri VPN-ju. Tako, da mi zato vejetno šteka. Skratka na tej strani je pomemben pol UL.

Sicer na PC-ju se da naštimat drugače, da je ob tej povezavi na VPN kot default route, potem bi šel ves promet skozi router in bi zadeva špilala tako kot mora. V vsakem primeru bodo to potrebovali tisti z manjšimi UL hitrostmi preko VPN-ja.

Hvala in LP!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 24.01.2012 01:25:33
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri tem je res ključen UL, ker ves promet praktično routaš najprej k sebi in nato od tebe spet naprej. Doma imam 50/5 linijo, nisem pa testiral, kakšna je sploh prepostnost preko VPNa na mojem routerju.

Televizija vseeno ne bi smela štekati, saj je bitrate variabilni, če le povezava ni res prepočasna ali nestabilna. V nastavitvah od D3GO si lahko vklopiš, da ti prikazuje bitrate (Settings->D3 GO->Display Video bit-rate ON). Pri meni se je med vožnjo, ko je padla hitrost zmanjšal iz okrog 2mbps na 0,5mbps. Slika je zato slabša, ampak vse deluje dalje brez zatikanja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 24.01.2012 21:13:07
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Igor30 je napisal/a:

Programe se lahko gleda tudi v tujini ali v drugih omrežjih. Vse kar rabite je VPN povezava do vašega doma kjer imate Telemach. Obstaja več takih routerjev, ki to omogočajo. Jaz sam uporabljam Drytekove Vigor, ki so sicer malo dražji ampak jih uporabljam tudi za support svojim strankam in imajo kar širok spekter možnih nastavitev.

Edino kar mi še ne dela, je preko 3G povezave in VPN-a, s čimer se bom še malo poigral in tudi to bo sigurno delovalo. Zna bit da ma tud mobitel kake prste tu vmes, samo če bom naredil IP Sec povezavo z iPadom bi moralo delovati.


Urejeno. ipad + simobil 3g ter vpn povezava na domač mac mini... lepo deluje, seveda pa ni taka slika kot znotraj omrezja... Smile)) ta vikend grem spet za teden v tujino, tako da... super! bom lahko vsaj gledal smučanje!!! Smile edino škoda je to, da imam v slo relativno majhen upload (paket 6/1Mbps, se mi kar kolca po stari lokaciji, kjer bil 10/10, ker telemach ma nenormalno visoke cene samo za malo boljši upload). Bomo videli... kmalu....

Naslednji korak bo pa verjetno zamenjava routerja... ki bi omogočal VPN server, brez da bi bil prizgan mac mini (zdej ga imam nastimanega, da se "zbudi" na omrezju, moram cez teden sprobat ce to dela... pa nastimat dyndns, da mi ne bo "zgubilo" IPja...

mam pa eno pripombo... voyo.si dela PRECEJ bolje, vsaj slika je lepša in manj kocka kot pri telemachu... (če sem na wifiju znotraj telemacha). Ima pa seveda voyo pomanjkljivost... zelo omejen program...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 24.01.2012 21:27:58
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Manj kockasta slika pri voyo.si? Hmm... ti D3GO kocka? Pri sebi tega do sedaj še nisem opazil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 25.01.2012 07:05:52
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na zalost ja... Sem pa ugotovil, da je to obcasno (v ozadju ni nobenega torrenta ali kaj podobnega). Mogoce je kaj narobe z linijo 6/1. Ampak po pravici povedano ne morem vec primerjat, ker voyo sem ze odpovedal
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 25.01.2012 07:30:08
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
"Kocka" verjetno zaradi uproabe proxyja... ker je se en clen v verigi, ki je ocitno sibak ... Pri Voyo.si pa je direktno povezan na ponudnikov streznik ...

Ce je pa direktna povezava, pa bi moralo delovati... Telemachovci so omenili, da je minimalna pasovna sirina za delovanje 512 mbps ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 26.01.2012 13:46:02
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
"Kocka" verjetno zaradi uproabe proxyja... ker je se en clen v verigi, ki je ocitno sibak ... Pri Voyo.si pa je direktno povezan na ponudnikov streznik ...

Ce je pa direktna povezava, pa bi moralo delovati... Telemachovci so omenili, da je minimalna pasovna sirina za delovanje 512 mbps ...


Kockalo mi je če sem bil povezan direkt s Telemacha ali preko Simobil 3G na VPN na Telemachu.

No, včeraj je bilo vse OK in je delalo super. Znotraj Telemach omrežja je bila slika lepa, tudi preko 3G in VPN je bilo gledljivo. Očitno je bil zadnjič ključ problema v Telemach liniji, ki ni delovala dobro...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 16.02.2012 13:45:12
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

ali lahko kdo, ki ima hitro Telemach povezavo shera VPN access?

Rad bi spreljal NBA tekme preko D3go vendar sem do septembra v UK.

Lahko se znemimo tudi za kaksno placilo.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 17.02.2012 18:44:12
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a bi bil kdo tak dober in mi razložil tole z vpn-om? kako nastaviti.. in sprejemati... ?

hvala in lp
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.09.2011
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 18.02.2012 23:20:36
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni pa se je danes prvič zgodilo, da imam samo zvok slike pa ne. Ima še kdo drug podobno težavo?

Update: sedaj sem uspel dobiti sliko, ki je bila sprva slabše kakovosti (kot običajno, preden se izboljša), čez čas pa je izginila - zgolj zvok in črn zaslon. Sem na istem kot prej. :-/ ne vem ali je kaj z mojo napravo ali kaj pri Telemachu.

Ostalo: iPad prve generacije, iOS 5.0.1, brez JB.

Update 2: danes dela vse OK... Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 20.02.2012 23:22:34
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je imel kdo problem z samo aktivacijo D3GO? probal sem sklic z zadnje poloznice pa mi javi da ni ok...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 920
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 20.02.2012 23:28:51
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni je javilo da ni sklic vredu. Pa sem probal vse tri zadnje položnice.

_________________
Prijavi se v Dropbox in pridobi 2 GB + 250 MB prostora.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.07.2009
Prispevkov: 538
Kraj: Gorenjska
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 20.02.2012 23:33:08
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
+1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 29.02.2012 21:10:58
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ka kaj zdaj ZVAMI ? a nobeden ni sposoben širiti informacijo kako si nariktaš VPN povezavo ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 07.03.2012 00:32:05
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To tudi mene zanima.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani