Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Telemach D3GO - mobilna televizija
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.01.2012 15:13:05
Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes je imel Telemach tiskovno v novem showroomu na Mestnem trgu, kjer so za svoje naročnike predstavili storitev D3GO. Več informacij na uradni strani.



Na kratko:
Citiram:
D3 GO je aplikacija, prek katere lahkokjerkoli v omrežju Telemach gledate Telemachove televizijske programe v živo. Kot bi imeli prenosno televizijo, ki je vedno z vami. Programe v živo lahko spremljate prek osebnega računalnika, tabličnega računalnika, prenosnika ali pametnega telefona. Vse kar potrebujete, je Telemachova internetna povezava in zabava se lahko prične.


Če želite storitev testirati lahko do 29. 2. 2012 vsi naročniki, ki imate digitalno televizijo in internet Telemach, aplikacijo uporabljate brezplačno, potem pa bo cena 3€/mesec oziroma free za 1 leto ob 24m vezavi in naročilu v sklopu paketne storitve Digitalni trojček.

Prvi smo aplikacijo dobili uporabniki iNaprav (app na iTunes, aktivacija na uradni strani ), prihaja pa celotna storitev tudi na druge platforme.

Par screenshotov:



Kolikor sem uspel do sedaj zadevo testirati, se mi zdi super. Probaval sem na 4ih različnih napravah, iPhone 4 z iOS 5.0.1, iPhone 4 z iOS 4.3.3, iPad 2 z iOS 5.0.1 in iPad 2 z iOS 4.3.1 in kakšnih večjih težav nisem opazil. Slika se mi zdi dobra, je pa odvisna od hitrosti povezave, saj se bitrate spreminja.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.01.2012 15:19:55
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljam tole zadevo - trg postaja zanimiv! Smile

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.01.2012 16:31:08
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
En posnetek na hitro, kjer se vidi, kako zadeva deluje na iPad2.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.01.2012 17:35:56
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem bil na tiskovki... Je sicer zanimivo... vendar ima eno veliko pomanjkljivost ... oz. omejitev... Kot prvo je pogoj, da imas pri Telemachu vsaj dvojcka (lahko je tudi trojcek)... torej vsaj TV in internet.... Omejitev pa je ta, da deluje le takrat, ko si povezan preko Telemachovega interneta... Torej za na poti ni zanimivo... edino ce gres ravno nekam, kjer imajo Telemach kot ponudnika dostopa do interneta Smile ...

Sem pricakoval vsaj to, da biu delovalo v Sloveniji (omejitev pac na slovenske IP naslove) ... ker prav bi prislo ravno takrat, ko NISEM doma... doma TV veliko raje gledam na veliki plazmi, kot pa na majckenem zaslonu mobilnika ali malo vecjem zaslonu iPada ali prenosnika (v bliznji prihodnosti bo omogoceno tudi na prenosnikih in drugih mobilnih napravah - Android OS,...)

http://www.mobile.si/articles/telemach-d3-go.html



Sam imam recimo na iMacu namescen EyeTV in nanj prikljucen TV tuner (Elgato) in lahko od kjerkoli preko mobilne ali WiFi povezave gledam na iPhone-u ali iPadu preko programa EyeTV vse programe, ki jih lahko gledam preko kabelske TV doma ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.01.2012 18:17:41
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf fenomenalno. Zdaj je Siol na potezi!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 803
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.01.2012 18:19:19
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Uf fenomenalno. Zdaj je Siol na potezi!


Laughing Laughing Laughing
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.01.2012 18:52:44
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telemach bi naredil resno potezo, če bi storitev ponudil vsem in po pametnih cenah... storitve, ki se zaklepajo na lastne naročnike, ponavadi predčasno "umrejo".
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.01.2012 19:12:14
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Telemach bi naredil resno potezo, če bi storitev ponudil vsem in po pametnih cenah... storitve, ki se zaklepajo na lastne naročnike, ponavadi predčasno "umrejo".


Točno tko.

Kakor koli obrneš so dragi ob podpovprečni kvaliteti storitev...
Nimam nič proti njim, v bistvu bi mi bilo najenostavneje uporabljati njihove servise,
a me vedno znova razočarajo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.01.2012 19:31:11
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadeva je bila mišljena za delovanje na vseh omrežjih ker je ravno to point, pa se je nažalost zakompliciralo s pravicami. Upam, da vržejo vn tist kanal al dva, zarad katerih so največji problemi in furajo storitev dalje kot je mišljena.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.01.2012 23:56:11
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaoooo to pa je SUKS!!!! fak of... ker niso imeli večjega uploada sem moral interen odpovedati... sepravi imam dtv + telefon... in zaj zaradi tega nebom smel "gledati" !??! ma naj si vtaknejo potem nekam...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2011
Prispevkov: 459
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.01.2012 00:16:46
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tole bi bila vrhunska storitev, če bi se lahko naročil kdorkoli tkole omejeno je pa malo crap :S

ima morda kdo kšnga druzga podobnga aduta kje v rokavu, da plačaš nekemu ponudniku naročnino in streamaš TV preko računalnika oz. iPad/iPhone/Android,...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 18.01.2012 00:22:10
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iSmejko je napisal/a:
tole bi bila vrhunska storitev, če bi se lahko naročil kdorkoli tkole omejeno je pa malo crap :S

ima morda kdo kšnga druzga podobnga aduta kje v rokavu, da plačaš nekemu ponudniku naročnino in streamaš TV preko računalnika oz. iPad/iPhone/Android,...


Hm, a ni bil mobitel tudi z eno tako aplokacijo za ios? Pa tusmobil ma tut mobilno tv. Kolk dobr pa delujejo pa nimam pojma, nikol probal.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 18.01.2012 06:20:33
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iSmejko je napisal/a:
tole bi bila vrhunska storitev, če bi se lahko naročil kdorkoli tkole omejeno je pa malo crap :S

ima morda kdo kšnga druzga podobnga aduta kje v rokavu, da plačaš nekemu ponudniku naročnino in streamaš TV preko računalnika oz. iPad/iPhone/Android,...


NetTV plus >> http://www.mobile.si/articles/iphone-kot-tv-sprejemnik.html

http://www.nettvplus.com/

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 18.01.2012 06:21:27
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Hm, a ni bil mobitel tudi z eno tako aplokacijo za ios? Pa tusmobil ma tut mobilno tv. Kolk dobr pa delujejo pa nimam pojma, nikol probal.


Tako je... Oba (Mobitel in Tusmobil) imata Mobilno TV... Nudita pa oba le nekaj slovenskih programov...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 18.01.2012 07:57:10
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Tako je... Oba (Mobitel in Tusmobil) imata Mobilno TV... Nudita pa oba le nekaj slovenskih programov...


E no vidš. Nism pa vedu kaj sploh nudita. Tole od telemacha je sicer res videt super, le škoda je da ne nudijo tudi drugim.

Čeprav je pa tako, sicer sam nimam telemacha pa vendarle bi kdaj pa kdaj kaj prav prišlo, da bi tudi znotraj doma imel možnost gledat še na ipadu.

Zelo rad pogledam F1 in ja, kot pravi jest je še vedno pravi užitek gledat na večjem TV-ju. Se strinjam....in tudi bom na večjem gledal. Gre samo zato, da moja vedno najde kaj drugega "bolj" pametnega po TV-ju ravno takrat Smile. In seveda bi z ipadom rešil zadevo!!! Seveda F1 NE BOM gledal na ipadu! Very Happy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 18.01.2012 08:44:37
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
E no vidš. Nism pa vedu kaj sploh nudita. Tole od telemacha je sicer res videt super, le škoda je da ne nudijo tudi drugim.


Mobitel Mobilna TV >> http://www.mobitel.si/storitve/mobilna-tv.aspx



Pri paketu Mobilna TV Plus pa so poleg teh se programi z vsebino za odrasle. Wink


Tusmobil Mobilna TV >> http://www.tusmobil.si/tusmobil-mobilna-tv.html





agerg je napisal/a:
Čeprav je pa tako, sicer sam nimam telemacha pa vendarle bi kdaj pa kdaj kaj prav prišlo, da bi tudi znotraj doma imel možnost gledat še na ipadu.

Zelo rad pogledam F1 in ja, kot pravi jest je še vedno pravi užitek gledat na večjem TV-ju. Se strinjam....in tudi bom na večjem gledal. Gre samo zato, da moja vedno najde kaj drugega "bolj" pametnega po TV-ju ravno takrat Smile. In seveda bi z ipadom rešil zadevo!!! Seveda F1 NE BOM gledal na ipadu! Very Happy


Za to imamo pa pri nas se drugo TV Very Happy

Se vedno se mi zdi recimo NetTV Plus bolj uporabno ... >> http://www.nettvplus.com/player-za-telefon.html



Ta stane 7,5€ mesecno, ce predplacas za 12 mesecev >> http://www.nettvplus.com/cenovnik-telefon-euro.html

Tukaj se da videti seznam programov >> http://test.nettvplus.com/channels.php

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 18.01.2012 08:48:14
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ker sem naročnik Telemacha bi z veseljem naročil to dodatno storitev in bi mi pravzaprav bilo čisto vseeno če bi bila omejena samo za naročnike. Če bi le delala v vseh omrežjih, ne samo v Telemachovem. Bi bil pa pripravljen tudi plačati več, da bi ta storitev delala tudi v tujini...

sicer pa... testno obdobje ja, potem pa... verjetno ne. Ker za po hisi ne rabim imeti mobilne tv na ipadu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 18.01.2012 09:50:57
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telemach je drag za to kar ponuja še posebej na področju TVja vsaj na štajerskem koncu.
V ca. štirih letih odkar sem njihov naročnik sem prišel iz 16 eur na 20 eur naročnine za digitalno TV, storitev je pa identična.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 18.01.2012 22:32:24
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobr zgleda, samo škoda ker imam samo televizijo od telemacha in nemorem sprobat Mad
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2012
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.01.2012 22:43:16
Re: Telemach D3GO - mobilna televizija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem si mogel kaj pa sem se prijavil na forum, da podam še svoje mnenje, predvsem pa da vam povem, kako se povezati iz drugega omrežja in gledati D3 service.

Sicer pa se zadnje čase ukvarjam tudi z iOS dodatki tako da bom imel še kaj za pokomentirati na tem forumu. Upam.

Zadeva je sigurno zanimiva in sem jo testiral saj sem tudi sam naročnik telemacha, ki pa se mi zdi daleč najdražji, a zadeva solidno deluje.

Programe se lahko gleda tudi v tujini ali v drugih omrežjih. Vse kar rabite je VPN povezava do vašega doma kjer imate Telemach. Obstaja več takih routerjev, ki to omogočajo. Jaz sam uporabljam Drytekove Vigor, ki so sicer malo dražji ampak jih uporabljam tudi za support svojim strankam in imajo kar širok spekter možnih nastavitev.

Edino kar mi še ne dela, je preko 3G povezave in VPN-a, s čimer se bom še malo poigral in tudi to bo sigurno delovalo. Zna bit da ma tud mobitel kake prste tu vmes, samo če bom naredil IP Sec povezavo z iPadom bi moralo delovati.

Mi pa zgleda tale varianta nettv plus tudi zelo zanimiva in jo bom raziskal. Po mojem mnenju so storitve tv/internet, glede na kupno moč pri nas, še vedno malo precenjene, ampak to je le moje osebno mnenje.

Raziskujem več variant in mislim da bo kombinacija IPTV preko naročnine kot je recimo nettv plus ter kot backup DVB-T najboljša opcija. (vsaj za nas ko nimamo časa veliko gledat tv-ja in v povprečju gledamo 5-10 kanalov, ki so pri operaterjih ponavadi tako lepo razporejeni po paketih da moraš vzeti najdražjega). Moram samo najti dobro varianto opreme za delitev signala za na več tv sprejemnikov preko IP omrežja.

A ima kdo kake izkušnje s tem nettv-jem? Jaz se bom prijavil za testno licenco za na PC. Zanima me če je kdo poizkusil vmesnik za iPad ali Maca ali Dreambox?

Za filme pa je top Netflix še vedno. 8 USD na mesec, pa je filmov kolikor hočeš. Ali pa Hulu Plus za tiste ki so jim bolj pomembne serije.

Skratka. VPN povezavo in Vam bo delovalo tudi v tujini po hotelih in kjerkoli za Mobitel pa še javim kako bom rešil, če koga zanima.

LP
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani