Jabuk
Mac vs. PC
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 28.09.2007
Prispevkov: 127
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.10.2007 23:24:22
Mac vs. PC
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sestra namerava kupiti nov racunalnik. Seveda se na vse pretege trudim, da bi kupila Mac-a. Zanima se za stacionarni racunalnik. Zato sem ji predlagal iMac ker MacPro je vseeno kar visok cenovni razred.

Seveda tukaj nastopi standardna stvar. Za to ceno bi lahko kupil 3x mocnejsi PC. Zanima me kako se da ugotoviti npr.: kako hito deluje osX na 2.4 iMac proti Win na 3.0 AMD.

To se mi zdi se posebej pomembno sedaj ob prihodu Leoparda (sem slisal da deluje super hitro v primerjavi z Tiger). Zanima me pa ce bos kupil pri nas po 26.10. bos dobil kasneje zastonj Leopard ali se steje ko pride v Si?

Aha pa se ena stvar. Zasledil sem da imajo vsi iMac samo 1GB rama poleg pa pise moznost raziritve. Lahko to naredis samo kot na MacBook ?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.10.2007 23:38:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za katero stvar ga pa rabi?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 28.09.2007
Prispevkov: 127
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.10.2007 23:42:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Design (PhotoShop & Illustrator)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 84
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.10.2007 00:05:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to o cenah da dobič 3x hitrejši pc za isto ceno ko iMac ne drži.

Probaj dobiti pc 2.4ghz procesor in grafično tako ko ma Imac pa kupi zraven še 24" monitor, pa miš in tipkovnico, pa windowse, pa prideš na enako ceno kot bi kupu Imaca, morda je razlika cca 100. kaj pridobiš?
- OSX ki so neprimerljivo boljši kot winsi
- vse v enem - no to je lahk oprednost ali pa slabost
- apple drži ceno in ga lahko kasneje dobro prodaš, PC pa ne kup noben
- na mizi imaš namesto djungle kablov zgolj dva kabla - internet in elektrika

Edino kar je treba dokupit pri Imacu je ram. Tega primanjkuje za fotošop in ostale adobe.

iMaci so se pocenili in so resna konkurenca pcjem
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.10.2007 06:58:15
Re: Mac vs. PC
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajitam je napisal/a:
Sestra namerava kupiti nov racunalnik. Seveda se na vse pretege trudim, da bi kupila Mac-a. Zanima se za stacionarni racunalnik. Zato sem ji predlagal iMac ker MacPro je vseeno kar visok cenovni razred.

Seveda tukaj nastopi standardna stvar. Za to ceno bi lahko kupil 3x mocnejsi PC. Zanima me kako se da ugotoviti npr.: kako hito deluje osX na 2.4 iMac proti Win na 3.0 AMD.

To se mi zdi se posebej pomembno sedaj ob prihodu Leoparda (sem slisal da deluje super hitro v primerjavi z Tiger). Zanima me pa ce bos kupil pri nas po 26.10. bos dobil kasneje zastonj Leopard ali se steje ko pride v Si?

Aha pa se ena stvar. Zasledil sem da imajo vsi iMac samo 1GB rama poleg pa pise moznost raziritve. Lahko to naredis samo kot na MacBook ?


Leoparda dobiš, zdaj ne vem al moraš kaj doplačat, zraven vsakega računalnika kupljenega po 1. oktobru. Ram lahko razširiš tudi sam, iMaci imajo to v priročniku, ki ga dobiš zraven opisano.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani