Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Kako se obnese imac G5
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 23.01.2005 00:17:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sodmzapu: Pa kako lahko na podlagi izkušenj z G3 sklepaš kako dela G5. To je tko k bi se jest vsedu v merčko 190D pa bi govoru da je tanov CL jajc. Pato ni normaln.Jest mam doma primerjavo med G3 pa G4 ....pa ni primerjave. Če pa hočeš igrce nabijat nonstop pa itak PC kup pa ne glej jabukov ker verjetn glede igrc ne bojo nikol na isti stopnji. Drgač sm pa sam mev priložnost dva dni uporablat 20" iMaca z 1,25 GB rama.....in morm rečt da je zadeva ibr huda.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 23.01.2005 11:37:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fantje upam da veste da je G3 miloreceno en kurc od procesorja... zadeva niti nima podpore za vektorsko racunanje (Altivec) od cesar je hitrost v OS X zelo odvisna, saj je ta optimiziran za procesorje z Altivecom.... Predpomnilnik v procesorju pri G3 ne dela z polno frekvenco procesorja... in še bi lahko naštevali... Sej če koga zanima bolj podrobno naj si ogleda tele članke na arstechnica.com

PowerPC procesorji...

P4 vs G4

Inside PowerPC 970

Tle velik pise o sami arhihekturi procesorjev, kot tudi o performansah...

Druga zanimiva primerjava je nekaj ur nazaj objavljena primerjava Appleovih racunal... od iBooka G3 do iMaca G5... vkljucno z Mac minijem

Primerjalni test...

Aja sodmzapu pa videl sem da nameravas kupiti SLI... mislim da je to trenutno brezveze, ker ima SLI veliko problemov z kompatibilnostjo... Sploh pa ti si izbral dve GF6600GT kartice... Enake performanse (ali pa še boljše) lahko dobiš z nakupom GF6800GT. Z eno kartico lahko prišparaš 10kSIT samo na matični plošči... pa tud dve kartici 6600 sta nekaj dražji kot ena 6800. Pa ne boš imel nobenih probelmov z kompatibilnostjo. Sam sem imel možnost sprobat SLI in me ni pretirano navdušil... preveč težav z nastavljanjem in hroščati gonilniki so trenutno prevelik minus...

Tolk za zdaj... Veselo branje Wink In dober nakup.

LP

TribesMan
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 23.01.2005 12:18:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
procesor je 800Mhz, rama 256

Kako sem lahko sklepal??? Js vprašam kako se obnese G5 pa dobim odgovor, da je v iphoto in imovie hitrejši, drugače pa kao, da že prej ni bilo težav. Kaj lahko iz tega sklepam? Malo bolj črnogledo, seveda.


Glede dveh 6600 GT. Lahko jih dobim za 60.000 sit.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 23.01.2005 12:39:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sodmzapu:

Narocam 4 kose 6600GT Pci-E za 120.000 sit. Poslji po povzetju na naslov:

Samo Vogrinec
Ulica Ivana Salamuna 8
2327 Race

Da vidimo koliko bos imel jajca in da vidim kolik si moz beseda!

nic se zdaj ne otepaj, sam si napisal:
Glede dveh 6600 GT. Lahko jih dobim za 60.000 sit.

Pa PC ne mores primerjat z PC-ji! NIKAKOR! Virusi, spyware, patchani patchano patchani SP2 WinXP, ji, ko nalozis sistem nalaga vedno vse banalne programe, pazit katere driverje namestit prvo ker drugace ne dela kot more? BOLANO!
to mi ne treba!


lp
Samo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 23.01.2005 12:40:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidim da je mac mini 1.42GHz kr pojedel imaca G5 1.8. Kaj bo sele zdaj naredil Dual G4 1.8 GHz 7448 upgrade z Dualko G5? me prav zanima.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 23.01.2005 13:01:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
-&rt; Glede dveh 6600 GT. Lahko jih dobim za 60.000 sit.

Mhm... kako gre ze tista zgodbica o svizcu?

Ce bi nekoga full nategnil bi ti mogoce prodal rabljene za ta denar... Novih pa ne dobis za ta denar... tvoja cena je nekje 20% pod ceno za katero jo dobi uvoznik (poznam ljudi v dolocenih firmah)...

Sicer pa ce jih dobis za ta denar jih jez kupim 10.., ti jih placam po 35k...

msg me Wink

LP

TribesMan
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 23.01.2005 13:04:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potemtakem po testih vidim da se G5 se ne splaca, sploh ob takem razmahu G4 upgradeov..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 23.01.2005 13:05:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;sodmzapu je napisal:</dt&rt;<dd&rt;js sm G3 kupil eno leto po athlonu 1600+. Tako da...

Daj _The_Man_, če imaš naložen macromediin paket, odpri vse programe, pa notri ene fajle pa malo poročaj kako dela. Tako čist objektivno. Me zares zanima. Če se ti ljubi...seveda.

ajde</dd&rt;</dl&rt;

Nimam celotnega Studia MX, imam samo Dreamwaver 2004. Sem ga zagnal odprl 5 htmljev, dela brez problema. Zagnanih sem imel še cel kup ostalih programov (večinoma istih kot omenjenih že prej). Res pa je, da se mi dozdeva, da Dreamweaver ni ravno optmiziran za OS X. že GUI se zdi, da je ostal nekoliko zadaj. To je bolj subjektivno mnenje, ampak tak občutek sem pač dobil.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 23.01.2005 13:26:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
U mater ka vam je naredlo z temi geforci. Napisal sem da lahko dobim dve za 60.000. Nisem napisal, da lahko dobim n kartic za 35.000 sit. Če bi jih lahko, bi že začel preprodajo, kot nekateri na tem forumu...

Kartici nista čist novi. Skoraj novi. Cena je za obe skupi + plata in procesor (kar je novo), in kar bom pa itak mogu kupit.

požrite se zdej pobi. sploh pa kaj bi js mel od tega, da se vam lažem za ceno kartice??? Če vam pomeni poceni komponenta večna slava, pol ste pa bogi.

Kaj je uros, a ti povem neki, ko ne bos mogu pol ne jest ne spat?? Lahka zrihtam 20 pentiumov 4 3,4E za 15.000 sit po kosu... Sej ne, se hecam..Kar pojdi na južno.


Hvala _The_Man_..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 23.01.2005 13:35:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Opa zajebu ja...

Ena 35.000 sit, dve 70.000 sit.

Se opravičujem vsem, ki sem jim preveč dvignil utrip in so že kovali posel stoletja.

Pa to je cena za dve kartici in ne n-kartic. JAO, ko da je važno...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 23.01.2005 14:07:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mater kak vik in krik. Dejmo rajs sodmazapu-ju pomagat in mu odgovorimo na to, kar ga zanima.

Jst ti lahko iz lastnih izkusenj povem, da iBook JE pocasen v primerjavi z drugimi maci. Mam iBooka 700MHz in Cube G4 450MHz in je cube enako, ali pa bolj hiter od iBooka.

Pa se to.. RAM je zelo zelo pomemben. Sam ga imam 384 MB (v obeh masinah), in to je premalo za delo v dveh resnih programih in iTunes zraven. V sluzbi recimo, imamo G4 450 z 1GB RAMa in dela dosti hitreje od mojega iBooka. Tko da za resno delo ga mores met vsaj 768. Kolegica ima PB 1GHz - z 256 MB RAMa je delal skoraj tko pocasi kot moj iBook. Zdej ga ma 1,25GB in ji dela dvakrat hitreje (delamo v InDesignu, Photoshopu...)

Tebi iBook dela tako pocasi tudi za to, ker imas 256 MB RAM-a. Samo OS X ga pozre najmanj 100 MB. Cim odpres PS in iTunes ti pozre ze ves ram, potem dela pa na virtual memoryju. In disk v prenosnikih je orto-pocasen.

Trenutno mam odprt Safari, iTunes, Pages (1 stran brez slik) in Activity Monitor. Od 384MB mam prostega 18MB.
OS X je zelo zelo spomina lacen.


Jst ti svetujem da gres in sprobas iMaca (z RAMom), preden se odlocis kaj bos kupu. Ce mislis, da ti bo Athlon bolj kul, pac kupi Athlona.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 23.01.2005 14:38:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;urosv je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Vidim da je mac mini 1.42GHz kr pojedel imaca G5 1.8. Kaj bo sele zdaj naredil Dual G4 1.8 GHz 7448 upgrade z Dualko G5? me prav zanima.</dd&rt;</dl&rt;

Pojedel je iMaca G5, ko se je le ta vrtel na polovičnem taktu procesorja. Laughing
Drugače je pa iMac G5 pojedel njega.
Zato sta noter dva benchmarka od iMac-a G5, eden, kjer je šparanje z energijo nastavljeno na avtomatiko in drugo, kjer je mašina vedno dela s full CPU powah.

Je pa lepo videti, da Mac Mini ni nek navaden šrot od hardveraja, ampak zna v kaki reči tudi razturat. Cool

Ogo
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 23.01.2005 17:12:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sodmzapu: rekel si da zrihtas 2 kartici za 60.000 sit! Poslji mi jih pol no ce si tako glasen. Nabavna cena XFX geforce 6600 GT PCI-e je 34.000 sit brez ddv! Rade volje jih od tebe kupim za 60.000! sit. Dej no, samo 4 zrihtaj. Prej si rekel da lahko! Ne se zdaj umaknit! Samo morjo bit pa nove ane, ker nic nisi reku da so rabljene... ne mores zdaj rect da so naenkrat 70.000 sit...

In ja G4-ka pomoje poje G5 na isti frekvenci, mislim med imacom in minijem je bila razlika 400 Mhz, mini je prekleto dober. 7448 bo stare g4 dal izgledati pateticno... Samo FSB morajo dvigniti na 200Mhz....

lp
Cash
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.01.2005 20:24:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fuck ej.. Can you read??? (prevod: Ali znaš brati???)

Kako neumen si, da ti stavek: "Lahko jih dobim za 60.000 sit" (v katerem sem se zmotil, napisat bi moral 70.000 sit, kar pa ni bistveno), pomeni, da so kartice nove in da jih lahko dobim poljubno količino??

In če bi bilo to res (povdarek na ČE, kar ni res v resnici), zakaj bi jih prodajal tebi??? šit, človek..

No, zdaj pa lepo počasi preberi vse poste, vključno s tem. Če ti gre bolj težko in počasi, ti naj kdo priskoči na pomoč. Skupaj vama bo gotovo uspelo predelati to težko znanstveno čtivo.

Glede G4, koliko ti jih je še ostalo doma pa jih moraš prodat, da pišeš take oslarije??

Saj bi ti predlagal, da greš malo prebrat arhitekturo obeh procesorjev, samo si me zgoraj tako razočaral, da ne verjamem, da bi ti uspelo razvozlati naslov, kaj šele ostalo.

ajde

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 23.01.2005 21:39:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomirite se malo, tako ali tako ni tako pomembno, da bi se bilo vredno zardi tega prepriati. Pa prosim brez žalitev in preklinjanja, ker bom drugače prisiljen brisati ali urejati poste. Obdržimo debato na civiliziranem nivoju. Velja za vse.

Hvala za razumevanje.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 24.01.2005 21:11:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Sodmzapu wrote:
procesor je 800Mhz, rama 256

Kako sem lahko sklepal??? Js vprašam kako se obnese G5 pa dobim odgovor, da je v iphoto in imovie hitrejši, drugače pa kao, da že prej ni bilo težav. Kaj lahko iz tega sklepam? Malo bolj črnogledo, seveda.


Glede dveh 6600 GT. Lahko jih dobim za 60.000 sit.

Nisem edini ki sem tako razumel, samo tolko da ves....

Da si popravil ceno tudi vem ampak vseeno sem hotel videt kaksen clovek si...
itak sem takoj vedel da bullshitas, rabil sem samo potrdilo. Zdaj ga imam.

Pozdrav
Cash
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 24.01.2005 22:03:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst bi dau pa vsem jurja, ce bi meu dnar Very Happy

_________________
Govoril sem...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 24.01.2005 22:11:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
CashMAN je napisal/a:


Da si popravil ceno tudi vem ampak vseeno sem hotel videt kaksen clovek si...
itak sem takoj vedel da bullshitas, rabil sem samo potrdilo. Zdaj ga imam.

Pozdrav
Cash


Človek pa ti si res caR!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 26.01.2005 08:45:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam koker kaže, je procesor od iMaca 1,6 GHZ velik slabši kot pa G4 na ničji frekvenci - primerjano z PowerBookom:

Pogeljte si CPU teste
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 26.01.2005 10:20:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Sam koker kaže, je procesor od iMaca 1,6 GHZ velik slabši kot pa G4 na ničji frekvenci - primerjano z PowerBookom:

Pogeljte si CPU teste</dd&rt;</dl&rt;

Bi pa bilo zanimivo vedet, kako so pri iMac G5 imeli naštelano varčevanje s porabo CPU.

Ker so pri iMac-u G5 cel kup hardveraja skupaj z pečico od G5 procesorja stlačili v majhen prostor in, da se pri slednjem ne bi ventilatorji nonstop vrteli kot motorji v reaktivcu, ali pa ne bi mašino prekurilo, se pri Auto nastavitvi (default), frekvenca G5 procesorja vrti na polovici, torej 800 MHz za 1.6 GHz G5, in se dviguje na polni takt šele, ko je procesor močneje obremenjen več kot nekaj sekund. Slednje pa pomeni slabše rezultate za benchmarke, ki zasujejo procesor z delom le za par sekund, saj vezje ne dvigne frekvence hipno, ampak ima nek odzivni čas, ki ni v milisekundah, ampak v sekundah.

Sicer pa imam tudi sam iMac-a in je pri Auto nastavitvi manj odziven, kot če ga našponam v energy saving nastavitvah do tilta. Kaj so na testu naštelali, pa ne vem. Apple priporoča Auto.

Sedaj pa še razlog za zniževanje frekvence procesorja: Nižji kot je takt procesorja manj se greje. Krivulja toplotne disipacije napram delovni frekvenci ni linearna, ampak se izkaže, da recimo procesor pri 800 MHz skuri 10W energije in jo pretvori v toploto, ko pa mu takt dvignemo za 1600 MHz, pa skuri recimo 40W. Omenjeni podatki so za demonstracijo, konkretnih meritev za G5 procesor nimam.
Enako foro uporablja Intelov Centrino procesor za notesnike. Slednji zna zniževati frekvenco delovanja še bolj. Je pa tudi bolj odziven na spremembe obremenitev, saj je bil tako tudi načrtovan in ima svoje interno SpeedStep funkcionalnost, ki izklaplja določene dele proc
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani