Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Kako se obnese imac G5
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.01.2005 20:51:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti, ki imate, daj malo objektivno napišite kako se kaj obnese v praksi. TheMan daj malo primerjaj z ibookom G3. Kaka je hitrost v imovieju, ps, pa na splošno odzivnost sistema..

ajde
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.01.2005 21:14:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot lahko pričakuješ velika razlika v primerjavi z iBookom G3. Najprej sem opazil razliko v iPhotu. Pri več kot 4000 slikah se je iBooku že precej zatikalo, ko jih je izrisoval. Pri iMacu je precej hitreje, ogromno se pozna tudi pri izrisovanju fotk, zoomanju ipd. iMovie je hitrejši pri rendranju, drugje tako ali tako že prej ni bilo krize. Nisem pravi človek, da bi ocenjeval hitrost PSa, ker ga ne uporabljam tako veliko, še manj pa za zahtevnejša dela. Ampak že pri zaganjanju se pozna, da se je čas zaganjanja PSa vsaj prepolovil. Kot že velikokrat povedano je absolutno obvezno dokupiti RAM, če misliš početi kaj resnega. Tistih 256MB ga precej drži nazaj in ne dosega prave zmogljivosti. Sedaj imam 1,25GB in razlika je ogromna. Rekel bi, da je sedaj ozko grlo hitrost diska, ampak ni kritično tako, da zaenkrat ne mislim menjati dokler mi 80GB ne bo absolutno premalo. Za zdaj kar dobro shajam z omenjeno količino.

Na žalost ti ne morem postrči s kakšnimi bolj objektivnimi meritvami kot npr. merjenje časa, ki ga porabi za rendranje, ker se mi preprosto ne da. Very Happy

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.01.2005 21:18:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mašinca je kar kul. Tako kot je reku The Man, privošči si tudi nekaj dodatnega RAMa. Jaz sem dokupil 512 MB, kar skupaj znese 768 MB. Za kaj več do sedaj nisem imel potreb.

Ogo

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.01.2005 23:53:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je disk ozko grlo, če pa je 7200 rpm.

Matr ej js bom verjetno kar sledečo konfiguracijo ruknu:

athlon 64 3500+
1024 GB rama (enga hitrega)
Plata asus SLI (za dve grafični)
2*6600 GT
diskič od hitačija...

pa me pride manj kot imac, pa se ne morta primejat. Ej sori oba, sam men je to orenk crap, če ne morem delat na računalniku VSEH stvari in to bliskovito..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.01.2005 00:09:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nisem js to čist jasno zgori napisu... Glede na to, da sem pričakoval, da bodo odgovori v rangu: nooorrrooooooo hiter, bliskovito....G3 puši tak, kot da bi primerjal jugeca in poršeja...ipd., me je: "Mašinca je kar kul" in "drugje že tako ali tako ni bilo krize". Kaj pa vem. Js dam zdej vsak dan ogromno različnih kompjuetrjev čez roke. Novih, starih, zanemarjenih, porihtanih.. Pa le redkokdaj pride kaj tako počasnega kot je moj ibook. Matr očitno imamo drugačne standarde pri delu za računalnikom in mislim, da bom zavoljo ohranitve zdravih živcec kar switchal nazaj. Pa tista once you go mac you never go back le ni tako resnična...

ajde

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.01.2005 00:31:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LOL. Kot prvo nisem človek, ki bi opisoval hitrost računalnika v takih superlativih, ker me preprosto noben računalnik ne impresionira tako močno s hitrostjo. Prej z drugimi zadevami. Moj komentar glede diska je bil zgolj ugibanje katera kompomenta je sedaj najpočasnejša v mojem računalniku. Ne pomeni, da je disk slab ali počasen. Sploh pa brez veze, da se zanašaš na take subjektivne komentarje. Pojdi do enega od uvoznikov, v živo preizkusi zadevo in ustvari svoje mnenje.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 22.01.2005 10:07:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sodmzapu je napisal/a:
Kako je disk ozko grlo, če pa je 7200 rpm.

Matr ej js bom verjetno kar sledečo konfiguracijo ruknu:

athlon 64 3500+
1024 GB rama (enga hitrega)
Plata asus SLI (za dve grafični)
2*6600 GT
diskič od hitačija...

pa me pride manj kot imac, pa se ne morta primejat. Ej sori oba, sam men je to orenk crap, če ne morem delat na računalniku VSEH stvari in to bliskovito..


I'd go with that.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.01.2005 10:45:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem komaj pred par meseci prešaltal na Maca. Tudi jaz se veliko ukvarjam že več kot desetletje z različnimi compi predvsem z harderskimi zadevami in teden nazaj sem imel možnost sprobati podobno konfiguracijo A64 le da je imela dva diska Sata v Raid 0 polju. Hitrost sistema je res impresivna vendar ji ne pomaga dosti če vsakič drugič ko kaj stisneš Windowsi nekaj blodijo in meljejo pa verjami mi da so bili poštelani v nulo. Pa potem razna menjavanja nastavitev ki jih na Winsih naštelaš in jih sistem samodejno menja, npr. na omrežjih... OSX je vreden vsega spoštovanja tudi če je morda malo počasnejši je pa iz na papirju zelo švoh hardverja sposoben potegniti še zadnjo trohico moči. To pa je po moje tudi eden prioritetnih razlogov zakaj se prešalta na Maca. Ker enostavno dela kar bi človek od njega pričakoval!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.01.2005 11:34:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj vem, mene računalnik izključno impresionira z hitrostjo. Embarassed
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.01.2005 11:55:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo nekej bi pripomnu. Tale hitros athlona... To je zgolj na papirju. Ej, mam zdj athlona, ki se mi sesuva, sam od sebe ugasa, pred kratkim sem obupal ko se mi ni vec prizgal, pa sm vse skup odpeljal na servis. Mislm da sm zdj ze tedn pa pol brez, k sreci mi je theman ibooka rentov:) hvala...
Drgac sm pa to kupu pol leta nazaj in ta grozna hitrost je bla priblizno en teden, po tem k sm ga na net prklopu. po enmu tednu, pa se je vse skupaj zacelo. Pa sm si najprej reku, sj je sam virus, pa na zalost ni bil. Athlon je res na prvi pogled hitr kompjutr pa zlo poceni, sploh ce ga kupis pri mlacomu, je pa totalno sranje. zaenkrat ne poznam nobenga, ki bi bil zadovoljen. Ni vse res, kar vids na papirju! Smile

_________________
Govoril sem...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.01.2005 12:59:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;sodmzapu je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kako je disk ozko grlo, če pa je 7200 rpm.

Matr ej js bom verjetno kar sledečo konfiguracijo ruknu:

athlon 64 3500+
1024 GB rama (enga hitrega)
Plata asus SLI (za dve grafični)
2*6600 GT
diskič od hitačija...

pa me pride manj kot imac, pa se ne morta primejat. Ej sori oba, sam men je to orenk crap, če ne morem delat na računalniku VSEH stvari in to bliskovito..</dd&rt;</dl&rt;

Potem boš gor dal še Windows XP, pa Service Pack 2 in ti pol hardveraja ne bo delalo. Ko boš usposobil reč, boš moral gor dat še antivirusni program, ki ti bo pobral 50% diskovnih performanc in 30% procesorskih ter boš en velik hepi PCjaš. Very Happy
Čez kaki dve leti bo reč crknila, če boš nabavil pri Mlacomu pa še prej in boš reč butnil v kanto za smeti in Jovo na novo. Surprised

Been there done that. Kupu par let nazaj high end Athlona in ga par mesecev nazaj zalučal v smeti in nabavil iMac G5. Delovanje milina. Nobene jebe z antikompatibilnostmi, antivirusnimi programi in spywarejem, ki se ti naseli že ob navadnem surfanju po webu.

Ogo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.01.2005 14:49:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trenutno imam athlona 1600+. In se mi zdi stvar brutalno hitra v primerjavi z ibookom. Mislim, sploh ni primerjave. Kupujem novo, ker ne morem delat na ibooku(zarad počasnosti) in rabim v lj. Doma pa valda novo. Me je blo prav sram, ko sem mogu hodit na faks na računalnik, ker se ni dalo z ibookom.

Tako da, tole so ene vlke buče, da je athlon hiter na papirju. 1600+ je v praksi nadmočnohiter za moje pojme, kaj bo šele 64 3500+ .

Edino kar ne dela hitro je poganjanje najnovejših iger, drugače pa programi delujejo bliskovito in noro hitro, pa ne glede na to koliko jih je prižganih in kakšni so.

Ta teden sem nekaj rihtal na pentiumu 4 2,8... Kar je počasneje od 3500+, pa sem se že vprašal čemu, in ali je lahko kompjuter sploh hitrejši. Pa čisto tako, bil je v izredno zapacanem stanju. Vsi service packi, antivirusni in en kup virusov. Pa računalnik je v knjižnici..A bi bilo lahko še slabše.

Ne govorit, js v praksi vidim hitrost PCjev in vem kako brutalno hitri so postali..


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 22.01.2005 17:07:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem ti pa svetujem, da si kupis brutalno hiter athlon, pa se vidimo cez pol leta Smile (v E.P.L. -ju)
Jst sm ti samo hotu povedat, kako sm sam nad athloni razocaran, pa tega res nikomur ne prvosm. drgac pa kr. mislm,sj ce na stvar pazs, pa samo nujno potrebne programe gor instaliras vrjetno kr lepo gre, nekej casa.. sam kdo bi to... Rolling Eyes

_________________
Govoril sem...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 22.01.2005 18:55:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;sodmzapu je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Trenutno imam athlona 1600+. In se mi zdi stvar brutalno hitra v primerjavi z ibookom. Mislim, sploh ni primerjave. Kupujem novo, ker ne morem delat na ibooku(zarad počasnosti) in rabim v lj. Doma pa valda novo. Me je blo prav sram, ko sem mogu hodit na faks na računalnik, ker se ni dalo z ibookom.

Tako da, tole so ene vlke buče, da je athlon hiter na papirju. 1600+ je v praksi nadmočnohiter za moje pojme, kaj bo šele 64 3500+ .

Edino kar ne dela hitro je poganjanje najnovejših iger, drugače pa programi delujejo bliskovito in noro hitro, pa ne glede na to koliko jih je prižganih in kakšni so.

Ta teden sem nekaj rihtal na pentiumu 4 2,8... Kar je počasneje od 3500+, pa sem se že vprašal čemu, in ali je lahko kompjuter sploh hitrejši. Pa čisto tako, bil je v izredno zapacanem stanju. Vsi service packi, antivirusni in en kup virusov. Pa računalnik je v knjižnici..A bi bilo lahko še slabše.

Ne govorit, js v praksi vidim hitrost PCjev in vem kako brutalno hitri so postali..

</dd&rt;</dl&rt;

Jaz sem pa imel Athlona XP1800+, 512 MB RAMa in 7200 rpm diskom ter Nvidia grafično karto z 64 MB RAM. Ja, je bila reč brutalno hitra, do instalacije antivirus softa, brez katerega pod Windowsi nimaš kaj praskat, razen če nikoli ne nucaš interneta in ne izmenjuješ z nikomer podatkov. živce mi je dodobra spil še Service Pack 2, potem pa je vse skupaj spustilo dušo, ker so pri Epoxu na maderbord vgradili ene leve kondenzatorje, v katerih se je iz elektrolita izločal vodik in so se eden za drugim napihnili in razpokali.
Edina reč, ki jo pogrešam na Japki so Steamove igre Half Life, Counter Strike in Day Of Defeat. Drugače pa je iMac G5 milina. že na 900 MHz (CPU preformance na Low) reč deluje ok, na polni hitrosti pa leti zame več kot dovolj hitro.
Če mi bo pa DVD ripalo na iMacu minuto počasneje, kot na AMD Athlon 3500, mi je pa čisto vseeno. Vsaj živcev ne izgubljam zaradi hardverskega šrota ter idiotskega polizdelka poimenovanega Microsoft Windows.

Sicer pa vsakemu svoje. Samo ne vidim, zakaj se nekdo na japkastem forumu buni, da bo kupil PCja. Kupi ga, pa je, saj ni prepovedano.

Smo pač nekateri, ki smo iz PCja presedlali na Mac-a in nam ni žal. I :love: :mac: .

Ogo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 22.01.2005 20:54:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Daj človek naj te razsvetlim.. Js mam ibooka G3 in odkar sem hotel na njem narediti kaj malo bolj sufisticiranega sem zgubu živce. Dobesedno. Prokleto računalo se, če imaš prižgane dreamviewer, flasha in ps ne premakne več. Odfuka mu. Samo stoji in ne jebe komand. Isto je če imaš samo dremviewer, pa nekoliko več oken, kaj slikic, pa boknedaj itunes zraven. Sem mislil, da je G5 en velik korak naprej, kjer tako delo ne bo predstavljajo nobene težave hardveru..Tako kot naprimer na mojemu zlatemu PCju, ki se mu mam zahvalit, da sploh lahko delam stvari, ki jih moram. In zato sem na jabuk forumu vprašal!!!!!!!! In očitno še imac ni prišel do take stopnje, da bi lahko uporalbjal vse prej naštete programe, pa itunes, pa še kaj downloadal naenkrat. In kot tak je zame neuporaben..

Moj ibook bi bil nekomu, ki izključno surfa po netu, napiše kdaj kak sestavek, gleda filme in posluša muziko milina. Sam koji K**** ko nisem tak uporabnik.

ajde
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 22.01.2005 21:17:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;sodmzapu je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Daj človek naj te razsvetlim.. Js mam ibooka G3 in odkar sem hotel na njem narediti kaj malo bolj sufisticiranega sem zgubu živce. Dobesedno. Prokleto računalo se, če imaš prižgane dreamviewer, flasha in ps ne premakne več. Odfuka mu. Samo stoji in ne jebe komand. Isto je če imaš samo dremviewer, pa nekoliko več oken, kaj slikic, pa boknedaj itunes zraven. Sem mislil, da je G5 en velik korak naprej, kjer tako delo ne bo predstavljajo nobene težave hardveru..Tako kot naprimer na mojemu zlatemu PCju, ki se mu mam zahvalit, da sploh lahko delam stvari, ki jih moram. In zato sem na jabuk forumu vprašal!!!!!!!! In očitno še imac ni prišel do take stopnje, da bi lahko uporalbjal vse prej naštete programe, pa itunes, pa še kaj downloadal naenkrat. In kot tak je zame neuporaben..

Moj ibook bi bil nekomu, ki izključno surfa po netu, napiše kdaj kak sestavek, gleda filme in posluša muziko milina. Sam koji K**** ko nisem tak uporabnik.

ajde</dd&rt;</dl&rt;

Vzemi si recimo enega PC prenosnika tam s procesorjem Pentium III 600 MHz, sprobaj laufat te aplikacije ter nato primerjaj s svojim iBook-om G3.

Napram G3, ki ga omenjaš, je G5 res revolucionarni napredek naprej, še posebej pri novejših aplikacijah, ki imajo kodo optimirano za G4 in G5 procesorje.

Ne pa mešat G3 procesorja še iz časov Pentium II ter AMD K6-2 procesorjev in AMD Athlone. G3 je stara reč. G4 je prišel kot odgovor na Pentium III.

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 22.01.2005 21:56:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sodmazpu. Potem si pa malo narobe vprašal. Na začetku bi opisal tvoje probleme, pa bi ti lažje bolje razložili. Trenutno laufam Safari, NewsFire, Mail, iRC, Adium, špilam iTunes, TextEdit, Activity Monitor, ImageBrowser, iCal, BitTorrent in delam v Photoshopu pa dela brez problema. Seveda to ne bi bilo možno pri 256MB RAMa, ampak ob dovolj RAMa G5 s tem nima problemov. Seveda pa bi vse to težko zmogel brez Exposeja, ker se brez njega ne bi znašel med vsemi okni, čeprav nima vsaka aplikacija odprtega okna.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 22.01.2005 22:43:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
js sm G3 kupil eno leto po athlonu 1600+. Tako da...

Daj _The_Man_, če imaš naložen macromediin paket, odpri vse programe, pa notri ene fajle pa malo poročaj kako dela. Tako čist objektivno. Me zares zanima. Če se ti ljubi...seveda.

ajde
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.01.2005 23:47:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sodmzapu je napisal/a:
js sm G3 kupil eno leto po athlonu 1600+. Tako da...

Daj _The_Man_, če imaš naložen macromediin paket, odpri vse programe, pa notri ene fajle pa malo poročaj kako dela. Tako čist objektivno. Me zares zanima. Če se ti ljubi...seveda.

ajde


Koliko RAMa in kateri OS imaš na tej G3?

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.01.2005 23:51:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ogo je napisal/a:
<dl&rt;<dt&rt;sodmzapu je napisal:</dt&rt;<dd&rt;js sm G3 kupil eno leto po athlonu 1600+. Tako da...

Daj _The_Man_, če imaš naložen macromediin paket, odpri vse programe, pa notri ene fajle pa malo poročaj kako dela. Tako čist objektivno. Me zares zanima. Če se ti ljubi...seveda.

ajde</dd&rt;</dl&rt;

Koliko RAMa in kateri OS imaš na tej G3?

Ogo


Aja, in kateri G3 procesor imaš (MHz)?

Ogo
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani