Jabuk
Virtual PC7 na iBook - u
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.01.2005 15:50:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem nov interesent in navdušenec apple-ovih računalnikov. Zanimam se za nakup iBooka 12" z 768Ram, 60Gb diska, AP Extreme in bluetooth. Z Os X imam že nekaj izkušenj, rad bi Vas pa povprašal, kako je kaj z Virtual PC-jem na takšnem iBooku, saj delam z nekaterimi Windowsovimi programi, katerih v OS X ne morem zagnati. Kako je z internetom na emuliranih windowsih XP? V kakšni meri je iBook hiter, če uporabljam emuliran XP?
Ali bi zaznal CD drive v Windowsih in če bi lahko tudi zapekel kakšen cd prek XP?
Zanima me še tudi, če bi na Xp šlo normalno igrati igrice ( čeprav nisem neki gamer me včasih prime da bi kaj zaigral) recimo da nebi "štekalo" kakšen Flight sim.2002 ali pa GTA Vice City ali kaj podobnega.

HVALA!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.01.2005 16:07:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Virtual PC je precej počasna zadeva. Če gre za kak procesorsko in grafično nezahteven program še gre, vendar je ponavadi bolje najti ekvivalent za Maca. Na igre v VPC kar pozabi. VPC zaenkrat še emulira neko prastaro Savage grafično kartico na kateri komaj delajo najosnovnejše 3D zadeve. CD pogon mislim, da bi zaznal in bi lahko tudi pekel CD, čeprav si ne predstavljam zakaj bi to potreboval, če lahko CD normalno zapišeš v OS Xu.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.01.2005 22:03:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;primozmac je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Zanima me še tudi, če bi na Xp šlo normalno igrati igrice ( čeprav nisem neki gamer me včasih prime da bi kaj zaigral) recimo da nebi "štekalo" kakšen Flight sim.2002 ali pa GTA Vice City ali kaj podobnega.</dd&rt;</dl&rt;

Hehehe Smile Tale je dobra.

Lej. Emulator je. Predstavljaj si, da ženeš Windowse na 400 Mhz procesorju. No približno tako hitro bi ti delovalo. Za grafično kartico imaš pa S3 s 8 Mb Ram. No tko zgleda emulator.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.01.2005 22:11:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Testiral sem VPC na powerbooku g4 1ghz s 768 rama. Win Xp tecejo solidno, win 2000 pa izvrstno. Vendar je to uporabno samo, ce nujno potrebujes kak program, kjer za maca ne najdes slovenske nadomestitve. Sam ga uporabljam le za slovarje. Opazil sem da je pomembna kolicina rama pri hitrosti VPC, saj potem v bistvu teceta 2 dokaj pozresna sistema gor. Za vse ostale stvari pa uporabljas OS X, ker je ni stvari ki bi jo v windowsih lahko naredil boljse in hitreje. OS X pac rula za moje pojme. Sicer pa na macu tece kar nekaj iger.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.01.2005 23:27:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Svetujem tud da se v Winsih izklopijo vsi grafični bombončki ( če lahk temu tko rečem ) kar tudi zelo pripomore k hitrosti.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani