Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Whats so special about iPod??
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 20.01.2005 21:16:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi iPod photo je serijski izdelek.

Rolling Eyes

Vzamem nazaj, da nisi nucal iPoda. Resnično, sem spregledal. Da nisem omenjal vseh funkcij, pa je krivo predvsem pomanjkanje časa in dejstvo, da za večino funkcij velja enako. Izpostavil sem slike in video, ker so nekako najbolj predebatirani. Namreč, važno je, da predvajalnik predvaja glasbo. Prav to počne iPod. še koledar ipd. je na nek način neuporaben, ker ima danes že večina GSMov bluetooth in vsi vemo, kaj to pomeni. Tržni delež sem izpostail zato, ker se nekako marsikdo sprašuje, kaj je takšnega na iPodu, da je tako priljubljen? Tudi tokrat se je pojavilo to vprašanje. Vsak bo našel nek razlog. Dejstvo pa je, da nekaj je, če ima kljub za Apple opremo zapovedano višji ceni tako velik tržni delež (nekaj, kar seveda ne velja za Apple računalnike; to je pomembno). Sicer pa, raje porabimo ta čas za kaj bolj pametnega, ker 'boljše' je subjektivna tema in takšne teme nimajo smisla. Se strinjam, iRiver očitno ponuja več, vendar priznaj, da funcije niso vse. (nekako tako je, če kupiš odličen avto, voziš pa ga z navadnim in ne servo volanom) Pomembna je uporabniška izkušnja. iPod pa tukaj nima para. Ne samo to, celotna iPod 'družina' je en majhen, med sabo genialno prepleten paket (leti na zvezo med iPodom, iTunes in iTMS). Celotna izkušnja je preprosta, uporabniku prijazna in dela to, kar mora. Zabava. Kar pa nepregledni meniji, slab software ipd. zagotovo ne omogočajo (ne ciljam direktno na iRiver). Vsak naj si kupi, kar mu paše. Pa je volk sit, koza cela in trava raste dalje.

Wink

Mimogrede, vsaj ime bi lahko imel bolj izvirno (iRiver). še en dokaz, da ni samo naprava sama, ampak znamka, ki nekaj pomeni. Zato pa ima toliko wannabe iPod naprav v imenih i ali mini ipd.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 20.01.2005 22:12:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Primoz25 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;iKst je napisal:</dt&rt;

iPod je zakon kakorkoli ga obrneš. Je predvajalnik glasbe ne diktafon in radio in svojo funkcijo opravlja odlično. Poleg vsega tega pa izgleda lepo in kar je najbolj pomembno - je kul. Ves zahodni svet se trudi biti kul tako, da si kupujejo fancy avtomobile in armani obleke, hodijo na špagete za $400 in podobno. Če imaš iPoda si avtomatično eno stopnjo bolj kul od tistega, ki ima iRiver. Ljudem to pač veliko pomeni.
</dd&rt;</dl&rt;
iRiver je tudi odličen predvajalnik in svojo funkcijo opravlja še na malo boljši način kot iPod BTW.

Kar se tiče nadaljevanja v postu si res poslplošil celo zadevo po 1% zahodnega sveta ki si kupujejo armani obleke in hodjo na $400 špagete... Me zanima kok takih poznaš osebno. In me zanima kok od teh ljudi ima iPod?

lp</dd&rt;</dl&rt;

Ne gre za to koliko ljudi dejansko kupuje armani cunje. Gre za to, da si jih vsi želijo, ker hočejo biti nekaj več kot ostali in se hočejo pokazat. Applu je uspelo iPod pripeljati do tega, da predstavlja statusni simbol, in zaradi tega tudi takšna nenormalno strma rast prodaje. Vsi ga hočejo, ne zato ker ima miljon funkcij ampak zato ker je kul. Zato ker ga majo U2 pa 50 cent pa madona pa...

Seveda pa to ne pomeni, da je iPod le statusni simbol, in nič drugega. Da je dosegel trenutni status je moral prepričati ogromno kupcev. Je zelo kvaliteten in enostaven mp3 player, ki tudi po tehnični plati nima prav veliko konkurence, kar se pa designa in uporabniškega vmesnika tiče je pa pomoje še vedno daleč pred ostalimi. Kolikor je meni znano iPod še vedno dobiva najboljše ali pa vsaj zelo dobre ocene na vseh testih. Ima svoje pomankljivosti, kot jih ima tudi iRiver. Ne morš pa rečt, da je zaradi nekaj funkcij in par $ nižje cene absolutno boljši player.

Vsakemu svoje. Jaz podpiram konkurenco, ker bomo tako na boljšem potrošniki. Res pa ne razumem, kako so lahko nekateri proizvajalci računalnikov in drugih gadgetov tako slepi. Zakaj ne najamejo ene odlične dizajnerske ekipe, ki bi jim naredila en res odličen design za njihov izdelek (ciljam predvsem na PC škatle pa tudi na razne grde mp3 playerje itd). Cela avtomobilska industrija se trudi delat lepe avtomobile, cela modna industrija teži k lepim oblačilom, ženske hočjo bit lepe na vsak način...zakaj bi bilo drugače pri računalnikih.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 20.01.2005 22:51:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ma.. tudi iRiver je super izdelek. Jaz mam iPoda, ker imam maca, in je na macu najbolje integriran - za boljso integracijo brez glavobolov sem pripravljen placati vec.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 21.01.2005 09:19:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
avindi2: slike in video so zadnje funkcije zaradi katerih si bom kupil iRiver namesto iPoda... Zato sem zadeve v postu tudi nazadnje med funkcijami omenil

Prve stvari ki prevesijo mojo odločitev na stran iRiverja so:
- veliko bolša baterija
- to da je recorder
- da je radijo sprejemnik
- in da podpira če WAV datoteke
- za vse ostale funkcije mi bolj kot ne dol visi ampak če lahko še na morju slike in muvije iz digitalca potegnem gor in mi zato ni treba imeti 2gb memory cardov ali laptopa sabo, še toliko boljše.

Drugače pa itaq vsakemu svoje Smile

lp, primoz

_________________
lp, Primoz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 21.01.2005 14:58:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še enkrat:

Slike in video sem omenil zato, ker so nasploh dve izmed najbolj predebatiranih tem glede iPoda, vsaj zadnje čase. Ne samo tukaj, ampak nasploh. Izjava ni letela nate.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani