Jabuk
Airport Extreme - a je cool?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.10.2007 21:34:53
Airport Extreme - a je cool?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker bo Netgearov router iz prejšnjega posta najverjetneje romal nazaj v trgovino, me zanima, ali je morda Airport Extreme dobra rešitev? Ali je le draga rešitev?
Imam pa MacBook Core2 Duo (črnega) in dva PC-ja + Lexmarkov 232 tiskalnik za povezat.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.10.2007 23:27:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst sm z njim fuuull zadovoljen. edino kar me moti je dejstvo, da je treba za spremembe nastavitve zadevo rebootat. nekoliko nadlezno, dokler ga konfiguriras, potem ti je pa itak bolj ali manj vseeno.

če kupuješ novega, pazi, da kupiš tistega, ki že ima giga ethernet. vmes so namreč upgradali.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.10.2007 07:08:10
Re: Airport Extreme - a je cool?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Ali je le draga rešitev?


Kot pri ostalih izdelkov Appla, tudi tukaj plačaš premium ceno zaradi znamke... Dober je, verjetno pa dobiš za manj denarja zelo podobne routerje... ki pa seveda niso Apple...

In po moje, če tvoje brežične naprave podpirajo 802.11n je to tudi zelo hitra rešitev... če pa tega standarda ne podpirajo, pa v hitrosti in dosegu ne bo vidnih velikih razlik z routerji, ki so 100 EUR cenejši... ima pa še nekaj drugih dobrot, ampak kot vedno... tudi veliko drugih routerjev jih ima... ampak spet... niso Apple... (ne, jest ga nimam, bom še nekaj časa lepo imel Linksysa, ki ima samo eno veliko slabost - nima USB za priključek tiskalnika)

test
http://www.digitalconsistency.com/Reviews/axreview/ax.html
http://www.macintouch.com/reviews/airportn/

Mogoče kdo ve... podpira tale Airport Extreme tudi t.i. "repeater" mode...?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.10.2007 21:10:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
airport dela b.p., USB print in disk sharing je sploh kul.
problemi so le z zadnjim FW 7.2.1 - boljse je deloval prejsnji 7.1.1 - ni nagajal NAT
DraftN deluje samo, ce so vse prikljucene postaje na N - ce je ena na G, bodo vse na G. Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.10.2007 06:45:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kenz76 je napisal/a:
DraftN deluje samo, ce so vse prikljucene postaje na N - ce je ena na G, bodo vse na G. Sad


Aha... zato Apple predlaga, da se za omrezje, kjer so tako uporabniki b+g kot n protokola, uporabi dva routerja... enega za b+g, drugega za n...

Tole mi pa ni vec tako zelo vsec... Sad
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.08.2007
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.10.2007 09:33:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če kdo išče poceni router, priporočam Asuse. Sam sem dolgo časa uporabljal WL-500g s custom firmwareom, laufal gor server, downloadal torrente na zunanji disk, instaliral karkoli se mi je pac zdel, da rabim itn. Trenutni model Asus WL-500g Premium (stane 80 EUR) ima dva USB porta, tako da lahko priklopiš gor recimo 1x disk in pa 1x printer.

Obstaja pa tudi različica WL-700g, ki ima že vgrajen 250GB ali 160GB disk + 3 usb porte in omogoča že v osnovi (original firmware) zrcaljenje dveh diskov (bodisi vgrajenega na zunanji disk, bodisi zunanji disk na zunanji disk). Ni pa N varianta, tako da ce router rabite za streamanja videov visoke locljivosti (neskrcenih), potem mogoce G ne zadostuje. Seveda pa je G dovolj za streamanje DVD-ja direktno z routerja oziroma nanj prikljucenih zunanjih diskov, preverjeno veckrat v praksi.

http://www.ceneje.si/asus-router-wl-500g-premium

Aja in seveda, da ne pozabim: Asusovi routerji so prijetne bele barve, zgornji del ohisja je podobno bel kot stari iMac. Sicer se pa router itak vrze nekam v omaro ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.06.2007
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.11.2007 12:02:19
Airport Extreme
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima, če lahko na Airport Extreme hkrati priklopim tiskalnik in zunanji disk. Eno napravo preko USB vmesnika, ter eno preko mrežnega vmesnika. Ali to dela, ter če dela, katero napravo na kater vmesnik?

Lp
Iztok
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.11.2007 17:20:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko bi zvezal oboje tudi preko USB Huba, pa dela.
Moram ti pa povedat, da če želiš priklopit disk, na katerem boš imel glasbo in video gor, ga rajši priklopi na Maca direkt, ker prihaja do zamika (predvsem Taganje filmov v iTunesih zna trajati...)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.11.2007 18:59:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na Monitorju bo v naslednji številki test routerjev in AirPort Extreme ima baje najboljši doseg (kljub integriranim antenam!).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.11.2007 20:30:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je kdo že bral zadnji monitor? bi bil kdo pripravljen narediti pdf tistega članka (sem v tujini trenutno in me zanima test, ker se ravno odločam za nakup APE)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani