Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
iphone 3gs problem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 95
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 31.10.2011 21:01:12
iphone 3gs problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sestra ima iphone 3gs tovarniško odklenje, 4.3.3 JB.

Padel ji je na tla in sedaj se telefon prižga samo v primeru če držiš home+power button 10 sekund, nato se pojavi puščica ki kaže na itunes.

Telefon sem poizkusil na 3 računalnikih, s 4imi različnimi kabli restorati s custom in necustom 4.2.1, 4.3.3, 5.0, v recovery in DFU načinu, vendar vedno javi error 1600, ali 1602 ali 1604.

Sumim da je kaj narobe s konektorjem za povezavo z računalnikom na telefonu, zato se še odločam ali naj ga naročim in zamenjam. Upam pa da ni kaj na matični...

Ima kdo kako idejo, rešitev?

Hvala

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 95
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.11.2011 20:59:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepša hvala vsem za intenzivno pomoč.

Sem rešil težavo, vendar mi brez vaše pomoči nikoli ne bi uspelo.

LP
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.11.2011 21:25:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali je tvoj odgovor malo cinicen? Kaksen odgovor pa si pricakoval na daljavo?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10368
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.11.2011 21:26:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Brez zamere, ampak že samo to, da ti ga 3je PCji niso zaznali, ti pove, da nekaj ne štima HW.

In konec-koncev SUPER, da si sam rešil zadevo. Lahko bi npr. napisal, kaj je bil vzrok, kako si ga razrešil, da se naučimo nekaj novega .. Smile

_________________
...::: Puck0 :::...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 95
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.11.2011 22:17:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej kot sem že pri opisu problema napisal, vemo da pri error 16xx nekaj ne štima z usb povezavo. Torej sem sklepal da je fuč usb port konektor na iphone-u.

Naročil sem torej celoten spodnji konektor vključno z zvočnikom in mikrofonom. Malo prej sem ga zamenjal in telefon se je po posegu normalno restoral in sedaj že deluje s polnim zagonom.

@Jest: seveda je bil ciničen. Tvoje 2go vprašanje se mi zdi trapasto, zato ne bom komentiral.

Skratka problem je rešen in morda kdaj komu to pride prav.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.11.2011 22:29:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce je padel na tla, potem je zelo velika verjetnost, da gre za fizicno napako... In tega se pac ne da resevati samo tako, da se napise, katere stevilke errorjev javlja...

Odgovor glede tega pa je ze v vsaki temi, kjer gre za fizicne poskodbe... In ponavadi je odgovor: kontaktiraj uporabnika ocnop Wink

In tak cinicen odgovor se mi je zdel kot podjebavanje... Ces, zakaj mi niste servirali odgovor na pladnju Embarassed

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2010
Prispevkov: 32
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.11.2011 07:26:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom kar v tej temi nadeljeval... Zanima me sledeče, zakaj moj 3GS, tovarniško odklenjen, mesec ali dva po tem, ko mu naložim novejšo verzijo OS skupaj z Jeilbrejkom, čedalje bolj pospešeno troši baterijo. Prvi mesec je držala 3 dni, zdaj po dveh mesecih in še nekaj, pa le še 1 dan. Trenutno imam naloženo 4.3.3, enako pa se je začelo dogajati s 4.3.1 verzijo.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.11.2011 07:38:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTomassini je napisal/a:
Bom kar v tej temi nadeljeval... Zanima me sledeče, zakaj moj 3GS, tovarniško odklenjen, mesec ali dva po tem, ko mu naložim novejšo verzijo OS skupaj z Jeilbrejkom, čedalje bolj pospešeno troši baterijo. Prvi mesec je držala 3 dni, zdaj po dveh mesecih in še nekaj, pa le še 1 dan. Trenutno imam naloženo 4.3.3, enako pa se je začelo dogajati s 4.3.1 verzijo.


JB Very Happy

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.11.2011 07:47:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni JB vedno dežuren krivec. Meni je pomagalo spodnje:

Citiram:
Often applications fail proper installation and a process can hang, causuing repetitive instruction calls (even in standby). With such a process continuously running on your iPhone, the battery drain can be significant - up to 25% or more in an hour. Here are a few solutions that have worked for me (it's happened to me on three separate handsets of the iPhone - especially the usage time = standby):

1) Do a hard reset - Hold the home and sleep buttons down together for approximately 10 seconds until the phone turns off. Wait a few second, then repeat to turn it back on. THIS WILL NOT ERASE any of your data or lose any of your setting, rather just a flash memory reset.

2) If that does not solve the problem, follow this procedure:

1. Under Settings, go to Mail/Contacts/Calendar - tap the name of the
Exchange account. You will see 3 switches. Turn them off (repeat for
each account), then back out of Settings. Do not turn off PUSH; only turn
off the 3 switches. You may receive warning messages - go ahead and
accept these - this data will be restored from your accounts once the
switches are turned back on.

2. Open the apps one at a time, first Mail, then Contacts, then Calendar
so these apps apply the changes.

3. Hold the home button for a few seconds and close all multitasking apps,

4. Turn off your phone, wait a few seconds, then turn it back on,

5. Go back into Settings and turn the 3 switches back on.

Usually the hard reset will solve the problem on its own, but the mail reset may be necessary in cases where the mail application is causing the process error.

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.10.2010
Prispevkov: 32
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 24.11.2011 11:24:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Opazil sem, da mi v primeru utišanja telefona (vibra), ob pritisku na površino ohišja ob stikalu za vibro, levo od slušalke, se od sebe za trenutek preklapla vibro in ob tem vidrira in pokaže tudi slikco na ekranu, kod da bi jaz preklaplal samo stikalce. A je to pri vseh 3gs konstrukcijska napaka, ali pa imam le jaz to hibo. Je bil refurbish in je star dobro leto. Ko ga imam v žepu, ga včasih stisnem in zavibrira.....
Hvala!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.06.2009
Prispevkov: 108
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 24.11.2011 11:57:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tega pri 3gs nisem opazil. Je pa res da se stikalce čez čas razrahlja, še posebej če ga skoz preklaplaš...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 245
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 24.11.2011 13:00:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
In tak cinicen odgovor se mi je zdel kot podjebavanje... Ces, zakaj mi niste servirali odgovor na pladnju Embarassed


Dobro, če na forumu zastaviš neko vprašanje, je verjetno na nek način tudi smisel foruma, da dobiš kakšen odgovor, kajne? Zato se ne čudim ravno nad cinizmom, tudi v tvojih postih je slednjih dovolj Wink O tem recimo priča tudi dejstvo, da je dobil več odgovorov po tem, ko je primer že rešil, kot prej.

Seveda pa lahko vse novince pošljemo na forum iskat stare odgovore, ko velikokrat niti ne vedo kaj iščejo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.02.2011
Prispevkov: 179
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 24.11.2011 14:48:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In tak cinicen odgovor se mi je zdel kot podjebavanje... Ces, zakaj mi niste servirali odgovor na pladnju
Okej Jest razumem situacijo in vse.. ampak danes se je odprla nova tema kako spravit ikonce v mapo..?? se ti nezdi to malo tak.. da maš in na googlu napisano in na youtubu?? da se da odgovor najt v par minutah..

Tukaj pa se mi zdi da gre za neko fizično stvar.. bolj zakomplicirano katere jas nebi razumel da je težava v tem.. morda se vam zdi to samoumevno (kot meni tista tema z ikoncami in mapami) vendar se vseeno pričakuje neka pomoč, odgovor..

Ne me narobe razumet... samo mislim da je to glavno zakaj smo tukaj zbrani.. da si pomagamo, delimo informacije, se kaj naučimo.. ne glede na to kako je kiri izkušen.. To je vsaj moje mnenje.. nevem pa kako gledate vi na to ..
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 24.11.2011 15:03:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak dejstvo je, da ce gre za fizicno poskodbo.. da tako preko foruma ne mores resiti nic... Edini odgovor je lahko, da naj nese iPhone na servis... oz. k nekomu, ki se na take zadeve malo spozna ...

Verjamem, da je kdaj kaksen moj odgovor tudi malo cinicen... ampak se mi zdi, da v vecini primerov upraviceno... In pricakovati, da bomo odgovorili prav na vsako vprasanje je malo nerealno... ker konec koncev vsi si tukaj med seboj pomagamo prostovoljno in vecinoma brezplacno ... In vsekakor ni lepo videti, da potem, ko nekdo ne dobi odgovora, zacne s "podjebavanjem" ...

Poskusamo sicer, kolikor se le da... vsaj nekateri... Ampak po takem odgovoru, te potem res kar mine, da bi se komurkoli potem pomagal... Confused Embarassed

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2011
Prispevkov: 97
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 25.11.2011 22:38:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@iTomassini imel sem enako težavo. težava je v majhnem kontaktu na stikalu za glasno/tiho, ki ga je potrebno zamenjat. Naj omenim, da je ta težava dokaj pogosta pri modelu 3GS.

Vsekakor servis odpravi težavo. stroški ~ 45€.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.02.2011
Prispevkov: 179
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 25.11.2011 23:03:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ampak dejstvo je, da ce gre za fizicno poskodbo.. da tako preko foruma ne mores resiti nic... Edini odgovor je lahko, da naj nese iPhone na servis... oz. k nekomu, ki se na take zadeve malo spozna ...

Verjamem, da je kdaj kaksen moj odgovor tudi malo cinicen... ampak se mi zdi, da v vecini primerov upraviceno... In pricakovati, da bomo odgovorili prav na vsako vprasanje je malo nerealno... ker konec koncev vsi si tukaj med seboj pomagamo prostovoljno in vecinoma brezplacno ... In vsekakor ni lepo videti, da potem, ko nekdo ne dobi odgovora, zacne s "podjebavanjem" ...

Poskusamo sicer, kolikor se le da... vsaj nekateri... Ampak po takem odgovoru, te potem res kar mine, da bi se komurkoli potem pomagal... Confused Embarassed

Se popolnoma strinjam..
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.11.2011
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 28.11.2011 17:47:58
iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo ! Smile
želim si povišati verzijo na svojem iphoni 3gs, vendar je jailbreakan kar pomeni da se mi bo ''zaklenil'' če ga na itunesi updatam. zanima me če kdo ve kakšen je ta servis v ljubljani (spletna stran je iphone-odklep.com) in če vse poteka brez zapletov. poslala sem jim že mail, vendar me skrbi da ne naredijo dobro. prosim za odgovor.

_________________
Nina
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.03.2011
Prispevkov: 171
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 28.11.2011 18:33:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ nincek_98 Mislim da nimaš razčiščenih pojmov: odklep in jailbreak. V primeru da imaš tovarniško zaklenjen telefon potem nesmeš nadgrajevat iOS-a z itunsi. Če pa imaš samo jailbreakanega in je telefon tovarniško odklenjen, potem pa lahko posodobiš z itunsi. Problem, je v tem da je trenutno za iOS5 na voljo samo tethered jailbreak oziroma semi-tethered(če neveš kaj to pomeni: klikni tukaj). Priporočam ti da počakaš na untethered, če želiš obdržati jailbreak(baje pride kmalu Wink ) Če nezaupaš temu iphone odklepu in si iz LJ, ti lahko tud jst pomagam, brezplačno seveda Smile piši mi na ZS pa se lahko vse dogovoriva Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.01.2012
Prispevkov: 590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.05.2012 07:34:34
Re: iphone 3gs problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iPhone 3GS se je po celotni zadnji strani pojavila razpoka, ki je napihnjena oz. močno izbočena. Zunanje fizične sile ni bilo.Obstaja možnost, da se je napihnila baterija?

Za 1. maj je bil iPhone na morju vendar ni prišel v stik s vodo.

Obstaja nevarnost, da baterijo raznese v žepu in poškoduje uporabnika?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 03.05.2012 08:18:22
Re: iphone 3gs problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko da se je res napihnila baterija. Verjetno zaradi sonca :/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani