Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
iTunes Match
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.06.2012
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #161   Objavljeno 23.12.2012 11:43:46
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi da če nimaš kreditne kartice nemoreš uporabljat matcha?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #162   Objavljeno 23.12.2012 14:16:53
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.06.2012
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #163   Objavljeno 23.12.2012 15:15:21
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore Very Happy

Lep pozdrav
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.02.2010
Prispevkov: 198
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #164   Objavljeno 19.02.2013 21:10:00
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Družba, zdravo vsem!

Da na začetku približno predstavim moj pogled na svet iTunes-a v oblaku. Ko je storitev prišla na trg, smo jo vsi (oz. velika večina) gledali postrani, pač, nismo bili prepričani kaj vse ima Apple v mislih z novo funkcionalnostjo, ki ji je rekel iTunes Match. Kar hitro smo jo lahko v uporabo dobili tudi Slovenci, sem sem jo do takrat lastnostno poznal že kar dobro. Glede na to, da imam celotno digitalino življenje na jabolkih, se mi je ideja zdela popolna. SSD disk, iPhone poln slik in video posnetkov, iPad pa nabasan s knjigami preprosto niso bili več kos zbirčnemu okusu lastnika, katerega želja po glasbi se je menjala na dnevni ravni. Urni. Preposlušam ogomno glasbe, narava dela me pač priklene na stol pred računalnik in iTunes.

Brez obotavljanja sem tako 4. maja 2012 plačal za storitev iTunes Match. V nekaj klikih je moja zbirka glasbe, ki jo nabiram že od prvega srečanja z digitalnim okoljem in internetom; veliko glasbe imam na CDjih, sem vse poripal, ko sem kupil prvi iPod; postala del oblaka.

Danes se bližam letu uporabe iTunes Matcha in ga, v IT družbi preprosto ne morem nehat hvalit. Je enostaven in...dela. Glasba tu, glasba tam, glasba povsod. Skoraj prelepo, da bi bilo res.

Najbrž je iz subjektivnega uvoda razvidno, da sem z Jabolki blizu. Res so mi všeč, ne bi si rekel freak, ampak nekdo, ki ve kaj hoče in to pri Applu tudi dobi.

Včeraj pa se pozno zvečer vsedem za računalnik, sem hotel oddelati nekaj nočnih ur... In sem jih... Na nivoju živčnega zloma in besne, nič kaj simpatične agresije.

Ko sem prižgal iTunes me je pričakalo borih 2000 skladb. Sem naredil Mach Update. Sestavi update...

"Posodobil Match, vsa glasba je zdaj v oblaku. 2000 skladb v oblaku."

Sem si mislil, ura je pozna, nekaj sem naredil narobe. Poskusim še enkrat. Enak rezultat. Odvihrim do telefona, odprem Music app kjer me pričaka lista vseh mojih 30gigabajtov glasbe. Oddih. Se vržem v research, google mi je bil prijatelj, odkril pa nisem prav nič pametnega. Po večih poiskusih tipa "Njemu je tako uspelo, mogoče bo tudi meni - Open, Close App, Logoff, Restart, Sign Out, Sign In, Update Match, Deautorize Devices, Shutdown, Autorize, Add Computer to iMach...over and over again na 1001 način. Odstranil Library, iTunes zagnal z default nastavitvami, ponovil postopke, Mach update...

"Posodobil Match, vsa glasba je zdaj v oblaku. 0 skladb v oblaku."

Zdaj pa mi je postalo pošteno vroče. Preverim iPhone. Music app je prazen.
Na dan sem zmetal vse kletvice, ki sem se jih spomnil, postal resnično besen.

Ponovno research.
Ljudje so imeli mnogo primerov z missing glasbo, a le na eni od naprav. Pač ne znajo prebrat navodil in narest sinhronizacije Step by Step. Pri meni pa je problem v tem, za je, izgleda, iz mojega Clouda preprosto odkorakalo 30GB glasbe! Nimam ne screenshotov, ne playlist in...ne...nimam tudi lokalne kopije podatkov glasbe. Zaupanje na lepe oči in preteklo zadovoljstvo z Applom kot brandom, je bilo dovolj, da sem preprosto zaupal diskovju Appla.


Tako zdaj, v tišini besno tipkam ta post, ker ne najdem niti email naslova od magari najvišjega pri Applu.
Mu jih imam za povedat. Za tisti drobiž, ki sem ga dal leto nazaj sem zdaj (okej nisem delal backupa, sem kriv sam) izgleda da izgubil Library glasbe, ki je bila skupaj nanešena iz vseh vetrov. Pomenila je zbirko, ki jo, saj veste delaš po več let in resnično boli, da bo izginila zaradi malomarnega programerja, ki je pustil nekje en bug.

Pomaga, da se nekje spoveš... heh
Kakorkoli, družba, prva stvar je opozorilo:

NAREDITE BACKUP GLABE iTUNES MATCH NA LOKALNI DISK. TAKOJ. ZDAJ.

Naslednja stvar pa je prošnja, da bi mi nekdo, ki je imel kak problem, kjer je moral stopiti v stik z njimi osebno, posredoval nek naslov, kjer bodo moje besede uslišane in bo nekdo prekopiral njihov backup nazaj na moj Cloud Accont. Delam z webom, vem, moja glasba še vedno nekje je, ampak je samo vprašanje časa koliko dolgo bo tam tudi ostala. Problema drugače ne bom rešil, ostane mi le direktna komunikacija.
Kakršna koli izkušnja, ki bi mi lahko pomagala bi bila izredno dobrodošla.

Vse dobro!
Član foruma, ki od včeraj naprej, dela tudi backup reklamnih mailov.

_________________
One day your life will flash before your eyes. Make sure its worth watching.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #165   Objavljeno 19.02.2013 21:14:32
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje najbolje da pokličeš na apple support 080 080 321 delajo pa od 9-17 klic pa naj bi bil brezplačen Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.02.2010
Prispevkov: 198
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #166   Objavljeno 19.02.2013 21:20:39
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DJ_Cloud je napisal/a:
Pomoje najbolje da pokličeš na apple support 080 080 321 delajo pa od 9-17 klic pa naj bi bil brezplačen Smile

Super! Kličem takoj jutri! Po našem času? Kam pa kličem?
Hvala ti Smile

_________________
One day your life will flash before your eyes. Make sure its worth watching.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #167   Objavljeno 19.02.2013 21:30:43
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta support je v brezplačen in po našem času..

Če ti ne uspe tukaj, ti bom pomagal s kontaktom v VB, kjer se da zmeniti vse.. Klic ni drag.. Mene je 40 min prislo cca. 12 eur prejsni mesec.

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #168   Objavljeno 19.02.2013 22:20:50
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot sem ze rekel za take stvari klici preko skypa ... Ker je free
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #169   Objavljeno 19.02.2013 22:24:02
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sej tudi če kličeš na številko ki je za slovenijo je zastonj. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.02.2010
Prispevkov: 198
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #170   Objavljeno 19.02.2013 23:21:58
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rešen problem, v mojem primeru, absolutno pretehta strošek za pogovor.
Jutri pokličem. Seveda sporočim, če bomo kaj rešili.
Puck0, OK! Very Happy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Po 35minutah pogovora s Takisom, sva ugotovila, da je problem izjemno kompleksen. Fant bo posredoval problematiko njihovem IT teamu. Oglasi se mi v naslednjih 2 delovnih dneh.

Je pa postopek izjemno enostaven, pogovor poteka v angleščini, lahko razumljiv, serijske številke sva črkovala step by step, za zdaj zadovoljen s Supportom.

Will keep you updated.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nismo uredili ničesar. Moja zbirka podatkov je pač odšla neznano kam. Takis se mi je iskreno opravičil, to pa je tudi vse, kar mi je ostalo od moje glasbene knjižnice.
Ljudje, BackUp!


Nazadnje urejal/a iKlancar Pon 11. Nov 2013 21:20; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
One day your life will flash before your eyes. Make sure its worth watching.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.11.2009
Prispevkov: 131
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #171   Objavljeno 11.11.2013 20:06:58
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da še sam postavim vprašanje glede iTunes match. Imam kar precejšno zbirko zripanih CD, kaset in vinilk (ja dobrih starih kaset). Število je precej večje kot 25000 in mi je prišla ideja, kako bi ripe kaset mogoče "pretvoril" v kaj bolj kvalitetnega;). Je možno sinhronizirati zbirko 25000 komadov, nato le te download na lokalni disk, nakar jih zbrisati iz oblaka. Nato bi dodal novo zbirko v itunes in le to ponovno sinhroniziral. Bi mogoče to šlo? Upam da sem dovolj jasno obrazložil.
Hvala.....Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.02.2010
Prispevkov: 198
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #172   Objavljeno 11.11.2013 21:19:00
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Valda, zakaj ne? Songe v Cloud-u brišeš in nalagaš kakorkoli pač že hočeš. Ampak, you know, backup! Wink

_________________
One day your life will flash before your eyes. Make sure its worth watching.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #173   Objavljeno 19.01.2014 12:19:10
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, ravno premišljujem, da bi si nabavil tole zadevo.. Mi lahko malce natipkate svoje "občutke" zdaj, ko nekaj časa deluje storitev.. Kako se zdaj obnese, ste zadovoljni?

Imam cca 5000 pesmi, večinoma razne "greatest hits", brez mix-ov.. Koliko glasbe vam dejansko prepozna?

Skratka, bom vesel kakršnihkoli novih izkušenj uporabnikov..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.09.2011
Prispevkov: 367
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #174   Objavljeno 19.01.2014 22:40:42
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga uporabljam ze drugo leto zdaj. Iz ubistvu samo enega razloga, da nimam prostora na telefonu in imam potem gor le par albumov, ostalo na icloudu...tako, da ko si zazelim poslusat kaj drugega to lahko z lahkoto storim. Prav tako na ipadu.

Na zacetku so bile zelo tezave z uploadanjem preko itunesa itd, zdej se mi zdi, da so popravili ze nekaj casa. Prepoznalo mi je minimalno pesmi, tudi tiste ki jasno so v itunes storeu pa ni prepoznalo.

Meni se zdi, da je za te 25€ letno, ki se itak ne pozna, kar dobra zadeva.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #175   Objavljeno 19.01.2014 22:55:56
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz to storitev uporabljam ze kaksno leto. In moram priznat da mi je prepoznal tam okoli 70% knjizice.

Uporabljam ga pa ker je prakticen. Kupim komad na iphonu, ga lahko poslusam na ipadu takoj, in na macu Smile ali obratno Wink pa se kar se tice prostora na iphonu je super, ker glasba je zadnje za kar bi tratil prostor na napravi Wink lepo jo imam v oblaku, in to ogromno!


Moram pa povedat, da sem poskusil tudi podobno domaco zadevo ki jo ponuja synology disk station. Deluje na podoben nacin. Glasbo imas v mapi na disku, in z aplikacijo na ios napravo enostavno preko interneta dostopas do glasbe Wink
Deluje enako super.!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #176   Objavljeno 22.01.2014 17:02:23
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je možno matchano glasbo na iPhonu poslušati brez downloada (streaming) ali le ko skladbo downloadaš?

_________________
iHruska - Original Pear Product Of The Year!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.02.2010
Prispevkov: 198
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #177   Objavljeno 22.01.2014 17:49:24
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da.

Desty je napisal/a:
Je možno matchano glasbo na iPhonu poslušati brez downloada
(streaming) ali le ko skladbo downloadaš?


_________________
One day your life will flash before your eyes. Make sure its worth watching.
« Poglej prejšnjo temo - iPod in iTunes - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani