Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
iTunes Match
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 02.05.2012 13:29:15
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko jo syncaš z računalnikom in imaš na iNapravi izklopljen Match.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 02.05.2012 13:38:00
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa kdo je rekel, da iTunes Match legalizira komade? Ne ga srat no. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.02.2012
Prispevkov: 423
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 02.05.2012 15:00:03
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce placam 25 evrov, sem s tem dobil moznost da uporabljam applovo glasbo iz streznikov. In glede na to da je njihova glasba legalno kupljena, je pac to legalno.

Priznam pa da to se vedno ni tko kot bi jaz najraje videl da bi bilo. Ampak roko na srce je namen iTunes matcha, da se pocasi neha vleci glasbo iz partisa in da ti ni skoda dati par evrov na leto za orignanl komade.

Zdej apple se je tega lotil tako, da te preprica z kvalitetnejsim formatom in pa glasbo v oblaku.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.06.2009
Prispevkov: 254
Kraj: Žirovnica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 02.05.2012 15:12:57
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osebno sem si včeraj zrihtal tale Match samo zaradi posodobitve svoje crappy <=128 kbs zbirke, ki sem si jo nabiral skozi leta, na applov 256 AAC. Zaznalo mi je okoli 3/4 komadov, med njimi tudi take, za katere prej ne bi dal roke v ogenj, da jih imajo v štacuni. Je pa res, da pride tudi do kakšnih čudnih non-matchev, kjer ni nekega pametnega razloga, zakaj ga ni zaznalo (definitivno so v štacuni, bitrate ni manjši od 96kbs, tagi so v redu...). Baje že razlika ene sekunde v komadu lahko vpliva na zadetek...Potem so tudi take cvetke, kjer ti matcha cel album, razen enega ali dveh komadov v njem. Skratka zadeva (še?) ni glitch free, vendar sem kar zadovoljen Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 02.05.2012 16:02:43
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MrObvius je napisal/a:
Ce placam 25 evrov, sem s tem dobil moznost da uporabljam applovo glasbo iz streznikov. In glede na to da je njihova glasba legalno kupljena, je pac to legalno.

Priznam pa da to se vedno ni tko kot bi jaz najraje videl da bi bilo. Ampak roko na srce je namen iTunes matcha, da se pocasi neha vleci glasbo iz partisa in da ti ni skoda dati par evrov na leto za orignanl komade.

Zdej apple se je tega lotil tako, da te preprica z kvalitetnejsim formatom in pa glasbo v oblaku.


Ce placas 25 eur na leto si kvecjemu dobil zastonj tistih 25000 komadov (pac limit), ki ti jih je zaznalo. Vse ostale komade bos moral ali kupiti ali pa pac naprej enako pridobivanje kot sedaj.

Kako je z kvaliteto komadov, ki jih match ne najde in jih sploh ni v iTunes? A converta 128 v 256? Potem ravno nisi dobil nic boljse kvalitete ampak kvecjemu se slabso Very Happy

Ideja je zanimiva in vse ampak ima nekja svojih lukenj.

Druga stvar, ki me moti je, da nimam na izbiro ali zelim AAC ali pa MP3 format. Zal se vedno ljudje nimajo takih naprav, da bi vedele vse brati AAC in potem je potrebno zopet pretvarjati.

Tretja stvar kar se tice bogatenja. Me ne moti, ce ima Apple dobicke ampak me moti, da me vse bolj veze na neke racune in naprave. Trenutno imajo res dobre izdelke ampak se nikoli ne ve kdaj kdo naredi kaj bolj zanimivega. In potem se bom lahko za vecino od tega zbrisal pod nosom.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.01.2008
Prispevkov: 384
Kraj: Ravne na Koroškem
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 03.05.2012 12:58:06
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi mi pred letom ker študent rekel, da mi za €25 prekonvertira vso mojo zbirko glasbe (18k+) iz wannabe 128kB/s v real 256kB/s bi mu dal še za pir povrh... No zdaj mi je pa to kr Apple naredu, pa še shranu v "oblak" in lahk do njih z vseh družinskih naprav dostopam poljubno, kjerkoli... No, ja... Tud brez legalizacije je tole zame zelo dober posel.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 03.05.2012 13:19:16
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem si privoščila to zadevo. Meni je žal zaznalo le eno tretjino celotne zbirke (skupaj imam sicer 6000 komadov in 30 GB), verjetno je razlog, da rada poslušam (in imam) veliko slovenske glasbe, ter velik del elektronske glasbe, razni mixi in podobno.

Zelo verjetno si sedaj v kratkem umislim tudi Apple TV oz. počakam, če nas apple razveseli kar s celim televizorjem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 03.05.2012 13:24:19
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa kaj Apple te komade posodobi na kvaliteto takšno kot prodaja na iTunes (torej bo komad isto slišati kot bi ga kupil na iTunes) ali samo pretvori isti komad v 256?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 03.05.2012 13:56:29
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple ne naredi nič od tega. Preiščejo tvojo zbirko... komade, ki jih najdejo, imaš takoj na voljo v iCloudu (njihovo 256k verzijo), ostale komade ti pa uploada v iCloud (obdržiš originalno kvaliteto). Tudi tistih komadov, ki jih je našel in jih imaš v iCloudu z boljšo kvaliteto, ti ne bo zamenjal. To moraš sam izbrisati originalne in jih potem prenesti iz iClouda. Komadi z boljšo kvaliteto so takoj na voljo samo na tistih napravah, kjer še nisi imel tistih s slabšo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.03.2007
Prispevkov: 197
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 03.05.2012 14:00:37
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj je vse podrobno opisano:

http://www.macworld.com/article/1163658/itunes_match_what_you_need_to_know.html

_________________
www.mojabivsa.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2009
Prispevkov: 930
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 03.05.2012 14:26:20
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Apple ne naredi nič od tega. Preiščejo tvojo zbirko... komade, ki jih najdejo, imaš takoj na voljo v iCloudu (njihovo 256k verzijo), ostale komade ti pa uploada v iCloud (obdržiš originalno kvaliteto). Tudi tistih komadov, ki jih je našel in jih imaš v iCloudu z boljšo kvaliteto, ti ne bo zamenjal. To moraš sam izbrisati originalne in jih potem prenesti iz iClouda. Komadi z boljšo kvaliteto so takoj na voljo samo na tistih napravah, kjer še nisi imel tistih s slabšo.


Kaj pa to pomeni preostale prenese v iCloud? Ti zasede tisti tvoj prostor od 5gb, al se jim naloži to kam drugam? Ker mam polno lastnih komadov, ki zagotovo niso v iTunes-ih.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 03.05.2012 14:47:26
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To se ne šteje v kvoto tvojih podatkov... imaš samo limit 25000 pesmi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 03.05.2012 15:14:50
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej imam komad slabe kvalitete...iTunes Match ta komad najde v svoji zbirki in mi ga shrani v oblake točno takšnega kot ga oni ponujajo v prodaji, meni pa še veeno ostane moj komad slabe kvalitete?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 03.05.2012 15:50:03
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na mašini, kjer ti je iTunes Match našel ta komad... da. Potem pa ti izbrišeš ta komad pri sebi in boš dobil možnost iz oblaka prenesti tistega v boljši kvaliteti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 03.05.2012 15:58:57
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Na mašini, kjer ti je iTunes Match našel ta komad... da. Potem pa ti izbrišeš ta komad pri sebi in boš dobil možnost iz oblaka prenesti tistega v boljši kvaliteti.


Super. Hvala za razlago.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.11.2010
Prispevkov: 641
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 05.05.2012 15:05:44
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je možno, da imam po zakupu iMatcha se vedno isto stevilo glasbenih datotek kot pred tem?
A ni ravno fora v tem, da matcha in razširi library?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 05.05.2012 15:08:17
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi prebral, bi vedel v čem je fora...

In ne... ne deluje tako, kot ti misliš.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.11.2010
Prispevkov: 641
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 05.05.2012 15:15:32
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, in v čem je fora? Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.11.2010
Prispevkov: 641
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 05.05.2012 15:43:54
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa še to... Zakaj, ko naredim smart playlisto, ne morm zbrisat datotek v njej?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 06.05.2012 16:26:49
Re: iTunes Match
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živijo,

Itunes Match je končno uploadal vse nematchane datoteke (25 GB), skratka vse je končano.

Na iPadu sem vklopila iTunes Match in Show all music ampak še vedno vidim na iPadu le glasbo, ki je že bila sinhronizirana z računalnikom do sedaj.

Kako je to delovalo ostalim?

Skratka sem brez glasbe na iPadu, medtem ko na Macu vse deluje OK Smile

**********
Edit, po prebiranju tujih forumih sem rešila težavo. Pomagal je reboot naprave. Po odprtju Music aplikacije sem počakala 2 minuti in vsa glasba se je pokazala Smile

Zaenkrat zadovoljna s porabljenimi 25 evri. Kot velikemu music friku je glasba zasedala ogromno prostora na iPadu (30GB), sedaj lahko končno na iPad naložim le pogosto poslušane playliste (10 GB) ostalo pa imam v oblaku in nikdar me ne rabi skrbeti kdaj bom potrebovala izgovor v smislu "ah tega pa sedaj nimam naloženega" Very Happy Poleg tega krasno delujejo tudi vse genious playliste, ki se v realnem času osvežujejo Smile

Edit 2, popravek zgoraj napisanih besed Very Happy . Glasba iz oblaka na iOS napravi ni na voljo le za stream, ampak se vsa glasba sproti (ob poslušanju) nalaga na napravo. Tudi če posamezno pesem le preskočiš, sepravi da igra le 2 sekundi naprimer se ta naloži v celoti. V bistvu to pomeni, da je iCloud storitev v tem trenutku še malo kontradiktorna (se mi zdi da je tole prava beseda Very Happy ).
iTunes Match ponuja oblačne storitve, ki jih pravzaprav ne moreš koristiti tam kjer bi vsaj meni prišle najbolj prav, t.j. na iOS napravah zaradi varčevanja s prostorom, ker podatkovni prenos (tudi 3G) nekako danes v Sloveniji ni več problem. Naj samo omenim težavo, ki jo vidim. Na Macu ima lahko nekdo 50 GB glasbe in vklopljen iTunes Match na iPhonu z 16 GB prostora. Glasbo tako posluša vsak dan in počasi preklika in preposluša kar lepo število glasbenih datotek, ki se seveda pridno nalagajo v telefon. Nekega lepega dne zaradi tega žal zmanjka spomina.

V prihodnosti upam, da bo Apple omogočil vsakemu posamezniku izbiro, katero glasbo želi imeti na iOS napravi (sync preko iTunes) in katera glasba, naj bo vedno na voljo v oblaku za live stream, seveda z možnostjo downloada. To bi bilo super. Če pa Apple pusti zadevo po preteku moje letne naročnine še vedno v tem stanju, je ne bom podaljšala. V to sicer zelo dvomim, ker bodo sigurno naredili nek upgrade, da bo stvar ostala zanimiva Smile .
« Poglej prejšnjo temo - iPod in iTunes - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani