Jabuk
Grafična
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.09.2007 15:16:21
Grafična
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, kako to, da ima Macbook samo 64Mb rama za grafično kartico. Grafična kartica je koliko vem Intel Graphics Media Accelerator 950, ki omogoča v osnovi do 224Mb rama.

lp Gregor
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.03.2007
Prispevkov: 197
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.09.2007 17:29:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
64mb ima svojega spomina...osalih 160mb (skupaj 224mb) pa si lahko vzame od sistemskega pomnilnika.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.09.2007 17:57:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej ima vsega skupaj 224Mb? In je npr. identična in tudi enako hitra kot npr. tale: http://www.mimovrste.com/artikel/2750056429/q%3Dlenovo+n100+prenosnik-lenovo-3000-n100-2ghz-ty0byvk
Čudno je, da večina spletnih strani s karakteristikami napiše, da ima samo 64Mb rama nikjer pa ne piše, da si ostalih 160mb deli s sistemskim pomnilnikom.

lp GreGor
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.03.2007
Prispevkov: 197
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.09.2007 18:12:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to je ista chipset grafična ja...

http://www.intel.com/products/chipsets/gma950/index.htm
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.09.2007
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.09.2007 18:57:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne odpiram nove teme.
Kolebam med nakupom Macbooka in laptop pc-ja. Osebno sem na takem faksu (strojni), da brez Windowsov žal ne morem živeti. Autocad, Solidworks, Catia, ProEngineer (3d modeliranje),... to so programi, ki jih pač potrebujem za normalni študij. Vem, da tile novejši mac-i lahko laufajo tudi winse. Zanima pa me, kako dobro? Torej, če bi primerjali po karakteristikah enakovreden pc z mac-om. Glede na to, da je grafika na Macbook-u 64Mb in še dodatno 160MB od sistemskega pomnilnika, me zanima, če je komu znano, če bi zadostovala za poganjanje teh programov? Na faksu ne bomo delali nekih velikih in kompliciranih 3d sestavov.

lp GreGor
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.09.2007 19:28:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GreGor je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme.
Kolebam med nakupom Macbooka in laptop pc-ja. Osebno sem na takem faksu (strojni), da brez Windowsov žal ne morem živeti. Autocad, Solidworks, Catia, ProEngineer (3d modeliranje),... to so programi, ki jih pač potrebujem za normalni študij. Vem, da tile novejši mac-i lahko laufajo tudi winse. Zanima pa me, kako dobro? Torej, če bi primerjali po karakteristikah enakovreden pc z mac-om. Glede na to, da je grafika na Macbook-u 64Mb in še dodatno 160MB od sistemskega pomnilnika, me zanima, če je komu znano, če bi zadostovala za poganjanje teh programov? Na faksu ne bomo delali nekih velikih in kompliciranih 3d sestavov.

lp GreGor


Jaz sem na elektro faksu in mislim da imava zelo podobne potrebe po programih Very Happy

Jaz laufam WinXP kar kot emulacijo v virtualni masini in mi dela povsem normalno. Kot bi bili na navadnem racunalniku. Sem pa na zacetku imel dual boot in poganjal WinXP loceno, pa je delalo noro hitro. Laufal sem tudi nekaj zelo zapletenih iger kot npr. EVE-Online pri cca 30fps Very Happy

To pa je za tako graficno zelo zelo dobro.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.09.2007 12:57:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GreGor je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme.
Kolebam med nakupom Macbooka in laptop pc-ja. Osebno sem na takem faksu (strojni), da brez Windowsov žal ne morem živeti. Autocad, Solidworks, Catia, ProEngineer (3d modeliranje),... to so programi, ki jih pač potrebujem za normalni študij. Vem, da tile novejši mac-i lahko laufajo tudi winse. Zanima pa me, kako dobro? Torej, če bi primerjali po karakteristikah enakovreden pc z mac-om. Glede na to, da je grafika na Macbook-u 64Mb in še dodatno 160MB od sistemskega pomnilnika, me zanima, če je komu znano, če bi zadostovala za poganjanje teh programov? Na faksu ne bomo delali nekih velikih in kompliciranih 3d sestavov.

lp GreGor


Moje osebno prepričanje je, da si kupi tak računalnik, katerega operacijski sistem boš največ uporabljal. Če boš 80% na Windowsih, je po moje brez veze kupovati MacBook. Windowsi in njim prirejeni programi so pač bolj "doma" na PC laptopu, ki je povrh vsega kljub vsemu cenejši, v primerljivi sestavi seveda. Ne nazadnje pa je MacBook pod Windowsi navaden PC laptop. Razlika med njima ni v strojni ampak v programski opremi in ceni;
MacBook je pač dražji od primerljivega laptopa.

Če pa boš več časa v izvirnih Applovih aplikacijah, potem ni dvoma, MacBook je prava izbira. Kupovati ga pa samo iz firbca... to pa mislim je potrata časa in denarja

Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani