Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Windowsi na Apple računalnikih
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.09.2007 21:29:35
Windowsi na Apple računalnikih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnje čase opažam, da želi veliko lastnikov Applovih računalnikov inštalirati paralelni operacijski sistem na svojega Appla. Razumem, da je to v posameznih primerih nuja, saj obstajajo posamezni programi, ki so napisani izklučno za Windowse platformo. Ampak tovrstnih uporabnikov je malo, še manj je tovrstnih programov. Zato sem prepričan, da je v večini primerov instalacija paralelnega operacijskega sistema nepotrebna in nesmiselna.

Dokument je dokument, je ločen od programa in za večino dokumentov obstaja ustrezno orodje tudi na Applu. MS Office lahko v veliki meri nadomesti NeoOffice, marsikaj se da storiti tudi v iWorksih. Vse dokumente, ki jih imam na prenosniku brez večjih težav pregledujem, obdelujem in izpisujem tudi na iMacu. Ključek z nekaj GB ali WD Passeport s 120 GB prostora so idealno orodje za shranjevanje dokumentov, in ne samo to, tudi za obdelavo dokumentov na različnih platformah.

Apple se loči od PC predvsem po operacijskem sistemu, hardware je bolj ali manj enak. In če nekdo misli, da bo z nakupom Appla in instalacijo Windows rešil probleme, ki jih sedaj doživlja s PC, se moti. Dobil bo lepo oblikovan PC, primerno drag, vendar z vsemi slabostmi, ki sedaj krasijo PC in so prredvsem softwarskega izvora...

Apple ni narejen primarno za raznorazne urejevalnike, preglednice... skratka za dokumente. Za to je bolj primeren PC, tudi podpora je neprimerno boljša. Apple je računalnik, namenjen predvsem za multimedijo (slike, oblikovanje, glasba ipdb.), šele sekundarno za dokumente. In kot takega ga je treba uporabljati, potem vsaj pri neprofesionalcih ni več potrebe po Windowsih na Applu.

Very Happy
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.09.2007 09:06:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam windowse, ker za faks potrebujem program winIDEA, za komuniciranje z mikrokrmilnikom. Nisem uspel najti uspesne odprtokodne alternative. Drugace je pa Mac izredno uporaben (mnogo bolj kot winsi) tudi za neprofesionalnega uporabnika. Hitrost, preprostost, stabilnost in prevsem varnost so pa ze vredne tistih 200EUR vec na dve leti za nakup racunalnika Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 84
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.09.2007 09:54:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na applovem operacijskem sistemu ne delajo cad programi. Torej auto cad, arhi cad, rhinoceros, 3d studio max...

Industrijski oblikovalci in arhitekti so obsojeni na windowse. Sicer se nekaj premika v tej smeri saj Rhinoceros napoveduje izid verzije MacRhino. Ampak ne vem če bodo delali zraven še vsi plugini in render programi ki jih potrebuješ za delo z Rhinom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.09.2007 10:09:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ArchiCAD dela. Delajo tudi nadomestki 3D Studia MAX (namreč še bolj profesionalni programi).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.09.2007 10:37:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Autocad je nekaterim še zmeraj osnovno orodje, za katerega ni mac verzije. Lahko samo upamo, vendar glede na sorazmeren majhen delež ljudi, ki z CADom delajo na mac masinah, v bližnji prihodnosti ne vidim rešitve.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.09.2007 11:15:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
Autocad je nekaterim še zmeraj osnovno orodje, za katerega ni mac verzije. Lahko samo upamo, vendar glede na sorazmeren majhen delež ljudi, ki z CADom delajo na mac masinah, v bližnji prihodnosti ne vidim rešitve.


Ce bi obstajal AutoCad za Mac bi se ta delez gotovo povecal. Zacarani krog Very Happy
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.09.2007 14:22:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vi ste pa sami strokovnezi! Smile

Jaz sem mel na MBP instalrian Windows samo zato, da sem lahko igral igre! Zabava mora bit in ceprav je zadnje case vse vec iger portanih na Mac OS, ni recimo Pro Evolution Soccer serije, ki je ena izmed redkih iger, ki jo igram.

Drugace za svoje delo oz studij, da se pravilno izrazim, ne potrebujem zaenkrat nobenih posebnih programov. Bi pa bil vesel, ce mi zna kdo predlagat kak dober z medicino povezan program za Mac os.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.09.2007 19:57:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
Autocad je nekaterim še zmeraj osnovno orodje, za katerega ni mac verzije. Lahko samo upamo, vendar glede na sorazmeren majhen delež ljudi, ki z CADom delajo na mac masinah, v bližnji prihodnosti ne vidim rešitve.


Prav slednje sem želel poudariti. Sam sem imel pred leti Cad studio in ustrezno opremo tudi. Sam software je stal 10.000 EUR. In nesmiselno bi bilo tak software namestiti na delovno postajo, za katero ni pisan. Tak software sodi na ustrezen PC. Rešitev, kjer bi na Applu primarno poganjali PC programe je napačna odločitev, saj slednji sodijo na PC, tam se tudi najbolje pošutijo z njihovimi uporabniki vred!!

Very Happy
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.09.2007 20:03:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je to nesmiselno. Vso kodo lahko napisem v TextMate, nato pa pozenem Parallels in prenesem na mikrokrmilnik. Ne potrebujem cel cas poganjati winsov in zaradi tega ze ne bom kupoval PCja Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.09.2007 20:09:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Meni je to nesmiselno. Vso kodo lahko napisem v TextMate, nato pa pozenem Parallels in prenesem na mikrokrmilnik. Ne potrebujem cel cas poganjati winsov in zaradi tega ze ne bom kupoval PCja Wink


Ja, ampak kolikor razumem, ti uporabljaš winse in njihove programe sekundarno, ne pa 80% časa. Če bi veljalo slednje, bi bil nesmisel, da kupuješ Mac-a.

Very Happy
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.09.2007 22:56:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Exactly Cool
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 06.09.2007 11:57:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če se ne motim, je ob predstavitvi prve generacije MacPro-jev Steve Jobs primerjal ceno med MacProjem in nekim Dell-ovim workstationom (priporočena mašina za ProEngeneer) - enak proc, enako rama (enakega), enak disk, primerljiva grafika... MacPro je bil cenejši (mislim, da za cca. 300 USD).

Torej, Maci niso nič dražji od ostalih, primerljivih brand računalnikov. Če pa so boljši - mislim na zanesljivost in vzdržljivost ter predvsem na združljivost komponent, je pa skoraj retorično vprašanje.

Logičen sklep je torej, da je tudi za windows uporabnike nakup Maca lahko povsem razumljiv.

Prijatelj živi od ProEngeneer-ja... ko se je pojavil MacPro, je bil navdušen nad njim in od nakupa ga je odvrnilo samo dejstvo, da win2K ne laufajo na njem...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.09.2007 15:09:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osirix? Smile
http://www.osirix-viewer.com/

Odvisno za kaj nucas...



MaTiCeK je napisal/a:
Vi ste pa sami strokovnezi! Smile

Drugace za svoje delo oz studij, da se pravilno izrazim, ne potrebujem zaenkrat nobenih posebnih programov. Bi pa bil vesel, ce mi zna kdo predlagat kak dober z medicino povezan program za Mac os.

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2007
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.10.2007 15:23:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gasper je napisal/a:
Na applovem operacijskem sistemu ne delajo cad programi. Torej auto cad, arhi cad, rhinoceros, 3d studio max...

Industrijski oblikovalci in arhitekti so obsojeni na windowse. Sicer se nekaj premika v tej smeri saj Rhinoceros napoveduje izid verzije MacRhino. Ampak ne vem če bodo delali zraven še vsi plugini in render programi ki jih potrebuješ za delo z Rhinom.


Nekaj najbolj neumnega ker sem kdaj slišal Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 16.10.2007 17:06:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Propaganda je napisal/a:
gasper je napisal/a:
Na applovem operacijskem sistemu ne delajo cad programi. Torej auto cad, arhi cad, rhinoceros, 3d studio max...

Industrijski oblikovalci in arhitekti so obsojeni na windowse. Sicer se nekaj premika v tej smeri saj Rhinoceros napoveduje izid verzije MacRhino. Ampak ne vem če bodo delali zraven še vsi plugini in render programi ki jih potrebuješ za delo z Rhinom.


Nekaj najbolj neumnega ker sem kdaj slišal Smile


Argument Question
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 16.10.2007 17:53:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
na meku delajo ArchiCAD, Cinema 4d, Maya, Blender... tako ahitekti nismo obsojeni na windowse. Wink

archicad (in mislim da tudi cinema) je celo v prvih verzijah bil pisan samo za meka, zato mu je ostala "apple" enostavnost in uporabnost.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 16.10.2007 18:31:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer teh stvari ne poznam, ampak kolikor sem bral na forumih po svetu vsi pluvajo po ArchiCADu. Pa ne ker nebi bil dovolj "dober" ampak preprosto ker moras s temi programi nabrati leta izkusenj, da jih res obvladas in (skoraj) povsod se uporablja AutoCAD, ArchiCAD pa se od njega toliko razlikuje, da se na njem ponovno pocutijo kot zacetniki.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2007
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 16.10.2007 20:28:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Leta, leta nazaj sem v srednji šoli risal na pavz z peresi imenovanimi rapidograf. Ko sem hotel narisati steno sem moral povleči 4 črte in dolgoooo res dolgo vleči šrafuro med stenami.
Leta kasneje sem risal v biroju z Acadom. In spet sem moral povleči 4 črte, le da mi je program nekako sam naredil vmes šrafuro.

To kar bi rad povedal je to, da je risanje z Auto cadom kakor risanje pred leti na roke. Črta za črto do konca projekta.
Vsi ga uporabljajo zato ker ljudje mislijo, da je to, kar vsi uporabjajo najboljše. Vendar to ni res. Je pa kar hitro lahko najdražje. Primera sta lahko kar Microsoft in sam Avto cad.

Medtem pa nam recimo Archi cad zna zelo lepo narisati prereze in fasade sam. Narediti popise in še veliko stvari.

Izbira je samo vaša.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 16.10.2007 21:55:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No meni se vedno ne koristi kaj dosti. Zaenkrat se ne potrebujem CADa. Bomo videli cez 2 leti kaj bo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 17.10.2007 20:54:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Propaganda je napisal/a:
Leta, leta nazaj sem v srednji šoli risal na pavz z peresi imenovanimi rapidograf. Ko sem hotel narisati steno sem moral povleči 4 črte in dolgoooo res dolgo vleči šrafuro med stenami.
Leta kasneje sem risal v biroju z Acadom. In spet sem moral povleči 4 črte, le da mi je program nekako sam naredil vmes šrafuro.

To kar bi rad povedal je to, da je risanje z Auto cadom kakor risanje pred leti na roke. Črta za črto do konca projekta.
Vsi ga uporabljajo zato ker ljudje mislijo, da je to, kar vsi uporabjajo najboljše. Vendar to ni res. Je pa kar hitro lahko najdražje. Primera sta lahko kar Microsoft in sam Avto cad.

Medtem pa nam recimo Archi cad zna zelo lepo narisati prereze in fasade sam. Narediti popise in še veliko stvari.

Izbira je samo vaša.


tocno tako. Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani