Jabuk
Kateri internet ponudnik - vaše izkušnje
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.08.2007 17:35:53
Kateri internet ponudnik - vaše izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, razmišljam o zamenjavi ISP-ja, in tehtam med Amisom in T-2. Trenutno ima UPC Telemach, pa je relativno dražji, pa še zadnje čase se nekaj čudno obnaša...
Kakšne so vaše izkušnje z Amis in T-2 oziroma, ali priporočate še koga?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.08.2007 18:47:59
Re: Kateri internet ponudnik - vaše izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S T2 imajo baje tudi blazne probleme. Tako da ne vem, kako ti svetovati. Ponekod tudi po več dni ne deluje omrežje.


Nazadnje urejal/a MitjaP Tor 21. Avg 2007 17:11; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.08.2007 19:12:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 11:02; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.08.2007 21:24:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prej sem bil uporabnik siol-a (PPoE) ki pa sem bil zelo razočaran glede cene naročnine ki je precej visoka za paket 1MB,občasno pa so bile tudi težave z samo povezavo
sedaj pa sem menjal na kabl od Amisa in zadeva deluje odlično (MB regija)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.08.2007 23:14:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo. Očitno je zelo lokacijsko pogojeno. Ker sosed ima T2, pa mu dela cool (sem ga srečal par uric po oddaji posta na forum). No, vaša mnenja so še vedno dobrodošla...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.08.2007 01:07:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
T2 ni nujno lokacijsko pogojen. Dela normalno sosedu, tebi bo pa crknilo (sem delal v klicnem centru in poznam zgodbice). Osebno sicer z T2 same dobre izkusnje ce nisi doma v kaksnem selu, kjer ima VDSL lahko zaradi oddaljenosti in visokih frekvenc probleme. Pri punci imajo optiko in moram reci da seka Very Happy

Mi imamo doma tudi Telemachov kabel, pa nam baje ne morjo ponudit vec kot 1MB?!? Centralo (njihovo glavno v LJ) pa vidim skozi okno :shock:
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.08.2007 06:31:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
t-2 imam pol leta in še nikoli ni nič odpovedalo.. skratka jst ga priporočam..
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.08.2007 15:54:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kabelski internet imam ze 10 let in ze ves ta cas sem pri ponudniku, ki se danes imenuje Triera. (Takrat se je imenoval KKS in je stal internetni prikljucek okoli 100 jurjev, s tem, da so ti modem dali le v posojo in si ga lahko potem se za dodatnih nevem-vec-koliko-a-ne-malo jurjev odkupil).

Sprva je bila linija 64 kbps in je do danes zrasla ze na 8Mbps, vseskupaj se vedno za isto ceno, starih 8 tisocakov.

Resnih problemov, razen na samem zacetku nisem imel s Triero nikoli. Tiste prve tri mesece je res bila veza nestabilna a so v roku enega leta zadevo poslihtali, da je postala precej zanesljiva.

Danes deluje brez vseh tezav.

Na splosno se nimam cez Triero prav nic za pritozevat.


V Ljubljani, kjer studiram imam internet preko Arnesa in LJ-Kabla. Kmalu po tistem (kakih 5 mesecev), ko sem dobil prikljucek na internet, se je zacel le ta cudno obnasati. Pingi so se zgubljali in recimo Skype je bil totalno neuporaben.
Poklical sem tehnicno podporo in prisel je en mojster, ki mi je 2 x zamenjal modem, vendar ni nic pomagalo. Potem se je odpeljal, se enkrat nazaj v centralo in prinesel nove dele, nakar je zamenjal se neko komponento v razdelilni napravi in internet je spet deloval brez zgubljanja pinga. Placati nisem rabil cisto nic.
Tudi tukaj sem bil zelo zadovoljen s servisom.


Skratka do sedaj imam z intrentnimi ponudniki vec dobrih kot slabih izkusenj.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.08.2007 19:53:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam izkušenj z Amisom, imam pa T-2 v Ljubljani in Sežani.
V LJ nisem imel problemov (enkrat je bil izpad pa so dokaj hitro poštimali), monterji so bili hitri, skratka samo pozitivne stvari.

Druga stvar je v Sežani. Tu imajo premalo kadra, tako da dokler dela vse, dela super (pač glede na zmožnosti telekomove linije), ampak ko pa imaš težave pa lahko preteče precej časa preden je stvar rešena. Na priklop smo čakali brez telefona in neta 1 teden (nakar sem šel sam opremo ko sem šel slučajno v LJ in ravno za rep ujel monterja, da ne bi še kak dan več čakal), po eni nevihti ki mi je skurila modem pa sta se T-2 in Telekom začela pingpongat (T-2 tehnik je krivdo zvalil na linijo, ker drugi modem tudi ni delal), kar mi je prineslo 10 dni downtime-a (šele tretji modem, ki ga je tehnik prinesel po 10 dneh je začel delat). Žalost. Je pa res linija v bogem stanju, tako da teoretično bi res lahko bilo nekaj z linijo narobe takrat.

Tako da z moje strani potrjujem zgodbe o kvaliteti pogojeni z lokacijo.
lp
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 303
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.08.2007 07:28:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Triera! (MB in okolica in CE) Wink
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.08.2007 08:06:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede T2 je zadeva zelo obcutljiva na linijo (tisto da sosedu dela, tebi pa ne). Predvsem na parico, ki gre od telekomove centrale od tebe. Ce je vmes kaj stukana, razcefrana itd... VDSL je zaradi dosti visjih frekvenc bolj obcutljiv na take stvari kot ADSL.

Ce narocas internet preko telefonske linije, bodi pozren na to kje gre zica do tvoje hise (po zraku ali pod zemljo), saj so tiste po zraku se posebej izpostavljene motnjam, predvsem zvecer/ponoci zaradi odboja radiskih valov od ionosfere.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.08.2007 10:49:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s tem, da če imaš probleme z vdsl ti zna t-2 tudi preklopiti na vdsl2. vsaj tako se piše na neuradnem t-2 forumu (t-2.stamcar.com).

sam nisem imel problemov z nobenim ispjem (amis na dial-up, siol adsl in t-2 za broadband). edina nevšečnost je bila pri prehodu iz siol na t-2, ko me je siol odklopil ene 3 tedne preden je t-2 prišel montirat vdsl. odgovor smrkavca na siol helpdesku je bil "zakaj pa ste šli na t-2" :/. ironično sem v tistem času resnično potreboval dostop do interneta, enkrat toliko Razz.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 22.08.2007 11:02:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jz mam T2 (tv+net)dobro leto, pa je delalo po obdobjih. Štos je v tem, da sem na meji oddaljenost od centrale (1300m), ko sem nekajkrat znorel in rekel, da se bom pripeljal v mb in nekoga stisnil za vrat, če ne zrihtajo, so se pa mal podvizal in kmalu nadgradili na vdsl2 in moram reči, da je zdej dobr..
To si zapomni,če boš šel na t2,ne imej preveč potrpljenja,ker ne jebejo..Žal.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 22.08.2007 13:28:42
Re: Kateri internet ponudnik - vaše izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Evo, razmišljam o zamenjavi ISP-ja, in tehtam med Amisom in T-2. Trenutno ima UPC Telemach, pa je relativno dražji, pa še zadnje čase se nekaj čudno obnaša...
Kakšne so vaše izkušnje z Amis in T-2 oziroma, ali priporočate še koga?


Če imaš možnost t-2 (optika) ti to toplo priporočam. Vse deluje BP.
Ostale povezave na t-2 so lahko problematične, ki pa jih lahko odpraviš z nonstop klicarjenjem na HelpDesk.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 22.08.2007
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.08.2007 21:13:43
Re: Kateri internet ponudnik - vaše izkušnje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no mi mamo t-2 optiko in dela super. internet je hitr, potem na tv so slike zelo čiste. drugač sem iz lj pa če maš na možnosti optiko jo naroč. sicer čakaš nekaj časa da pridejo ampak se splača Very Happy pa še ful pocen je (cca 25 evrov za use)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 24.08.2007 13:44:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mnja, T-2 optike na Viču v Ljubljani žal še ni. Glede na to, da se Telekomova centrala imenuje po naselju, kjer živim, je verjetno dovolj blizu (gledal seznam central na T-2 sajtu). Ja, pri T-2 je res problem odzivnosti vseh njihovih služb, tudi "tiskovnih predstavnikov" Very Happy .

So pa tudi pri Amisu te dni dali zanimivo ponudbo 19 EUR za 4MB/768kb, če obdržiš Telekom naročnino, sicer malce več. Pa tudi Tuštelekom (ex-Volja) je začel s trženje storitev. Med drugim nudijo internet + MacBook na 24 brezobrestnih obrokov, če skleneš za 24 mesecev pogodbo. Zanimivo...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani