Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #161   Objavljeno 28.08.2014 19:11:45
Re: ITUNES STORE ?!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AlienBlue za iPhone in iPad sem kupil obe! Mislim, da sta obe okoli 3€, ampak res vse dela kot more, pregledno, HITRO!, ... Je pa to client za Reddit.com če poznaš, če ne pa poglej - je portal 'novic' kjer uporabniki objavljajo linke ali besedila in komentirajo. Svoj frontpage si lahko sam kostumiziras od kod hočeš zadeve, recimo znanost, svetovne novice, zabavne vsebine, vsebina za odrasle. Vsebina je razporejena v subreddite kot naprimer /r/Apple in do nje dostopaš preko reddit.com/r/apple ali apple.reddit.com, je pa teh kategorij na tisoče, samo najt moreš tiste ki te zanimajo, najdeš jih lahko preko googla ali pa celo v tej AlienBlue aplikaciji. Meni je ljubš reddit brskat na tej aplikaciji kot preko web browserja.
Plants vs Zombies je tudi vredna, pa še marsikatera samo se ne spomnim zdaj.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #162   Objavljeno 28.08.2014 19:33:09
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha aha ok nism neki ljubitel tega ker se kej prevec v to ne razumem Smile se kaksna dobra ?? Very Happy

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #163   Objavljeno 30.08.2014 07:50:43
Re: ITUNES STORE ?!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Ja Ja sej jst to razumem ! ampak hocem povedat da imas ta isti film na partisu zastonj!Sej se apple tega zaveda zato mi je čudno zakaj tok nabijajo cene,ali to kdo dejansko kupi? Idea Razumna cene mi je 2€ - 4€ ampak nevem to mi je pa malo tko...Za moje pojme Smile Hvala za odgovor!


Ti ocitno ne razumes razlike med krajo in legalnim nakupom... Tudi v stacuni lahko ukrades recimo racunalnik... Zakaj jih torej prodajajo po 500, 1.000 ali vec € Rolling Eyes ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #164   Objavljeno 30.08.2014 14:23:37
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No glede na to kok si glasn,pričakujem da nisi tud moderator na partisu Wink

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #165   Objavljeno 30.08.2014 18:05:47
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
No glede na to kok si glasn,pričakujem da nisi tud moderator na partisu Wink


Glede tega te moram razocarati... Wink ... Nisem moderator na Partisu... In tudi ce bi bil... To nima veze s tem... Ocitno ti nekatere zadeve niso povsem jasne... Crying or Very sad Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #166   Objavljeno 30.08.2014 19:18:01
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V nemčiji npr. se precej manj filmov prenaša po nelegalnem načinu saj te kar hitro obiščejo na domu. Enako velja tudi za kar nekaj drugih držav kjer je ista zgodba.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #167   Objavljeno 30.08.2014 19:40:58
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha cudn sm mislu da si Wink jasne so men te zadeve bolj ko tebi nič bat Wink samo povem da je to zame drago,za slovenski standart,saj 17€ za en film ki ga enkrat pogledaš ni malo! Če je pa teb to drobiž pa kr napis kle credit cart podatke,ns bo večina tuki vesela Wink

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #168   Objavljeno 30.08.2014 22:21:39
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz pogledam ogromno filmov v kinu, torej porabim ze na mesec ogromno za vstopnice, in s tem podpiram ustvarjalce. tu pa ta, pa tudi kaksno zadevo v videoteki preko tv.

so pa se vseeno filmi, tudi kaki starejsi itd.. ali pa sem film pogledal v kinu in bi ga cez eno leto rad doma, si ga pa res potegnem iz spleta.
jaz osebno imam glede tega cisto vest, ker prispevam ogromno, kljub temu da kakega tu in tam snamem iz spleta. Rolling Eyes
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #169   Objavljeno 31.08.2014 06:53:53
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
aha cudn sm mislu da si Wink jasne so men te zadeve bolj ko tebi nič bat Wink samo povem da je to zame drago,za slovenski standart,saj 17€ za en film ki ga enkrat pogledaš ni malo! Če je pa teb to drobiž pa kr napis kle credit cart podatke,ns bo večina tuki vesela Wink


Torej je tvoja filozofija, da ce ti je nekaj predrago, je enostavna resitev da pac ukrades? Mogoce je bolj pravilno, da si take zadeve potem enostavno ne privoscis... Ne pa da "jamras" da je na Partisu "ceneje"...

Jaz tudi nimam viska denarja za nakup enega fajn sportnega avtomobila... Pa zato vozim ena japonska jajca... ki si jih lahko privoscim Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #170   Objavljeno 31.08.2014 08:17:59
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sploh nemislim raspraulat ker vidm da stvari ne razumes,kljub položaju ki ga imaš,saj ti tudi ni jasno da 99% ljudi uporabljajo ta forum prav za jamranje Smile Jaz sem samo prašal sm mislu da je mogoče kaka fora....Ti pa uzivej pa upam da ne zvem da vlečes slučajno kj doll iz neta,kr lepo v štacuno Wink lep pozdrav

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #171   Objavljeno 31.08.2014 08:37:44
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
neooo je napisal/a:
jaz pogledam ogromno filmov v kinu, torej porabim ze na mesec ogromno za vstopnice, in s tem podpiram ustvarjalce. tu pa ta, pa tudi kaksno zadevo v videoteki preko tv.

so pa se vseeno filmi, tudi kaki starejsi itd.. ali pa sem film pogledal v kinu in bi ga cez eno leto rad doma, si ga pa res potegnem iz spleta.
jaz osebno imam glede tega cisto vest, ker prispevam ogromno, kljub temu da kakega tu in tam snamem iz spleta. Rolling Eyes


Ja za takšne ko je res boljše it v kino gledat movie, pač tiste naj jače kot so expendables, hobit ipd.. Ostale pa raje doma pogledam, kadar se mi zljubi, seveda ko pride bluray na splet. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #172   Objavljeno 31.08.2014 09:10:13
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm se strinjam stabo,dobre filme itak gledas v kinu,čeprou zadne čase tud v kinu mi ni dobr majo vedno neke probleme,prepotiho,zatikanje in podobno....Drugače pa normalno da se more proizvajalce podpirati z tem da plačaš določene stvari,saj v mejah normale,jaz osebno zelo dobro zivim pa to ne pomeni da bom dal 17€ za film na itunes ! ampak očitno če si takega mnenja podpiras krajo! ccc smeha Very Happy

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #173   Objavljeno 31.08.2014 15:37:33
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 ocitno si veliki revez, ce se moras postavljati z izjavami, da imas dober standard.. Glede na pravopisne napake in pa nickname sklepam, da si 17 in sin po izobrazbi... A se zdaj jezis ker ati ni zelel dati kreditne?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #174   Objavljeno 31.08.2014 18:05:57
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH tvojga imena sploh komentiu nebom si že tko bogi Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #175   Objavljeno 01.09.2014 06:55:15
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
Jaz sem samo prašal sm mislu da je mogoče kaka fora....


Fora je v tem, da cene ne postavlja Apple... Ampak ponudnik... Zaradi Apple-a so zadeve mogoce celo cenejse, kot bi lahko bile, ce bi zalozniki sami skrbeli za distribucijo... Pri ceni pa je pomoje odlocilen faktor tudi piratiziranje...

Jaz nisem nikjer trdil, da nikoli ne snamem kaksnega filma ali serije tudi iz kaksnih trackerjev... Sem samo napisal, da ce ze primerjas, primerjaj tisto, kar je primerljivo... Ne pa na eni strani legalen nakup pravice do uporabe (licence) in na drugi strani piratskih vsebin...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #176   Objavljeno 01.09.2014 15:09:41
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
TilenH tvojga imena sploh komentiu nebom si že tko bogi Smile


?
To je vse kar ti potegnes ven iz mojega posta? Bom raje kr nehal - se mi smilis .. Zgolj pateticen si...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #177   Objavljeno 01.09.2014 15:57:47
Re: ITUNES STORE ?!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krco17 je napisal/a:
TOČNO TAKO! Se strinjam s teboj,saj za moje pojme 17€ ni malo za film ki ga bos gledal na IPHONE!? Tud applikacije so bl tko! Me pa zanima katera aplikacija ki je plačljiva in jo poznate je vredna svojega denarja? Ker jaz sem plačal 3 ( 0,87€,1,50€,2,50€) ! Vse ti so bile slabe! Poznate kako dobro, ki je plačljiva in koristna ? Very Happy


Oh no ... tudi 17 EUR ni veliko, če zaradi romantičnega večera pred TV potem še prijetneje zaspiš Very Happy ... raje to kot pa večerja v Benetkah ...

Drugače pa veliko aplikacij je, ki so uporabne in tudi plačljive. Včasih je ravno nasprotno, da je veliko zastonjskega krša, ki je neuporaben.

Z vidika developerja (bivšega) so aplikacije bistveno prepoceni. Ampak tako je, za uporabnike je iPhone še vedno najprej telefon in šele potem naprava s katero lahko počneš še kaj drugega (igra, kontrola stvari, zabava, filmi,...).

Jaz pokurim za čike 3,5 - 7 EUR na dan, pa se mi tudi zdi, da je ena izdaja digitalnega Dela 1,8 EUR draga. Hočem reč da je stvar v percepciji. Čikom se težje odrečem, kot pa Delu, ki ga redko berem.
Prav tako se tebi zdi 17 EUR veliko za en film. Meni pa niti ne ... pa sem malo filmov kupil, ampak v primerjavi s kinom, pa skoraj raje doma udobno pogledam kak film / sinhronizirano verzijo risanke.

It's a free country ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #178   Objavljeno 01.09.2014 19:07:52
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer pa ne vem, zakaj mu gre v nos cena 17EUR. Imaš možnost tudi rentanja filma za določen čas, ki pa je nekajkrat ceneje (4EUR). Kot si omenil, film pogledaš le enkrat, tako da bi bil rent zate dovolj. Smile

_________________
iHruska - Original Pear Product Of The Year!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #179   Objavljeno 01.09.2014 19:41:25
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem ravno bral en članek o tem, kako hitro Applu upada prodaja glasbe na iTunes storu. Uporabniki se selijo na streaming servise, tako glasbene kot tudi filmske (Netflix).

http://247wallst.com/technology-3/2014/09/01/apple-and-collapsing-music-sales/

Problem je edino v tem, da zadeve izven združenih držav (kaj šele v Sloveniji) niso še aktualne.

Poleg tega je v zadnjem času dost močan trend odklapljanja kabelskih servisov, ki so postali dragi in nezanimivi. Za enak denar dobiš že mesečno naročnino na nek streaming servis, le internetno povezavo moraš imeti zadovoljivo.

Tko da Krco17 razmišlja v pravo smer. Tudi software se manj piratizira, odkar so cene postale nižje zaradi nakupa po netu. Meni se zdi to prava smer razvoja.

EDIT:
Je pa iTunes postal za predvajanje glasbe tko vesoljno butast, da ni čudno, da folk ne kupuje več tam muske. Še posebej verzija na iOS je mongoloidna do obisti. Upam da se bo to kmalu kaj spremenilo, še posebej zdaj po nakupu Beats in ko je Dr Dre postal eden glavnih za iTunes.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #180   Objavljeno 01.09.2014 20:24:01
Re: iTunes Store (glasba in filmi) končno v Sloveniji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTunes na macu je meni super top, Music App na iOS pa res poden od podna. Res je prevec oskubljena verzija. Ni sortiranja, play next,...
« Poglej prejšnjo temo - iPod in iTunes - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani