Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Naslednja
Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.07.2010
Prispevkov: 404
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #561   Objavljeno 31.08.2017 13:47:13
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, meni jih naredi 10 tudi ravnokar probal pa samo enkrat tapnem narahlo, če vklopim fleš pa naredi samo eno, probaj izklopit fleš, ker ga vedno ne rabiš je to moteče.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #562   Objavljeno 31.08.2017 14:49:34
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
milans je napisal/a:
Hvala, meni jih naredi 10 tudi ravnokar probal pa samo enkrat tapnem narahlo, če vklopim fleš pa naredi samo eno, probaj izklopit fleš, ker ga vedno ne rabiš je to moteče.


Fleš imam vedno izkljucen... lahko je vzrok to, da imam namescen iOs 11 Beta... ali pa to, da gre za iPhone 7 plus...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.07.2010
Prispevkov: 404
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #563   Objavljeno 31.08.2017 15:38:22
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za trud počakamo na 11 Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2016
Prispevkov: 72
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #564   Objavljeno 05.09.2017 05:20:27
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za iphone suchen na icloud greš
in tam sem pozabil geslo, pa nekako mi ne uspe to zdaj usposobit
mi lahko kdo pomaga ?

_________________
xs
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 16.01.2018
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #565   Objavljeno 03.02.2018 23:11:27
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil sem iPhone SE, nekaj mesecev star, da sploh vidim ali je to zame. Imel sem, vsaj z začetka, precej težav. Prva je bila ta, da ga sploh nisem mogel prižgat (aktivirat) brez SIM kartice, kar ni ravno težava, je pa velika bedarija. Moral sem dat SIM not, aktivirat, nato sem jo vzel ven.
Druga težava je kreiranje Apple ID. Ob aktivaciji sem dobil obvestilo, da na tej napravi ne morem kreirati novega računa in naj poskusim na internetu, zato sem moral to preskočiti. Tudi kasneje mi ni uspelo (na iphonu), "cannot process your request, please try again later" oz. nekaj podobnega. Poskusil sem večkrat, vedno je bilo enako. Prijavil sem se potem z računom, ki sem ga pred leti ustvaril sestri, ko je imela ipod touch.
Tretja stvar je fingerprint senzor, ki je katastrofalen. Včasih odklene v prvo, včasih v 2/3/4 poskusu, včasih pa sploh ne in moram ročno vtipkat kodo. Huawei mi ni tukaj še nikoli zatajil, samo da se senzorja dotaknem se v 2-3 desetinkah odklene, iphone pa rabi 1 sekundo, pa sta oba telefona iz 2016. Upam da je pri novejših modelih ta senzor kaj boljši? Telefon je sicer posodobljen na zadnjo verzijo, 11.2.5.

Razen tega so ostale stvari bolj stvar navade. Android ima nekaj bombončkov, ki jih iOS nima in obratno. Npr. najbolj pogrešam gumb za nazaj, s katerim lahko med pisanjem tudi skriješ tipkovnico, ob dotiku na vnosno polje se pa spet prikaže. Kako to doseči?
Moteče je tudi, da je tipka za nazaj pri vsaki aplikaciji drugje, npr. nekje je levo spodaj, nekje levo zgoraj.

Števec korakov je malo bolj radodaren, danes sem šel na sprehod z vsakim telefonom v enem žepu - Huawei je naštel 9000 korakov, iphone pa 11000.

Moram pa pohvalit prenos podatkov iz androida na ios - precej enostavno. Tudi sam vmesnik in delovanje izgleda bolj tekoče.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #566   Objavljeno 03.02.2018 23:41:47
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za aktivacijo je že od nekdaj potrebna SIM kartica in to se verjetno nikoli ne bo spremenilo. Vsak iPhone, ki ni aktiviran, je dejansko zaklenjen. Preko SIM kartice se potem ob aktivaciji odklene (če je sim kartica prava).

Težav s kreiranjem apple id-ja še nikoli nisem imel... mogoče si naletel ravno na trenutek, ko so imeli težave s strežniki.

iPhone SE je pač low end... posledično ima še prvo generacijo touch id-ja (iz časov, ko finger printa na Androidih še bilo ni... leta 2013 in ne 2016)... zato je pač kakršen je... počasen. https://www.iphonefaq.org/archives/975250

Na iPhonu ni namenske tipke za skrivanje tipkovnice... ta je samo na iPadu. Je pa ponavadi tako narejeno, da klik na "return" tipko tipkovnico tudi skrije.

Pokaži mi eno aplikacijo, ki ima back gumb levo spodaj?? Standardno je levo zgoraj. Sicer pa se za back standardno uporablja swipe iz levega roba zaslona proti desni.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 16.01.2018
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #567   Objavljeno 03.02.2018 23:58:33
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom jutri še enkrat probal apple id kreirat.

Škoda za touch id, telefon je bil predstavljen kasneje kot 6s, zato bi pričakoval da bo imel tudi senzor isti kot 6s.

Safari ima levo spodaj. Hvala za tale swipe, uporabna bližnjica.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #568   Objavljeno 05.03.2018 20:09:32
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam vprašanje glede izbris telefona iz računa. Kolegici so na servisu dali iPhona 5s ker ima na popravilu 7ko, po parih dneh ga je nesla nazaj ker ji ni nič delalo na njemu in je dobila nadomestno 5ko. Sedaj ima v računu 3 telefone, svojo 7ko, prejšnjo nadomestno 5s in zdajšnjega nadomestno 5ko, ker je na servisu niso znali izpisati iz 5s-ke. Zanima me če iz računa izbriše 5s, kako je z podatki na njem? Se izbrišejo sami ali vse ostane(slike, sporočila...)?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #569   Objavljeno 05.03.2018 22:43:14
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doma se naj prijavi na iCloud pa ima pod nastavitvami vpisane in naj tam izbriše kateregakoli hoče.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #570   Objavljeno 06.03.2018 06:34:51
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dvihtelic je napisal/a:
Doma se naj prijavi na iCloud pa ima pod nastavitvami vpisane in naj tam izbriše kateregakoli hoče.


Ja, to je tudi naredila. Oziroma ga je izbrisala kar preko telefona na iCloudu. Anpak vrjetno se pa ne izbrisejo podatki kot napr. slike, sms... Tako koda bi dal na telefonu Eras all contact and setting...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #571   Objavljeno 06.03.2018 07:44:53
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davyd1994 je napisal/a:
Ja, to je tudi naredila. Oziroma ga je izbrisala kar preko telefona na iCloudu. Anpak vrjetno se pa ne izbrisejo podatki kot napr. slike, sms... Tako koda bi dal na telefonu Eras all contact and setting...



Greš na icloud spletno stran in potem klikneš find my iphone.... Potem izbereš napravo in tam notri ti da možnost erase iphone <-- mislim da ti želiš tole, če prav razumem...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #572   Objavljeno 06.03.2018 11:35:03
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mravac je napisal/a:
Greš na icloud spletno stran in potem klikneš find my iphone.... Potem izbereš napravo in tam notri ti da možnost erase iphone <-- mislim da ti želiš tole, če prav razumem...


Ja to sem želel, ampak nisem pa še dobil odgovora, če se po tem s telefona izbrišejo vsi podatki? Želi si samo to, da kdo nebi mogel do slik, smsov..., ki so ostali na telefonu, ker je tam na servisu niso znali izpisat, oziroma fizično na telefonu izbrat funkcijo "Eras all contact and settins".
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #573   Objavljeno 06.03.2018 11:55:26
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davyd1994 je napisal/a:
Ja to sem želel, ampak nisem pa še dobil odgovora, če se po tem s telefona izbrišejo vsi podatki? Želi si samo to, da kdo nebi mogel do slik, smsov..., ki so ostali na telefonu, ker je tam na servisu niso znali izpisat, oziroma fizično na telefonu izbrat funkcijo "Eras all contact and settins".


Ko naredi to, se izbriše čisto vse
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.02.2012
Prispevkov: 14
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #574   Objavljeno 27.03.2018 14:34:00
HOTSPOT IPHONE 8
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam Iphone 8 in Ipad air 2.
Ipad povežem preko Hotspota ne telefonu in deluje bp. Ko pa Ipada ne rabim par minut je vedno treba znova vzpostaviti povezavo, kar je kar moteče.
Prej se imel telefon Samsung in se to ni dogajalo. Ve morda kdo kako si pomagati?
Hvala za pomoč.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #575   Objavljeno 27.03.2018 16:07:23
Re: HOTSPOT IPHONE 8
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj instant-hotspot ki ga apple omogoča med Apple napravami ki so v iCloud logirana z istim AppleId-jem.

Naprava k ma sim kartico ni treba hotspota vklaplat v settingsih je lahko na OFF , vse kar rabis je da mas bluetooth=ON pri obeh napravah, da lahko iphone broadcasta "signal" ipadu da je "na voljo" ko greš v WIFi search na iPadu.

glede na to kok je iOS11 bogi, je lahko tud kak applov bug =)
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.02.2012
Prispevkov: 14
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #576   Objavljeno 27.03.2018 16:31:46
Re: HOTSPOT IPHONE 8
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uspelo.
Hvala!


Nazadnje urejal/a Munja Tor 27. Mar 2018 16:36; skupaj popravljeno 1 krat
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.02.2012
Prispevkov: 14
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #577   Objavljeno 30.03.2018 18:17:37
Re: HOTSPOT IPHONE 8
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Probaj instant-hotspot ki ga apple omogoča med Apple napravami ki so v iCloud logirana z istim AppleId-jem.

Naprava k ma sim kartico ni treba hotspota vklaplat v settingsih je lahko na OFF , vse kar rabis je da mas bluetooth=ON pri obeh napravah, da lahko iphone broadcasta "signal" ipadu da je "na voljo" ko greš v WIFi search na iPadu.

glede na to kok je iOS11 bogi, je lahko tud kak applov bug =)

Pojavlja se ista napaka tudi če povežem preko BT Sad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #578   Objavljeno 31.03.2018 17:19:00
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav vsem,

ne vem, če sem izbral pravilno temo - prosim, da se prestavi, če ni ravno prav Smile

Dobil sem novo Mastercard kartico od SKB (je že aktivirana) in mi jo Apple zavrača - da naj preverim podatke... sem že 10x preveril in seveda je vse pravilno vpisano...

A ima SKB kakšne "dodatne varnostne mehanizme"?

A ima kdo kakšen nasvet / izkušnje kaj narediti?

Hvala vnaprej za vso pomoč!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.11.2009
Prispevkov: 353
Kraj: ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #579   Objavljeno 31.03.2018 19:20:08
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH je napisal/a:
Pozdrav vsem,

ne vem, če sem izbral pravilno temo - prosim, da se prestavi, če ni ravno prav Smile

Dobil sem novo Mastercard kartico od SKB (je že aktivirana) in mi jo Apple zavrača - da naj preverim podatke... sem že 10x preveril in seveda je vse pravilno vpisano...

A ima SKB kakšne "dodatne varnostne mehanizme"?

A ima kdo kakšen nasvet / izkušnje kaj narediti?

Hvala vnaprej za vso pomoč!


A pa ti veš kolk pirhov bi lohka zdej že pofarbu za jutr... dej telefon iz rok in jajca barvat... Laughing Laughing Laughing
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #580   Objavljeno 31.03.2018 20:10:25
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če nimaš stanja na kartici potem ne bo šlo.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani