Jabuk
Garancija za MBP samo eno leto?!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 84
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.08.2007 17:29:21
Garancija za MBP samo eno leto?!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne morem verjet da v sloveniji dobiš samo eno leto garancije na 17" BMP.
Nekatere znamke pri nas ponujajo že do 6 let garancije za doplačilo seveda. Ampak pri applu ne dajo niti z doplačilom več kot eno leto. Čudno
A kdo ve kako je v tujini - koliko let je applov laptop v garanciji?
Če bi ga kupil v ameriki? se menda lahko uredi da ti velja garancija v evropi mar ne? čeprav tudi na njihovi uradni strani ne najdem podatka o garanciji za laptope.
To me je pa prav razočaralo - bi kupil Appla, tudi doplačal bi za garancijo a če oni ne garantirajo za svoje izdelke... hm
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.08.2007 17:44:22
Re: Garancija za MBP samo eno leto?!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gasper je napisal/a:
Ne morem verjet da v sloveniji dobiš samo eno leto garancije na 17" BMP.
Nekatere znamke pri nas ponujajo že do 6 let garancije za doplačilo seveda. Ampak pri applu ne dajo niti z doplačilom več kot eno leto. Čudno
A kdo ve kako je v tujini - koliko let je applov laptop v garanciji?
Če bi ga kupil v ameriki? se menda lahko uredi da ti velja garancija v evropi mar ne? čeprav tudi na njihovi uradni strani ne najdem podatka o garanciji za laptope.
To me je pa prav razočaralo - bi kupil Appla, tudi doplačal bi za garancijo a če oni ne garantirajo za svoje izdelke... hm


imas AppleCare ki ti podalsa garancijo na 3 leta, vendar je pa problem da applecare ne moras uvelavljati v slo. No vsaj vcasih je bilo ne vem kako je kaj zdaj?

cez mejo (austrija, italija) pa je applecare brezproblema uvelavljen,...

lp Avi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.08.2007 18:22:21
Re: Garancija za MBP samo eno leto?!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Avian: Sebastijan pravi, da že lahko ali pa mogoče v kratkem uveljavljaš AppleCare v SLO, vendar kupiti ga ne bo mogoče.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 84
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.08.2007 08:40:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne razumem. Apple care lahko torej uveljavim v sloveniji, a ne moreš ga pa kupiti.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.08.2007 09:18:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple care lahko kupis v Apple store (ki pa ga pri nas ni). Pri nas imamo samo (se mi zdi da dva) Premium Reseller-ja.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.08.2007 10:14:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Apple care lahko kupis v Apple store (ki pa ga pri nas ni). Pri nas imamo samo (se mi zdi da dva) Premium Reseller-ja.


Me prav zanima, koliko je sploh narejeno na tem, da bi bil Apple store pri nas. Ampak dolgoročno gledano - če hoče biti Apple prisoten s svojimi izdelki v Sloveniji tudi kaj več, kot le za vzorec, bi ga moral ponuditi.

Ker resnici na ljubo, Apple je v Sloveniji prisoten le vzorčno, nič več. Ob vsem tem manjka tudi informacij, prave podpore in še bi lahko našteval. Lep izdelek, a za pravo profesionalno rabo vsaj pri nas precej neuporaben.

Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.08.2007 10:31:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
artist je napisal/a:
yurry je napisal/a:
Apple care lahko kupis v Apple store (ki pa ga pri nas ni). Pri nas imamo samo (se mi zdi da dva) Premium Reseller-ja.


Me prav zanima, koliko je sploh narejeno na tem, da bi bil Apple store pri nas. Ampak dolgoročno gledano - če hoče biti Apple prisoten s svojimi izdelki v Sloveniji tudi kaj več, kot le za vzorec, bi ga moral ponuditi.

Ker resnici na ljubo, Apple je v Sloveniji prisoten le vzorčno, nič več. Ob vsem tem manjka tudi informacij, prave podpore in še bi lahko našteval. Lep izdelek, a za pravo profesionalno rabo vsaj pri nas precej neuporaben.

Very Happy


Hm, ne bi rekel. Ravno profiji so tisti, ki pri nas že dolgo dolgo časa uporabljajo samo te izdelke.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.08.2007 10:33:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi zdi da je bolj kot 30 Apple store-ov en EU Apple store (spletni) bolj korak v pravo smer. Nekaj podobnega kot se sedaj dela za iTunes store. Sicer nisem ekonomist ampak se mi zdi to tudi veliko ceneje kot laufanje svoje trgovine za vsako drzavo. Enotne tarife za cel EU (dostava se itak ne razlikuje tako veliko) in v tem primeru bi si lahko tudi obetali nizje cene (seveda ce Apple nima namena molzti Evrope v nedogled).

Premium resellerji bi pa lahko tako ali tako dobili tudi polne privilegije Apple store za "fizicno" zastopstvo po drzavah.

We can dream Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.08.2007 12:24:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Se mi zdi da je bolj kot 30 Apple store-ov en EU Apple store (spletni) bolj korak v pravo smer. Nekaj podobnega kot se sedaj dela za iTunes store. Sicer nisem ekonomist ampak se mi zdi to tudi veliko ceneje kot laufanje svoje trgovine za vsako drzavo. Enotne tarife za cel EU (dostava se itak ne razlikuje tako veliko) in v tem primeru bi si lahko tudi obetali nizje cene (seveda ce Apple nima namena molzti Evrope v nedogled).

Premium resellerji bi pa lahko tako ali tako dobili tudi polne privilegije Apple store za "fizicno" zastopstvo po drzavah.

We can dream Very Happy


Se povsem strinjam.

Problem Appla je v tem, da s svojo politiko naravnanosti izključno v USA, dolgoletnim zanemarjanjem "navadnih uporabnikov" dejansko molze samo sebe, ne pa drugih. Drugi so se na ta račun Applove politike obogatili...

Sem malo prej gledal podatke Nokie, ki je Applu marsikje konkurenca. Dejstvo je, da je Nokia 3 krat večja družba, čeprav je bistveno mlajša, poleg tega v enem četrletju ustvari več dobička kot Apple v celem letu... Isto velja za Microsoft in še in še...

Saj je lahko iPhone odlična zadevica, ampak če ne bo prave podpore bo še ena zafurana priložnost. In teh pri Applu ne manjka. Apple je znan kot odlična firma ki ustvari enkratni proizvod. In ga potem ne zna ali noče tržiti. Dejstvo je, da bi bil Apple danes vsaj 5 x večja družba z bistveno večjim vplivom, če bi že pred časom ugotovili, da je njihov proizvod namenjen predvsem navadnim zemljanom in ne le izbrancem, nekakšnim profijem, kot so si to zamislili... In, da je v času globalizacije bistvenega pomena, pridobiti si trge kot so Evropa, Azija...

Very Happy
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.08.2007 12:35:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam nekaj pa je:
http://www.apple.com/euro/store/

Na AppleEvropa zemljevidu sta Trst in Istra nasa (morda jim bomo tako delovali vecji in bolj mamljiv trg).

Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.08.2007 12:36:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Hm, ne bi rekel. Ravno profiji so tisti, ki pri nas že dolgo dolgo časa uporabljajo samo te izdelke.


A se sploh da preživeti od posameznih "profijev". Mislim, da ne, sploh pa ne v dejavnosti ki potrebuje ogromno razvojnih sredstev.

Po drugi strani pa potrebuješ široko bazo, da si sploh povezljiv, da lahko delaš kot profi. Saj zato je Apple šel k Intelu, glavna namera je, da se Apple na nek način "priklopi" na trg PC. Ne glede na reklamo, njihov glavni namen je da postanejo del trga PC-jev. Tam so pravi denarji, ne pa na trgu posameznih profijev...

Koliko korporacij ima danes Apple kot osnovo svojega informacijskega sistema? Kolikor vem, zelo malo, predvsem zaradi povezljivosti z ostalim svetom in kompatibilnostjo. In ne mi rečt, da Apple ne cilja na te uporabnike. Individualizem je v tej dejavnosti preživel, ne glede kako lepo je biti različen.

Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.08.2007 13:42:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom čist direktno vprašal: kaj ti kadiš, da maš tako čudne in zamotane misli Smile

Velik nesmisla je zgoraj Smile

Se mi zdi, da šteješ za "profi" rabo, da ga uporabljajo po pisarnah Smile Kje pa, za tisto je dovolj že malo boljši "pisalni stroj". Apple majo pa v bolj zahtevnih branžah, kjer brez njega sploh ne morejo. Mogoče boš moral malo razširit obzorja Smile (sam prijateljski nasvet) Smile

1. Apple je šel na intel, ker ni blo več perormanca v PowerPC svetu (za desktope še že, čeprav so tudi zaostajali), vndar v notebook svetu, kjer ima v ZDA Apple zelo velik tržni delež, pa ne.

2. Apple nima nikol namena postati PC in to tudi ne bo. Zato nikoli ne bo Windows poglavitni sistem na Apple, ker Apple s tem izgubi svoj smisel in svojo uporabnost.

3. Apple je bil že kot PowerPC zelo kompatibilen s PC uporabniškimi programi. Vsaj mi, ki smo ga uporabljali smo to zelo jasno občutili in nismo čutili nobenega (prav nobenega) manjka.


Kar se tiče pa individualizma, pa ga je toliko v Apple svetu kot v PC svetu Smile
Sam za ilustracijo: večina ameriških šol je na Applih izključno.
Nadalje: večina produkcijskih hiš (glasbenih in video) je povezana z appli. Recimo tudi RTV SLO ima Apple, ker pač brez njih ne morejo Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.08.2007 19:45:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Bom čist direktno vprašal: kaj ti kadiš, da maš tako čudne in zamotane misli Smile

Velik nesmisla je zgoraj Smile

Se mi zdi, da šteješ za "profi" rabo, da ga uporabljajo po pisarnah Smile Kje pa, za tisto je dovolj že malo boljši "pisalni stroj". Apple majo pa v bolj zahtevnih branžah, kjer brez njega sploh ne morejo. Mogoče boš moral malo razširit obzorja Smile (sam prijateljski nasvet) Smile

1. Apple je šel na intel, ker ni blo več perormanca v PowerPC svetu (za desktope še že, čeprav so tudi zaostajali), vndar v notebook svetu, kjer ima v ZDA Apple zelo velik tržni delež, pa ne.

2. Apple nima nikol namena postati PC in to tudi ne bo. Zato nikoli ne bo Windows poglavitni sistem na Apple, ker Apple s tem izgubi svoj smisel in svojo uporabnost.

3. Apple je bil že kot PowerPC zelo kompatibilen s PC uporabniškimi programi. Vsaj mi, ki smo ga uporabljali smo to zelo jasno občutili in nismo čutili nobenega (prav nobenega) manjka.


Kar se tiče pa individualizma, pa ga je toliko v Apple svetu kot v PC svetu Smile
Sam za ilustracijo: večina ameriških šol je na Applih izključno.
Nadalje: večina produkcijskih hiš (glasbenih in video) je povezana z appli. Recimo tudi RTV SLO ima Apple, ker pač brez njih ne morejo Smile


Hehe, a misliš da mi je protikadilski zakon škodil, pa pišem neumnosti Very Happy
Ne kadim.

Vendar pa jaz Apple obravnavam drugače kot ti. Uporabno vrednost mu vsekakor priznavam. Tudi uporabnost na področju multimedije.

Ko pa kakor ekonomist pogledam bilance in si skušam ustvariti svojo sliko, lahko kaj hitro ugotovim, da je Apple zamudil kup priložnosti.. Ne nazadnje, zakaj neki Američani, ki se šolajo na Applih potem kupijo PC??

Najprej o tem, da Apple ne namerava biti PC. Apple je bil prvi PC, samo tega ni znal izkoristiti. Podobno kot ne IBM. To je resnica, ki jo sicer neradi priznajo, ampak podcenjevanje "navadnih" uporabnikov se je maščevalo. Imac je sicer zame enkratno lep stroj, vendar pa bi postal neuporaben, če bi igral zahtevne igrice. Ampak računalnik, ki je v osnovi multimedija, bi moral biti najmočnejši tudi v igricah, mar ne???

A ni neumno, da njihovega iPhona kot telefona ne moreš uporabljati v Evropi. To so poteze Appla, ki so vsaj meni nerazumljive. Pride z izdelkom, ki bi lahko bil hit, pa se potem sam onemogoči... Ne mi rečt, da Nokia v najkrajšem času ne bo imela iPhona...

Kaj je bil vzor Windowsem??? Apple je imel istovreden operacijski sistem že desetletje prej, pa ga ni znal ali ni hodel ponuditi množici. Danes je Microsoft bistveno večja in bolj dobičkonosna družba kot apple. Zakaj ni Apple izkoristil svojega znanja in že zdavnaj zavladal na področju operacijskih sistemov, še preden je postal Microsoft kar je??

No, po vojni je lahko biti general. Vsekakor pa sedaj čakam na nov Apple, ker sem se Windowsov naveličal.

Very Happy Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 84
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.08.2007 17:12:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsaka pot ima svoje nevarnosti.
Tudi Porsche ni narejen za množice, zato pa je Porsche. In čeprav ima izjemno tehnologijo, naredi veliko inovacij, ter ima ogromno znanja, pa vendar ni za množice.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani