Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Zamenjava diska v iMac-u
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.06.2011 12:26:38
Zamenjava diska v iMac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Mogoce ze kje pise samo ne morem preverit, kajti mislim da mi je crknil disk na iMacu. Zadnje case je skrajno glasno skrtal in bil neizmerno pocasen tako da sem moral kar hard reboot delat.

In danes seveda screen of death. Ne morem bootat v safe mode, ne morem bootat iz install dvdja. Skratka drek.

Tudi garancija mi je potekla par mescov nazaj.

Kaj naj naredim?

Ker je ravno izpitno obdobje nimam velikoa casa zapravit za razna igrackanja, tako da sem se odlocil da to prepustim strokovnjakom.

Za SSD nimam € tako da razmisljam da bi nabavil Seagate Hibrid.

Sprasujem vas, kam naj ga nesem, ter kolko bi me kostalo ce bi sam prinesel vse, oni (kdorkoli) pa bi to samo zamenjali.

Ter ce imate kaksne druge predloge prosim kar na plan.

P.S nekaj sem razmisljal da bi namesto opticnega pogona zamenjal bay in dal notri SSD samo verjetno to precej stane ali ne?

Hvala!


LP
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.06.2011 12:33:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje si dosti sposoben, da lahko zamenjas sam...
Kupi en disk, ki ti je ok... Ali kupi recimo 1TB notranji in potem enoto za ssd pride 30-50€, in pa SSD disk... Ce imas dosti €.. Ce ne pa samo trdi disk ali pa hibridni disk (mesanica ssd/trdi disk) in zamenjaj sam. Vodicev je dosti po internetu dobra stran je tudi ifixit.
Sem preprican da ti bo uspelo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.06.2011 13:10:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Pomoje si dosti sposoben, da lahko zamenjas sam...
Kupi en disk, ki ti je ok... Ali kupi recimo 1TB notranji in potem enoto za ssd pride 30-50€, in pa SSD disk... Ce imas dosti €.. Ce ne pa samo trdi disk ali pa hibridni disk (mesanica ssd/trdi disk) in zamenjaj sam. Vodicev je dosti po internetu dobra stran je tudi ifixit.
Sem preprican da ti bo uspelo.


Thx dude! Pocakam na dopust pa zamenjam Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.06.2011 20:13:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Pomoje si dosti sposoben, da lahko zamenjas sam...
Kupi en disk, ki ti je ok... Ali kupi recimo 1TB notranji in potem enoto za ssd pride 30-50€, in pa SSD disk... Ce imas dosti €.. Ce ne pa samo trdi disk ali pa hibridni disk (mesanica ssd/trdi disk) in zamenjaj sam. Vodicev je dosti po internetu dobra stran je tudi ifixit.
Sem preprican da ti bo uspelo.


Kar vem je dobro zamenjat vgrajeni disk z isto znamko. Temp. senzor ni več na HDD-ju ampak je priključen preko pinov direktno na disk (imac late 2009 in mid 2010). Oba (Seagate in Wd) imata rezlične priključke - posledično se vent. vrti maximalno (6000 obratov)
Rešitev je sicer HDD fan control - ampak še vedno dobimo hardware test failure.

LP

_________________
MacPro 2x2,8-20Gb-256SSD-2TbRaid-1Tb, iMac 27 i5 (SSD+HDD), 12Gb. MacBookPro Retina-15-i7-2,5-16Gb-512Gb, iPad 3 64Gb, iPhone Xs 256Gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.09.2011 11:43:55
Zamenjava diska v imac-u
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

moral bi zamenjati disk... ampak nevem kako in kje preveriti do koliko TB bi lahko dal not... ma kdo kaki info? kje bi lahko ta podatek zvedel.. oziroma kaj moram gledati da vem koliko je maximum za tega imac-a ?!

gre se pa za ta-zadnjega belega iMAC-a sepravi preden so prišli ven sivi... mislim da je letnik 2007 ... ugotovil sem že da gre max 3 GB rama ampak za disk pa nenajdem informacijo...

trenutno je notr 500 GB ... moj želja 2 tB Wink

in kot zadnje... kaj mi priporočate... naj sam uredim zadevo (saj sem že x-krat menjaval diske na winsih ... ampak na imacu še ne ) ali naj nesem v ispot ali kaj podobnega... ?! ker po video-jih na jutubu lahko NE zgleda...(recimo kot menjava RAM-ov) saj moraš odstraniti kompletno ohišje, zaščitni zaslon... pa kaj jaz vem še...


Hvala in Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.09.2011 11:58:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se tiče HDD ne bi smelo biti nobene omejitve.. kolikor daš, toliko ti bo zaznal. Seveda pa moraš gledati, da ne boš na SATA priključek rinil ravno ATA diska Very Happy

Na youtubu imaš tutorialov malo morje kako zamenjati disk v iMacu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.10.2008
Prispevkov: 236
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.09.2011 14:38:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo slikovna navodila
http://www.ifixit.com/Browse/iMac
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 328
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.09.2011 16:26:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko točno napišeš kateri model iMac je to, ker sem prepričan da je omejitev za ram definitivno 4 Gb 2x2Gb DDR2 SODIMM, hard disk pa lahko daš brez problemov tudi 2Tb bo delal. tako piše na strani za oba bela iMac-a 20" in 24", ter tudi v service and upgrade manuals ki jih imam pri sebi.

lp bluub
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.09.2011 21:36:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala lepa za nasvete ...

em... glede ram-ov ... sem pa to zasledil na oni angleški strani .. kjer piše da ve samo prebrati 3 GB Ram-e !? :/ ali sem narobe prebral...

grem pogledati pa kopiram link...

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 920
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 13.09.2011 21:42:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na applovi strani piše da je 3gb max.
http://support.apple.com/kb/SP28

_________________
Prijavi se v Dropbox in pridobi 2 GB + 250 MB prostora.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 13.09.2011 22:19:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.everymac.com/systems/apple/imac/stats/imac-core-2-duo-2.33-24-inch-specs.html

evo taki je moj... 24ka - 2,33 GhZ Intel Core 2 Duo - 3 GB SDRAM DDR2 - in 500 GB Disk...

ok tu piše da lahko daš notr... samo mogoče nebo delovalo vedno 4 GB če dobro razumem?

+ za disk pa res nepiše... koliko je MaX Smile

glede ifixit.a pa si nemorem pomagati saj nima EMC številke Wink ni tam spodaj kjer bi moral biti hehe...

kaj zdaj? dam 2 ali 3TB? WD 7.200 RPM (green ali black) imam v mislih...

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 13.09.2011 22:22:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja no... Smile in kaj zdaj ? tam piše (everymac) da kao uradno to drži...

ampak da so testirali in naj bi "hitreje" delovalo...

skratka kaj mi svetujete? kupim še 2 GB ali naj pustim na miru ? :/


thnx in lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 13.09.2011 22:34:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
The 24" iMac was introduced in Late 2006.

The plastic case iMacs of this generation are the most difficult iMacs to service due to their front bezel design.


kul Smile :/ Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 14.09.2011 06:27:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
disk lahko daš tud 10TB če želiš mora laufat, ker to je samo prostor kjer shranjuješ podatke, tko da pomojem omejitve ni.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27198
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 14.09.2011 06:37:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izgleda se nisi veliko diskov vgrajeval v kaksne starejse racunalnike Smile ... Omejitve vsekakor so... in sem in tja tudi kaksen problem, da ne zazna celotne velikosti diska... ali pa ga sploh ne zazna ... Sicer priznam, da se na MACih se nisem srecal s takimi problemi... na PCjih pa velikokrat... res pa je, da v casih SATA diskovja vedno manj... velikokrat pa recimo pri PATA diskih Sad ...

Google pravi, da gre not max. 2 TB ...

http://macs.about.com/od/usingyourmac/qt/imac-upgrades.htm



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 14.09.2011 07:07:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple pravi, da gre tudi v nove minije max 8 giga rama, pa so ljudje že uspešno stlačili notri 16GB Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27198
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 14.09.2011 07:33:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj to je jasno... pac napisejo, koliko je testirano in to ponavadi deluje brez problemov ... Lahko gre tudi vec... a se znajo pojaviti problemi Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.10.2007
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 14.09.2011 08:06:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če gre za iMac G5 iSight ga raje nesi na servis ker moraš odstranit prvo ploščo kjer je ekran.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 328
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 14.09.2011 08:43:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sodelavec ma iMac 24" Core 2 Duo 2.4 in ma noter 4Gb rama, je res da ko je mel še 10.5 mu ni več alociralo, po nadgradnji na 10.6 in sedaj 10.7 mu dela BP.
Z menjavo je pa tak, če si že take stvari počel ni problem ker veš kaj te čaka, pogledaš si ifix navodila, lahko mi daš mail na ZS ti pošlem original Apple service manuals. Treba si je čas vzet nabavit orodje ki je predpisano za poseg, pločevinko stisnjenega zraka ali dobro krpo za prah in tudi na novem iMacu ni težav.
Sam sem zamenjal na iMacu 21.5" mid 2010 HDD s SSD, ter na mojem novem iMacu 27" dodal komplet nosilec za SSD ter SSD tako da imam sedaj HDD in SSD v iMacu.

Aja podatki ki so na netu za podporo so pa tak, napisani so v času ko še ni recimo obsrajal 2Gb DDR2 SODIMM modul zato taka podpora, se spomnim kaj je pisalo za MacBook unibody da tudi več kot 4Gb ne podpira, zaj ko pa maš 4Gb DDR3 Sodimm pa dela tudi na 8Gb, ko bo pa 8Gb modul bo pa verjetno delal tudi na 16Gb.
Disk ma omejitev in sicer ponavadi ga omejuje vodilo, matična plošča,.. v pc konf. tudi BIOS....

lp bluub

P.S. Lahko me pa tudi administrator kontaktira mu pošljem DVD 3.6 Gb original apple service manuals v ENG za večino apple naprav, ter par programov za testiranje modrega zoba, diska, lcd-ja... IN DA TO ZADEVO NA FORUM KOT DOWNLOAD ZA UPORABNIKE.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 14.09.2011 09:35:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
juh... kak lepo pomagate! RSPKT Cool

@sasoz .... jaz že na dveh straneh zasledil da bi kao največ podpiral 2 TB

@jest ... koz že napisal da v imac-u ne... na pcjih (škatlah) že nešteto krat... kot na notebukih ter nazadnje sem brez težav na macbook-u (črni model) in vedno mi je vse špilalo...

drugače nebi se branil ČE bi bilo lepo tako urejeno kot v MAC PRO-ju kjer sem že dvd rom menjal... pa sem videl kako lepo izzzy prideš zraven do diskov... no kar pa pri iMAC-ih ni situacija... in če se jo lotim prvič... nočem kaj zlomiti/pokvariti... saj če tudi sem zamenjal kjer drugje mi to tu NEzagotvalja uspeh... in se mi zdi bolj prej vse informacije dobiti in potem grem v Akcijo Wink

drugače jaz imel za1x samo težave (klomfam po mizi) Smile vedno z 2,5 diski.... (3 crknili) 3,5 pa niti eni... mi niso umrli od kdaj začel delati z računalniki ... 1994 Wink

@alenbec to z rami.... pomoje vseeno nebi mogel stlačiti recimo 2x po 4 GB saj mi nebo vedel prebrati-nucati logic board ali ?! ker je iz leta 2006..

@MatjazU

http://www.youtube.com/watch?v=FN3N_qxLlWk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=g06ROXHhez0&feature=related

@bluub thnx za infote... mam komplet service manual-se Smile drugače hvala lepa za ponujena navodila... em.. kaj misliš bi lahko spravil v tega mojega imac-a tudi SSD disk ? da bi mel potem 2 TB disk pa 256 GB SSD ?

glede ramov bi jaz recimo vtaknil Smile kot malo prej omenil 2x po 4 GB recimo... ampak tudi na ifixit ni podatka da bi se dalo več kot 3 GB... razen max 4 GB...

v tej trgovini pa mi tudi samo ponuja recimo 2x po 2 GB...

http://eshop.macsales.com/MyOWC/Upgrades.cfm?model=257


enivej... še zadnja stvar kero nevem in rabim vašo pomoč... pa NESMEM pozabiti vprašati Smile

hočem na ta 2 TB disk trenutnega (500GB) skopirati... (sepravi kompletni image naredit) ... kako bo najbolje se to lotiti ?! Smile

lp
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani