Jabuk
Primerjava cen v Sloveniji in Avstriji
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.08.2007 12:16:30
Primerjava cen v Sloveniji in Avstriji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oglejte si primerjavo, ki sem jo danes (05.08.2007) pripravil za vas.

http://freeweb.siol.net/mitjap81/ene.pdf

Dejstvo je, da je najugodneje iPode kupovati pri Solo.si, ostalo pa po večini v Avstriji, le vstopni Mac Pro pri EPL (ker je cenik pomanjkljiv, mogoče ne gre za isti Mac Pro, ki je na voljo tudi v Avstriji, zato tega ne morem zagotoviti).

Poleg tega gre opozoriti na dejstvo, da je v Avstriji ali Nemčiji ter tudi Italiji mogoče dokupiti AppleCare za kupljeni računalnik, kar v Sloveniji ni mogoče. S tem se kritje za napake podaljša do treh let, kar je v današnjem času e kako pomembno, saj je znano dejstvo, da so se okvare na računalnikih PowerBook G4 zadnje generacije dogajale prav po koncu enoletne garancije.

Komentarji zaželeni.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.08.2007 12:52:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se popolnoma strinjam. Slovenija ima pač majhen trg in pri nas nobena trgovinica enostavno ne more ponuditi računalnike po konkurenčni ceni napram npr. Avstriji.

Svojega trenutnega Mac-a (PowerMac G5) sem - rabljenega - kupil v Nemčiji (eBay).

Svoj prejšnji računalnik pa sem takrat kupil pri nas, pri podjetju JAE, in vam morem povedat, da so bili dosti-dosti cenejši od trenutnih Mac Pro-jev. Potem pa so vsi govorili, kako bodo Mac-i poceni zaradi prehoda na Intelove procesorje. Ja pa kaj še!

Situacija je taka:

Leta 2001, kot sem kupil svojega PowerMac-a G4 Digital Audio pri podjetju JAE je ta stal 349.000 SIT (z davkom), bil pa je vstopni model z 30 GB diska, ATI Rage 128 Pro grafično in PowerPC G4 466 MHz-nim procesorjem ter 256 MB RAM-a.

Če pa zdaj primerjam najcenejši Mac Pro (MacPro Quad-Core Intel Xeon 2.00GHz/1GB /160GB/SD/NV7300GT/KB) po EPL ceniku, vidimo ogromno razliko 553.963,81 SIT (z vključenim davkom).

Izgleda, da je Apple v celoti pozabil na srednji razred. Namreč manjka namizni računalnik brez monitorja, ki bi stal med 1000 in 1300 EUR (z davkom). Trenutna G5-k mi bo (vsaj upam) vzdržala še 2-3 leta, kako bo po tistem pa je še vedno zavito v megli.

Tako da imamo sedaj na izbiro sledeče:

- za plitve žepe Mac mini, ki ima za malce resnejše delo premalo moči
- iMac je zaradi vgrajenega monitorja in "vse-v-enem" zasnovi zame neuporaben, pa tudi v smislu nadgradnje je slepa ulica

...

- sedaj pa smo že pri Mac Pro, ki pa je za moje potrebe absolutno predrag, cena pa se ni spremenila vse od prejšnjega leta predstavitve
Pa še skoraj 2 leti staro grafično kartico prodajajo po ceni nove GeForce 8800 GTX (vsaj tolikšna je cena Radeonke X1900 XT)

Čudna so pota Apple-ove ekonomije in politike.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani