Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Naslednja
Apple TV. Da/Ne?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #261   Objavljeno 03.03.2017 22:06:04
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ves, da rokoko samo provocira... in nekajkrat je ze dobil opozorilo... ce bo spet zacel smetit po forumu, bomo ukrepali...


Nazadnje urejal/a Jest Sob 04. Mar 2017 06:14; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #262   Objavljeno 03.03.2017 22:54:22
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Od kje tebi informacija, da nima Netflixa?

V bistvu se vidi, da govoriš precej "na pamet" (beri: izmišljeno) in več kot očitno iz nekih osebnih razlogov ali prepričanj.

Edini dve stvari, ki si jih nisi izmislil, sta te, da nima 4K (naj bi prišlo enkrat letos... trenutna verzija je iz leta 2015 in ne 2017) in da ni Amazon Prime appa (tukaj je krivec Amazon... ampak honestly... glede na to, kakšna je amazon prime ponudba pri nas, tega nihče ne potrebuje).


Ampak vprašanje je Apple TV Da/Ne? Še vedno pravim isto: NO for god's sake. Zakaj bi kupil zastarelo tehnologijo? Jaz sem že slabo leto s TV izključno na 4K vsebini. Res ne vidim razloga, da bi nekdo v letu 2017 kupil to škatlico za ta denar. To je norčevanje iz uporabnikov. Ista zgodba z MacPro - brez refreša od 2013, isto mac mini... Govorice so da mogoče bo celo kaj v 4K smeri? Čisto možno je tudi, da so vrgli puško v kuruzo, kot pri mac miniju.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #263   Objavljeno 04.03.2017 01:42:26
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem imel in prodal aTV, meni neuporabna stvar. Slovenski netflix? Mogoče uporaben čez nekaj let
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #264   Objavljeno 04.03.2017 08:30:34
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Sem imel in prodal aTV, meni neuporabna stvar. Slovenski netflix? Mogoče uporaben čez nekaj let


Saj pravim, da je totalno neuporaben Apple TV in še za časom. Eni bi me najraje banali, ker je Apple naredil fail. Bodite za božjo voljo tudi malo objektivni, verniki.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #265   Objavljeno 04.03.2017 10:06:13
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Saj pravim, da je totalno neuporaben Apple TV in še za časom. Eni bi me najraje banali, ker je Apple naredil fail. Bodite za božjo voljo tudi malo objektivni, verniki.


Tip je na začetku vprašal, če ima smisel kupit ATV3.
Tuki imaš pomoje čist prav, edin preveč črno/belo si napisal.

ATV4 tud ni za na hrbet past, samo če imaš praktično vse v hiši na Applovem eko sistemu, je zadeva enako uporabna, kot vse ostale Applove kište. Je pa res, da v Android ali Windows ekosistemu nima skoraj nobene uporabne vrednosti. Tko kot če bi hotu na Android telefonu uporabljat Applov Appstore in bi potem reku, da je Android telefon totaln jajc, ker na njem ne moreš niti Applovih Appov naložit.

Mešanje ekosistemov se pač ne obnese. Za prvo silo sicer dela, sam ni pa to to.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #266   Objavljeno 04.03.2017 10:48:22
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsak lahko pove svoje mnenje... in to je tudi dobrodošlo. Da si pa nekdo širi neresnice (npr. to, da na ATV4 ni Netflixa) in pretirava (npr. to, da je ATV4 neuporaben, kar preprosto ni res) gre pač čez mejo "povedati svoje mnenje".

Primer dobrega mnenja:
Jaz ATV4 ne bi kupil, ker nima podpore za 4K resolucijo.

Primer slabega mnenja:
ATV4 je navadno sranje. V letu 2017 ne podpira 4K in je TOTALNO neuporaben.

PS:
ATV4 sicer podpira 4K video (dekodiranje in predvajanje)... le video output je 1080p. Pa imam doma Android TV s 4K podporo in Netflix naročnino. Netflix ima največ 4K vsebine daleč naokrog... pa še tukaj je 4K v manjšini... in tudi marsikatera 4K vsebina si ne zasluži naziva 4K. Tako da si ne predstavljam, kako bi lahko bil nekdo že slabo leto izključno na 4K vsebini (razen, če se odpove 90% vseh vsebin).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #267   Objavljeno 04.03.2017 10:58:34
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa še primerjava Android TV in Apple TV (si lastim oba).
1.) Android TV je manj restriktiven (v smislu, da je lahko neokrnjen Kodi direktno na storu)
2.) Android TV podpira več kodekov (to pride prav, če večinoma gledaš piratske filme... čeprav je večina trenutno na H264, kar podpira tudi Apple TV)
3.) Android TV je trenutno že na voljo v 4K resolucijo (Apple TV naj bi izšel enkrat letos)
4.) Apple TV ima bolj smooth interface (manj štekanja... tako kot tudi pri telefonih in tablicah)
5.) Igrice na Apple tv delujejo bolje... predvsem jih je pa več na voljo (če primerjamo isti cenovni rang... na dražjem Nvidia Shield bi verjetno bilo bolje kot na ATV4)
6.) Siri remote je boljši kot razni daljinci na Android TV-jih
7.) Splošno gledano so aplikacije na ATV4 malo bolj dodelane (so seveda izjeme... Netflix je boljši na Android TV... ampak je Web app)

Razlik je seveda več... če ima kdo kakšna konkretna vprašanja, jih lahko tukaj zastavi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #268   Objavljeno 04.03.2017 11:14:43
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se kaj premika s t2go za ATV?

Je sploh realno pričakovat to zadevo?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #269   Objavljeno 04.03.2017 11:22:56
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je vprašanje za T-2... mislim pa, da je vse možno Smile
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #270   Objavljeno 04.03.2017 12:32:01
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:

PS:
ATV4 sicer podpira 4K video (dekodiranje in predvajanje)... le video output je 1080p. Pa imam doma Android TV s 4K podporo in Netflix naročnino. Netflix ima največ 4K vsebine daleč naokrog... pa še tukaj je 4K v manjšini... in tudi marsikatera 4K vsebina si ne zasluži naziva 4K. Tako da si ne predstavljam, kako bi lahko bil nekdo že slabo leto izključno na 4K vsebini (razen, če se odpove 90% vseh vsebin).


Glede 4K vsebin. Skoraj vse novejše vsebine na Netflixu so v 4K Dolby Vision oz. HDR. Na Amazonu tudi. Žal pa se ne eno in ne drugo ne da spremljati z Apple TV-jem. Žal, to je dejstvo. Fact.

Okoli ekosistema se naj vsak sam odloči po lastni pameti ali je res smotrno da kupiš vse produkte od točno določene znamke, da imaš potem zaokrožen ekosistem. Ali si morda celo v to prisiljen? Mogoče?

Naj še povem, da ne obstajata samo Apple tvOS in Android. Malo si še poglej naprimer LG webOS. In začuda je vse potrebno že na samem televizorju, brez doplačila, dodatnih kablov, škatlic, daljincev...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #271   Objavljeno 04.03.2017 12:43:11
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na dolgi rok bodo (če mene vprašaš) obstali samo trije:
1.) Android TV
2.) Samsung Tizen
3.) Apple tvOS

LG webOS bo sicer mogoče tudi preživel... ampak bo ponudba aplikacij verjetno precej skopa.

PS: Jaz imam Android TV direktno na TV-ju.

PS2: Te vsebine se da brez težav gledat na Apple TV-ju. Bodo namesto 4K HDR pač v 1080p kvaliteti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #272   Objavljeno 04.03.2017 13:02:31
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WebOS je ostanek Palma. Sicer zelo dobra in domišljena zadeva, sam niso preživeli boja z iOS in Androidom. LG je to pred leti kupil in očitno razvija naprej. Samo težko verjamem, da obstaja neka resna možnost za comeback.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #273   Objavljeno 04.03.2017 13:04:38
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:


PS2: Te vsebine se da brez težav gledat na Apple TV-ju. Bodo namesto 4K HDR pač v 1080p kvaliteti.


Meni se zdijo vsebine brez HDR in 4K puste, brez življenja. Če bi moral izbirati med 4K HDR in 1080p brez HDR bi raje izbral prvo možnost. Dosti bolj zanimiva slika.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #274   Objavljeno 04.03.2017 13:09:12
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš možnost izbire, je 4K HDR vsekakor prava izbira. Jaz samo poudarjam, da kljub temu, da ATV4 ne podpira 4K HDR, to še zdaleč ne pomeni, da je popolnoma neuporaben. To pač pomeni, da za tiste, ki jim je 4K HDR ključnega pomena, Apple TV 4 ni pametna izbira.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #275   Objavljeno 04.03.2017 13:21:15
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni recimo 4K ne pomeni orav nic, ker nimam takega TVja... TV pa je ponavadi taka zadeva, ki jo menjas takrat ko crkne... in ne kar tako, ko pride ven neka nova tehnologija... Moj TV je star ene 5 let (Panasonicova plazma in se en Samsung LCD, oba samo HD) in zaenkrat se ne kaze, da bi katero od teh dveh menjal... Wink

Ampak taksno je moje mnenje... nekdo ima pac drugacne prioritete... a zato generalno reci, da je ATV 4 zato zanic in neuporaben je brezveze... na enem TVju imam prikljucen prastar Boxee Box, ki se vedno predvaja vse, kar mu dam za predvajati... na tadrugem pa je prikljucen ATV 4... in tudi tukaj se nisem imel problemov pri predvajanju cesarkoli... Netflix-a pa ne maram, ker ni podnapisov...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #276   Objavljeno 04.03.2017 15:41:20
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, vse je odvisno od prioritet posameznika. Ti boš recimo menjal TV ko crkne, en drugi bo menjal pa telefon šele takrat ko crkne. Je pa bil preskok iz 1080p na 4K HDR podoben tistemu, ko je prišel iphone z retino. Torej rad bi povedal da ni to neki mali korakec v stilu telefonov zadnjih nekaj let.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #277   Objavljeno 04.03.2017 16:34:44
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ja... sedaj pa pretiravaš. Imam 4K HDR TV. Prehod je bil najbolj opazen zaradi velikosti (iz 40" na 65"). Ampak razlika med 1080p in 4k na razdalji 3m je skoraj neopazna. HDR se sicer pozna... ampak spet ni nič posebnega.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #278   Objavljeno 04.03.2017 17:38:00
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glavna prednost 4K resolucije je ravno ta, da lahko TV gledaš od blizu. Ista logika kot pri retini. Od 2.7m razdalje naprej je vseeno če imaš 4K ali 1080p 65ko. Tvoje ugotovitve, da je ni razlike so točne. Če imaš OLED in nisi impresioniran nad sliko, verjetno nisi TV tip človeka. Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #279   Objavljeno 04.03.2017 18:36:43
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moj tv je 13", 1280x800. gledam ga iz 40cm razdalje, piklse lahko preštejem na uč. še posebej obožujem SD kanale (to so vsi, ker hd iptv preveč cpu in bandwitha pobere), ampak roko ne boš verjel, uživam, da se bolj ne da. sliko pa tudi vidim brez premikanja glave.
apple tv da ali ne? zame za enkrat ne. hehe.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #280   Objavljeno 04.03.2017 19:15:04
Re: Apple TV. Da/Ne?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
moj tv je 13", 1280x800. gledam ga iz 40cm razdalje, piklse lahko preštejem na uč. še posebej obožujem SD kanale (to so vsi, ker hd iptv preveč cpu in bandwitha pobere), ampak roko ne boš verjel, uživam, da se bolj ne da. sliko pa tudi vidim brez premikanja glave.
apple tv da ali ne? zame za enkrat ne. hehe.



Iz tega lahko sklepamo, da je užitek ob gledanju obratno sorazmeren s kakovostjo slike. Hmm... Confused
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 23, 24, 25  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani