Jabuk
EPL vs. iStyle
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 22.07.2007 21:52:05
EPL vs. iStyle
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pojavila se je zanimiva tema za pogovor in sicer o tem kje kupujete, kako ste zadovolni s slovenskimi prodajalci - predvsem z EPL in iStyle in kaj bi želeli spremeniti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.07.2007 06:46:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz težko komentiram, ker sem slovenske razmere že prerastel, pa hodim čez mejo kupovat Smile No edino zdaj razmišljam oz. tudi kaj kupim - predvsem pa kaj manjšega, pri iStyle. Se mi zdijo ok. Na EPL sem pa celo na njihovem forumu blokiran, ker sem kritiziral njihove visoke cene Smile

Drugače pa čisto za pomislek: kako lahko BOF prodaja iPode po ceni, kot so v EU, ti retailerji, pa jih ne morejo? Niti ne morejo po taki ceni prodajati računalnikov? Itak je najbolj pomemben servis, kjer se največ zasluži.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.07.2007 08:49:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se strinjam z Mitjo ... bigbang ma najnižje cene ipodov ...
drugače kupujem pri Mac&PC
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.07.2007 10:15:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz kupujem pri iStylu. Sicer nimam nic proti EPL ampak so pri iStylu zelo prijazni. Res je to kar pravijo na EPL forumu da znao biti malo zmedeni, ampak stima vse kot je treba.

Sem enkrat reku, da me obvestijo ko bojo nekaj dobili pa si je prodajalec zapisal v nek zdelan zvezcic. Pa sem mislil da to gre pa samo se v smeti. Ampak so mi koj ko so dobili res poslali email. Very Happy

Drugace je pa meni tujina predalec. Iz Ljubljane ce bi sel namensko samo v nakup bi verjetno placal enako ceno za bencin kot je razlika v ceni med SLO in AUT, tako, da se mi ne splaca.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.07.2007 21:30:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni pa je skoraj vseeno, če kupujem v tujini ali ne. Od Ljubljane sem oddaljen ohoho... Confused

Tako da, zadeve naročam iz tujine (večinoma Nemčija, Avstrija, občasno Velika Britanija).

Od EPL-a sem do zdaj kupil le eno grafično (Radoen 9200 PCI), MacOS X škatlasto verzijo in eno slovensko tipkovnico.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.07.2007 06:54:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V začetku 90-ih pri Jabolku, nato JAE-tu, vsa leta od odprtja EPL-ja zvesti njim. Še vedno so izpeljali vse brez zapletov, upam da bo tako tudi ostalo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.07.2007 09:47:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam izkušnje le z EPL v tem dvoboju in jih moram pohvalit,zmer so bili korektni in profesioalni in izpeljali tako kot je treba.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.07.2007 06:39:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Very Happy Very Happy na češkem so polepli iStyle




Very Happy Very Happy zaradi istih razlogov, bi se lahko pri nas lotili take akcije !!
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.07.2007 08:33:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jao...... Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.07.2007 08:55:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zelo pravilno!

Tudi jaz sem podobnega mnenja! Zakaj je v Evropi vse skupaj za 1/3... ne skoraj 2x dražje, kot v ZDA? Podobno je po novem začel tudi podjetje Adobe s svojim Creative Suite 3 paketom.

Jaz sem pred nekaj meseci podpisal evropsko peticijo proti takšnemu "razlikovanju" evropskega trga od ameriškega.

Ne verjamem pa, da bodo s tako akcijo kaj dosegli, razen kakšne kazni, ker so "poškodovali lastnino"... tak da, v demokraciji žal take akcije ne delujejo. Ravno nasprotno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 31.07.2007 10:35:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evropska komisija bi lahko kaznovala Adobe zaradi cen usmerjenih proti zniževanju konkurenčne prednosti EU. Ampak problem je drug - če bi dodali dodatne carine na take produkte ali prepovedali prodajo, ni alternative. Potrebna je evropska alternativa.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 31.07.2007 11:28:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali pa, da legalizirajo piratstvo do takih "oderuskih" proizvodov, ki diskriminirajo evropski trg. Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 31.07.2007 12:36:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak kaj je lahko alternativa? Linux?

Ker Windows je tudi proizvod ameriškega podjetja iz Redmonda.
Kaj pa programi?

Kako alternativo imamo napram Photoshopu? Gimp ali pa Gimpshop? Inkscape naj bi bila alternativa InDesignu, Quarku?
Inkscape ali Xara Xtreme pa recimo Illustratorju/Freehand (ki je že itak mrtev?

Corelov DRAW je seveda tudi amerški izdelek v nekem smislu (čeprav je iz Kanade). Pred leti je sicer podjetje Corel izdal svoj paket za Linuxa, celo svojo distribucijo Linuxa je imelo... je pa projekt jalovo propadel.

Zgoraj našteti programi po mojem še zdaleč niso pripravljeni kot alternativa komercialnim ameriškim izdelkom (razen za hobby-iste in domače izdelke), sploh pa za uporabo v tiskarnah ipd.

Kakšne alternative ima sploh Evropa?
Recimo, da NE bi želel uporabljati Mac-a... sploh, kaj mi ostane (razen Windows-ov)?

Ker Apple postaja čedalje bolj oderuški, trenutna mašina mi sicer še zvesto služi, ampak bo prišel čas, ko bo postal (pre)počasen za moje potrebe in takrat bom moral resno razmisliti o prehodu na povprečni PC, če medtem Apple ne bo izdal neko cenejšo namizno izvedenko svojega Mac Pro-ja...

Naštejte alternative, poslušam vas.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 01.08.2007 12:20:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam prijatelja, ki je čisto-pravi-linux-freak. Se trudi že par let furat dtp na linux-u, pa ima cel kup problemov... nekako se stvari vedno zakomplicirajo, če ne prej, pa pri osvetljevanju. Pa vem, da zelo dobro pozna sistem(e), programje in tudi zahteve reprografije in tiska. Skratka, to, kar on ustvarja cel dan, imam lahko narejeno z Adobe+Mac v pol ure. Tako da zaenkrat računice ni.

Pred leti me je navdušil za GNU/GPL, ampak sem po pol leta podpisal kapitulacijo. Če bi tisti čas, ki sem ga porabil za inštalacije, kompajlanje itd... prespal, bi bil še danes spočit. Laughing
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 06.09.2007
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.09.2007 21:29:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za istyle ne morem govoriti, ker sploh ne veme čle poslujejo pri nas.

Glede Epl pa nimam pripomb. Mogoče je prodajalka premalo usposobljena za prodajo applovih izdelkov, vendar me ni motilo, da sem kupil pri njih ipod nano2 in dobil še zelo lična in odlična slovenska navodila zraven tako da ti ni treba potem iskati pomoči za vsako malenkost na forumu. Melce me je zmotilo, da niso imeli na zalogi nano 2gb, tako sem vzel 4gb, kar se je nato izkazalo za dobro potezo, ko sem pokukal, koliko prostora imam dejansko na razpolago za nalaganje glasbe. Če je ta kapaciteta na 4gb le 3.6gb, potem je na 2 gb le 1.6 gb....

Big bang pa prodaja ipode brez konkretnih slovenskih navodil..... Sad Surprised
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.09.2007 21:34:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BTW: ta slovenska navodila producira FMC in jih prodaja vsem drugim slovenskim resellerjem Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani