Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Developer account
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.08.2011
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.08.2011 15:42:50
Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam nekaj vprašanj v zvezi z developer accountom za iOS. Nekaj kolegov nas razvija aplikacijo za iPhone, vendar nimamo registrirane nobene firme. Sedaj smo prišli do točke, ko bi aplikacijo radi začeli testirati na napravi. Zanima me, kako bi se bilo najbolje registrirati na Applovi strani? Ker nimamo firme, imam občutek, da nam preostane samo Individual account. Ali naj naredimo nek nov Apple ID, s katerim se bomo potem vsi prijavljali in preko katerega bo vsak registriral svoj telefon kot razvojno napravo? Tega žal še nismo počeli in bi si rad razjasnil pojme, preden po nepotrebnem vržemo stran denar. Kakšna je najboljša praksa, če smo recimo team treh razvijalcev, vsak s svojim iPhone-om in bi radi testirali svojo aplikacijo?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.08.2011 16:51:11
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mateosh je napisal/a:
Imam nekaj vprašanj v zvezi z developer accountom za iOS. Nekaj kolegov nas razvija aplikacijo za iPhone, vendar nimamo registrirane nobene firme. Sedaj smo prišli do točke, ko bi aplikacijo radi začeli testirati na napravi. Zanima me, kako bi se bilo najbolje registrirati na Applovi strani? Ker nimamo firme, imam občutek, da nam preostane samo Individual account. Ali naj naredimo nek nov Apple ID, s katerim se bomo potem vsi prijavljali in preko katerega bo vsak registriral svoj telefon kot razvojno napravo? Tega žal še nismo počeli in bi si rad razjasnil pojme, preden po nepotrebnem vržemo stran denar. Kakšna je najboljša praksa, če smo recimo team treh razvijalcev, vsak s svojim iPhone-om in bi radi testirali svojo aplikacijo?

http://developer.apple.com/
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.08.2011 17:26:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za vaše zahteve bo individual account zadostoval.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.08.2011
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.08.2011 18:46:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Developer stran od Appla sem že prečekiral in je glede tega zelo nejasna. Druge stvari ima pa odlično porihtano, to je treba priznat.

Tole me zanima: Ali lahko jaz s svojim Apple ID-jem registriram plačljivi developer account in plačam 99$, potem pa se k temu accountu pridruži še par kolegov, ki skupaj z mano razvijajo app, vsak s svojim iPhonom? Jaz sem razumel, da bi to nekako šlo, ampak nisem pa prepričan, kako je potem z oddajanjem aplikacije na App Store - tam piše, da bo potem kot avtor oziroma "seller" navedeno moje ime. Mi pa bi želeli, da je navedeno ime našega team-a in da si lastništvo (in zaslužek) aplikacije delimo. Če mi tole kdo razjasni, bom zelo hvaležen. Aja, še to: ko sem se želel registrirati, mi je kot edino opcijo v moji državi ponudilo, da Request form pošljem po faxu. Ali obstaja kakšen pameten workaround ali bo res treba nekje najti en fax?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.08.2011 09:44:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lej... za testiranje bo individual account zadostoval. Načeloma je OK tudi za objavljanje aplikacije, ampak bo objavljeno ime lastnika računa in ta bo tudi prejemal denar. Kako si boste pa to razdelili, je pa vaša stvar. Če mislite, da boste resno služili, vam teh 99$ za testiranje ne bi smelo povzročati težav... kasneje pa lahko seveda ustvarite podjetje, naredite nov account in aplikacijo objavite tam.

Na individual accountu lahko zgeneriraš en development certifikat (ki pa ga lahko naložiš na XYZ računalnikov). Aplikacije lahko testiraš na do 100 napravah letno, tako da tudi to ni problem.

Kaj in kako boste pa s poslovanjem/denarjem, je pa vaša odločitev.

Če hočeš slovenski account, ni workarounda mimo faxa.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.08.2011
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.08.2011 13:26:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala mikrohard, to je vse, kar sem spraševal. Ker omenjaš slovenski account, me zanima še, ali je možnost, da odprem kakšnega drugega (glede na to, da imam prebivališče v SLO) in ali so kakšne razlike med njimi (razen to, da moram faxirat)?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.04.2012
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.04.2012 11:59:54
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Novi razvijalci,

Predlagam da pošljete na Apple resno pripombo na način plačila Developer programa za razvijalce iz Slovenije (hej, po fax-u pošiljati informacije o kreditni kartici sploh ni vredno high tech statusa Apple-a).

Stanje je še vedno takšno, da moraš poslati po fax-u application form, skupaj z vsemi podatki iz kreditne kartice. To sem tudi storil 8 dni nazaj, fax je uspešno poslan, Apple pa je po mejlu (nekaj dni kasneje) na moje povpraševanje ali so dobili fax, odgovoril: "Can't be verified", kar me je zelo raskurilo. Ne zanima me njihovih 600 mlrd$, status, karizma ipd. Odgovoril sem, da je njihova fax registracija, nekaj najbolj glupega kar sem v IT sektorju srečal v zadnjih petih letih.

Najslabše je to, da na vprašanje ZAKAJ je temu tako, ni zadovoljivega odgovora z njihove strani. Pravijo, ker ni AppStore registriran v SLO?!?!??!!? Na nadaljnje vprašanje zakaj je to potrebno, oz. zakaj ni registriran, pa ni odgovora. Si predstavljate da Amazon rabi podružnice po celem svetu da prodaja izdelke in storitve? Glupost brez primere.

Skratka, ne maram da me štejejo v drugorazredne kupce ali države. Če se več ljudi pritoži na postopek, morda res nekaj spremenijo.

LP vsem,
N.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.04.2012 14:36:07
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je, ker billing izvajajo preko Apple Store-a (ne App Stora). In v Sloveniji ni Apple Store-a... posledično nimamo online trgovine, preko katere bi lahko izvedli billing.

Zakaj nam ne pustijo plačati preko ameriškega Apple Storea... verjetno kakšna glupa birokracija. Take it or leave it...

Žal smo premajhni, da bi si lahko privoščili biti tečni. Srečni smo lahko, da nas apple ne spregleda kar v celoti.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.04.2012
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.04.2012 14:41:56
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorry admin, ampak se absolutno ne strinjam s teboj... Če je nekaj narobe, potem je to treba povedati in težiti, da se bo kaj spremenilo, če ne za nas, potem za prihajajoče razvijalce.

V zadnjih tednih sem poslal nekaj ostrih mejlov Apple-u na to temo, in so obljubili da bodo mejle poslali na višjo inštanco, saj itak uni iz registration support-a odgovarjajo kot roboti, imaš vtis da tam sploh ne delajo ljudje.

Skratka, jaz lahko čakam še pol leta na registracijo, saj nimam še dokončane poslovne aplikacije. Registracijsko formo sem skenslal in sem napisal da me obvestijo, ko bo ta administrativna ovira rešena od strani 600 mlrd $ vrednega podjetja. Ali lahko prosim, malce vklopite možgane in pritrdite, da je takšna rešitev Apple-a idiotizem brez primere v sodobnem high-tech okolju? Fantje imate mladost, kritičnost, ali lahko rečete bobu bob?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.04.2012 15:13:07
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam nič proti temu, da se postopek registracije izboljša... mi pa trenuten način ni dovolj zoprn, da bi se mi dalo prepirati z Applovimi zaposlenimi.

Sicer pa ne vidim, zakaj ti je fax takšna huda ovira... Enkrat se ti je zgodilo, da je verifikacija spodletela, sedaj pa v jok in na drevo. Tudi meni se je to že enkrat zgodilo... pa nisem zadeve skenslal, se prepiral in upal na boljše čase. Pošlji še en fax in se prepričaj, da so številke kartice ter ostali podatki razločno napisani. Ker če je problem kjerkoli drugje, bi (oz. bo) spodletelo tudi na online storu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.02.2012
Prispevkov: 423
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.04.2012 16:26:00
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem tudi jaz za to da se izboljša zadevo, vendar ko sem se jaz registrital, sem doma skeniral obrazec in ga poslal preko neke ameriške spletne strani, kjer lahko pošlješ dokument v faks obliki brezplačno.

Pač takrat se mi ni dalo s tem obremenjevati, bi pa bilo spodbudno če zadevo izboljšajo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.04.2012
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 14.05.2012 22:06:26
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Workaround za developer account iz Slo. Zamenjal sem državo začasno na UK. Uredil in plačal vse preko slovenske kreditne kartice. Po uspešnem plačilu sem vrnil na profilu državo nazaj na Slovenijo. Mejl od Appla da je registracija uspešna je priletel že čez nekaj minut. Profil nameščen, vse deluje. Tudi če bo morda kakšna težava za naprej, app store ipd, verjamem da se bo lahko rešilo skozi dev support. Sporočim ob priliki.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.01.2012
Prispevkov: 15
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.08.2012 09:13:46
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,
mene pa zanima kako bi lahko rešil problem z vklopom iPhona 4S in sicer
pred kratkim sem od kolega naložil IOS 6 beta verzijo, katera mi je delovala brezhibno dokler se mi ni samodejno izklopil in prišel v začetni stadij ko kupiš aparat, da greš skozi nastavitve do aktivacije Iphona.
Nekaj sem že bral o tem ampak, sem bolj nov in še ne poznam ugank in trikov, prosim sedaj za pomoč in navodila, da ga oživim in naprej uporabljam Sad Sad
Na spletni strani sem se že registriral kot mi je napisal iPhone v tem obvestilu sedaj pa ne vem kako naprej.

lp,m
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.01.2012
Prispevkov: 15
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.08.2012 09:17:57
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
napaka pa je:
"this device is not registered as part of the iPhone Denveloper Program.
If you are a member of the Program please register your device in the iPhone Developer Program Portal at : http://developer.apple.com/iphone/"
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.08.2012 09:22:14
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
UDID tvoje naprave ni registriran kot developer's. Torej najboljše, da narediš restore nazaj na iOS 5. Priklopi ga na itunese in klikni restore. Verjetno ti je potekla beta verzija.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.01.2012
Prispevkov: 15
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.08.2012 10:11:08
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
enako napako mi napiše še na iTunsu ko ga priklopim.
Tako da nimam več idej kaj naredit, je še kakšna možnost?
Lahko mogoče preko e-baja kupim kakšno verzijo in ga podaljšam?
Nekaj sem bral ampak nič konkretnih odgovorv nisem dobil
lp,m
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.08.2012 10:16:14
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko me kontaktiras ce rabis UDID

_________________
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.08.2012 10:32:38
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
spravi ga v DFU mode in ga restoraj na iOS 5.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.01.2012
Prispevkov: 15
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.08.2012 11:11:50
Re: Developer account
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za nasvete in zadeva je urejena se je aktiviral nazaj na IOS 5
hvala vam vsem za pomoč
lp,m Very Happy Very Happy Very Happy
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 09.07.2014
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 09.07.2014 12:39:01
Registracija v Apple developer program (iOS/Individual)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Že približno tri dni se poskušam registrirati v Apple Developer program (Individual) za razvoj iOS aplikacij in imam težavo na strani kjer vnesem informacije glede plačila.
Gumb Continue se namreč ne odziva na akcijo, hkrati pa mi stran prikazuje Order total $0.0. Vse informacije sem pravilno vnesel.
Za lažjo predstavo prilagam sliko.



Zanima me, če je že kdo imel podoben problem in kaj naj storim, saj moram registrirati račun v roku tega tedna.
Poskusil sem v brskalniku Safari (Desktop in Mobile), ter v Google Chrome.
Dvakrat sem že kontaktiral na Apple Support, vendar brez odgovora.


Lp,
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani