Jabuk
OSX86
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.05.2007
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.05.2007 22:33:17
OSX86
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hi

Trenutno se ne morem privoščiti mac, zato sem našel alternativo OSX86 http://www.osx86project.org/ OSX, ki naj bi deloval na PC platformi, konkretno bi zadevo preizkusil na HP nx6110 z Centrino tehnologijo. Je kdo med vami ta OS ze preizkusil? Predvsem me zanima podpora driverjev,.

Aljosa
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.05.2007 07:05:29
Re: OSX86
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstajajo neki odprti driverji, ki so jih userji napisal.

Sicer pa zadeva malo slabše dela kot na pravem macu (grafika itd je problem).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.05.2007 11:04:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadeva sicer deluje. Ampak trenutno še nebi dal roke v ogenj za to.
Sam sem poskusil pa ni delovalo.
Postopek installacije je sel skozi, vendar mi ni prepoznalo tipkovnice in nisem uspel nadaljevati v OS.

Konec koncev se ti bolj splača kupit mac mašino, ker tam veš, da ti bo zagotovo delovalo.

Če pa imaš potrpežlenje ter kanček iznadljivosti pa preberi čimveč dokumentacije glede osx68 (na strani imajo točen spisek katere module potrebuješ za različne konfiguracije - teh je kar nekaj in prava kombinacija ti zna delovati.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.05.2007 11:18:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja driverji so malo problem tule.. sicer ne poznam konkretno tvojega prenosnika.
Preberi si na osx86project.org poročila o (ne?)delovanju, načeloma če je tam omenjeno potem dela tako kot piše.
No, za se malo igrat pa testirat je verjetno ok, ampak za resno delo kjer rabim določeno zanesljivost pa ne bi šel uporabljat os x na ne-apple računalniku.
lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.05.2007 18:43:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja, za računalnik nimaš, imaš pa časa dovolj, da boš zabil miljavžent ur ob brskanju po sistemu?

Šalo na stran: vedno ko sem seštel ure, zabite ob podobnih eksperimentih, sem ugotovil, da je najceneje - kupiti mac-a.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.05.2007 22:12:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hear hear.
sem pred kratkim iz firbca probal namestit na dva računalnika, hp nx6125 laptop in nforce3/a64/radeon9600 desktop. sej je v obeh primerih kinda-sorta delalo - v obeh primerih se je zalomilo pri quartz extreme in core image, ki zaradi ati grafičnih nista delali. ostalo je delovalo, vključno z wifijem na laptopu, zvočnimi, mrežnimi, itd.
za namestitev na laptop sem porabil okroglih 48 ur.

sicer pa zase nisem prepričan, da bi z dobrim občutkom uporabljal hackintosha. mi je precej neprijetno uporabljati os, ki ima shekan kernel do amena in nazaj (če pač odmislimo še ostale implikacije poganjanja osx na ne-apple računalnikih).
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.05.2007
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.05.2007 21:07:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Šlo bo bolj za projekt, dual boot sistema z XPji, kot pa za neko resno delo z OSX. Da mal vidim kako zgleda vse skupaj. Prostega časa sicer nimam ravno v izobilju, bom si pa vzel čas en vikend, upam da bo dovolj Rolling Eyes
Vem, da OSX86 ne more delovat tako dobro kot pravi OSX, samo verjetno pa je uporaben za neko normalno delo, Internet, Office, Glasba,..
Še nekaj me zanima, gre to za original sistem OSX, ki misli laufa na mac? Ali gre to za povsem predelan OS, z skinom OSX?

Aljosa
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.05.2007 21:26:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gre za isti sistem, le da je precej shekan (z namenom da bi delal na navadnih pcjih, ne drugega), kar pomeni ZELO vprašljivo stavilnost. Tudi v praksi se je tako pokazalo, vsaj meni. Nekaj časa dela vse normalno, potem pa ga kar nekaj piči in se usuje ali pa nabije proc na 100%. Je pa res, da je tega že dolgo nazaj, pa tudi hardware je bil komaj SSE2, QE in Core Image niso delali ker je bila grafična bolj napol podprta. Sistem brez Core Image pa kuri precej procesorja, ker le-tega uporablja namesto grafičnega procesorja...
lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.06.2007
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 29.06.2007 15:58:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
JAz tudi nimam denarja, da bi si kupil Maca, zato sem se odločil zaenkrat za dual boot Win XP in OS X. Sicer zadeva laufa šele par dni ampak večjih težav s stabilnostjo ipd. ni. Samo še prepričati ga moram, da prepzna SATA disk, vse ostalo (grafična, zvočna, monitor, printer, wireless, LAN,...) je šlo brez da bi se kakorkoli vmešaval. Malce si preberi forume na to temo in mislim, da ne moreš zgrešiti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 29.06.2007 16:18:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsekakor priporočam redno spremljavo InsanelyMac foruma, sploh pa teme o Homebrew Macs (Home of OSx86) in Hackintoshih:

http://forum.insanelymac.com/index.php?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.06.2007
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.06.2007 14:49:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tam sem tudi dobil vse potrebne informacije za uspešno inštalacijo Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani