Jabuk
iPod hitrost prenosa podatkov
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.12.2004 18:06:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V sredo sem postal ponosni lastnik iPoda. In ker poleg poslusanja muzike zame zelo pomenbna hitrost prenasnaja podatkov (iPoda bom nucal kot prenosni disk) sem ga zadnjic stestiral... In rezultati so mi rahlo sumljivi.

Sem PCjas (na zalost Very Happy) in imam tako USB, kot Firewire prikljucke na plati... Doma sem mislil uporabljati Firewire (ker naj bi bil hitrejsi) in za okoli nosit bi imel USB kabel... ker pac USB imajo danes vse kiste...

No sam razultati testiranja so me malo sokirali. Hitrost sem meril z programom HD Tach... ki laufa v winsih.

Ko je disk priklopljen na FireWire HD Tach izmeri okoli 10MB/s prenosa, hitrost je konstantna, kar je cudna, saj je v iPodu disk in hitrost diskov ni linearna... na zacetku (pri 0GB) je najvisja potem pa pada po paraboli, ce je izmerjeni prenos konstanten potem je ocitno problem v zafilanosti vodila:

<a href="http://www2.arnes.si/~mbabic/iPodFireWire.JPG" &rt;</a&rt;

No ko pa sem izmeril hitrost se na USB2.0 me je malo vrglo... kajti tu je bila maksimalna izmerjena hitrost 15MB/s, vidimo tudi da proti koncu hitrost prenosa zacne rahlo padati, vendar je vecino casa tudi tukaj hitrost konstantna, tako da predpostavljam da polna hitrost iPodovega diska na zacetku bi morala biti okoli 20MB/s:

<a href="http://www2.arnes.si/~mbabic/iPodUSB2.0.JPG" &rt;</a&rt;

Torej kje je trik? Pogovarjal sem se malo tudi z drugimi iPod uporabniki in vsi ki uporabljajo iPoda na FireWire pravijo da je njihov prenos pod 10MB/s.
A je tukaj kaka fora, ki je jest ne poznam? Ali je preprosto iPod tako zabremzan ko laufa na Firewire. Ker teoreticno ne USB2.0 ne Firewire ne bi smela biti ovira za hitrost prenosa, saj imata oba okoli 50MB/s bandwitha, polega tega je pa Firewire se full duplex... torej 50MB/s v vsako smer...

LP

TribesMan
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.12.2004 20:35:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimive cife. Morda pa je implementacija Firewire na Ipodu bolj šepava. Al pa šepa na samem PCju. Confused

Bi bilo treba reč sprobat na več mašinah (recimo več PCjev z različnimi Firewire karticami), oz. celo na več OSih. Nikoli ne veš, kje je lahko problem.

Drugače pa nad 10 MB/s sustained ni slabo za tako igračo, za sam eksterni disk, pa bi seveda bilo bolj švoh.

Ogo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.12.2004 22:03:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej sem malo povprasal folk na ircu... vsi pravijo da imajo z firewire pod 10MB/s, neglede na to al imajo vgrajo ali pa dodatno kartico... celo tisti, ki imajo firewire na SB Audigy pravijo isto...

A obstaja kak podoben program kot je HD Tach za OS X? Bi probal tole se na PowerMacu, ki ima Firewire.

Drgac pa 15MB/s sploh ni svoh za tako igraco. Ce upostevas da je cel iPod manjsi od navadnega 2.5" diska od prenosnika... Pa tud diski od prenosnikov niso bogvekaj zmogljivi... imam v laptopu 20GB disk od toshibe in maksimalni prenos je 24MB/s najnizji pa 13MB/s... aja pa iPod ma se 2ms boljsi dostopni cas... Very Happy

Mislim sej vec pa itaq ne rabis pri prenosnemu disku... tko za orientacijo... prenos prek USBja pocuza en cel DivX na iPoda v minuti... dol z njega pa se hitreje... fast enough for me Very Happy

Sam to mi ne gre v racun, ker Apple povsod oglasuje da je firewire boljsi in sploh in oh... pol pa takole...

LP

TribesMan
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.12.2004 11:01:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FireWire prednosti so predvsem enakovreden prenos podatkov v obe smeri (kar si že sam omenil), da med več hkrati priključenih naprav največ prenosa dodeli napravi, ki ga najbolj/največ potrebuje (USB2 razdeli prenos med vse naprave enakovradno, če se ne motim) in da FireWire vedno omogoča polnjenje naprav, kar USB2 omogoča le, če je port, na katerega je priključena naprava, napajan.

Torej, grobo gledano sta si standarda res enakovredna, vendar FireWire le ima nekatere prednosti. žal pa vsaj med domačimi uporabniki ni zelo razširjen.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 24
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.12.2004 14:24:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ubistvu so vsi USB2.0 porti zmozni napajanja... ce seveda imas 4G iPoda... Firewire je bolj izbircen pri polnjenju... namrec obstaja mini Firewire prikljucek, ki ga uporabljajo notesniki, in ta nima moznosti napajanja.

Drugace pa je Firewire precej drugacen... med drugim je tudi ta, da lahko na en "port" USB prikljucis vec naprav... z pomocjo huba. Pri firewire pa hubov ni in na en port gre ena naprava...

LP

TribesMan
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.12.2004 19:41:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;TribesMan je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Ubistvu so vsi USB2.0 porti zmozni napajanja... ce seveda imas 4G iPoda... Firewire je bolj izbircen pri polnjenju... namrec obstaja mini Firewire prikljucek, ki ga uporabljajo notesniki, in ta nima moznosti napajanja.

Drugace pa je Firewire precej drugacen... med drugim je tudi ta, da lahko na en "port" USB prikljucis vec naprav... z pomocjo huba. Pri firewire pa hubov ni in na en port gre ena naprava...

LP

TribesMan</dd&rt;</dl&rt;

Firewire omogoča veriženje (chaining) naprav. Večina Firewire naprav ima tako dva Firewire konektorja. Enega ki gre na čarunalnik in drugega ki gre na nadaljno Firewire napravo v verigi.
Skratka, tudi na en Firewire port se lahko priklopi več naprav, če le vse podpirajo chaining.

Ogo

Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 29.07.2005 17:48:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hja, izvoli še moje rezultate... sicer tudi meni ni jasno, imam pa dve možni razlagi
1. ni vklopljen usb 2.0 na full speed. no te možnosti sicer nisem nikjer v winsih našel kljub prizadevanju
2. ipodov (color 20gb) diskič pač ni zmožen več, ker je pač majhen itd itd

<a href="http://www.shrani.si/pics/untitled55344.png" &rt;</a&rt;

comments? Razz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.07.2005 10:33:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
firewire na PC je od nekdaj bil precej šepav, drugače pa je dejstvo, da firewire zmore relativno linearno brzino kar je nujno za video, ker drugace bi skipali frejme, medtem ko je usb2 kao hitrejsi, vendar ne linearni.

vseeno so to kr dost nizke cifre.

_________________
www.3delavnica.com
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.07.2005 12:16:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, nevem kake bleme mata vidva ampak men dela dost hitr.

<a href="http://www.shrani.si/pics/hd-tach56493.jpg"&rt;</a&rt;
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.07.2005 20:40:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem že nekaj časa nazaj ipoda staromodno pač štopal. dal update v itunes, pritisnil na štoparco in ko je končal pač preračunu in mi je pršlo mislm da rahlo nad 12mb/s

imac g5, firewire, ipod G3 20gb
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani