Jabuk
Koliko ste bili stari, ko ste se prvič srečali z Apple-om?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.03.2007 12:22:16
Koliko ste bili stari, ko ste se prvič srečali z Apple-om?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vprašanje: Koliko ste bili stari, ko ste se prvič srečali z Apple računalnikom in kateri model je to bil (specifikacije, MacOS verzija)?

Če se seveda spominjate...

ps: lahko je seveda tudi iPod, ampak bolj zanimivo bi bilo, če bi našteli računalnike in vaše doživetje z njimi. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.03.2007 12:24:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Haha, jaz sem dokaj nov. Junija lani (starost: 27 let) sem kupil iPod nano (črn, 2 GB), bil navdušen nad dizajnom in brezhibnim delovanjem, tako da sem se ob zamenjavi laptopa decembra lani odločil prav tako za Apple-a (črn MacBook Core 2 Duo). In mi niti malo ni žal. Cool


Nazadnje urejal/a mihec Ned 18. Mar 2007 21:58; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.03.2007 13:59:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Very Happy jaz sem se tudi najprej srečal z iPodom pri 15-ih kasneje pa sem nadaljeval z mac minijem
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 303
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.03.2007 16:24:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uhh. Čeprav ga nisem imel sem se znjim rečal že kar zgodaj. Foter v službi je meu iMac G3. Takrat sem bil star 10 let. Moj prvi mac pa je prišel k meni pri petnajstih. Še vedno eni in isti Mac mini. Very Happy iPod sem pa začuda kupil kasneje.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.03.2007 18:16:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Star sem bil 14, računalnik je bil Macintosh LC 4/40 System 7.0, teče pa 13. leto, od kar sem Macuser Cool



kaj pa ti Opeter?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.03.2007 20:45:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK, bom tudi jaz napisal:
s prvim Mac-om sem se srečal v začetku leta 1995, star sem bil 14 let, bil pa je model Apple Macintosh Centris 6x0 z 40* Mhz-nim CPU-jem (če se dobro spominjam je bila serija procesorjev Motorola 68xx040) - zdaj za xx nisem prepričan. Moral bi pogledat na Everymac.com (samo se mi zdaj ne da Cool )

*baje ni bil 40 ampak manj (je pa v sistemu kazal, da je 40 Mhz Laughing ).
Naložen sistem pa je bil MacOS 7.01 v madžarskem jeziku Rolling Eyes

Vse to je bilo na likovni gimnaziji v Sombotelu (Szombathely) na Madžarskem, smer grafika.

Skratka moja izkušnja z mac-i je nekje 12 let.
Nimam tako bogatih izkušenj, kot ti macuser, vseeno pa stalno nadgrajujem svoje znanje, kolikor mi čas dopušča. Aja, pozabil sem omeniti: imaš zanimiv blog. Wink
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.03.2007 20:50:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser ,zakaj ni namizja na ekranu Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.03.2007 09:40:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
macuser ,zakaj ni namizja na ekranu Very Happy


Zato, ker je ta Mac verjetno le za okras Laughing
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.03.2007 10:13:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
we_are_the_borg je napisal/a:
macuser ,zakaj ni namizja na ekranu Very Happy


Zato, ker je ta Mac verjetno le za okras Laughing


Verjamem da se je upokojil,samo bi ga bilo lepo videte na sliki v bojnem stanju Rolling Eyes

Drugace pa ZELO lep dizajn za tisti cas,pa full se mi dopade da je tak vse minimalisticno pa da je malo kablov,pa se ti so komaj opazni.Port za mis recimo,ki je v tipkovnici je cisti secks Laughing
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.03.2007 11:02:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvič sem ga videl v živo še v srednji šoli, na praksi v Gorenjskem tisku, to je bilo verjetno leta 1989 ali pa 90, torej sem bil star 17 oz. 18 let. Ne vem specifikacij, bil pa je FX II.

Prvi, ki mi je prišel "v roke" pa je bila Quadra 950, leta 1994. Mislim, da je imela 33MHz Motorolo, 128 MB rama, 2x1GB diska in dodatni pospeševalnik za Photoshop ("thunder" kartica). Sistem? Nimam pojma, verjetno 7. Photoshop je bil 2.5... brez layerjev, en (1!!!) undo... Spomnim se, da sem delal neko montažo narisanega sadja za Fructalov Vi&sok... par sadežev (kakšnih 15) narisanih posamezno... pa vse skup zmontirat na plakat formata 35x50 cm, z mehkimi sencami seveda.... Delal sem cel teden (s kakšnimi drugimi malenkostmi vmes), oblikovalka je precej presedela zraven mene. Na disku se je nabralo kakšnih 15 vmesnih verzij (danes bi temu rekli (snapshot v history-u), tako da sem moral praznit disk... No, na koncu sva bila oba zadovoljna. Si kdo upa česa podobnega lotit danes? Sam se ne spomnim, kako je šlo to... vem, da sem sence delal s selekcijami in snemal kanale... ampak, ne, ne bi se tega še enkrat loteval. lol:
Ostalo programje: Quark (mislim, da v 2neki), Aldus (!!!) FreeHand, Aldus PageMaker, Illustrator (v5??). Sva pa z Robiko igrala nek flight simulator, kjer sva se nekje po bližnjem vzhodu podila po nebu z F-16 in F-18. Aja, pa snakes smo igrali tako, da smo 2 tipkovnici povezali zaporedno in potem sva dva igrala z eno, dva pa z drugo tipkovnico.

Potem smo v firmi kupili prvega PowerMac-a... 80 MHz!! Zakon. Pa spomnim se, ko je "ŠEF" prinesel eksterni SCSI disk 1 GB... carsko. Smile
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.03.2007 11:43:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
- hvala za b(l)oga hvalo! Smile
- zgornja slika Maca ni moja je z interneta, mojga LCja žal ni več ..
- mi smo v šoli tudi začeli s Photoshopom 2.5, takrat je ravno prišla 3.0 ven in se spomnem, ko je en zunanji kazal našemu prfoksu trojko je ta zbulu oči od začudenja, ko je ta v Photoshopu premikal posamezne bitne elemente v layeryih Smile to so bli cajti, pa Quark 3.2 je bil dobesedno zakon!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.03.2007 16:56:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da, res je! Quark 3.32 (jaz sem poznal le to verzijo) je bil res carski! Prvi Photoshop, ki sem ga spoznal je bila verzija 3.0 (čeprav smo imeli tudi eno kopijo 2.5-ke). S Pagemaker-jem sem se srečal le na PC-ju.

S Freehandom pa sem se srečal pri 5.0 verziji (takrat je ta bil že pod Macromedia), oz. še ena zanimivost: Fractal Design Painter 3.0. Laughing
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 18.03.2007 10:04:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi Apple, ki sem ga "uporabljal" je bil Newton Message Pad 120. Tam nekje 1995 ga je brat kupil v švici in za tiste čase je bila to znastvena fantastika. Takrat sem bil star cca 13 let in računalnik sem imel za nažiganje igric, tako da me maci niso ravno zanimali, ubistvu jih sploh nisem poznal.

Potem sem par let kasneje na Infosu videl tisti famozni štant z iMaci, ki so me zelo navdušili. Ampak za iMaca itak nisem imel denarja, niti pretiranega interesa, saj so vsi okoli mene uporabljali PCje.

Še par let kasneje, sem bil precej aktiven pri modifikaciji PCjev. Uspelo mi je razrezati, pobarvati in "polepšati" precej ohišji, sestavil sem kar nekaj vodnih hlajenj (prvega celo iz nule po svojih načrtih, naprej pa s kupljenimi komponentami), tudi s peltierjevim elementom itd. Ampak bolj ko sem "modal" bolj mi je postalo jasno, da nisem ravno umetnik in izpod mojih rok so večinoma prihalaje kičaste zadeve. Ker sem hotel lep računalnik sem svojega ultranavitega in modificiranega PCja enostavno prodal po delih in šel v Sežano iskati svojega prvega Maca.

Kupil sem malo rabljen iMac 400DV tangerine s 512mb! rama. Zadeva je imela naložen OS 9, v tistem času pa se je že dal dobiti OSX 10.0.4, ki je seveda hitro pristal na mojem disku. Sicer ni bil uporaben zaradi počasnosti, ampak je blo zabavno raziskovat. Na tistem računalniku sem kljub bogim 400mhz in 10gb disku naredil precej kul snowboard in skate filmov v iMovieju.

Po tem sem imel še nekaj PCjev od Macov pa iBook G3 700, G4 1Ghz, eMac 1.25, iMac G3 350 in zdaj MacBook c2d 2.0 white.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 18.03.2007 11:30:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
februarja '99 sem kupil imaca (ki je deloval še kakšen mesec nazaj, zdaj pa naj bi služil kot košara za mačko Smile).
nato sem kakšne tri leta nazaj kupil b&w g3ja, ki sem ga čez pol leta prodal, da sem lahko kupil 12" ibooka (dual usb). no, za ibooka se je izkazalo, da ne deluje; na srečo mi je ratalo dobiti denar nazaj. in še sedaj mi je žal, da sem b&w g3ja prodal Sad.

sedaj ne uporabljam maca, čeprav bi si ga želel; ne uspem se namreč znebiti trenutnega prenosnika Razz.

aja, imel sem še ipoda shuffle 512mb (ukraden) in pa 2gb nanota (služi lepo še sedaj Smile).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 18.03.2007 14:46:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPoda sem prvič videl in sprobal maja 2003 pri kolegu - imel je mislim da 3. generacijo, 10G disk...decembra 2004 sem si kupil 20G iPoda 4. generacije, pred ene štirimi meseci pa sem si kupil iPoda video 60G...

z apple računalniki pa sem se srečal pred slabimi 4 leti pri stricu - PowerBook G4, od takrat sem začel potihem razmišljati, da bi imel tudi sam Maca...No pred dobrimi 2 meseci sem postal lastnik belega MacBooka c2d 2GHz...

doma imam tudi iPod Hi-Fi
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 28.03.2007 12:19:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dosti switcherjev iz Win na MAC OS prav zaradi iPoda.Med takimi sem tudi jaz.

Ko sem kupil iPoda leta 2004 sem se zacel zanimati za Apple kompjuterje,si nabavil iMaca G3,pozneje pa eMaca.

Lani sem kupil se iBooka G3 ker je bil lepo ohranjen in me je zanimal MAC OS Classic.


Se enkrat hvala macuserju da mi je poslal bootable MAC OS 9, in neznancu ki mi je poslal 9.2.2

Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani