Jabuk
mac zabaven drugačnež - denis oštir
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.03.2007 13:48:21
mac zabaven drugačnež - denis oštir
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mac Zabaven drugačnež - Denis Oštir (dnevnikov objektiv sobota 3. marec 2007)

Sprašujem se zakaj ljudje pišejo o neče o čemer nimajo pojma? Preberite si ta članek in vse vam bo jasno zakaj se gre, oz. da se gre o osebi, ki nekaj ve tako na pol in se odloči o tem napisat članek?? Že s tem (boste rekli, da sem banalen), da je pisal imena mac, macintosh, imac z malo začetnico, Lisa, Windows XP oz. vse drugo z veliko samo Mac se je pojavljal z malo ... ?

V članku pravi, da je bila Jobsova vloga pri izdelavi Maca zanemarljiva? Avtorju članka predlagam, da si prebere knjigo Andya Hertzfelda - Revolution in the Valley "How The Mac Was Made" (2005). Na strani 272 pod naslovom The father of the Macintosh. Macintosh je res bil projekt in ideja Jefa (in ne Jeffa) Raskina, toda Jef ni hotel vključit nekaj pomembnih stvari, ki so bile kasneje prednosti Macintosha. To je bil Motorolin 32-bitni procesor 68000 in miška. In še in še ... , primer Raskinovega Macintosha je Canonov Cat

V članku sem prvič tudi zasledil izraz kikibit?? namesto kilobayte? lapsus ? :shock:

pazite to citiram " Računalnik je poleg strojne potreboval tudi programsko opremo, ki jo je Jobs dobil pri podjetju Xerox PARC" dobil?? še huje, citiram "prekopiral in z inženirji naredil operacijski sistem System Software" kakšno posploševanje ... tako kot, da bi jaz rekel, da je on napisani članek skopiral iz interneta, kar ni nič neverjetno glede na napisano ...

še naprej citiram "Ko je leta 1984 macintosh prišel na trg, je bil revolucija. Bil je skoraj prenosen, velik kot malo večji pisalni stroj ..."

...

citiram naprej "Na njih ne kraljuje več Applov OS X, ampak nanje nameščajo tudi Windows XP. In na njih deluje dobršen del dodatne opreme, ki je nekoč delovalal le na pecejih.

Kljub temu odločitev za maca še vedno ni racionalna, temveč emocionalna. Četudi Apple vztraja, da so njihovi računalniki varnejši, boljši, prijaznejši, bolj zanesljivi, bolj učinkoviti in konec koncev lepši, ne more nihče zanikati, da so uporabni tako kot avtomobil z volanom na desni v osrednji Evropi. S takšnim avtomobilom se je sicer povsem mogoče voziti, a je takšna vožnja z njim nočna mora. Tako kot je nočna mora uporabljati maca v svetu, ki je izbral drugačen standard."

Naj sam spomnem avtorja, da je veliki del standardov, ki jih uporablja njegov PC upeljal prav Apple z Macintoshem...

Podobno strokoven članek o Apple iPhoneu, sem pred kratkim ravno tako bral v dnevnikovi prilogi, predvidevam, da je bil od istega avtorja ... predlagam dnevniku, da ga premestijo v uredništvo Direkta ...

Rolling Eyes
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.03.2007 00:41:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno sem prebral omenjen članek... Resnično dizaster...

Se strinjam s premestitvijo pisca v uredništvo Direkta (ali pa morda Lady, ...).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani