Jabuk
wireless .. pain in the ass!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.12.2004 12:57:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wireless mreža .. pain in the ass!

Ponorel bom!

Ta SMC router me tak j3be!

Ga nastavim .. vse lepo in prav, nato grem s kolegom na kafe, pridem nazaj ne dela nič! Gledam po nastavitvah svašta .. vse cool. Grem restartat router .. nato začne prvo powermac delat .. powerbook pa še kr ne! Se zajebavam ko norc .. spet nič. Nevem no! Pol naenkrat .. pa nisem nič nastavljal pa mi je začelo spet delat.... še ni konec ...


Zdaj zvečer, pridem domov, zbudim powerbooka .. ne dela! Super .. grem router izklopit. .. vklopim .. dela... humm .. zdaj, sredi pisanja tega replyja mi je 2x router crknil .. pa sem ga moral it vedno restartat.. zaj pa samo čakam da napišem da še lahko grem enkrat da lahko sploh post-am.

Aja, ko se probam priklopit na 192.168.2.1 mi javlja da nisem na internetu .. ehm, včasih sploh nič ne javi, pa to tudi iz powermaca ... pa čeprav sem direkt z kablom povezan na router pa na njem sveti lučka za LAN. Nevem no .. ta SMC je čisti "crap", ga bom moral reklamirat če mi nebo zdaj nekdo povedal kako pa kaj, da se mi to več ne dogaja.

Mate kakšne ideje?


Lp, poison
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.12.2004 14:40:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A imaš vklopljeno enkripcijo brezžične zveze (WEP, ...)?

Če jo imaš, jo probaj izklopit. Če te bo reč hecala še naprej, potem veš, da to ni problem. Razz

Ogo



Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.12.2004 16:05:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ogo je napisal/a:
A imaš vklopljeno enkripcijo brezžične zveze (WEP, ...)?

Če jo imaš, jo probaj izklopit. Če te bo reč hecala še naprej, potem veš, da to ni problem. Razz

Ogo




hmmm... Aiport dela z vklopljenim WEP bp Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.12.2004 16:53:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WEP je izklopljen ..

Nevem kaj je narobe! Joj!

še kdo? Kakšna ideja?


lp, poison


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.12.2004 18:51:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;poison je napisal:</dt&rt;<dd&rt;WEP je izklopljen ..

Nevem kaj je narobe! Joj!

še kdo? Kakšna ideja?


lp, poison

</dd&rt;</dl&rt;

A uporabljas DHCP za dodelitev IP naslovov racunalnikom v mrezi?

Ce je odgovor da, potem probaj rocno dodelit naslove.
Recimo:
IP: 192.168.2.2
Netmask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.2.1 (IP od ruterja)
DNSje vpisi glede na internet provajderja, ki ga imas.

Hmm, varijanta je se, da probas narest update firmwareja na na ruterju (ce obstoja novejsa razlicica) in upas, da bo bolje. Rolling Eyes

Drugih idej, trenutno nimam. :crazy:

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.12.2004 22:30:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če WEP ni problem, priporočam, da ga vklopiš. Saj nočeš, da kdo brska po tvojem omrežju ti krade internet dostop ipd.? Če ti je pa vseeno pa lahko razglasiš odprto dostopno točko in postaviš tablo pred hišo. Razz

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.12.2004 20:00:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Če WEP ni problem, priporočam, da ga vklopiš. Saj nočeš, da kdo brska po tvojem omrežju ti krade internet dostop ipd.? Če ti je pa vseeno pa lahko razglasiš odprto dostopno točko in postaviš tablo pred hišo. Razz </dd&rt;</dl&rt;

Vkolikor vsa ropotija, ki je v brezžični mreži to podpira, potem se splača uporabljat WPA enkripcijo. WEP ti lahko skreka vsak mulo, ki ima kak dan viška cajta in se spravi šnjofat ter zajemat paketke tvoje mreže (zelo verjetna varijanta v kaki stolpnici).

Za omejitev dostopa pa je itak dobro še uporabljat omejitev dostopa s pomočjo access liste dovoljenih MAC naslovov.

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.12.2004 20:04:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se opravičujem, mislil sem enkripcijo na splošno, pa nisem vedel, da je WEP slabša. Vsekakor pride v poštev edinole "ta huda" 128 bitna enkripcija. Kratice mi ne grejo preveč od rok pa še doma nimam brezžične mreže, tako, da se z njimi manj srečujem. WPA torej...


_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.12.2004 00:32:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WEP je lahko 64 bitni ali 128 bitni in uprablja pokriplan RC4 algoritem, na katerega so namalali še linearni hash algoritem, da bo reč še bolj skriplana ter da se jo da posledično še lažje skrekat. V principu je pri WEP to glavni problem, ne pa dolžina ključa, ker mu ne pomaga, tudi če bi imel 5 megabajtov dolge ključe.
Standard 802.11g pa je prinesel WPA enkripcijo, ki odpravlja slabosti WEPa in zaenkrat ne obstaja dokaz, da je reč že kdo kreknil. Za krekat WEP, pa se dobi že cel kup programske opreme in to cel kup zastojn.
Če ni dežurnih hekerjev v soseščini (dometu signala), pa je WEP čisto OK.


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani