Jabuk
Avtorske pravice
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.10.2006
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.01.2007 21:40:50
Avtorske pravice
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

zanima me, ker mi po dolgem času branja vseh stvari na applovi strani ni nič več jasno kot prej, če je kdo seznanjem kako je z avtorskimi pravicami appla.
Hotel bi uporabiti logo (jabolček) za uvodno stran v neki nastajajoči srednješolski reviji, zraven pa bi bil dopisan stavek we think different.
Ali bi bilo dovolj, le bi bilo na dnu napisano trademark + vse kar mora pisati, ali je treba dobit dovoljenje, da se lahko logo uporablja?

Lp, Alen
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.05.2006
Prispevkov: 58
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.01.2007 21:56:28
Re: Avtorske pravice
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alen je napisal/a:
Pozdravljeni,

zanima me, ker mi po dolgem času branja vseh stvari na applovi strani ni nič več jasno kot prej, če je kdo seznanjem kako je z avtorskimi pravicami appla.
Hotel bi uporabiti logo (jabolček) za uvodno stran v neki nastajajoči srednješolski reviji, zraven pa bi bil dopisan stavek we think different.
Ali bi bilo dovolj, le bi bilo na dnu napisano trademark + vse kar mora pisati, ali je treba dobit dovoljenje, da se lahko logo uporablja?

Lp, Alen


Dejte zraven obgriznjeno hrusko namest jabke pa bo Smile

V primeru da ne gre za t.i. Spoof-Ad vsekakor zapadeš pod pravila rabe Apple logotipa in sloganov, tako da moraš za uporabo definitivno zaprositi in skoraj gotovo za tak primer ne bi dobil pozitivnega odgovora.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.10.2006
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.01.2007 22:23:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno sem si na googlu ogledoval tisto hruško, ja Wink
Bomo pač brez jabolka
Kako pa je z screenshooti?
Npr. screenshoot neke aplikacije, če je slika z njihove uradne strani?(ne samo od apple)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.05.2006
Prispevkov: 58
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.01.2007 10:16:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alen je napisal/a:
Ravno sem si na googlu ogledoval tisto hruško, ja Wink
Bomo pač brez jabolka
Kako pa je z screenshooti?
Npr. screenshoot neke aplikacije, če je slika z njihove uradne strani?(ne samo od apple)


Screenshoti niso problem, sej jih lahko sam narediš, vendar le če v članku govoriš o tisti aplikaciji.

Npr ne morš dat pa screenshot OS X pa imet članek o Linuxu in sploh nikjer ne omeniti OS X-a. Mislm s tem ne kršiš nobenih patentov al pa kej, sam nima lih logike pa še kdo bi se lahko obesu na to da zavajaš ljudstvo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani