Jabuk
Kaj smo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.11.2006 11:12:45
Kaj smo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnje case opazam zanimivo obnasanje jabuka.net. Objavlja novice kaj se dogaja v Avstriji :

M-store (OTVORITEV 1. DECEMBRA!)
Zastonjski komadi v nemškem iTMS!
Ponudba zaposlitve v Grazu


da bi pa kdo omenil, da bo jutri otvoritev nove Apple trgovine v Sloveniji pa ne!!!!????

PA LJUDJE BOZJI KAJ SE BOMO SPET NEMCEM (beri AVSTRIJCEM) UDINJAL? Moj stari fotr bi reku KAJ SMO SE ZA TO BORIL? :twisted:

Tokle v razmislek vam administratorjem.

lp Avi
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.11.2006 12:21:25
Re: Kaj smo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa saj to ni edini forum, ker se lahko to izve. mislim, pa da je bila želja jabuka, da je neodvisen Embarassed

in imaš popolnoma prav Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.11.2006 12:48:50
Re: Kaj smo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Avian je napisal/a:
Zadnje case opazam zanimivo obnasanje jabuka.net. Objavlja novice kaj se dogaja v Avstriji :

M-store (OTVORITEV 1. DECEMBRA!)
Zastonjski komadi v nemškem iTMS!
Ponudba zaposlitve v Grazu


da bi pa kdo omenil, da bo jutri otvoritev nove Apple trgovine v Sloveniji pa ne!!!!????

Tokle v razmislek vam administratorjem.

lp Avi


Ponudba zaposlitve pa res ne more bit slaba za Slovence, a ne? Razen, če imaš mogoče kakšno preferenco do slovenskih ponudnikov.
Žal podatkov o otvoritvi nove slovenske trgovine nismo dobili po uradni poti oz. nas o točnih podatkih ni noben obvestil.

Je pa pametno, da se oglašujejo konkurenčni ponudniki, nekonkurenčni pa vsekakor kupcem niso zanimivi. Dejstvo, da ta nova trgovina v sloveniji starta z veliko previsokimi cenami in po mojih informacijah slabo izkušenimi ljudmi, je lahko samo v njeno škodo.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.11.2006 14:11:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in katera je ta nova trgovina za apple v Sloveniji???
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.11.2006 17:03:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
in katera je ta nova trgovina za apple v Sloveniji???


baje iStyle, ampak tolkrat so že preložil uradno otvorityev, da je že mene sram, kaj šele njih: najprej 9.11, potem malo kasneje, sedaj 24.11.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.11.2006 09:40:55
Re: Kaj smo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moj problem in v temu da se ponuja zaposlitev. Problem je le v temu da se je vse drugo oglasevalo oz napisalo pod novice le tega ne. Vem da to niste vi krivi, temvec nekdo ki tam dela (ja prav tebi govorim Very Happy) in bi moral sedaj, ko je datum bil znan, sforsirati tudi to objavo.

Samo Mitja se eno opazanje. Kaj je tvoj problem z slovenskimi ponudiki Appla? Ker vedno je samo kritiziranje z tvoje smeri, pohvale ali pa ideje kako zboljsati pa ni? Pa ne tega vzet kot napad temvec kot povabilo k konstruktivni debati. Lahko greva odprt tudi novo temo da ne smetiva te.

lp Avi

p.s. da ne bi kdo mislu da sm karkoli povezan z Applom oz prodajalci Very Happy nism sm samo uporabnik

MitjaP je napisal/a:


Ponudba zaposlitve pa res ne more bit slaba za Slovence, a ne? Razen, če imaš mogoče kakšno preferenco do slovenskih ponudnikov.
Žal podatkov o otvoritvi nove slovenske trgovine nismo dobili po uradni poti oz. nas o točnih podatkih ni noben obvestil.

Je pa pametno, da se oglašujejo konkurenčni ponudniki, nekonkurenčni pa vsekakor kupcem niso zanimivi. Dejstvo, da ta nova trgovina v sloveniji starta z veliko previsokimi cenami in po mojih informacijah slabo izkušenimi ljudmi, je lahko samo v njeno škodo.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.11.2006 11:40:26
Re: Kaj smo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Avian je napisal/a:
Moj problem in v temu da se ponuja zaposlitev. Problem je le v temu da se je vse drugo oglasevalo oz napisalo pod novice le tega ne. Vem da to niste vi krivi, temvec nekdo ki tam dela (ja prav tebi govorim Very Happy) in bi moral sedaj, ko je datum bil znan, sforsirati tudi to objavo.

Samo Mitja se eno opazanje. Kaj je tvoj problem z slovenskimi ponudiki Appla? Ker vedno je samo kritiziranje z tvoje smeri, pohvale ali pa ideje kako zboljsati pa ni? Pa ne tega vzet kot napad temvec kot povabilo k konstruktivni debati. Lahko greva odprt tudi novo temo da ne smetiva te.

lp Avi

p.s. da ne bi kdo mislu da sm karkoli povezan z Applom oz prodajalci Very Happy nism sm samo uporabnik



Dejstvo je, da so dokaj nesposobni pri servisiranju (jih poznam par in mi ni všeč njihov pristop), da prodajajo robo, ki sem jo sam na lastni koži doživel kot drugorazredno, pa se nič ne sekirajo - še več, prav fino jim je. Verjetno imajo za to poslovni razlog. In če imajo oni poslovni razlog, imam jaz svoj razlog, namreč mojo denarnico - za svoj denar želim največ, ne pa to, kar lahko kupim v sloveniji.

Žalostno je, da so kupci radi zlorabljani, še bolj žalostno pa je, da zagovarjajo, da so radi zlorabljani. Nekako me to spomne na primer Natasche Kampusch, ki je menila, da jo njen ugrabitelj ni zlorabljal, pač pa je delala vse, ker je sama tako želela. Hmmm... zanimiva teorija. Torej si potemtakem ujetnik samega sebe in svoje nacionalne pripadnosti, ki ti pa ne daje kruha. Skinheadi gor ali dol, Karantanija gor ali dol, mi se gremo konkurenčni trg, in pravila na takem trgu so znana. Dokler ti ponujajo neke kvazi tehnične rešitve ob okvarah in se izgovarjajo kolikor dolgo je to mogoče, da jim ne bi bilo treba vrniti denarja, je tak kupce slab.

Če menijo, da to lahko, ker so edini, ali ker vsi to počnejo na trgu, jim je potrebno odpreti oči, da so sedaj na evropskem tržišču. Z gospodom Plahutnikom (Direktorjem Urada za varstvo konkurence) sva o tem problemu že govorila, in dejal je, da čaka prijavo, potem bo zadevo z veseljem preučil (oviranje vzporednega uvoza).

Sicer pa zadnje čase kroži po TV oglas o pravicah potrošnikov v evropski uniji. Tudi opozarjanje na nepravilnosti je ena izmed njih.

Pravice je potrebno uporabiti. In kot potrošnika, mene prav nič ne zanima, kaj bo prodajalec/uvoznik ukrenil za izboljšanje rezultata, ker je to njegova naloga, kot potrošnik le primerjam in vzamem, kjer je ceneje/boljši servis in drugo.

Med vrsticami pa se dobro berejo tudi predlogi: cene pod ali vsaj na raven EU, zagotoviti enako kvaliteto blaga (berite tudi Nedeljski dnevnik o drugorazredni robi na slovenskem tržišču - tudi Milka in Ariel je pri nas slabši kot čez mejo v Avstriji, zakaj torej ne bi bilo računalniki - pač tisti, ki niso vizualno popolni ali so kako drugače slabši).

Če kdo napiše v oglas, da je Apple računalnik kupljen v Sloveniji, je to vsekakor slaba označba. Torej označba, ki kaže na to, da je kakovost drugorazredna.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.11.2006 11:44:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da se jaz povem kaj mene moti.

CENE! Lupijo nas kot mladi krompir in se ob tem sklicujejo, da so cene v Srbiji in na Madzarskem se visje. Boli me, da so tako arogantni!

Tako ali tako smo evropejci na slabsem od americanov, vendar to zgleda ni dovolj, Slovence je treba se malo bolj ozet.

Avstrijska trgovina Hartlauer, ki ima svojo prodajalno tudi v ljubljanskem City Parku ponuja iPode in vso opremo po cist primernih evropskih cenah, da ne govorim o tem, da so imeli vse nove Nanote in ostale iPode dokaj hitro po oznanilu.

Clovek ni nor in slovenci nismo rokafelerji, zato se raje peljemo kupit Maca iz MB v Graz kot iz MB v Ljubljano, s tem prisparamo tudi do 100 jurjev in ne pretiravam.

Vsaka cast trgovini FMC, ki ima Mac racunalnike po normalnih evropskih cenah in k Pro modelom doda se iPod Nano zastojn. Ok cena je v bistvu 60 evrov visja, vendar si se vedno prisparal 90 evrov, ker si dobil Nano.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.11.2006 12:31:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a ima kdo kakšne izkušnje z Italijo? me zanima predvsem ker mi je bližje kot Avstrija ... (Trst?)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 21.11.2006 14:46:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser je napisal/a:
a ima kdo kakšne izkušnje z Italijo? me zanima predvsem ker mi je bližje kot Avstrija ... (Trst?)


mtX ti bo znal pomagat! Slišal sem, da so isto poceni, če jih pa mal poznaš, pa še mogoče kak evro spustijo. Edino, kar mene ovira, da bi kupil v italiji: tipkovnica na prenosnikih - ta je neka čudna italijanska, ki nima s slovensko tolk skupnega kot nemška, ki se res razlikuje samo v 4 znakcih.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.11.2006 15:33:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP nisi ti nekaj omenjal da se čez mejo v Avstriji da zmenit da ti zrihtajo laptop tudi z slovensko tipkovnico ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.11.2006 17:42:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
MitjaP nisi ti nekaj omenjal da se čez mejo v Avstriji da zmenit da ti zrihtajo laptop tudi z slovensko tipkovnico ?


Nič več, žal. Laptop ne. Stoječi računalnik pa tako ali tako ni težko opremiti s slovensko tipkovnico, preprosto jo kupiš tu posebej.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.11.2006 17:53:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj sem se pozabil omeniti, avstrijci znajo presneto dobro ravnati s kupci. Meni so recimo pri iPodu in docku, ki sem jih kupil kasneje dali kar dosti popusta, vsekakor vec od 10%. Pred tem sem bil pri njih kupil ze MBP in jim obcasno pomagal kaj prevesti v slovenscino.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 25.11.2006 19:55:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na objavljene novice bi lahko Jabuk počasi začel s prehodom na novo ime. Morda M-Jabuk.si? Saj ne da me motijo objave o otvoritvah v tujini in podobno, me ne in so lahko tudi koristne. Problem je v tem, da se tu neprestano promovira samo eno trgovino in to ves čas. Objektivnost gre tako skozi okno.

Problematično je tudi to, da cene in dobavljivost Macov v Slo. jemljete kot neko njihovo skupno zaroto proti potrošnikom. Veliko je problemov, res je, toda se vam ne zdi, da če vsi kažejo iste simptome gre za problem Applove logistike in ne kakih njihovih zlih namenov?

FMC je res naredil dobro potezo s tistimi iPodi, toda najverjetneje gre bolj za začetno promocijo, saj so šele nedavno začeli s prodajo Macov in si potrebujejo še ustvariti ime na tem področju. Prav tako, se mi zdi, da tele iPode nekoliko nadoknadijo z višjimi maržami pri nižjerazrednih modelih. Konkurenca je dobrodošla.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 25.11.2006 20:43:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_The_Man_ je napisal/a:
Glede na objavljene novice bi lahko Jabuk počasi začel s prehodom na novo ime. Morda M-Jabuk.si? Saj ne da me motijo objave o otvoritvah v tujini in podobno, me ne in so lahko tudi koristne. Problem je v tem, da se tu neprestano promovira samo eno trgovino in to ves čas. Objektivnost gre tako skozi okno.

Problematično je tudi to, da cene in dobavljivost Macov v Slo. jemljete kot neko njihovo skupno zaroto proti potrošnikom. Veliko je problemov, res je, toda se vam ne zdi, da če vsi kažejo iste simptome gre za problem Applove logistike in ne kakih njihovih zlih namenov?

FMC je res naredil dobro potezo s tistimi iPodi, toda najverjetneje gre bolj za začetno promocijo, saj so šele nedavno začeli s prodajo Macov in si potrebujejo še ustvariti ime na tem področju. Prav tako, se mi zdi, da tele iPode nekoliko nadoknadijo z višjimi maržami pri nižjerazrednih modelih. Konkurenca je dobrodošla.


Pozdravljen na našem forumu administrator EPL Foruma! Very Happy

Pravzaprav potrošnikov nikoli ne zanimajo in tudi ne smejo zanimati problemi z dobavitelji s strani domačih uvoznikov. To je takorekoč njihov problem. Potrošnik pač kupi tam, kjer mu nudijo nižjo ceno, boljši servis (in pooblaščeni), podaljšano garancijo itd. To vsekakor v Sloveniji ni.

Konkurenca je seveda tudi iz tujine, to je ravno smisel enotnega trga, pa kolikorkoli že to domače resellerje peče. Enkrat bodo pač spoznali, da bodo ljudje raje kupovali pri nas po istih cenah in bo kupovalo več ljudi in imeli bodo večji dobiček, kot pa če kupuje zdajšnje število ljudi, kar je dosti manj od celotnega mac sektorja v Sloveniji.

Jaz osebno poznam samo take, ki kupujejo v tujini, le malokdo kupi pri nas. Pe če to res stori, ima firmo, na katero obesi davek kot strošek. Najpogosteje pa je, da prvič kupi pri nas, ker se še ne znajde, drugič in ndalje pa kupuje v tujini, ker se vmes informira.

Kar se tiče pa vrstnosti podatkov, ki jih objavljamo tukaj posamezniki je pa takole: vsak objavi to, za kar ima informacije, in če nimaš informacij, pač ne moreš objaviti, mar ni tako?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.11.2006 10:40:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam z izjavo o informacijah in objavah.
Če bi jaz vedel,kje dobiti boljšo vrednost za ceno, bi tudi tako informacijo delil z drugimi.
The Man, ali imaš mogoče slabe izkušnje s to trgovino?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani