Jabuk
idock in baterija
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.02.2011
Prispevkov: 90
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.04.2011 22:57:06
idock in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo

torej kupil sem si idock v švici in tega uporabljam tako za sinhronizacijo kot tudi za polnjenje telefona hkrati a me zanima nekaj, ali se na idock vedno tako dolgo polni telefon? je napetost nižja kot pri standardnem polnjenju?

zanima me tudi glede baterije, ali jo vi polnite po potrebi ali najprej spraznete baterijo in jo nato napolnite?

vem, da so sedaj baterije tako napredne in vse a me vseeno firbec matra glede teh XXXX polnitev, teh krajših če lahko kaj škodijo bateriji in njeni življenski dobi?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.06.2010
Prispevkov: 456
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.04.2011 06:20:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tule je vse napisano:
http://www.apple.com/batteries/ipad.html

dock je samo konektor. In na usb je standardna napetost 5V. Spreminja se samo maksimalen tok polnjenja, ki je odvisen od nazivne moči polnilca. Čas polnjenja je torej odvisen od polnilca na katerega je idock priklopljen. iPadov je 10W, če uporabljaš iPhonovega (5W) se bo iPad ravno tako napolnil, ampak bo trajalo več časa.
Apple priporoča, da vsaj enkrat na mesec izprazniš baterijo in jo do konca napolniš. Drugače so baterije zelo neobčutljive.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.02.2011
Prispevkov: 90
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.04.2011 07:17:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iBros je napisal/a:
Tule je vse napisano:
http://www.apple.com/batteries/ipad.html

dock je samo konektor. In na usb je standardna napetost 5V. Spreminja se samo maksimalen tok polnjenja, ki je odvisen od nazivne moči polnilca. Čas polnjenja je torej odvisen od polnilca na katerega je idock priklopljen. iPadov je 10W, če uporabljaš iPhonovega (5W) se bo iPad ravno tako napolnil, ampak bo trajalo več časa.
Apple priporoča, da vsaj enkrat na mesec izprazniš baterijo in jo do konca napolniš. Drugače so baterije zelo neobčutljive.


super, hvala. ravno to sem imel v mislih. včeraj sem testiral dock in je napram klasičnem polnjenju veliko počasneje polnil telefon.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani