Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 47, 48, 49  Naslednja
Vrednost iPhona
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #761   Objavljeno 09.12.2017 23:03:11
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brunata je napisal/a:
ne

Ocitno je, ker ni nobenega zanimanja :/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #762   Objavljeno 10.12.2017 06:04:17
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Robe je enostavno preveč,nekateri ponujajo smešne zneske ampak to so preprodajalci.
Sem prodajal Iphone 6s 16GB res ohranjen kot iz trgovine,niti ene same praske z zaščitnim steklom na začetku sem imel ceno 300€ star je bil leto in pol.

Po enem tednu sem znižal na 250€ tudi nič potem spet po enem tednu na 220€.
En model mi je ponujal 180€ češ da za 200€ dobi 64GB sem potem šel pogledat kaj on prodaja in 16GB je prodajal za 230€,64GB pa za 320€.

Prodal sem ga za 220€ in model,ki ga je kupo ni mogel verjet,kao je ohranjen.

Je pa spet odvisno od lokacije od kje si,če bi živel v Ljubljani bi ga z lahkoto prodal za več,saj je bilo kar nekaj klicev in ponudb ampak vsak bi rad,da mu ga prineseš na dom.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #763   Objavljeno 10.12.2017 10:22:46
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Ocitno je, ker ni nobenega zanimanja :/

Več faktorjev vplliva na to, da je sedaj na trgu rabljenih iPhonov tako, kot je:

1. Apple, ki je kanibaliziral trg rabljenih iPhonov, saj sedaj ponuja modele od 6S naprej, pa potem še SE, ki nadomešča 5S, torej novi telefoni za nižjo ceno. Težko je potem prodati rabljen telefon, če za nekaj več denarja dobiš novega v trgovini;
2. mobilni operaterji, ki omogočajo nakup na obroke. Večina telefonov se proda na tak način in 30-50 EUR na mesec vsak "stisne", tudi študent;
3. preprodajalci, ki z nakupi subvencioniranih telefonov "najemajo" kredit s prodajo telefonov, ki so jih kupili na obroke, prodajajo pa jih za gotovino;
4. predvsem zaradi 2. točke je večja ponudba od povpraševanja. Takšen trend vedno niža cene na trgu.

Kako se odzvati na trenutno situacijo na trgu? Pravzaprav na dva možna načina:

1. kdor ima dovolj denarja si pač kupi nov telefon in ga potem po letu ali dveh proda s precejšnjo izgubo vrednosti. Kdor ima denar, se načeloma za to niti ne sekira;
2. kupiš rabljen telefon, ki je močno izgubil na vrednosti, je pa še vedno "kot nov" in po možnosti celo še v garanciji, pa ga potem uporabljaš "do konca", torej ga povoziš" in potem vržeš v smeti. To je za potrošnika zelo slabo, še najbolje pa za Apple, saj mu je v interesu, da se rabljeni telefoni sploh ne prodajajo, ampak novi. Bo to novi trend, da se bodo telefoni metali v smeti po 3 ali 4 letih? Vse kaže tako, saj sam preprosto ne morem prodati 5S 32GB za 120 EUR! Exclamation Najbolje, da ga šenkam... Bo pa to malo drag hec, metati rabljene telefone v smeti, ali pa jih prodati za desetino vrednosti novega. Si predstavljaš: za iPhone X daš 1.300 EUR, po dveh letih pa MORDA zanj dobiš 500 EUR, verjetno pa še manj. Exclamation

Moj odgovor na trenutno situacijo na trgu je kombinacija prve in druge točke: pač kupim nov telefon in ga potem uporabljam minimalno 3 ali celo 4 leta, potem pa pač dobim zanj kolikor dobim, ali pa ga vržem v smeti oz. imam za rezervo, dokler je še aktualen glede nadgradenj iOS. Zip it Ni kaj, navaditi se bo treba na to spremembo trenda na trgu...

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #764   Objavljeno 10.12.2017 10:34:59
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Več faktorjev vplliva na to, da je sedaj na trgu rabljenih iPhonov tako, kot je:

1. Apple, ki je kanibaliziral trg rabljenih iPhonov, saj sedaj ponuja modele od 6S naprej, pa potem še SE, ki nadomešča 5S, torej novi telefoni za nižjo ceno. Težko je potem prodati rabljen telefon, če za nekaj več denarja dobiš novega v trgovini;
2. mobilni operaterji, ki omogočajo nakup na obroke. Večina telefonov se proda na tak način in 30-50 EUR na mesec vsak "stisne", tudi študent;
3. preprodajalci, ki z nakupi subvencioniranih telefonov "najemajo" kredit s prodajo telefonov, ki so jih kupili na obroke, prodajajo pa jih za gotovino;
4. predvsem zaradi 2. točke je večja ponudba od povpraševanja. Takšen trend vedno niža cene na trgu.

Kako se odzvati na trenutno situacijo na trgu? Pravzaprav na dva možna načina:

1. kdor ima dovolj denarja si pač kupi nov telefon in ga potem po letu ali dveh proda s precejšnjo izgubo vrednosti. Kdor ima denar, se načeloma za to niti ne sekira;
2. kupiš rabljen telefon, ki je močno izgubil na vrednosti, je pa še vedno "kot nov" in po možnosti celo še v garanciji, pa ga potem uporabljaš "do konca", torej ga povoziš" in potem vržeš v smeti. To je za potrošnika zelo slabo, še najbolje pa za Apple, saj mu je v interesu, da se rabljeni telefoni sploh ne prodajajo, ampak novi. Bo to novi trend, da se bodo telefoni metali v smeti po 3 ali 4 letih? Vse kaže tako, saj sam preprosto ne morem prodati 5S 32GB za 120 EUR! Exclamation Najbolje, da ga šenkam... Bo pa to malo drag hec, metati rabljene telefone v smeti, ali pa jih prodati za desetino vrednosti novega. Si predstavljaš: za iPhone X daš 1.300 EUR, po dveh letih pa MORDA zanj dobiš 500 EUR, verjetno pa še manj. Exclamation

Moj odgovor na trenutno situacijo na trgu je kombinacija prve in druge točke: pač kupim nov telefon in ga potem uporabljam minimalno 3 ali celo 4 leta, potem pa pač dobim zanj kolikor dobim, ali pa ga vržem v smeti oz. imam za rezervo, dokler je še aktualen glede nadgradenj iOS. Zip it Ni kaj, navaditi se bo treba na to spremembo trenda na trgu...


Javi kam boš metal v smeti. Klobasaš iz posta v post
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #765   Objavljeno 10.12.2017 10:37:57
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
Javi kam boš metal v smeti. Klobasaš iz posta v post

Ti boš pa očitno imel na zalogi vse neprodane modele, ki ti bodo stali na polici, ali kako? Ali boš prodajal za burek, samo, da ga ne boš vrgel v smeti? Pokliči, ko boš prodajal X: po novem letu za 500 EUR 256GB model vzamem, za 8 Plus, ki ga prodajaš pa ti dam 350 EUR, da ti ga ne bo treba metati v smeti.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #766   Objavljeno 10.12.2017 11:00:05
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Ti boš pa očitno imel na zalogi vse neprodane modele, ki ti bodo stali na polici, ali kako? Ali boš prodajal za burek, samo, da ga ne boš vrgel v smeti? Pokliči, ko boš prodajal X: po novem letu za 500 EUR 256GB model vzamem, za 8 Plus, ki ga prodajaš pa ti dam 350 EUR, da ti ga ne bo treba metati v smeti.


Ma s tabo res nek ne stima. A sem jaz govoril, da bom kar koli metal v smeti ali ti?

Zame se ne rabis sikirat, se vedno sem prodal vse kot sem si zamislil, nisem rabil nic metati v kos ali spuscat ceno v nevem kak minus
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #767   Objavljeno 10.12.2017 12:49:20
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
Ma s tabo res nek ne stima. A sem jaz govoril, da bom kar koli metal v smeti ali ti?

Povej mi, kaj bi naredil z iPhone 5S 32GB, ki ga ne moreš prodati niti za 120 EUR? Question Lahko ga MORDA prodaš za 80 EUR, ampak meni je to že skoraj, kot bi ga metal v smeti. Od tukaj moj komentar o smeteh. Dejstvo je, da telefoni nenormalno izgubljajo ceno, ampak ti to ocenjuješ kot "klobasanje"... On no Me res zanima, za koliko boš prodal i8 Plus oz. koliko boš doplačal, če ti ga bo slučajno uspelo menjati za X? Pa, mimogrede, lahko bi k oglasu objavil ceno, če že prodajaš... Ali ti je point, da te kontaktira cel kup folka in sprašuje, koliko hočeš za telefon? Speechless

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #768   Objavljeno 10.12.2017 12:54:21
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Povej mi, kaj bi naredil z iPhone 5S 32GB, ki ga ne moreš prodati niti za 120 EUR? Question Lahko ga MORDA prodaš za 80 EUR, ampak meni je to že skoraj, kot bi ga metal v smeti. Od tukaj moj komentar o smeteh. Dejstvo je, da telefoni nenormalno izgubljajo ceno, ampak ti to ocenjuješ kot "klobasanje"... On no Me res zanima, za koliko boš prodal i8 Plus oz. koliko boš doplačal, če ti ga bo slučajno uspelo menjati za X? Pa, mimogrede, lahko bi k oglasu objavil ceno, če že prodajaš... Ali ti je point, da te kontaktira cel kup folka in sprašuje, koliko hočeš za telefon? Speechless


se mi ne da več. sem samovedal svoje, da klobasaš, klobasaš, klobasaš............
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #769   Objavljeno 10.12.2017 13:02:09
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
se mi ne da več. sem samovedal svoje, da klobasaš, klobasaš, klobasaš............

Daj pametnjakovič, malo argumentiraj svoje komentarje. Kar nekaj nabijaš v tri krasne, poveš pa nič. Če samo klobasam po tvoje, ARGUMENTIRAJ, da vidimo, kaj od napisanega je klobasanje, do takrat pa si bolj, kot ne ti tisti, ki klobasa. Sploh pa se ti ni treba oglašati na komentarje, če nimaš kaj pametnega napisati. Lahko zadržiš zase... Idea Pa ceno k oglasu si objavi, če že nekaj prodajaš. Mad

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2014
Prispevkov: 54
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #770   Objavljeno 10.12.2017 17:15:02
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz načeloma s prodajo iphona nisem nikoli imel težav. dva tedna nazaj npr. sem prodal 6plus 16gb za 230eur v roku treh dneh od objave oglasa. verjetno je največji problem pri prodaji, da nekateri prodajalci napihnejo ceno telefona. kolikor sem pri svojem modelu videl so pri nekaterih cene bile zasoljene (300+eur).

_________________
Macbook Air 13" Early 2015
iPad Air 4 (2020) Space Gray 64GB
iPhone 11 Pro Max Silver 64GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #771   Objavljeno 13.12.2017 00:10:43
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa kaj je tole? http://www.bolha.com/iskanje?q=iphone+5s&sort=4

Surprised

Je to pomota ...a jaz to prav vidim? Se 5s še prodaja kot nov? Sem mislil da ga je zamenjal SE ...

Imam enega 5s 64 GB, zelo lepo ohranjen in brezhibno dela. 200? Preveč? 170?
Tudi 6s plus 64 ... zgornja robova imata manjši odrgnini 300? 280?
Ko dobim X-a bo še en 6 plus 64 brez prask 240? 220?
Slike https://mojalbum.com/delirium-2/iphone

Sploh nisem pameten koliko je realna cena. Kot je mixonn napisal ...ne grem se preprodaje in mi je odveč vse kar je povezano z prodajo telefona.
Rad bi dal oglas, pošteno ceno in v petih minutah prodal brez odvečnega klicarenja, dobivanja, cenkanja ...in podobno.
Res se mi ne da preveč ukvarjat s tem in prepričevat šalabajzere kako sem iskren.
Imam že slabe izkušnje s tem ...ljudje so se cenkali za telefon vreden 50 € kot da bi prodajal mercedesa za 50.000 € Confused Škoda časa ...res.

Saj vem da je je težko karkoli svetovat ....ampak vsaj približno nek komentar ali preveč pričakujem ali prepoceni prodajam.

Hvala vam Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #772   Objavljeno 19.12.2017 00:11:12
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mixonn je napisal/a:
jaz načeloma s prodajo iphona nisem nikoli imel težav. dva tedna nazaj npr. sem prodal 6plus 16gb za 230eur v roku treh dneh od objave oglasa. verjetno je največji problem pri prodaji, da nekateri prodajalci napihnejo ceno telefona. kolikor sem pri svojem modelu videl so pri nekaterih cene bile zasoljene (300+eur).

Evo ...bilo bi fajn če bi še ostali napisali koliko so dobili za svoje ajfone...ker postavljene cene niso merilo. To, koliko na koncu dobiš pa je nekaj drugega.

Ja sam danes prodal 6S plus 64GB za 260 € (zgornji robovi malo popraskani)
in 5S 64 GB za 130 € (kot nov)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #773   Objavljeno 20.12.2017 14:06:47
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Koliko je načeloma vreden iPhone 8 Plus 256 Gb, Space Grey, brez vidnih znakov uporabe. V garanciji do oktobra 2018
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2014
Prispevkov: 54
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #774   Objavljeno 21.12.2017 09:09:07
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kkemikk je napisal/a:
Pozdravljeni

Koliko je načeloma vreden iPhone 8 Plus 256 Gb, Space Grey, brez vidnih znakov uporabe. V garanciji do oktobra 2018


zdravo,

jaz bi začetno ceno postavil nekje med 750-770eur, glede na to da se zapakirani prodajajo za 800-820eur

_________________
Macbook Air 13" Early 2015
iPad Air 4 (2020) Space Gray 64GB
iPhone 11 Pro Max Silver 64GB
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2014
Prispevkov: 54
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #775   Objavljeno 21.12.2017 09:14:13
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
For je napisal/a:
Evo ...bilo bi fajn če bi še ostali napisali koliko so dobili za svoje ajfone...ker postavljene cene niso merilo. To, koliko na koncu dobiš pa je nekaj drugega.

Ja sam danes prodal 6S plus 64GB za 260 € (zgornji robovi malo popraskani)
in 5S 64 GB za 130 € (kot nov)



se strinjam. težko je določit realno ceno telefona, sploh ker je na bolhi že malo morje razno raznih iphonov. razlika med najcenejšim in najdržim modelom pa je lahko tudi 100eur+. je pa res tudi veliko težje prodat iphona danes kot pred nekaj leti, ker je toliko zasičen trg.

_________________
Macbook Air 13" Early 2015
iPad Air 4 (2020) Space Gray 64GB
iPhone 11 Pro Max Silver 64GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #776   Objavljeno 21.12.2017 09:23:01
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem za svojega 6s 16 gb space gray starega leto in pol brez praske kot nov dobil 220€

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2010
Prispevkov: 413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #777   Objavljeno 22.12.2017 00:43:11
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem danes prodal sestrino sedmico 32 gb silver za 400 eur
ni bila več v garanciji, brez praske

To je bila pomoje bolj sreča
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #778   Objavljeno 05.02.2018 17:38:36
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

koliko lahko pričakujem za iPhone 7 128 Jet Black nošen v original usnjenem etuiju (ga priložim zraven)? Kupljen je bil marca na telekomu tako, da je še v garanciji.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1440
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #779   Objavljeno 05.02.2018 18:13:21
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje nekje med 300-350€.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #780   Objavljeno 15.06.2018 16:44:05
Re: Vrednost iPhona
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj,koliko bi dobil za iPhone x črne barve,kupljen 20.3.2018 na A1,256gb. Telefon je brez napak ali prask,na ekranu kaljeno steklo in pa spigen etui?

Hvala
« Poglej prejšnjo temo - iPhone od vsepovsod - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 47, 48, 49  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani