Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Nakup MacBooka v ZDA
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.11.2006 23:41:01
Nakup MacBooka v ZDA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima kdo kakšno izkušnjo s tem? V kratkem grem čez lužo, pa bi si tam omislil prenosnika. Doslej sem imel Della. Me je pa zamikal MacBook (Pro) - je po vašem vreden svojega denarja? Ima kdo naštimana oba sistema - MAC in WIN?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.11.2006
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.11.2006 13:23:16
Re: Nakup MacBooka v ZDA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Ima kdo kakšno izkušnjo s tem? V kratkem grem čez lužo, pa bi si tam omislil prenosnika. Doslej sem imel Della. Me je pa zamikal MacBook (Pro) - je po vašem vreden svojega denarja? Ima kdo naštimana oba sistema - MAC in WIN?


Ti si ga kar kupi, ne bo ti žal. Kar se tiče WIN na MB - jaz sem imel to naštimano in WIN XP so delali b.p., ampak sem tisto particijo relativno kmalu tudi pobrisal, saj so mi bili XPji ob OSX popolnoma nepotrebni...

LPB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.11.2006 15:17:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede garancije lahko rečem samo, da ni gotovo, če velja v EU, ker je po predpisih EU potrebno le, da ta velja za izdelek kupljene v EU na celotnem območju EU. Če Apple to zagotavlja ne vem, lahko pa povprašam. Skoraj zagotovo pa v Sloveniji ne bo to zagotovljeno (ker v USA prodaja Apple sam, pri nas je pa finančni holding Apple IMC, prisoten šele sedaj z iStyle, ta pa ni finančno povezan z applom, pač pa le prek distribucijskih pogodb - v EU je vsepovsod dobavitlja Apple IMC, zato ni problem z vseevropsko garancijo).

Drug problem je baje, da zdaj radi odvzamejo prenosnike in jih pregledajo in da so posebej nervozni, odkar so se prenosniki začeli vžigati. Ob take pregledu kaj hitro lahko tudi kdo zakomplicira za izvozno potrdilo ali račun izdan v EU, če mu ga ne moreš pokazati, pa plačaš še 20% davek (odvisno sicer od države). Verjetno te doleti tudi kazen.

Prej se dobro poinfotmiraj! Nedvomno boš moral kupiti: ali nov napajalnik ali pa nov nastavek za napajalnik (nisem prepričan, ampak se mi zdi, da imajo američani napajalnike za 110V, mi pa 220V).
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.11.2006
Prispevkov: 16
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.11.2006 17:46:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Napajalnik je univerzalen, razlikuje se vtikač.
Za podrobnosti okrog garancije res ne vem, ampak pri nas kupljen MB ima Worldwide garancijo - karkoli pač to pomeni... navedeni so sicer različni "warrantorji" po svetu, ampak... Ne vem kakšne izkušnje imajo naokrog s tem, jaz se verjetno ne bi preveč "sekiral"...

LPB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.11.2006 04:46:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Glede garancije lahko rečem samo, da ni gotovo, če velja v EU, ker je po predpisih EU potrebno le, da ta velja za izdelek kupljene v EU na celotnem območju EU. Če Apple to zagotavlja ne vem, lahko pa povprašam. Skoraj zagotovo pa v Sloveniji ne bo to zagotovljeno (ker v USA prodaja Apple sam, pri nas je pa finančni holding Apple IMC, prisoten šele sedaj z iStyle, ta pa ni finančno povezan z applom, pač pa le prek distribucijskih pogodb - v EU je vsepovsod dobavitlja Apple IMC, zato ni problem z vseevropsko garancijo).

Drug problem je baje, da zdaj radi odvzamejo prenosnike in jih pregledajo in da so posebej nervozni, odkar so se prenosniki začeli vžigati. Ob take pregledu kaj hitro lahko tudi kdo zakomplicira za izvozno potrdilo ali račun izdan v EU, če mu ga ne moreš pokazati, pa plačaš še 20% davek (odvisno sicer od države). Verjetno te doleti tudi kazen.

Prej se dobro poinfotmiraj! Nedvomno boš moral kupiti: ali nov napajalnik ali pa nov nastavek za napajalnik (nisem prepričan, ampak se mi zdi, da imajo američani napajalnike za 110V, mi pa 220V).



mitjap na zalost je tole tvoje pisanje glede garancije in napajalnika en velik bull....

garancija ni blema je mednarodna. vendar ce bos zelel pa uporabljati applecare pa tega v slo se ni. kar se tice napajalnika pa pri nas nabavis samo kabl in vse dela bp.

kar se tice pa carine pa vso sreco Very Happy

lp Avi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.11.2006 07:52:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Avian je napisal/a:
mitjap na zalost je tole tvoje pisanje glede garancije in napajalnika en velik bull....

garancija ni blema je mednarodna. vendar ce bos zelel pa uporabljati applecare pa tega v slo se ni. kar se tice napajalnika pa pri nas nabavis samo kabl in vse dela bp.

kar se tice pa carine pa vso sreco Very Happy

lp Avi


No, no, torej le ni tkao velik bullshit - napajalnik ni čisto kompatibilen. Vse sem pa pisal v pogojnikih, kar naj bi bralcu že naprej dalo vedeti, da se mora o teh dvomih še sam kje prepričati.

Z garancijo je pa tako kot sem napisal, hkrati pa sem dodal, da ne vem, kako je z ameriško. Pravno jih nič ne zaveuje, d amora bit po vsem svetu veljavna, to je njihova dobra volja oz. njihova volja dati strankam to pravico.

Tako da je najbolj bullshit od vsega tale tvoj izpad.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.11.2006 10:53:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi sam razmišljam o nakupu v ameriki, samo glede na vse možne komplikacije se že sprašujem če je vredno 100k razlike v ceni? ..po drugi strani pa dobiš za ta denar recimo že licenčno visto in še kup dodatne opreme.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.11.2006 11:50:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
tudi sam razmišljam o nakupu v ameriki, samo glede na vse možne komplikacije se že sprašujem če je vredno 100k razlike v ceni? ..po drugi strani pa dobiš za ta denar recimo že licenčno visto in še kup dodatne opreme.


Če res rabiš licenčno visto. Poskusi pri nas čez mejo. Se tudi prišpara kakih 50 tisoč.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.11.2006 12:04:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Če res rabiš licenčno visto. Poskusi pri nas čez mejo. Se tudi prišpara kakih 50 tisoč.


Ne vem. V primeru da se odločim za MacBook Pro-ja in glede na to da bi v vsakem primeru imel gor še Visto (CAD in to) bi vsekakor premišljeval tudi o tem, da bi morda šel v licenčni nakup, sploh če Vista res ne bo imela omejitev prenosa. Sicer bomo pa prej in slej vidli kakšna bo situacija z ostalimi "kopljami".

..mislim da smo zašli iz teme. Wink
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.11.2006 12:17:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
(CAD in to)


kaj pa ArchiCAD? če si še študent, alhko uporabljaš študentsko različico for free in to na macu
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.11.2006 12:42:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
kaj pa ArchiCAD? če si še študent, alhko uporabljaš študentsko različico for free in to na macu


ne uporabljam ArchiCAD-a, mislim pa, da zaenkrat AutoCAD (se) ne laufa na mac-ih.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.11.2006 12:47:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sej zato ti pravim probaj ArchiCAD, baje dosti boljši od AutoCADa
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 17.11.2006 09:11:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Glede garancije lahko rečem samo, da ni gotovo, če velja v EU, ker je po predpisih EU potrebno le, da ta velja za izdelek kupljene v EU na celotnem območju EU. Če Apple to zagotavlja ne vem, lahko pa povprašam. Skoraj zagotovo pa v Sloveniji ne bo to zagotovljeno (ker v USA prodaja Apple sam, pri nas je pa finančni holding Apple IMC, prisoten šele sedaj z iStyle, ta pa ni finančno povezan z applom, pač pa le prek distribucijskih pogodb - v EU je vsepovsod dobavitlja Apple IMC, zato ni problem z vseevropsko garancijo).


Torej če kupim Macbooka v Ameriki in tam nabavim tudi Applecare, ga lahko uveljavljam recimo v Gradzu pri M-Store?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 17.11.2006 09:34:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
Citiram:
Glede garancije lahko rečem samo, da ni gotovo, če velja v EU, ker je po predpisih EU potrebno le, da ta velja za izdelek kupljene v EU na celotnem območju EU. Če Apple to zagotavlja ne vem, lahko pa povprašam. Skoraj zagotovo pa v Sloveniji ne bo to zagotovljeno (ker v USA prodaja Apple sam, pri nas je pa finančni holding Apple IMC, prisoten šele sedaj z iStyle, ta pa ni finančno povezan z applom, pač pa le prek distribucijskih pogodb - v EU je vsepovsod dobavitlja Apple IMC, zato ni problem z vseevropsko garancijo).


Torej če kupim Macbooka v Ameriki in tam nabavim tudi Applecare, ga lahko uveljavljam recimo v Gradzu pri M-Store?


Ne bi vedu. Bo treba splošne pogoje AppleCare prebrat. Pomoje se kje na netu najdejo. recimo: http://www.apple.com/support/products/terms.html

Citiram:
Q: What does the ?global repair coverage? mean? Can I purchase the AppleCare Protection Plan anywhere?

A: If you carry your Apple computer or iPod when you travel and happen to need repair service, AppleCare Protection Plan offers global repair coverage. You can either go to an Apple retail store or contact Apple, and they?ll provide you with specific information on how to obtain service.

We recommend you purchase the AppleCare Protection Plan in your country of residence as each AppleCare Protection Plan has terms and conditions specific to consumers of the country or region where offered. Service will be limited to the options available in the country where service is requested. Service options, parts availability, and response time vary according to country. Please see the AppleCare Protection Plan Terms & Conditions for complete details.

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 17.11.2006 15:27:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kot uporabnik applecare-a ti lahko odgovorim za Graz. LAHKO neses tja

lp Avi

MitjaP je napisal/a:
sh je napisal/a:
Citiram:
Glede garancije lahko rečem samo, da ni gotovo, če velja v EU, ker je po predpisih EU potrebno le, da ta velja za izdelek kupljene v EU na celotnem območju EU. Če Apple to zagotavlja ne vem, lahko pa povprašam. Skoraj zagotovo pa v Sloveniji ne bo to zagotovljeno (ker v USA prodaja Apple sam, pri nas je pa finančni holding Apple IMC, prisoten šele sedaj z iStyle, ta pa ni finančno povezan z applom, pač pa le prek distribucijskih pogodb - v EU je vsepovsod dobavitlja Apple IMC, zato ni problem z vseevropsko garancijo).


Torej če kupim Macbooka v Ameriki in tam nabavim tudi Applecare, ga lahko uveljavljam recimo v Gradzu pri M-Store?


Ne bi vedu. Bo treba splošne pogoje AppleCare prebrat. Pomoje se kje na netu najdejo. recimo: http://www.apple.com/support/products/terms.html

Citiram:
Q: What does the ?global repair coverage? mean? Can I purchase the AppleCare Protection Plan anywhere?

A: If you carry your Apple computer or iPod when you travel and happen to need repair service, AppleCare Protection Plan offers global repair coverage. You can either go to an Apple retail store or contact Apple, and they?ll provide you with specific information on how to obtain service.

We recommend you purchase the AppleCare Protection Plan in your country of residence as each AppleCare Protection Plan has terms and conditions specific to consumers of the country or region where offered. Service will be limited to the options available in the country where service is requested. Service options, parts availability, and response time vary according to country. Please see the AppleCare Protection Plan Terms & Conditions for complete details.

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 17.11.2006 15:53:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če kdo odhaja v Ameriko in bo tam kupoval Apple stvari nad 300$ mu lahko podarim kodo, ki mu bo prinesla 30$ popusta pri tem nakupi Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 17.11.2006 17:20:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi je napisal/a:
Če kdo odhaja v Ameriko in bo tam kupoval Apple stvari nad 300$ mu lahko podarim kodo, ki mu bo prinesla 30$ popusta pri tem nakupi Very Happy


Deluje samo prek Apple Store (torej le on-line). Ni tako? In zapade v 14 dneh odkar si dobil mail Sad
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 143
Kraj: Velenje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 17.11.2006 23:58:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Deluje samo prek Apple Store (torej le on-line). Ni tako? In zapade v 14 dneh odkar si dobil mail Sad



Jap. Embarassed Nucaš? Kdo drug? Confused Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 18.11.2006 07:29:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slapi je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Deluje samo prek Apple Store (torej le on-line). Ni tako? In zapade v 14 dneh odkar si dobil mail Sad



Jap. Embarassed Nucaš? Kdo drug? Confused Smile


Mam js tud, pa ne morem porabit. Tko da če kdo rab, lahko dobi tudi mojga, moj se izteče 23.11.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 21.11.2006 19:25:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst sm si prejsnji teden v zda omislil macbook pro. Kot prvo moram povedat da sm nad zadevo navdusen. Cenovno pa je seveda tam neprimerljivo ceneje. Naletel pa sem na tezavo - in sicer registracijo apple care paketa. Ima kdo izkusnje s tem? Meni namrec tako javi da v SLO to ni mogoce. Jst pa bi apple care pac uveljavljal recimo v sosednji avstriji, ce bi ga potreboval. Kako to storim?

lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani