Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Naslednja
Home button problem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.09.2009
Prispevkov: 165
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #501   Objavljeno 25.02.2014 21:30:39
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plazo je napisal/a:
ce je home button neodziven zna tole pomagat- jaz sem to naredu in sedaj dela k puška Very Happy
http://www.redmondpie.com/how-to-recalibrate-iphone-home-button-to-make-it-more-responsive/


Ne morem verjet, sam tudi meni je to pomagalo... Zaenkrat še Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.01.2014
Prispevkov: 76
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #502   Objavljeno 06.03.2014 11:12:52
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi men je pomago wd40, home gumb dela bp že kak mesec Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.09.2012
Prispevkov: 212
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #503   Objavljeno 06.03.2014 16:36:53
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kalibracija enostavnega stikala? Very Happy Very Happy

dej folk vklopte mal svoj zdrav razum, dokler je še čas.. Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #504   Objavljeno 02.05.2016 17:25:43
Iphone 6s čuden HOME button
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Skoraj teden dni je minilo odkar prebiram forum, vse možne teme, vendar ne najdem odgovora na moj problem.

Pred mesecem dni sem kupil Iphone 6s, pri telekomu Slovenije. Telefon se je odlično obnesel, z njim sem bil zelo zadovoljen. Kakšne 3 dni po nakupu telefona sem v službi opazil, da je tipka HOME čisto trda; na njo se ni dalo lepo elegantko "kliknit". Tipko sem malotršpe pritisnil in takrat prvič opazil da je zgornji del tipke malo vdrt. Malo sem analiziral tipko in videl da sploh ni tako čvrsta, kot bi morala biti za popolnoma NOV mobilnik. Ko sem prišel domov sem seveda zadevo takoj preveril na mobilniku punce, ki je tako kot jaz tudi kupila popolnoma nov iphone 6s. Home button na njenem mobilniku je seveda bil čvrst, brez vdiranja brez škripanja, enostavno tak kot mora bit.

Stvar je seveda funkcionalna, zaradi tega še vedno lahko uporabljam telefon, me pa izjemno moti. Seveda mi zadeva ni dala miru, zato sem odšel na Simobil, Mobitel in Big Bang, ter poskusil vse Iphone, ki so izpostavljeni. Vsi so imeli čvrst gumb, ki je bil tudi ob robovih kompakten in čvrst. Ker sem natančen človek in imam rad stvari urejene me je zadeva tako močno zmotila, da sem gumb pregledal z vseh možnih kotov, zato vam bom zadevo natančno opisal.

Gumb je na prvi otip precej normalen. Normalno glasen, v nekaterih primerih včasih malo čuden zvok ob pritisku. Na ZGORNJI strani gumba, človek ob NEŽNIH pritiskih opazi, da se gumb vdira notri. Včasih spusti tudi zvok, kot če bi pokalo kakšno steklo. Če gumb močneje pritiskam problema ne rešim. Ob "trkanju" s prstom po gumbu se sliši zvok, kot ga slišimo pri votlih stvareh, kot če bi bilo kaj zlomljeno. Drugače je gumb funkcionalen in deluje bp.

Zdaj pa me zanima naslednje. Predno me mogoče nekateri popljuvate, češ kaj kompliciram me zanima naslednje. Zadevo bi rad uveljavljal kot stvarno napako. Prodajalec me je že opozoril da je to skoraj nesmiselno, saj dvomi, da mi jo bodo priznali. Glede na to da ste tu gori nekateri pravi strokovnjaki me zanima ali je to serijska napaka 6s ? Slišim veliko ljudi, ki imajo probleme z home gumbom na telefonu. Torej se sploh splača uveljavljat stvarno napako ? Nočem seveda da mi ŠE NE en mesec star telefon razkopljejo in le zamenjajo gumb. Ali je postopek drugačen ?

Lp

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #505   Objavljeno 02.05.2016 17:46:36
Re: Iphone 6s čuden HOME button
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Isti problem sem imel na 5s, enako se je začelo pojavljati na mojem pol leta starem 6s. Vedno po mesecu dni. Ne vem ti povedati, kako se to rešuje, lahko pa ti povem, da če boš parkrat malo bolj hitro pritisnil bo počasi nehalo in ko se zopet pojavi ponoviš. Odvisno je zgleda od vremena.

Če pa je imel kdo telefon s podobnim problemom na servisu pa naj odgovori, drugače pa kontaktiraj gpc17, ki mislim, da dela na servisu ali pa Jest, on je tud stručko glede tega.

LP

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #506   Objavljeno 02.05.2016 18:00:53
Re: Iphone 6s čuden HOME button
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tby100 je napisal/a:
Isti problem sem imel na 5s, enako se je začelo pojavljati na mojem pol leta starem 6s. Vedno po mesecu dni. Ne vem ti povedati, kako se to rešuje, lahko pa ti povem, da če boš parkrat malo bolj hitro pritisnil bo počasi nehalo in ko se zopet pojavi ponoviš. Odvisno je zgleda od vremena.

Če pa je imel kdo telefon s podobnim problemom na servisu pa naj odgovori, drugače pa kontaktiraj gpc17, ki mislim, da dela na servisu ali pa Jest, on je tud stručko glede tega.

LP


S prvim odstavkom tvojega posta se povsem strinjam. Enako na i6S, vendar veliko manj kot na i5S.

Je pa drugo, če je pri tebi @changmobile to izredno. Pri meni se pojavi ta problem rečmo 1-2x na teden pa pritisnem ali malo bolj ali bolj po robu pa je zadeva spet ok. meni je popolnoma ne moteče.
In če se stestiro več i6s, pa ugotovil, da je le pri tebi tako zelo, potem verjetno brez težav gre pod servis in popravilo. Ne vem no... to je moje mnenje. Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #507   Objavljeno 02.05.2016 18:33:08
Re: Iphone 6s čuden HOME button
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tby100 sem poskusil zdaj na hitro pritisnit večkrat zaporedoma. Probal sem že močno močno pritisnit, pritisnit in zavrtet telefon, probat z polnilcem malo privzdvignit gumb itd. Nič bolje.

Ni težava v tem da bi se mi to pojavljajo. Težava je v tem da je gumb tak CELI čas, tudi ko normalno pritisnem na njega, je občutek tak kot da pritisnem na gumb 5 let starega iphona. Gumb daje tak občutek kot da je že izrabljen. Pač odvisno kje pritisneš. Če pritisneš čisto na sredini gumba je gumb tak kot mora bit, če pa pritisnem zgoraj se gumb vdre.

Nevem kako bi vam razložil. Na normalnem iphone je gumb trd. Lahko ga nežno pritiskaš vendar se gumb ne bo premikal. Gumb na mojemu telefonu pa se ob čisto čisto nežnih pritiskih na ZGORNJO stran gumba malenkost vdira notri. Kot če bi pritiskal na gumb od dalinjca. Pač se upogne not, vendar ne odklene zaslona. Ta težava je cel čas, ni tako kot pri vama da bi se mi le občasno pojavljala.


Bom se zadovoljil tudi z piopravilom. Samo vztrajal pa bom pri tem da mi telefon zamenjajo v celoti. Nisem dal 700 e za telefon, katerega mi bojo po enem mesecu razkopali in šarili po njem.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #508   Objavljeno 02.05.2016 18:58:18
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo sem pogooglal zadevo. Gre za problem podoben temu: https://www.youtube.com/watch?v=Emlhb1kExdw

Moj ni tako glasen, niti ni tako hudo, kot pri avtorju posnetka. Se pa bojim da bno sčasoma postalo, zato želim zadevo rešit že zdaj.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #509   Objavljeno 02.05.2016 19:33:57
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Točno vem kaj misliš. V originalu tako lepo pokne, tebi pa tako kot da bi bile drobtine spodaj hehe... Premika se cel malo sem tja, včasih verjetno pokne ko se ga samo dotakneš, potem ja par klikov OK, kasneje opet isto sranje... Glede popravila pa ti težko povem. Pokliči na servis povej situacijo pa boš vido.

LP

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #510   Objavljeno 02.05.2016 19:42:03
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom ga osebno nesel na servis pa vprašal kako pa kaj. Zdaj gledam po netu, da je to baje težava space gray, vendar baje ne menjajo stvari, ker je gumb funkcionalen. Res nevem. Če je kdo imel tak problem na prosim pove kako ga je rešil..

Kaj pa rešitve z alkoholom in wd40 ? Je kdo že poskusil kaj od tega ? Je to sploh varno ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #511   Objavljeno 02.05.2016 19:48:57
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WD ne bi raje poskušal ker razžira marsikaj in bog ve kam bo prišo. Raje vprašaj servis, če ne bodo menjali pa ža, se sprijazni Sad

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #512   Objavljeno 02.05.2016 19:50:56
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Velja, bom ga odnesel na servis. Bolj gledam in raziskujem po netu bolj vidim kam pelje stvar. Baje je to normalno na space gray modelih. Vsi imajo to težavo baje, oziroma je pogosta...

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #513   Objavljeno 02.05.2016 20:03:47
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ti povem, imam gold pa ima to "težavo" in sem imel silver pa je imel enak problem. Zgleda slaba izdelava ali pa samo serija takšna, kaj veš.

_________________
iPhone 14 128 GB | Watch series 5 44mm | Macbook 13" M1 2020 256 GB | Airpods Pro | Homepod Mini | AirTags <3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #514   Objavljeno 02.05.2016 20:16:41
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem pa res nevem. Bom se v petek tako ali drugace oglasil v Ljubljani pa bom nesel telefon na epl direktno. Pa da ga tam pogledajo in povejo kako pa kaj.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 205
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #515   Objavljeno 03.05.2016 14:43:25
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi prvem 6 Plus spacegrey je delal gumb celo leto lepo, sedaj imam novega je pa začel to delati po nekje 3 mesecih, prou čuti se da je pod gumbom "luft" in ja kdaj prav poka, kot bi se ob nekaj drgnilo oz bilo pod gumbom da bi drobil. Vidim sedajle tu, da kao tega ne popravljajo, ampak vseeno bom šel na servis pogledat, če ne drugega, ob takšnih cenah telefona se mi zdi, da bi moral delovati kot je treba, ne da po parih mesecih zacne pokat Angry

(Aja poleg tega se na vsake toliko casa pojavlja tezava, da je power gumb neodziven, potem se npr zgodi da pritisnem gumb za odklenit in se ekran ne prizge in za tem pritisnem home gumb da bi se telefon odklenil in to kar zazna kot pritisk naenkrat in naredi screenshot)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #516   Objavljeno 03.05.2016 15:41:03
Re: Iphone 6s čuden HOME button
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:

Zdaj pa me zanima naslednje. Predno me mogoče nekateri popljuvate, češ kaj kompliciram me zanima naslednje. Zadevo bi rad uveljavljal kot stvarno napako. Prodajalec me je že opozoril da je to skoraj nesmiselno, saj dvomi, da mi jo bodo priznali. Glede na to da ste tu gori nekateri pravi strokovnjaki me zanima ali je to serijska napaka 6s ? Slišim veliko ljudi, ki imajo probleme z home gumbom na telefonu. Torej se sploh splača uveljavljat stvarno napako ? Nočem seveda da mi ŠE NE en mesec star telefon razkopljejo in le zamenjajo gumb. Ali je postopek drugačen ?

Lp


Uveljavljaj, kot stvarno napako; izbira je tvoja. Moraš pa uveljavlat pri prodajalcu (ne na servisu, itd). V praksi prodajalec ne bo želel slišati oz. sploh ne bo vedel o čem govoriš in ti bo hotel uturit garancijo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #517   Objavljeno 03.05.2016 16:04:09
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prodajalcu sem težavo predstavil. Rekel je da ni problema, da lahko napišemo in prijavimo kot stvarno napako. Samo me je opozoril, da bom brez telefona kak teden. Rekel mi je tudi, da daje moji težavi zelo zelo malo možnosti, da bi stvarno napako priznali.

Zdaj pa nevem kako naj se odločim. Nočem da mi stvarno napako zavrnejo potem pa mi brez vprašanj razdrejo telefon in menjajo home gumb. Nočem tega, pri komaj mesec starem telefonu.

V petek grem v Lj in se bom oglasil na eplu. Če jim predstavim težavo in jim dam telefon za pogledat, mi bojo lahko povedali ali bi to priznali kot stvarno napako ali ne ? Ali bodo rekli da se moram obnit na prodajalca, šele potem mi lahko kaj rečejo...

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #518   Objavljeno 03.05.2016 19:01:42
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Zdaj pa nevem kako naj se odločim. Nočem da mi stvarno napako zavrnejo potem pa mi brez vprašanj razdrejo telefon in menjajo home gumb. Nočem tega, pri komaj mesec starem telefonu..

Če ti zahtevaš zamenjavo stvari za brezhibno stvar imajo samo dve možnosti: a) DA in ti dajo nov telefon b) NE in ti vrnejo tvoj telefon
Lahko pa odprejo telefon, če se jim zdi to potrebno, da ugotovijo kaj je s tvojim gumbom: http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_odgovori/pogosta_vprasanja/vsa_vprasanja/vprasanje_00339/

Če greš na epl ti lahko teoretično samo garancijsko popravilo obravnavajo. Kakor sem že rekel, stvarna napaka se ureja pri prodajalcu.

Preštudiraj si ZVPot, pa malo si poglej kaj pravi TIRS.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #519   Objavljeno 03.05.2016 19:47:21
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da. Vendar telekom bo v primeru prijave stvarne napake mobilnik poslal na pregled na epl, ki bo ocenil ali je to stvarna napaka ali ne. Ali se motim ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #520   Objavljeno 03.05.2016 20:29:04
Re: Home button problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se eno vprasanje. A ce mi priznajo stvarno napako oziroma ce mi ga da v garancijo in dobim nov telefon se lahko kaj zbira med barvo ? Ali dajo istega kot ga imam zdaj. Ker malo berem po internetu in ugotavljam da imajo tile space gray iphoni kar dosti tezav. Tako z home tipko kot tudi z kamero in moon efektom.

Pa se eno uprasanje da ne bom smetil na vsake 5 minut z novim postom. Je ze kaj bolj znano kako je z novimi telefoni pri garanciji ? So to novi al refurbished ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani