Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
iPhone Developer in davkarija
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 17.03.2011 08:22:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da ne. Le v simulatorju.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 17.03.2011 10:59:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole je odgovor moje "računovodske gurujke" ... Very Happy

Ko fizična oseba prejme kakršenkoli priliv iz tujine, je dolžna to v 15ih dneh prijaviti na DURSu. Izpolniti je treba nek obrazec, na osnovi katerega se plača dohodnina, tako da od nakazenega zneska odšteješ 10% normiranih stroškov in na ta znesek plačaš 25% dohodnine.

Če je v nakazanem znesku tudi DDV, je treba na DURSu zahtevati povrnitev.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 17.03.2011 11:37:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jfk je napisal/a:
Ali se lahko testira programček namenjen iOsu na napravi brez tistega tapravega developer accounta (100$), ali je možno samo na simulatorju? Registririral sem se na developer.apple.com, da sem lahko snel zadnjo verzijo xCode, nisem pa plačal 100$.

Lp

Uradno samo na simulatorju. Z jailbreakom, patchanjem Xcoda, generiranjem lastnih certifikatov, itd., lahko pa tudi brez licence testiraš na napravi.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.01.2011
Prispevkov: 41
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 17.03.2011 11:43:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore. Sedaj pa samo še to, če prenesemo tole našo teorijo v prakso. Se pravi če jst recimo prodam aplikacijo za 100$ koliko dejansko meni ostane, če gre vse po uradni poti.
100$ od katerih ti apple vzame mislim da 30% oz 40% za eu državljane (tako mi je rekel en kolega) in od tega je potrebno odšteti še 10% normiranih stroškov. In na ta znesek še 25% dohodnine. Če vse to preračunam dobimo:
100 * 0,6 = 60$
60 * 0,9 = 54$ z odštetimi normiranimi stroški
54$ * 0,75 = 40,5 $ ostane meni.
Se pravi če prodam za 100$ aplikacij meni ostane 40$. Se pravi 40% ostane razvijalcu, ostalo pa poberejo ostali.
Ali sem mogoče kaj narobe izračunal ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 17.03.2011 11:54:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
100 * 0,6 = 60$
60 * 0,9 = 54$ osnova za obračun dohodninei
54 * 0,25 = 13,5$ dohodnina

60 - 13,5 = 46,5$ ostane tebi

Če imaš bolj majhne dohodke, dobiš nekaj dohodnine povrnjene.
Če pa dobro zaslužiš, še doplačaš ...


Nazadnje urejal/a macata Čet 17. Mar 2011 11:56; skupaj popravljeno 1 krat
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 17.03.2011 11:55:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple ne vzame evropejcem 40%. Ti imaš pri applu tabelo cen po regijah in kolikšen znesek od tega dobi razvijalec. Fora je v tem, da ameriške cene nimajo vštetega davka in zato dobiš ven 70% od navedene cene aplikacije. Ampak v tem primeru kupec še vedno plača več kot je navedena cena aplikacije (koliko več je pa odvisno od zvezne države, v kateri živi). V določenih regijah (npr. EU) so pa cene že z vključenim davkom (DDV, VAT, MWST, ...) in zato ti navidezno dobiš nižji procent od te navedene cene. Ampak realno dobiš vedno "isti" znesek (ta znesek je glede na valuto fiksno definiran pri applu). Torej če povzamem... ko ti dobiš nakazan denar, je apple že odštel DDV. Ostalo od davkarije (da od nakazanega denarja odšteješ 10% in na preostali znesek plačaš 25% dohodnine) si pa verjetno prav zračunal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 18.03.2011 12:32:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:

Uradno samo na simulatorju. Z jailbreakom, patchanjem Xcoda, generiranjem lastnih certifikatov, itd., lahko pa tudi brez licence testiraš na napravi.


Hvala, sem uredil..dela super.

Lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.01.2009
Prispevkov: 50
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 07.08.2011 23:10:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Temo si bom sposodil za vprašanja, ki jih imam glede monetizacije iOS developmenta.

Nameravam začeti z iOS razvojem. Za ideje, ki jih želim sprogramirati, nabiram tehnično znajne, se spoznavam z Xcode, in "požiram" vse, kar mi pride po prste na temo iOS developmenta ... Pavšalno ocenjujem, da imam inženirski/programerski/tehničen vidik kolikor toliko pod kontrolo ... (V smislu: "Vem, da se da! Samo še, kako se da, moram natuhtat.")

Zatakne se mi pri ekonomsko-pravnem vidiku indie developmenta. Edina znanja, ki jih imam na tem področju, so (ne)znanja pridobljena po opravljenem izpitu iz Ekonomike Poslovanje pri the-one-and-only prof. Mihelčiču na FRI. Very Happy (Tisti, ki ga poznate, veste, o čem govorim. Confused)

Prebral sem debate na temo prejemanja prihodkov iz naslova prodaje iPhone appov ..... A imam še vedno nekaj vprašanj, pri katerih upam, da mi boste pomagali.

Par stavkov o moji strategiji: s prvim Appom nameravam "potipati" tržišče. Če se App "prime", bi razvoj le-tega seveda želel nadaljevati. Organsko seveda. Za nadaljni razvoj (verzije 2.0+) bo potreben večji finančni vložek ... Po presegu ktritične mase nameravam prvotno ceno iz popularne Free nadgradit v še popularnejšo 0,99USD. In pri tej ceni tudi ostati! Utvar o bajnih zaslužkih si ne ustvarjam. Bi bilo pa fino, če bi lahko svoj hobi monetiziral ter tako lažje financiral ideje, ki mi rojijo po glavi ... Stroške HW in SW ter delo, potrebno za nadgrajevanje funkcionalnosti Appa tako financirati iz naslova prihodkov od prodaje. No, tu se pa zatakne ... Sem fizična oseba. In trenutno še nimam lastništva v nobenem LLC, S.P., ... Za svojo idejo v tem trenutku seveda še ne morem vedeti ali bo sprejeta ali ne, ali bo uspela ali ne. Meni se seveda zdi fenomenalna. A trg lahko na mojo idejo gleda drugače kot jaz ... Trg, na katerega ciljam je majhno, manj kot milijon potencialnih strank ...... Tako ugotavljam, da je za moj začetek nesmiselno že v štartu ustanavljati S.P. ali bohnedaj LLC ... Stroški, ki so vezani na zgolj eksistenco ekon. poslovanja, bi bili tako v štartu lahko tudi stran vržen denar ... Od tu tudi strategija začeti z free Appom ... Seedcampi, YC, ipd. odpadejo, ker ne želim trošiti časa z impresioniranjem potencialnih investitorjev. Se ne znam prodajat. Znam pa delat! In to dobro!

Tako ... Zdaj pa vprašanja:
(1) Lahko na AppStoru prodajam svoje Appe, za Free ceno, kot fizična oseba - brez ustanovljenega s.p. ali d.o.o?
(2) Ali lahko, po nadgradnji na plačljivo verzije 2.0+, na AppStoru prodajam svoj Appe še vedno kot fizična oseba - t.j. brez pri nas ustanovljenega recimo s.p. ali d.o.o, če prihodki na letni ravni ne presegajo neke "min. obdavčjive norme oz. višine zneska"? (Zaslužke bi tako direktno preusmeril na moj TRR.)
(3) Mogoče kdo pozna, ali je možno prodajati Appe preko AppStora tudi kot lastnik zadnje čase pri nas popularne t.i. "popoldanske obrti" - prav.-ekon. nižji subjekt, za katerega so značilni bistveno nižji mes. prispevki DURSu - mislim da cca. 40,00 EUR / mesec.

Če kdo pozna situacijo bolje od mene, res prosim za nasvet in odgovore na moja vprašanja! In za nasvete prosim res samo izkušene, zaželjeno so info iz prve ali max. druge roke ... Mnenja naključnih Mac userjev, z vsem spoštovanjem in upam brez zamere, mi ne koristijo!

Vnaprej hvala!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.01.2009
Prispevkov: 50
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 10.08.2011 23:55:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://mojapple.net/wiki/iOS_slovenske_aplikacije .... več kot 20 iOS developerjev v Sloveniji. - Od tega ~ 10 samostojnih.

A res nima nobeden dobrega nasveta / odgovora na moja vprašanja? Embarassed

Hvala! Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 11.08.2011 07:46:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sova je napisal/a:
Zdravo,

Temo si bom sposodil za vprašanja, ki jih imam glede monetizacije iOS developmenta.

Nameravam začeti z iOS razvojem. Za ideje, ki jih želim sprogramirati, nabiram tehnično znajne, se spoznavam z Xcode, in "požiram" vse, kar mi pride po prste na temo iOS developmenta ... Pavšalno ocenjujem, da imam inženirski/programerski/tehničen vidik kolikor toliko pod kontrolo ... (V smislu: "Vem, da se da! Samo še, kako se da, moram natuhtat.")

Zatakne se mi pri ekonomsko-pravnem vidiku indie developmenta. Edina znanja, ki jih imam na tem področju, so (ne)znanja pridobljena po opravljenem izpitu iz Ekonomike Poslovanje pri the-one-and-only prof. Mihelčiču na FRI. Very Happy (Tisti, ki ga poznate, veste, o čem govorim. Confused)

Prebral sem debate na temo prejemanja prihodkov iz naslova prodaje iPhone appov ..... A imam še vedno nekaj vprašanj, pri katerih upam, da mi boste pomagali.

Par stavkov o moji strategiji: s prvim Appom nameravam "potipati" tržišče. Če se App "prime", bi razvoj le-tega seveda želel nadaljevati. Organsko seveda. Za nadaljni razvoj (verzije 2.0+) bo potreben večji finančni vložek ... Po presegu ktritične mase nameravam prvotno ceno iz popularne Free nadgradit v še popularnejšo 0,99USD. In pri tej ceni tudi ostati! Utvar o bajnih zaslužkih si ne ustvarjam. Bi bilo pa fino, če bi lahko svoj hobi monetiziral ter tako lažje financiral ideje, ki mi rojijo po glavi ... Stroške HW in SW ter delo, potrebno za nadgrajevanje funkcionalnosti Appa tako financirati iz naslova prihodkov od prodaje. No, tu se pa zatakne ... Sem fizična oseba. In trenutno še nimam lastništva v nobenem LLC, S.P., ... Za svojo idejo v tem trenutku seveda še ne morem vedeti ali bo sprejeta ali ne, ali bo uspela ali ne. Meni se seveda zdi fenomenalna. A trg lahko na mojo idejo gleda drugače kot jaz ... Trg, na katerega ciljam je majhno, manj kot milijon potencialnih strank ...... Tako ugotavljam, da je za moj začetek nesmiselno že v štartu ustanavljati S.P. ali bohnedaj LLC ... Stroški, ki so vezani na zgolj eksistenco ekon. poslovanja, bi bili tako v štartu lahko tudi stran vržen denar ... Od tu tudi strategija začeti z free Appom ... Seedcampi, YC, ipd. odpadejo, ker ne želim trošiti časa z impresioniranjem potencialnih investitorjev. Se ne znam prodajat. Znam pa delat! In to dobro!

Tako ... Zdaj pa vprašanja:
(1) Lahko na AppStoru prodajam svoje Appe, za Free ceno, kot fizična oseba - brez ustanovljenega s.p. ali d.o.o?
(2) Ali lahko, po nadgradnji na plačljivo verzije 2.0+, na AppStoru prodajam svoj Appe še vedno kot fizična oseba - t.j. brez pri nas ustanovljenega recimo s.p. ali d.o.o, če prihodki na letni ravni ne presegajo neke "min. obdavčjive norme oz. višine zneska"? (Zaslužke bi tako direktno preusmeril na moj TRR.)
(3) Mogoče kdo pozna, ali je možno prodajati Appe preko AppStora tudi kot lastnik zadnje čase pri nas popularne t.i. "popoldanske obrti" - prav.-ekon. nižji subjekt, za katerega so značilni bistveno nižji mes. prispevki DURSu - mislim da cca. 40,00 EUR / mesec.

Če kdo pozna situacijo bolje od mene, res prosim za nasvet in odgovore na moja vprašanja! In za nasvete prosim res samo izkušene, zaželjeno so info iz prve ali max. druge roke ... Mnenja naključnih Mac userjev, z vsem spoštovanjem in upam brez zamere, mi ne koristijo!

Vnaprej hvala!


Saj že imaš odgovor kakšen post nad tvojim ...
1) Lahko, saj ne boš imel prihodkov ... zakaj bi za neko stvar, ki bo zastonj moral biti nekakšen pravni subjekt?
2) Priliv iz tujine kot fizična oseba moraš prijavit DURS-u, kjer plačaš akontacijo dohodnine, po odbitju normiranih (10%) stroškov ... par postov nazaj je lepo napisano.
3) Druga točka ti odgovori, ne vem zakaj komplicirat. Če se ne motim, so nekakšne omejitve pri "popoldanski obrti", več ti bodo znali povedati na Obrtni Zbornici. Poglej drugo točko še enkrat in ne kompliciraj! Sicer pa Appla ne zanima tvoj pravni status, če ni v konfliktu z njihovo politiko.

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 11.08.2011 07:54:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na vsa vprašanja je odgovor DA... in kot že rečeno. Prejemke moraš prijaviti pri DURS-u in potem gre to v akontacijo dohodnine...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 31.10.2013 20:07:30
Re: iphone developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima kako je pri pravni osebi? Če podjetje registrirano pri nas (d.o.o.) na App Store prodaja aplikacijo, Apple pa tako nakaže znesek od prodaje na TRR, kako je potem z izstavljanjem računa in računovodstvom? Komu naj podjetje izstavi račun, oziroma kako naj legalno opravi prodajo aplikacije?

Lp
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 31.10.2013 20:57:25
Re: iphone developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo vprašanje... kaj pa pravi računovodja?

Račune končnim uporabnikom izstavlja že Apple. Prav tako je nakazani znesek že neto (z odštetim DDV-jem). Bistvo je tukaj, da Apple zate prodaja aplikacijo. Ti si jo samo objavil v njihovi trgovini. Moje laično mnenje je, da bi morala biti obstoječa pogodba o prodaji aplikacij z Applom že dovolj in se zadeva pač nekako pavšalno šteje v prihodke podjetja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 31.10.2013 22:54:04
Re: iphone developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je pogodba, bo pomoje vse OK.

Če Apple nakazuje brez davka, je sigurno v pogodbi klavzula, da gre za EU čezmejna nakazila, ki so oproščena DDV.

Edino računovodstvo bo moralo pravilno poknjižiti.

Da imaš pa vse OK, pa lepo izdaš račun za avansno plačilo Applu.
Pomoje ga nima niti smisla pošiljat, samo tolk da imaš dokument.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 01.11.2013 00:53:52
Re: iphone developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A nisi na koncu malo pomešal? Avansni račun za prejeto plačilo? Cool

Pogodba je osnova za transakcijo in lahko prejemaš plačila skladna s pogodbo, brez izdanih računov. Enako npr. lahko plačuješ najemnino le na podlagi pogodbe, brez da dobiš vsak mesec račun.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 03.11.2013 14:46:18
Re: iPhone Developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, da lahko podjetje v Sloveniji prodaja uradno na App Store je dovolj pogodba, ki jo podpišeš z Applom? Nato mora podjetje vsak mesec izdati Applu račun za avansno plačilo, ali kako?

Hvala za odgovore!

Lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 03.11.2013 15:00:35
Re: iPhone Developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Legoless je napisal/a:
Torej, da lahko podjetje v Sloveniji prodaja uradno na App Store je dovolj pogodba, ki jo podpišeš z Applom?

Da! Kakšna pa je še druga možnost, da si v dvomih?

Legoless je napisal/a:
Nato mora podjetje vsak mesec izdati Applu račun za avansno plačilo, ali kako?

Ne vem kako si si predstavljal, da ti bo Apple avansiral za karkoli, ampak:

Avansni račun – račun za predplačilo

Kadar davčni zavezanec (dobavitelj-podjetje) prejme plačilo pred opravljeno dobavo blaga ali storitve od drugega davčnega zavezanca (kupec-Apple), mora izdati račun za prejeto predplačilo in kasneje, ko je opravljena dobava blaga ali storitve še račun za opravljeno dobavo.

Če je prejemnik fizična oseba (ali druga oseba, ki ni davčni zavezanec ali pravna oseba), pa davčnemu zavezancu (dobavitelj) ni potrebno izdati računa za predplačilo, ampak izda le račun, ko opravi dobavo blaga ali storitev.

Torej za blago oz. storitve, katerega ne more dobavitelj izdobaviti oz. opraviti v tekočem mesecu, plačano pa je že bilo s strani kupca (po predračunu), mora izdati avansni račun.

Če je dobava blaga ali opravljena storitev izvršena do zadnjega dne davčnega obdobja, avansnega računa ni potrebno izdajati. Če dobava blaga ali storitev opravlja postopno, je potrebno za vsako delno dobavo ali vsaj skupno dobavo v posameznem davčnem obdobju izdati (delni) končni račun.

Legoless je napisal/a:
Nato mora podjetje vsak mesec izdati Applu račun za avansno plačilo, ali kako?

Če odmislimo tole avansno zmedo, potem samo čakaš prilive na podlagi pogodbe, to je vse na to temo, seveda pa nato potem sledi še vse potrebno odvisno od tega ali to počneš kot fizična oseba, s.p, d.o.o., zavezanec za ddv ali odvezanec... Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 03.11.2013 17:16:09
Re: iPhone Developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma ti si se obesu na avansni račun.

Jaz sem pa napisal, da izdaš račun za avansno plačilo (če pač hočeš).

S tem sem mislil, da na podlagi predplačila. Da maš izdan račun pač.
To pa zato, ker od Appla verjetno ne boš dobival vsak mesec enak znesek in je koristno imet neko specifikacijo.

Jaz plačujem Adobe cloud na mesečni osnovi in po letni pogodbi. Trgajo mi iz Eurocarda. In vsak mesec mi lepo pošljejo račun, tak kot je treba za zavezance za DDV. Zato bi jaz v primeru Appla tudi izdajal račune. Če ne drugače, že zaradi lastne evidence. Pa še ob pregledu imaš mir. Pa čeprav to ni nujno.

Si jih pač izdal, plačani so, davčno si pokrit, pa še poslovanje je transparentno.
Če pa ta račun kdaj pride do Appla in če ga Apple poknjiži pa nikogar več ne zanima.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 03.11.2013 18:06:03
Re: iPhone Developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@macata: ni predplačila, Apple nikoli ne predplačuje Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2010
Prispevkov: 201
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 03.11.2013 18:55:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Narog je napisal/a:
Citiram:
Avstrija odpade, ker je podpisan sporazum o izmenjavi podatkov.


Ne vem kaj je podpisano ampak avstrijska banka davčni v slo ne da nobenih podakov. PREVERJENO. Podatke da samo na podlagi zahteve sodišča. To pomeni da davčna računa v tujini sama sploh ne more preveriti. Torej mora najprej začeti postopek pregleda fizične osebe (kar pa za zneske do 50 jurjev malo verjetno).


Jaz že leta pogosto delam v Avstriji in ni nobenih vpogledov v njihove podatke iz strani naš davkarije.Za Avstrijce je pomembno le,da je pri njih vse poplačano kar mora bit po njihovi zakonodaji.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani