Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
iPhone Developer in davkarija
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.01.2011
Prispevkov: 41
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.03.2011 08:11:08
iPhone Developer in davkarija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
zanima me na kratko kakšen je postopek, da postaneš developer, kaj vi priporočate in kako je potem z davki.
Skratka prebral sem že da se je možno registracija brez plačila, kjer se lahko razvija, le objavljati se ne more na app storu. Druga je da se plača $99 dolarjev in se lahko prodaja na app storu. Kaj predlagate vi ?
Zanima me tudi kako je iz davčnega vidika ali je to popolnoma legalno ali te naša davčna še kaj obere za tisto kar ti nakažejo iz app stora oz. če bi se začeli zneski vrteti višje ali obstaja možnost, da te kasneje davčna začne preverjati in ali lahko potem nastanejo kakšni problemi iz vidika davčne utaje ?
Kar se denarja tiče torej apple store ti vzame tistih 30% in to je vse kolikor sem razumel. Ali je še kje kakšen skriti davek ?
Ali bi se bolj splačalo odpret račun v tujini npr. in tja nakazovati denar iz app stora ? Skratka zanimajo me vaše izkušnje in mnenja glede tega. Namreč ne bi rad imel kakšnih težav z davčno.
Hvala in lp
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.03.2011 09:06:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple vzame 30%, ostalo moraš pa prijaviti v dohodnino. In potem ti glede na znesek dohodkov ne vzamejo nič, ali pa precej...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.03.2011 10:27:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če boš hotu speljat zadevo po slovenski zakonodaji, boš itak ugotovil, da je praktično nemogoče, da bi kot fizična oseba izdal račun in dobil nekaj plačano. (razen ŠS, avtorska pogodba, podjemna pogodba ... kar pa v tvojem primeru ni možno)

Zato počni to čimbolj neopazno. Še najbolje je, da ta denar ne pride v SLO.
Če pa že, te je pa plačnik kot pravna oseba dolžan pravočasno obvesti o znesku, ki ga moraš prijaviti v davčno napoved.

Dokler te transakcije ne bodo dosegale nekih resnih zneskov (recimo 15.000 EUR letno) te ne bo nihče niti povohal.

Če bi pa slučajno zapadel v pregled, pa kot fizična oseba vedno lahko rečeš da nisi vedel, da je to treba prijavit in boš moral plačati le dohodnino in obresti. Kazen skoraj gotovo ne. Kaznovan bi moral biti plačnik, ki pa ga SLO pregon v tujini doseže le teoretično.

Sicer pa zvečer poglej 24ur ali Svet na kanalu A, pa ti bo vse jasno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2008
Prispevkov: 130
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.03.2011 10:48:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čimveč uporabljaj PayPal in Moneybookers Very Happy

_________________
Kinvart.si
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.01.2011
Prispevkov: 41
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.03.2011 11:36:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa če jst odprem račun v avstriji pa mi pač tja nakazujejo denar. A mislite, da je kaj bolj prikrita zadeva oz. manjša verjetnost da me kdaj uhvatijo. Jaz namreč ne bi nč dajal v dohodnino, itak nam država že preveč pobere Smile
A tisti, ki ste razvijalci dejansko dajete v dohodnino vse kar dobite nakazano iz tega naslova, predvidevam da ne ? Kako imate vi rešene te zadeve ?
Drugače pa paypal imam, moneybookers pa še ne ampak sem pa že malo razmišljal tudi v tej smeri.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2008
Prispevkov: 130
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.03.2011 11:38:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Avstrija odpade, ker je podpisan sporazum o izmenjavi podatkov. Moneybookers je celo boljša varjanta za to, kot paypal, ker ti lahko izdajo debetno mastercard kartico Very Happy

_________________
Kinvart.si
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.03.2011 12:10:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple nakazuje direktno na tekoči račun, tako da razni paypali in moneybookersi odpadejo.

Če ne boš zaslužil kakšnih bajnih zneskov, ti za davkarijo res ni treba skrbeti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.01.2008
Prispevkov: 384
Kraj: Ravne na Koroškem
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.03.2011 12:28:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, če smo že glih pri tem. Jaz pa nič nebi mel proti, če bi zarad App Stora moral vsak mesec plačat €50.000 davka. Mislim, da bi mi dost ostalo Smile

LP
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.03.2011 12:30:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hehe... se strinjam Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.03.2011 12:36:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Surprised

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.12.2009
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.03.2011 12:58:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Avstrija odpade, ker je podpisan sporazum o izmenjavi podatkov.


Ne vem kaj je podpisano ampak avstrijska banka davčni v slo ne da nobenih podakov. PREVERJENO. Podatke da samo na podlagi zahteve sodišča. To pomeni da davčna računa v tujini sama sploh ne more preveriti. Torej mora najprej začeti postopek pregleda fizične osebe (kar pa za zneske do 50 jurjev malo verjetno).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2008
Prispevkov: 130
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.03.2011 13:08:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam drugačne informacije, večinoma od oseb, ki so pred krizo na veliko trgovale z delnicami in so vse transakcije delale preko avstrijskih računov. Ne bom 100% trdil, a so mi vsi rekli, da davčna lahko preverja avstrijske račune - možno pa da na podlagi odredbe sodišča. Če je temu res tako, potem ni panike Very Happy

_________________
Kinvart.si
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.12.2009
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 16.03.2011 13:14:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz ti povem iz izkušenj.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.01.2011
Prispevkov: 41
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.03.2011 14:27:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja to vem, da imajo sporazum. Ampak sem predvideval, da je nekako tako kot je Narog napisal. Torej je vseeno bolje imeti avstrijski(oz. kako drugo državo) račun kot pa slovenski za take zadeve.
No ampak mislim, da do odredbe sodišča ne pride kar tako, potem bi moral že v sloveniji kakšno sranje narediti, da bi me vzeli pod drobnogled in bi začeli raziskovati, kjer bi odkrili da imam račune v tujini itn. Ker Avstrija pa po moje ne bo sama šla poročat sloveniji o dohodkih na računu al se morda motim ?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2008
Prispevkov: 91
Kraj: Izola
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 16.03.2011 14:51:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor jaz vem ni potrebno nic nikamor prijavljati in placevati saj vse naredi Apple (Apple Luxemburg). Od kar smo v EU je proces poenoten in Apple prijavi in placa vse za EU drzave.

Iz pogodbe:
Citiram:
Apple shall collect and remit to the competent tax authorities the taxes described in Section 3.2 of this Schedule 2 for sales of the Licensed Applications to end-users located in the following countries:


In med nastetimi drzavami je tudi Slovenija.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 16.03.2011 15:17:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To se navezuje na DDV... kar se pa tiče davka na dohodek (aka. dohodnine) pa Apple ničesar ne odvede.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 16.03.2011 15:58:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem za štos poslal tole vprašanje kolegici, ki je davčna svetovalka, predavateljica iz tega področja in še hudo cenjena računovodkinja.

Je rekla, da mora mal predebatirat z znanci in mi pošlje jutri odgovor. Smile

-------
Je pa treba ločit DDV in dohodnino.
DDVju postaneš zavezan, ko imaš v 12mesecih več kot 20.000EUR dohodkov. Takrat izdajaš račune s pripadajočim davkom in moraš biti neka vrsta pravne osebe (d.o.o., s.p., k.d. ...).

Dohodnino ti jedolžan obračunati plačnik-pravna oseba, ki ti nekaj plača na podlagi sklenjene pogodbe. Račun fizične osebe ne more biti podlaga pravni osebi za plačilo fizični osebi. Hkrati ti mora pravna oseba na začetku leta poslati obvestilo, koliko dohodnine je plačala zaradi plačil na tvoj račun. Če tega ni storila, moraš pač plačati več dohodnine ... v bistvu tako, kot je odgovoril mikrohard v enem prvih postov.

Bomo videli jutri, kaj bo ugotovila davčna "gurujka".
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.12.2009
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 16.03.2011 22:41:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tko huda strokovnjakinja pa ne ve iz glave Surprised A ji je slučajno Romana ime?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 17.03.2011 07:22:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Narog je napisal/a:
Tko huda strokovnjakinja pa ne ve iz glave Surprised A ji je slučajno Romana ime?


Hmmm... ti iz svojega podrocja vse ves iz glave? Sploh recimo take zadeve, ki niso rano vsakodnevna rutina?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 17.03.2011 08:10:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali se lahko testira programček namenjen iOsu na napravi brez tistega tapravega developer accounta (100$), ali je možno samo na simulatorju? Registririral sem se na developer.apple.com, da sem lahko snel zadnjo verzijo xCode, nisem pa plačal 100$.

Lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani