Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 43, 44, 45  Naslednja
iPhone servis SLO
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 12.03.2011 11:23:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPFreak je napisal/a:
Hvala!
Torej se garancija nadaljuje? Cetudi vpises nov IMEI pac na apple strani, ti napise nadaljevanje (datumsko) garancijo od prejsnjega?


DAAAAAAAAA

Sicer bo pa najbolje, da se malo poigraš s tem, pa ti bo takoj jasno Wink

https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.11.2010
Prispevkov: 641
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 12.03.2011 12:14:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pucko Rolling Eyes
Hehe, pa sej je praktico logicno. Recimo, ce dobis kater koli nov telefon recimo pri slo mobilnem operaterju, tudi ne dobis nove garancije.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 12.03.2011 12:33:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak, da je logično nov telefon nova garancija tako je bilo vedno...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 12.03.2011 12:34:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V cetrtek okoli 11ih sem sovj iPhone 4 32GB, kupljen preko borderlinxa iz UK Apple store-a oddal zaradi tega, ker je home gumb bil neodziven in se precejkrat ni dalo dvoklikniti za taskmanager... Dobil sem novega vceraj ob cca. 14. uri Smile ... torej dobrih 24 ur ... Garancija ostane enaka kot pri starem... ce novi IMEI vpisem na strani selfsolve.apple.com ...

O tem smo ze debatirali... in smo tudi dobili potrditev od servisa, da pac garancijski pogoji veljajo iz tiste drzave, kjer je bil kupljen... Ce bi ga kupil v Sloveniji, bi ob menjavi (ali ob menjavi kaksne od vitalnih komponent) dobil novo garancijo, ker tako doloca zakon o varstvu potrosnikov v Sloveniji ... Ker pa je bil konkretno moj iPhone kupljen v UK, veljajo garancijski pogoji iz UK... tam pa ocitno ne poznajo tega, da ce ti menjajo izdelek, da morajo dati novo garancijo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 12.03.2011 12:36:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
Itak, da je logično nov telefon nova garancija tako je bilo vedno...


Ne ni cisto logicno... to velja samo za izdelke, kupljene v Sloveniji po slovenskih garancijskih pogojih ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 12.03.2011 12:49:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo se kaj vrne aplikacija na strani http://selfsolve.apple.com

Ce vpisem serisjko stevilko starega iPhone-a, ki je bil zamenjan, izpise tole:



ko pa vpisem serijsko stevilko novega iPhone-a, ki sem ga dobil ob garancijski menjavi, pa dobim tole:



iPhone je bil narocen 5.7.2010, dobil pa sem ga v roke 9.8.2010 Smile >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=144405#144405

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 12.03.2011 14:34:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja to je zato, ker ali če ti zamenjajo kakšen nebisteven del potem ti paš garancije ne podaljšajo, če ti menjajo bistven del na telefonu...aparatu ali ti dajo novega ti garancija šteje kompletno oziroma celo...seveda Apple ne daje nove aparate ampak stare kao popravljene in garancije ti ne dajo cele, spet ena njihova fora da prišparajo oziroma da se ti čim prej izniči 1 letna garancija. Po tej varianti si lahko hitro brez garancije in telefona če malo prekalkuliraš.
LP
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 12.03.2011 14:41:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ne vidim prav nicesar, po cemer bi se dalo sklepat, da je telefon rabljen... je popolnoma enak tistemu, ki sem ga kupil avgusta lani Smile ... To, da dobis "refurbished" telefon, je zgolj predsodek nekaterih, ki mislijo, da dobis kot zamenjavo neka stara spraskana jajca ... Smile ...

In po slovenski zakonodaji, ce ti zamenjajo izdelek z drugim (ni vazno ali je nov, obnovljen, star,...) ti morajo dati novo garancijo ... ampak garancijski pogoji veljajo ob nakupu... torej logicno da tudi veljajo tisti iz drzave nakupa... Dosedaj ne poznam nobene druge drzave, kjer bi ti po zamenjavi pripadala nova garancija... Za Nemcijo, Italijo, Avstrijo,... vem, da to ne velja... Velja le to, da imas na zamanjan izdelek neko skrajsano dobo (ponavadi en mesec ali tri mesece)... kar torej pomeni, da ce ti recimo zamenjajo izdelek en dan pred potekom garancije, da imas potem garancijski rok podaljsan za ta mesec ali dva ali tri...pac kolikor dajo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 13.03.2011 13:00:55
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imel sem iphone 4,po 2 mesecih sem opazil težave z led flash lučko pri kameri,ki se je kar samma od sebe prizigala,ugašala.....enkrat močneje drugič komaj opazno svetila!! telefon sem odnesel na servis in po 2 dneh so mi dali novega,češ napaka s hardwarjem...!! ko sem novega priklopil na itunes ga nisem mogel aktivirati? newem zakaj ampak so mi rekli da morjo še pri agentu urediti... sedaj se sprašujem ali sedanji biu zaklenjen...???
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 13.03.2011 13:05:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsi iPhone-i so na zacetku zaklenjeni. Verjetno je nekdo pozabil kljukico dat pri garanciji... Da je ta novi nadomestek za stari iPhone... Kje so ga pa menjali. EPL ali Pro Servis? Obrni se na njih. Kje pa je bil iPhone kupljen. Je bil mogoce softversko odklenjen. Ker v tem primeru bos imel problem... Ker je na novem verjento taka verzija, katero se ne da odklenit...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 13.03.2011 13:08:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pro servis kupljen v harvey normanu lp hvala oni so rekli da ne dajajo odklenjenih oz karkoli kar ni dovoljeno hvala za odgovor
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 13.03.2011 13:13:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ivanovicd4 je napisal/a:
pro servis kupljen v harvey normanu lp hvala oni so rekli da ne dajajo odklenjenih oz karkoli kar ni dovoljeno hvala za odgovor


Dbis takega, kot je bil prejsnji... Ce je bil prejsnji tovarnisko odklenjen.... Morajo ustimat, da bo tudi ta nadomestni...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 13.03.2011 13:47:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
toda zakaj ga nisem mogel aktivirati??? to mi je sumljivo..... pro servis se mi ne zdi meni osebno ničkajprida že ko kličeš na apple oddelek se nikoli noben ne javi potem ti se pametujejo.....newem sem zelo razočaran!! newem kaj storiti ali prodati ta tel in kupiti novega iz italije???s prejšnjim 3 gs italjanskim nisem imel niti 1 napake Smile kaj mi swetuješ?? kako vem da je telefon tovarniško odklenjen in da ni jailbreakan!! updajt je biu uspešen... in ostale stwari zaenkrat tudi?? lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 13.03.2011 13:51:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Konaktiraj servis, kjer so ti ga zamenjali... Si prej imel iPhone nejailbreakan?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 13.03.2011 13:57:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
newem ker ko sem ga kupil sem ga aktiviral!!! ravno to je problem ker newem kako izgleda tel. jailbreakan??
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 13.03.2011 14:03:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce si kupil novega in ga sam aktiviral, potem je nezaklenjen... Jailbreakan ima namescen program Cydia...

Ocitno so pri Pro Servisu pozabili oznacit kaksno kljukico... Najbolje, ce jih jutri poklices... Predvidevam, da si dobil zamenjavo v petek... Ker bi drugace ze prej sam kaj ukrepal Wink

Ce si ga kupil v Harvey Normanu in ce je bila cena visja od dobrih 600€, potem si imel po vsej verjetnosti tovarnisko odklenjenga... In takega bi moral imeti tudi ob garancijski menjavi...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 13.03.2011 14:19:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja cena kar krepko zasoljena...!!!na novem telefonu nimam nobene cydia aplikacije niti ko dam iphone search ne najde nic pod cydia Smile) poglej če kličem na servis rabim 3 ure da koga dobim in se potem te hitro odslovijo,niti si ne pustijo da jim razložiš ker se jim tako mudi Smile zato bi se rad pozanimal ker če je v telefon karkoli poseženo to zame ni več iphone in se ga raje znebim dokler dela vse kot treba in ko je se nov!!! v ponedeljek sem ga odnesel na servis v sredo sem dobil novega ki ga zal nism usposobil čepraw še zdaj newem zakaj, češ da še niso uredili nekaj pri agentu za zamenjavo.....bla bla in potem si spet v dvomih kaj si dobil??? Very Happy zato me zanima in če bi biu zaklenjen ali bi ga lahko updajtou in normalno uporabljal
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 13.03.2011 14:37:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ivanovicd4 je napisal/a:
ja cena kar krepko zasoljena...!!!na novem telefonu nimam nobene cydia aplikacije niti ko dam iphone search ne najde nic pod cydia Smile) poglej če kličem na servis rabim 3 ure da koga dobim in se potem te hitro odslovijo,niti si ne pustijo da jim razložiš ker se jim tako mudi Smile zato bi se rad pozanimal ker če je v telefon karkoli poseženo to zame ni več iphone in se ga raje znebim dokler dela vse kot treba in ko je se nov!!! v ponedeljek sem ga odnesel na servis v sredo sem dobil novega ki ga zal nism usposobil čepraw še zdaj newem zakaj, češ da še niso uredili nekaj pri agentu za zamenjavo.....bla bla in potem si spet v dvomih kaj si dobil??? Very Happy zato me zanima in če bi biu zaklenjen ali bi ga lahko updajtou in normalno uporabljal


Resijo lahko samo tam, kjer so po domace povedano "za***li" Very Happy ... Poskusi kontaktirati se EPL... ceprav glede na to, da si zadeve urejalo preko Pro Servisa, bo verjetno potrebno tudi preko njih do konca resit zadevo... In NIC ne bojo posegali po aparatu... Samo v programu morajo nekje dat kljukico ... in potem bo pri tebi sla aktivacija normalno skozi...

Kaj tocno ti sploh javi, ko ga zelis aktivirati? Najbolje, da cimbolj podrobno opises, kaj si naredil, in kje se zalomi... tako bo veliko manj ugibanja... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 13.03.2011 14:48:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok sj telefon ze uporabljam so potem oni zrihtali je kontaktiral agenta pa newem kaj se in so mi potem tam naredili aktivacijo samo pač aktiviral,ker sem ze biu pošteno jezen,kaj nja z novim tel. ce ne morem ga niti aktivirati...!!! napisalo mi je je ko sem ga hotel aktivirati.....da v tem iphonu sim card ne more biti podprta.... na tak način in ko sem kontaktiral servis so prewerili ser. st. prejsnjega in tega da nebi smelo biti tezaw pri aktivaciji da so prewerili pri agentu..... naslednji dan se sel na servis in pač znorel da jest si z novim tel nimam kaj pomagati,ko pa ga nemorem aktivirati in potem so uredili tam use.... zato me zanima kako bi ugotovil ce je tel tak kot mora biti...odklenjen in da stima,cene ga raje prodam Embarassed in kupim novega italjanskegasej prawim ko kličes na e.p.l usi prijazni ti powedajo...saj poskušajo pomagati,ko kličes na pro servis kot da sem jest kriu da stwari ne funkcionirajo....
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 13.03.2011 14:55:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej bi ti rad samo izvedel, ce je telefon tovarnisko odklenjen? To bos najlazje naredil tako, da bos v iTunes kliknil na restore... in ce se ti bo po koncanem postopku sam aktiviral, potem je nezaklenjen...

Sicer pa ce nimas gor Cydie... potem je 99,99% da gre za tovarnisko odklenjen iPhone... Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani