Jabuk
Ekosistemi
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2013
Prispevkov: 91
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.08.2013 09:41:59
Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V kratkem nacrtujem nov prenosnik,telefon in tablico. Za kater ekosistem naj se odlocim?

-Apple-Macbook Air,iPhone,iPad-najbolj poznan sistem,vendar me zaradi tega,ker ze vse poznam,dolgocasi; nov iOS7 mi ni prevec vsec;omejenost iPhona in iPada

-Samsung-Ativ book 9 plus/Ativ book 9 lite,Galaxy Tab3,Galaxy s4; vsec mi je odprtost androida,vendar mi je Samsungov android grd na pogled;minus je tudi plastika Galaxyev;nisem navajen na android;vsec pa sta mi funckiji SideSync in Homesync!

-Windows-windows 8 laptop,windows 8 tablica (ce bo sploh potrebna,glede na to da bo laptop na dotik),Lumia 1020-zagrel sem se za novo Lumio 1020;sistem mi izgleda vsecen;dopade se mi,ker izgleda windows phone ter windows podobno in meni poznano iz xboxa 360 (mislim te ploscice);prijatelj ima sluzbeno Windows 8 pro tablico in je zadovoljen;ne vem,kako imajo dodelano povezavo med telefonom in prenosnikom,imajo podobno kot Apple kaksen iCloud (SkyDrive?)

-Sony-Vaio Pro,xperia Z,xperia tablet Z;plus je vsekakor Sonyeva kakovost izdelave tako tablice kot telefona,ki je na visjem nivoju kot pri Samsungu;nimam izkusenj z androidom 3azen s 2.3,vendar to ne steje); ali so Sonyeve naprave med seboj povezane (mislim nekaj ala iCloud)?

Hvala za vase nasvete in mnenje! Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.08.2013 10:30:01
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vzami lumio! Nebo ti žal, zelo kakovostna izdelava, super baterija proti iphonu do 2x boljsi usage, 3g ne zere bv baterije kot iphone, appse so tudi ze vsi skoraj na razpolago, razne možnosti bližnjic, normalno razmerje ekrana-iphone ima podolgovatega in oči ne trpijo več kot pri iphonu ce srfas po netu,....
Windows 8 sem bil prisiljen uporabljat in sem zdaj navdušen, totalno novi winsi, zelo so optimizirani v delovanju, nic vec ne steka, vse dela kot more
Synca pa se ti vse preko skydriva 7gb ali 32gb for free, in se vec funkcij napram icloudu. Tako sem zadovoljen da imam samo se ipada in hackintosha za rezervo
Ne vidim vec razloga zapravljat denar za npr. Macbook pro, ko dobis enako zadevo s win8 2-3x cenej, katera dela se bolje
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.08.2013 10:38:58
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nikje ne piše, da ne smeš imeti sony laptopa, samsung tablice in apple telefona.

Ok... tablico in telefon je dobro imeti z istim sistemom, da samo 1x kupiš aplikacije in delujejo na obeh. Ampak, da si pa pogojuješ isto firmo pri vseh stvareh je pa pomoje brezveze.

Sicer si pa na jabuk forumu... torej je odgovor na dlani. OSX + iOS je prava odločitev.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2012
Prispevkov: 601
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.08.2013 10:48:16
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Vzami lumio! Nebo ti žal, zelo kakovostna izdelava, super baterija proti iphonu do 2x boljsi usage, 3g ne zere bv baterije kot iphone, appse so tudi ze vsi skoraj na razpolago, razne možnosti bližnjic, normalno razmerje ekrana-iphone ima podolgovatega in oči ne trpijo več kot pri iphonu ce srfas po netu,....
Windows 8 sem bil prisiljen uporabljat in sem zdaj navdušen, totalno novi winsi, zelo so optimizirani v delovanju, nic vec ne steka, vse dela kot more
Synca pa se ti vse preko skydriva 7gb ali 32gb for free, in se vec funkcij napram icloudu. Tako sem zadovoljen da imam samo se ipada in hackintosha za rezervo
Ne vidim vec razloga zapravljat denar za npr. Macbook pro, ko dobis enako zadevo s win8 2-3x cenej, katera dela se bolje


popravit te morem samo pri appsih- za win8, katerega ima lumia ni skoraj nič aplikacij, bilokaj iščeš ne najdeš za razliko androida-iosa

_________________
 iPhone 6s 64 gb Space Gray   iPad Air 16 gb Cellular Space Gray   / 
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2013
Prispevkov: 91
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.08.2013 11:14:37
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mikrohard,se strinjam,kar si napisal pri tem,da je brezveze pogojevat firmo. Vendar ce ogledas,sem ogojeval le Apple in Samsung,kateri imajo svoje oblake le zase oz. lahko med seboj povezes le izkljucno njihove izdelke. Za Win mi je vseeno,za Sonya sem pa samo vprasal Wink pa je SkyDrivew dober,ima kdo izkusnje z njim?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.08.2013 11:24:23
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če si slučajno OSX ne diši, imaš iCloud sync tudi za windows... http://support.apple.com/kb/dl1455
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.08.2013 11:33:23
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
...normalno razmerje ekrana-iphone ima podolgovatega in oči ne trpijo več kot pri iphonu ce srfas po netu,....


Tole bi komentiral. Kaj je "normalno razmerje"? Nokiin 15:9 meni deluje še najmanj normalno od vseh. Normalno je meni 4:3 (iPhone prej) ali 16:9 (iPhone zdaj) in še ostalih 90 % telefonov na svetu uporablja 16:9. Koliko je pa razlike med 15:9 in 16:9 je pa verjetno minimalno, neopazno.

Sam sem imel Windows phone, krasen sistem, hiter, tekoč, definitivno pred Androidom.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2013
Prispevkov: 91
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.08.2013 11:42:51
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima še kdo kakšno mnenje? Smile Zanimajo me še vaše izkušnje z Lumiami. Hvala! Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.08.2013 02:25:00
Re: Ekosistemi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ne uporabljaš veliko,aplikacij je mogoče opcija. Res najbolj popularne aplikacije so se mogoče že res portale na WP. Obstaja pa ogromno aplikacij, ki jih na WP ni in jih v doglednem času ne bo. Še vedno je ogromno aplikacij, ki jih še vedno ni za android. iOS je preferenčna platforma za večino startupov. Če obstaja aplikacija, je ta skoraj 100% na voljo za iPhone. Če bo uspešna bo prej ko slej na voljo za androida. Wp pa je v tretjem planu, in za večino ni prioriteta.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani