Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
carina poštne pošiljke
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2011
Prispevkov: 336
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 13.07.2016 08:59:13
Re: carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To za DHL prvič slišim, sliši pa se kot nek njihov nateg.

Ko pride do pošte Slovenije, pa je nateg dobrodošlica. Tam plačuješ za imišljene storitve, kot je tudi recimo poštnina. Poštnino sem jaz že plačal in to do mojega naslova, ne do naslova carine, ne vem zakaj jo plačujem dvakrat. Pa še en kup dodatnih reči si je izmislila PBS. Te pa res vzamejo denar kjer se le da...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 185
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 04.03.2017 14:35:31
Re: carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stan je napisal/a:

Ko pride do pošte Slovenije, pa je nateg dobrodošlica. Tam plačuješ za imišljene storitve, kot je tudi recimo poštnina. Poštnino sem jaz že plačal in to do mojega naslova, ne do naslova carine, ne vem zakaj jo plačujem dvakrat. Pa še en kup dodatnih reči si je izmislila PBS. Te pa res vzamejo denar kjer se le da...


Tole s poštnino je en velik nateg in me je danes spet razpizdilo.
Nevem kako lahko zaračunajo poštnino, ki je že plačana.
In to se gre za izdelke ki so krepko pod določeno vrednostjo 22€ in so opoščene davka in carine.
To je res zrelo za kakšno tožbo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2014
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 04.03.2017 15:44:09
Re: carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da še pristavim svoj lonček... kar precej naročam izdelke iz tujine, ponavadi amazon, ebay... in ja vse to štima, kot je že napisal uporabnik zgoraj okrog DDV in carine, za zneske nad 22€...

Po lastnih opažanjih, pa bi skoraj upal trditi, da ne pregledajo vseh pošiljk... saj bi v tem primeru moral velikokrat tudi sam kaj plačati, pa je prišel paket do mene povsem tko.

Po drugi strani pa ja, tudi mene moti to, da pošta slovenije zaračunava še enkrat neke storitve, ki so v bistvu že plačane... ali pa ta lasten primer, paket iz USA v Slovenijo - 3 dni, iz carinske pošte do mene - nadaljnih 14 dni... kje je tu logika? (sledenje pošiljki)... pa še plačat sem moral, normalno... Very Happy

_________________
iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
iPhone XS Max 256GB Silver
iPhone X 64GB Silver
iPhone 7 Plus 128GB Jet Black
iPhone 6 Plus 128GB Silver
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani