Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
carina poštne pošiljke
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.09.2009
Prispevkov: 165
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.02.2011 21:24:02
carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj!

Zanima me, če kdo ve, koliko pride carina, za pošiljko iz tujine? A je isto kot na meji 20%? Primer: Če bi po pošti dobil paket iz Kanade, v njem pa iPad? A bi moral plačat potem 20% vrednosti iPad po našem ceniku?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2010
Prispevkov: 412
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.02.2011 21:41:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če nevejo kaj je notr... ni carine ne?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.02.2011 21:59:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
saj na carinski postaji odprejo pakete Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2010
Prispevkov: 412
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.02.2011 22:18:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
odvisn kok droge maš zravn Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.02.2011 22:30:47
Re: carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
drfruc je napisal/a:
Oj!

Zanima me, če kdo ve, koliko pride carina, za pošiljko iz tujine? A je isto kot na meji 20%? Primer: Če bi po pošti dobil paket iz Kanade, v njem pa iPad? A bi moral plačat potem 20% vrednosti iPad po našem ceniku?


Teh 20%, ki jih omenjas ni carina, ampak DDV. To dvoje je kar velika razlika. Carine drzava uvede, ko hoce scititi lastne proizvajalce. Tako, npr. na dolocene izdelke placas DDV + carino. Pri cemer je carinaska stopnja zelo odvisna od tipa izdelka. Vec informacij o tem ti lahko posreduje sama carina. Na nekatere (npr. knjige in elektroniko) pa je samo DDV, ki je v tem primeru 20%.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.02.2011 22:54:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni tako da je za elektroniko ravno tako treba plačati carino (za izdelke nad 400€) oz. izdelke do 400€ lahko neseš kot darilo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.02.2011 23:05:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPredator je napisal/a:
A ni tako da je za elektroniko ravno tako treba plačati carino (za izdelke nad 400€) oz. izdelke do 400€ lahko neseš kot darilo?


Mislim, da je znesek 700 eur. Kaj vec pa najdes na:
http://www.carina.gov.si/si/informacije/podjetja/postni_promet/uvoz_blaga_preko_poste/

Jaz sem pred leti kupil Macbooka v USA in so mi na Brniku zaracunali 20% DDV. Niso mi pa zaracunali nobene carine.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.02.2011 08:46:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
20% DDV ni potrebno plačati če:
- je vrednost pošiljke (izdelek+poštnina) manj kot 22€ pri poštnih pošiljkah,
- je vrednost izdelka manj kot 430€ pri osebnem vnosu v EU območje.

Poštne pošiljke se vse odpirajo na Carinski pošti.
Potniki, ki prihajajo iz letališč izven EU, carina ponavadi pregleda pred izhodom, saj vedo od kod kdo prihaja, tako da je mala verjetnost da te nebi vsaj malo preskenirali. Je pa res, da če zavržeš embalažo in imaš predmet pri sebi, te zelo redko osebno pregledajo.

Skratka, to ali je darilo ali ne, nima nobene veze. Vrednost pošiljke ali izdekla je merodajna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.02.2011 09:32:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iŠraj je napisal/a:
če nevejo kaj je notr... ni carine ne?


Daj, ne bodi pretirano pameten, prav?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2007
Prispevkov: 584
Kraj: PREKMURJELAND
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 14.02.2011 14:29:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je pa odvisno kdo dela (carinik) ter podjetje...


recimo če sem naročil in so pošiljali preko FEDEX-a so mi vedno zaračunali tako carino kot DDV in vrednost ni bila več kot 120 $ !

pri DHL-u pa sem enkrat tak-isto moral plačati za znesek 230 $ ... 40 € carine in davka ko pa sem naslednjič imel znesek 320 $ pa so mi dostavili domov brez plačila...

njim je pomebno da jim dostaviš račun kjer je razvidno da si ti že PLAČAL "TAX" oziroma davek da oni to rabijo... za dalje za-računati ! vsaj tako so mi povedali po telefonu...

skratka ni taki velki bav-bav tudi za plačati če je potrebno in prinas tega ni možno DOBITI !

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 14.02.2011 16:06:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amen je napisal/a:

njim je pomebno da jim dostaviš račun kjer je razvidno da si ti že PLAČAL "TAX" oziroma davek da oni to rabijo... za dalje za-računati ! vsaj tako so mi povedali po telefonu...


Glede plačila DDV (davka) za je slovenskega treba plačat. Le zavezanci za DDV to lahko opravijo s samoobdavčenjem le knjigovodsko.

Račun rabijo na špediciji, ker verjetno slovenski davek izračunajo iz neto vrednosti računa (da ne plačaš davek na davek). Nisem prepričan a skoraj ne more biti drugače.

V državi nakupa lahko zahtevaš tudi povrnitev njihovega davka, ker si izdelek izvozil iz njihove države. To je aktualno za nakupe na Hrvaškem.

V okviru EU je za pravne osebe, ki so zavezanci za DDV, možno dobiti račun brez obračunanega davka v državi nakupa. To je enostavneje, saj ni potrebno voditi še postopka za povrnitev davka države nakupa.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 2252
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.06.2011 14:54:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mi lahko kdo pojasni ce kdo ve ker jest se na carinski strani ne znajdem, koliko me bo prisla carina in davek, ce sploh, za ocala ki so stala 60 usd?

lp

_________________
http://www.bolha.com/uporabnik/pimzek
MacBook 12" (2017)
iPhone X 256GB Black
Apple Watch Series 3
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 16.06.2011 15:20:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dodaj poštnino in potem na skupno vrednost 20% davek. Carinska dajatev je ponavadi 0.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 2252
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.06.2011 15:23:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to je bila cena skupaj s postnino! upam da bo samo toliko Very Happy to je potem cca 8 eur

_________________
http://www.bolha.com/uporabnik/pimzek
MacBook 12" (2017)
iPhone X 256GB Black
Apple Watch Series 3
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 123
Kraj: GC/AUS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 16.06.2011 15:25:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zamerim carini in državni upravi, ker na svojih spletnih straneh objavlja tako pomankljive informacije. Lahko bi enostavno navedli kakšen primer izračuna in napisali koliko to stane uvoznika.
Prostora je več kot dovolj, ampak ne...oni so polni samega sebe, sami sebe smatrajo za "bogove oblasti" nas pa "ko vas j..e"
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 2252
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 16.06.2011 15:31:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aussie je napisal/a:
Zamerim carini in državni upravi, ker na svojih spletnih straneh objavlja tako pomankljive informacije. Lahko bi enostavno navedli kakšen primer izračuna in napisali koliko to stane uvoznika.
Prostora je več kot dovolj, ampak ne...oni so polni samega sebe, sami sebe smatrajo za "bogove oblasti" nas pa "ko vas j..e"


sem enakega mnenja, ko sem jih poklical so me pa samo napotili na njihovo stran! pac smo eni mal bl butasti pa ne razumemo vsega kar tam pise!!

niti na mail mi niso hoteli povedati izracuna, jutri bom pa dobil domov se enkrat tako ceno kot pa je!!

_________________
http://www.bolha.com/uporabnik/pimzek
MacBook 12" (2017)
iPhone X 256GB Black
Apple Watch Series 3
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 16.06.2011 16:38:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pimzek je napisal/a:
to je bila cena skupaj s postnino! upam da bo samo toliko Very Happy to je potem cca 8 eur

+ računaj še cca 5€ poštnine pošte slovenija, ker če ti na carini zasežejo paket in moreš plačati carino oz. DDV, potem ko ga plačaš oni paket tebi pošljejo s pošto slovenija in plačaš še to poštnino. Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 09.06.2016 16:05:47
Re: carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DHL in carina;

Je mogoče kdo opravil carinjenje sam, čeprav je pošiljka prišla do carine z DHLom?

Zanimam me, čist iz firbca, ker sem moral DHLu dostavit polno dokumentov in še plačati 15EUR zavarovanja za čas carinjenja. Ugibam, da bi blo verjetno enostavneje, če bi sel sam iskat zadevo na carino. Pa še hitreje bi blo. DHL je dobil pa itak že vse plačano od Kitajcev, ki so poslali pošiljko.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 09.06.2016 17:17:31
Re: carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
DHL in carina;

Je mogoče kdo opravil carinjenje sam, čeprav je pošiljka prišla do carine z DHLom?

Zanimam me, čist iz firbca, ker sem moral DHLu dostavit polno dokumentov in še plačati 15EUR zavarovanja za čas carinjenja. Ugibam, da bi blo verjetno enostavneje, če bi sel sam iskat zadevo na carino. Pa še hitreje bi blo. DHL je dobil pa itak že vse plačano od Kitajcev, ki so poslali pošiljko.



Če je bil izdelek cenejši od 25 ali 22 eur (tukaj približno nekje), potem bi bilo bolje da bi sam poslal dokumentacijo na carino in bi bila zadeva brezplačna. Sam sem imel izdelek za 50 eur in sem vse opravil sam ter plačal 18 eur, plačal mislm da sem 22% ddv pa nek carinski postopek.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 09.06.2016 18:04:44
Re: carina poštne pošiljke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, moj paket je tudi mal čez 50 eur. Je blo 22% davka in potem je DHL zaračunal še 15eur zavarovanja za carinski postopek. Zato sprašujem, ker bi drugič raje sam carinil.

Bom pa ju3 še na DHL vprašal, če je to sploh možno.

Po eni strani 15 eur ni veliko, po drugi strani so pa neki dolgo rabil za speljat postopek. 4 dni.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani