Jabuk
Kje kupiti in kako je z garancijo!?


Ni navedeno

Prispevek: #1   Objavljeno 16.06.2004 17:26:49
Odgovori s citatom
Pozdravljeni!

Nameravam kupiti eMac (SuperDrive), torej cena zanj v Sloveniji je cca. 260k. še vedno pa se ne morem odločiti, pri katerem zastopniku kupiti. Najbljižji mi je z jutrišnjim dnem JAE, saj sem iz Maribora. Ampak kolikor poznam podjetje, si ne bi želel biti njihov edini kupec Maca.

Predvsem me zanima kako je z garancijo in v primeru okvare, kako dolgo je potrebno čakati na popravilo? Ali je možno v tem času dobiti nadomesten računalnik in kako je s podporo?

lp
sebastijan
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.06.2004 18:14:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam bom to poletje kupoval eMaca ali iMaca in prav tako še ne vem kje ga bom kupil. iBooka sem kupil pri EPLju in moram reči, da sem dokaj zadovoljen. Glede garancije in nadomestnih račnualnikov lahko kar nekaj izveš tukaj. Praksa se seveda nekoliko razlikuje od podjetja do podjeta pa tudi glede na posamezni primer. Za JAE ti težko povem, kajti kot si sam ugotovil ni veliko kupcev, ki bi to vedeli povedati iz prve roke.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.06.2004 18:46:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest sicer tega nisem reku ampak za servis mas najblizje pa najhitreje
concam graz


lp Avi

p.s. vsaj jest sm tja nesu svojga pb in morm rect da je blo ful hitr (pa se brez da bi jim tezil so ugotovil da mam applecare pa da ga nimam vklopljenga so poskrbel se za to Very Happy )
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.06.2004 18:47:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce bi rad cim manj komplikacij (kar se ne pomeni nic), potem kupi pri EPL. Mac&PC je zelo mala firmica, ampak nimam nic proti njim, pomojem so kul. Pri JAE pa ne vem ce majo sploh koga, ki se zadosti spozna na mace.. jih pac le prodajajo - niti ni videt podjetju ne vem kako v interesu, da bi prodajalo mace.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.09.2004 10:48:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
seos

glede applov pri JAE-tu ... se jas nebi odločil, da bi tam kupil appla... najbolše kot pravijo ostali. Torej pri kakšni vlki firmi kot je EPL.

adje Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.09.2004 20:41:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tut jaz pravim EPL! Wink

Z garancijo je tako, da Apple zagotavlja garancijske pogoje skladno z zakonodajo...

Po moje si želiš več kot to in ko bo EU tut za Apple v Sloveniji potem bo to šlo tako kot tam, zdaj pa je v EU servis zgleden, v SLO pa žal le zakonsko zadovoljiv!

V tolažbo pa podatek, da je okvar manj kot 1%! Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.09.2004 13:28:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupujte pri mac&pc.....dobra firma in dober servis...se splača!

:mac:
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 30.09.2004 13:40:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;JJMac je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kupujte pri mac&pc.....dobra firma in dober servis...se splača!

:mac: </dd&rt;</dl&rt;
Js kupim, kjer majo takoj na zalogi. Fora s čakanjem pr men ne pali več. Če mi tuki v SLO rečejo, da je treba čakat 2 tedna al pa celo en mesec, js ga pa odzuni dobim v 3 dneh, grem logično vn kupit.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.09.2004 14:23:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;JJMac je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kupujte pri mac&pc.....dobra firma in dober servis...se splača!

:mac: </dd&rt;</dl&rt;

Ni glih argumentirano... pa bi blo fajn če bi bilo...mene predvsem zanima s čim si zadovoljen!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.10.2004 16:32:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;No. 1 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
JJMac je napisal/a:
Kupujte pri mac&pc.....dobra firma in dober servis...se splača!

:mac: </dd&rt;</dl&rt;

Ni glih argumentirano... pa bi blo fajn če bi bilo...mene predvsem zanima s čim si zadovoljen!


Z vsem ..... prodaja ..... servis ..... uslužnost ...... se da marsikaj zmenit!

:mac:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.10.2004 01:25:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jap, se totalno strinjam. za 260.000 pa ti pri epl niti telefona ne bodo dvignili.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.10.2004 22:23:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je kdo za konstruktivno debato, sem za, če ne ne komentiram...

Nekih stvari, ki jih EPL nima nisi naštel, ampak izbira je seveda tvoja odgovor pa ni potešil moje radovednosti!

Zakaj pa ti pri epl za 260.000 Sit ne dvignemo telefona?

Mogoče bi moral razložiti tvojo zgodbo?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 14.10.2004 14:50:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pridruzujem Zosu in JJmacu, kar se tice EPL-a. Mac&PC pa se ne poznam. Pri EPL-u je res zgleda odzivnost odvisna od vrednosti. Imam iste izkusnje. 2 meseca (res da je bilo poletje) nisem dobil ene informacije iz EPL-a (dopust??). Naslednja Applova zadeva definitivno ne bo prisla iz EPL-a.

LP, Z.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.11.2004 11:32:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;JJMac je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kupujte pri mac&pc.....dobra firma in dober servis...se splača!

:mac: </dd&rt;</dl&rt;
Js kupim, kjer majo takoj na zalogi. Fora s čakanjem pr men ne pali več. Če mi tuki v SLO rečejo, da je treba čakat 2 tedna al pa celo en mesec, js ga pa odzuni dobim v 3 dneh, grem logično vn kupit.</dd&rt;</dl&rt;

Pri EPL so mi rekli za PB 2 tedna, avstrijci so mi rekli 3 dni. Nato je PB po izletu na Svedsko in Slovasko po nekako 5 tednih prisel do mene.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 16.11.2004 21:11:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Zaphod je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Se pridruzujem Zosu in JJmacu, kar se tice EPL-a. Mac&PC pa se ne poznam. Pri EPL-u je res zgleda odzivnost odvisna od vrednosti. Imam iste izkusnje. 2 meseca (res da je bilo poletje) nisem dobil ene informacije iz EPL-a (dopust??). Naslednja Applova zadeva definitivno ne bo prisla iz EPL-a.

LP, Z.</dd&rt;</dl&rt;
Kot že omenjano v kakem drugem topicu se mi zdi neumesno mnenje, nekoga, ki imel neporavnane obveznosti več kot eno leto...
In seveda, če nekdo ni poravnal svojih obveznosti se mi nekako logično zdi da tako ne gre in če se komu to zdi da ni prav, potem je to res odvisno od "vrednosti"! Pa ne mislim debatirati, ampak sem le komentiral.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 16.11.2004 21:28:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;cold_L je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;JJMac je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kupujte pri mac&pc.....dobra firma in dober servis...se splača!

:mac: </dd&rt;</dl&rt;
Js kupim, kjer majo takoj na zalogi. Fora s čakanjem pr men ne pali več. Če mi tuki v SLO rečejo, da je treba čakat 2 tedna al pa celo en mesec, js ga pa odzuni dobim v 3 dneh, grem logično vn kupit.</dd&rt;</dl&rt;

Pri EPL so mi rekli za PB 2 tedna, avstrijci so mi rekli 3 dni. Nato je PB po izletu na Svedsko in Slovasko po nekako 5 tednih prisel do mene.</dd&rt;</dl&rt;

Jah. Temu bi se rekl, da si kriv ti, ker nisi znal nemšk. Od njih ne morš prčakvat, da bojo znal anglešk, ker poslujejo sam na svojem teritoriju. Ne moreš zdej njih krivit. Bi mu pa črkoval naslov. Preveč se zanašaš na razumevanje drugih. Js sem se naučil, da moraš bit v takih stvareh ziheraš.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 22.11.2004 23:57:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;cold_L je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;JJMac je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kupujte pri mac&pc.....dobra firma in dober servis...se splača!

:mac: </dd&rt;</dl&rt;
Js kupim, kjer majo takoj na zalogi. Fora s čakanjem pr men ne pali več. Če mi tuki v SLO rečejo, da je treba čakat 2 tedna al pa celo en mesec, js ga pa odzuni dobim v 3 dneh, grem logično vn kupit.</dd&rt;</dl&rt;

Pri EPL so mi rekli za PB 2 tedna, avstrijci so mi rekli 3 dni. Nato je PB po izletu na Svedsko in Slovasko po nekako 5 tednih prisel do mene.</dd&rt;</dl&rt;

Jah. Temu bi se rekl, da si kriv ti, ker nisi znal nemšk. Od njih ne morš prčakvat, da bojo znal anglešk, ker poslujejo sam na svojem teritoriju. Ne moreš zdej njih krivit. Bi mu pa črkoval naslov. Preveč se zanašaš na razumevanje drugih. Js sem se naučil, da moraš bit v takih stvareh ziheraš.</dd&rt;</dl&rt;

Na to, da je polpismeni zeljejedec za Slovenijo dal oznako samo S, nisem imel vpliva, naslov sem mu pa crkoval v vsakem mailu pri podpisu, teh pa niti ni bilo malo.
Ce pa niso zmozni poslovati v anglescini, naj prosijo nekoga, ki je en cisto malo bolj izobrazen, da jim z velikimi crkami na stran napise opozorilo, ne pa da na uprasanje, ali bi poslali zadevo k nam, odgovorijo yes yes, potem pa nic. Ce poslujejo samo na svojem teritoriju, naj lepo napisejo, pa ne bo tezav.

Si se kdaj uprasal, kdo je kje zaradi koga: oni zaradi nas ali mi zaradi njih? Zdaj se bom za nesposobne prodajalce ucil njihovega jezika, ker oni ne morejo odkrito povedati, da jim ni jasno, kaj jim dopovedujes, ker so pac frajerji s svojim jodlanjem, drugega pa ne potrebujejo. Not.

Jeb** ga, bom pac za drugic vedel. Krivil jih bom pa zagotovo.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 23.11.2004 13:52:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jah, sam neupravičeno. Standardizacija naslovov je:

ime priimek
ulica stevilka
SI-postna stevilka

(in ce nisi sigurn, pol se napises Slovenia spodi, sam v EU se sam crke pred postno stevilko pisejo - in pride vse)

Tko da si tud ti kriv, ker mu nisi naslov prav napisu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 24.11.2004 20:44:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prav imas. Zmotno sem mislis, da bo prodajalec dovolj sposoben, da bo sam napisal pravo oznako, ce mu povem drzavo. Vendar takih zahtevnih stvari od avstrijcev res ni za pricakovati. Pa se nic ni imel profita od mene. Cakaj, tole zadnje ne drzi...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani