Jabuk
Zunanji USB disk gre v sleep...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.07.2006 19:12:14
Zunanji USB disk gre v sleep...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
... in potem ni več dosegljiv preko mreže. Zoprno je to, da ga imam na miniju - ki zaenkrat lepo služi kot ftp server - in ta mini je zgolj "tam"... sedi na gepetki in lepo zgleda. Disk je namenjen "odlagališču"... in ga uporabljamo za razno-razne fajle. Po določenem času gre pa v sleep in takrat moram preklopit monitor na minija in se logirat, da se disk zbudi... naslednji moment je že na mreži. A se da to kje preprečit? Power management je izklopljen...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.07.2006 20:08:22
Re: Zunanji USB disk gre v sleep...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
... in potem ni več dosegljiv preko mreže. Zoprno je to, da ga imam na miniju - ki zaenkrat lepo služi kot ftp server - in ta mini je zgolj "tam"... sedi na gepetki in lepo zgleda. Disk je namenjen "odlagališču"... in ga uporabljamo za razno-razne fajle. Po določenem času gre pa v sleep in takrat moram preklopit monitor na minija in se logirat, da se disk zbudi... naslednji moment je že na mreži. A se da to kje preprečit? Power management je izklopljen...


system prferences/energy saver/odkljukaj put disk to sleep when possible
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.07.2006 08:13:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Misliš - izklopit? Je že izklopljeno. Ampak zunanji USB ima očitno "svojo pamet".
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.07.2006 09:05:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Misliš - izklopit? Je že izklopljeno. Ampak zunanji USB ima očitno "svojo pamet".


jaz sem tudi imel "probleme" glede USBja. sicer je bila druga situacija, ampak ko sem preklopil na firewire, je šel disk spat skupaj z mašino. na USBju je pa kr delal dalje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.07.2006 10:04:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Svašta!
Opazil sem, da dokler ima nek user na mreži mapiran ta zunanji USB disk, le-ta ne gre spat. Ampak ko zvečer vsi pogasnemo svoje mašine in pridemo zjutraj nazaj, je disk v sleep-mode-u.

Tečno ko driska!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani