Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
XBMC za Apple TV2
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2010
Prispevkov: 110
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #181   Objavljeno 15.08.2012 19:52:13
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali mi zna kdo povedati, če je mogoče APPLE TV2 uporabiti kot box za predvajanje IP TV (imam T2 optiko) . Pred časom sem uporabljal Xtreamer sedaj pa NETTOP ASROCK. Ker pa se rad igram in preizkušam razne možnosti, bi bil zelo vesel odgovora ,po možnosti pa tudi kakšen praktičen nasvet. na APPLE TV2 sem že dal XBMC. Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #182   Objavljeno 15.08.2012 20:26:07
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Možno sicer je... ampak tekoče deluje le brez deinterlacinga. Če te pa to moti, pa sam presodi...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2010
Prispevkov: 110
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #183   Objavljeno 15.08.2012 20:55:16
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor . Kolikor razumem slika ne bi bila ostra posebej pri dogotkih , ki se hitro odvijajo . Torej po tvojem mnenju je bolje , da ostanem pri ASROCKU.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #184   Objavljeno 15.08.2012 21:41:07
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš sedaj NTB z XBMC-jem, definitivno ostani tam...

Mogoče ti lahko priporočam OpenELEC kot software za tvoj mediacenter PC.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2010
Prispevkov: 110
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #185   Objavljeno 19.08.2012 22:02:10
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tvoj napotek mikrohard glede gledanja TV z XBMC jem na ATV 2 je 100 % pravilen. Pri gledanju tenisa naprimer te začne boleti tudi glava zaradi popačene slike. Sprašujem te ali je z NITO TV enako, da ne izgubljam časa.
OpenELEC je verjetno sigurno boljša varjanta samo sprašujem se kam bi ga instaliral. Iščem čim cenejšo strojno opremo, saj moram sestaviti najmanj 3 komplete za gledanje TV na različnih lokacijah.
ASROCK mi je do sedaj še najboljši a je predrag . POPCORN sem probaval pred 2 leti in je bil problem z podnapisi pri programih kot so TV 1000 , HBO..., Xtreamer pa mi je imel nepregledno izbiro kanalov.
In na kraju mi bo kdo dal nasvet na si najamem normalen box od t2 ja in bo vse OK. Za nekoga je tudi to rešitev ampak ni v skladu z mojim raziskovalnim značajem.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #186   Objavljeno 19.08.2012 22:46:15
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, kakšno konfiguracijo uporabljaš za gledanje TV-ja. Ali imaš navaden playlist, ali uporabljaš PVR verzijo XBMC-ja.

Če uporabljaš navadno, potem je lahko raspberry pi najcenejša varianta. Sicer je relativno počasen, a za SD kanale zadovoljivo deluje playback (tudi deinterlacing).

Ampak za resno gledanje TV-ja bi predlagal PVR verzijo... ta pa zaenkrat zadovoljivo deluje le na NTB-jih.

V roku pol leta bo pa verjetno dosti večja izbira naprav (tukaj mislim na android).

Nito TV-ja ne poznam...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2010
Prispevkov: 110
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #187   Objavljeno 20.08.2012 13:05:28
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na APPLE TV 2 imam verzijo 11.0 in imam navadno playlisto prirejeno z programi , ki jih gledam (.m3U). Na IMACU sem imel do sedaj normalno verzijo sem pa sedaj instaliral PVR 11.8. . Ko sem zagnal mojo navadno playlisto mi je sicer delalo ampak slika je veliko slabša kot z VLC jem na isti mašini. Ko pa sem želel preklaplati kanale mi je IMAC zmrznil za kakšnih 40 sekund nato pa sem šel ven iz programa . Sedaj grem malo pobrskati po netu da vidim razlike med normalno in PVR verzijo in ali sem z svojo normalno playlisto storil kakšno neumnost.
Raspberry PI pa na žalost ne moreš dobiti do decembra razen kje na bolhi, kjer pa je 50 EUR-ov+OHIŠJE+SD KARTICA+DALJINEC+NAPAJALNIK. Jasno mi je da mi bo vsak rekel naj pobrskam doma in najdem napajalnik, ki ga ga res imam, najdem IPHONA ali IPADA za daljinca ..... . Ampak vse to stane in tudi zgornja kombinacija pride okoli 90-100 EUR ov če bi seveda vse kupil, pa še dela počasi. Izgleda, da bo potrebno res počakati na ANDROID variante in do takrat potrpeti.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2010
Prispevkov: 110
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #188   Objavljeno 29.08.2012 12:24:15
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali se mogoče da na APPLE TV 2 naložiti mobilno aplikacijo za IOS tv2go ?. Zadeva bi bila zelo zanimiva saj bi omogočala gledanje TV tudi izven T2 omrežja in to tudi preko WLAN.
Z XBMC jem sicer dela vendar z pomanjklivostmi. Za odgovor se zahvaljujem.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.10.2012
Prispevkov: 43
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #189   Objavljeno 17.10.2012 21:46:22
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprašanje, ki ga študiram že dva dni po malem:

Imam iMac-a in na stropu projektor. Do zdaj sem ga sral z enim hdmi kablom prek cele sobe in zame bi bil cel luksuz, da eliminiram ta nagravžn kabel in povežem iMaca in projektor "po luftu".

Željen scenarij:
Prek torrenta na iMacu potegnem dol en film pol pa bi ga zagnal in bi se streamalo na aTV, ki ima hdmi izhod za projektor. Film se downloada na iMac-a, radi bi brez problema gledal 720p in 1080p, formati tudi .mkv s podnapisi.

Hmm?
Če sem prav preštudiral ene 3 teme glede aTV rabim:
- kupit nekje stari aTV2, ga jailbrekat in gor naložit XBMC.
- če bi rad da mi lepo laufajo 1080p filmi moram še nekje na eBayu kupit eno kitajsko grafično za 60 EUR in zamenjat v aTV.

Pol pa imam sistem, da prek Air Play-a lepo iz iMaca gledam filme na projektorju.

Vprašanja:
- ali zgornje drži?
- kje najbolje dobit aTV2? Bolha, eBay al morda še imajo kje pri nas (EPL, iStore, Harvey ...)?
- obstaja še kej bolj elegantnega za kombinacijo "iMac na mizi-projektor na stropu-brez kabla".
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2012
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #190   Objavljeno 18.02.2015 22:10:59
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ime še kdo težave z posodobitvijo ure in datuma ko prižge apple tv ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.08.2011
Prispevkov: 39
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #191   Objavljeno 19.02.2015 14:46:04
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky je napisal/a:
Ime še kdo težave z posodobitvijo ure in datuma ko prižge apple tv ?


Že 3 mesece

_________________
iPhone 13
iPhone 12 mini
iPhone Xr
iPhone 6
iPhone 6 plus
iPhone 5
IPhone 4
Macbook Air 2014
iPad 2 3g
iPad 4 wi-fi
IPad 10.2
Apple TV2
iPod touch 4G
ipod nano -lunatik pas
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2012
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #192   Objavljeno 19.02.2015 15:09:46
Re: XBMC za Apple TV2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem bral forum. je videt da ima OS 4.3 in novejši takšne težave. Se bom poigral se z routerjem in firewalom . Rabi kdo jailbreakan ATV2 ?
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani