Jabuk
Mac mini kot FTP server
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 30.06.2006 14:19:58
Mac mini kot FTP server
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razmišljam o tem, da minija uporabim za ftp server. Ima kdo kakšne predloge in ideje?

Glavne zahteve so (klasične):
- 24/7 availability
- simple user management
- security

Postavil sem ga že enkrat s PureFTPd programčkom... po 14-ih dneh sem v log fileu videl, da se je uspešno logiral ANONYMUS (čeprav je bil anonymus login disabled), se odjavil in ponovno prijavil dvakrat v dveh različnih dneh... iskal sem sledi za njim (o.k., nisem noben hacker, zgolj "zabit apple user", ki mu konzola ni blizu), pa ni blo videt ničesar... včeraj je zmanjkalo elektrike, ftp pa se ni več pobral.
Njegov status je kao o.k., ampak živ bog ga ne vidi. Niti pingat ga nisem mogel. Afp protokol je delal, ftp nikakor. Svašta... zdaj na novo inštaliram Tigra.

Preden pa ga spet izpostavim manijakom ki nimajo bejb in rajš je.... druge v glavo, bi rad kakšen pameten nasvet.

Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 30.06.2006 21:04:55
Re: Mac mini kot FTP server
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mini je čist cool za FTP server, s tem, da če hočeš imeti zaresni server, si namesti MacOS X Server ali pa naštudiraj terminalno različico serverja.

Kot drugo pa: nujno nabavi UPS, ki zna sam shutdownat minija ali ga dati v sleep mode, če pride do pomanjkanja energije.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 01.07.2006 13:05:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dobr no ups ni lih nujno, jst doma laufam server (sicer win na enmu starem pcju) ze kaksne 4 leta brez prestanka, pa nimam upsa - izpad elektrike se je zgodil mogoce 2x v temu casu, tako da takrat pac server ni deloval. Zdej razn ce misls postavt nek server, ki mora nujno bit 100% 24/7 online, potem je ups nuja.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.05.2006
Prispevkov: 58
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.07.2006 06:20:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce govorimo o dejanski 100% availability potem ne vem ce bo Mac Mini prava izbira, pa tut UPS ne bo pomagal Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.07.2006 09:56:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
O.k., res ne vem, zakaj mini ne bi zmogel bit available 24/7? Zaradi ISP mogoče?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.07.2006 11:19:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, mene tudi zanima, zakaj Mini ne bi bil dovolj dober za24/7..?

Zato ker je MacOS in ne Linux?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.07.2006 12:43:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po mojem to, da mašina laufa non-stop sploh ni problem - oziroma ne vem, zakaj bi to bil problem. Večja težava je tista z logiranjem nepovabljenih - ampak po mojem ni vrag, da se tudi za to ne bi našla ena arcnija ... (je pa res, da s tem sam nimam nikakršnih izkušenj). Kar se pa laufanja non-stop tiče: svojega PowerBooka nimam navade ugašati, dejansko laufa non-stop - s tem, da na njem dejansko tečejo včasih za ta mlinček že kar malo pretežka opravila, intenzivno resno delo - pa včasih je na terenu, včasih doma na zelo različnih dodatnih zunanjih napravah, dodatnem monitorju ... Tako imam "rekord" brez ugašanja nekaj več kot 27 dni - pa še takrat ga dejansko nisem ugasnil ampak zgolj restartal zaradi nekega updajta ... teče povsem brez težav in čisto normalno. Če pa pomisliš, da bi na mašini (čeprav mac mini) tekel zgolj nek ftp server - potem pa sploh ni vprašanje. No, UPS je takole seveda dobrodošel - priporočam Belkina, ki pod OS X odlično komunicira in sodeluje z mašino.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.07.2006 15:18:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Ja, mene tudi zanima, zakaj Mini ne bi bil dovolj dober za24/7..?

Zato ker je MacOS in ne Linux?


fora je zato, ker pac ni zato narejen. Sej ne da ne bi zdrzal, ampak v profesionalnih serverjih mas recimo (samo kot primer) moznost menjave diskov med delovanjem racunalnika, ipd. Skratka, zadeve so narejene bolj pro. Nikjer ne pise, da mini ne bi zdrzal 24/7 nekaj let. Nasprotno, sem skoraj preprican da bi.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 03.07.2006 17:48:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, saj se tega zavedam. Ko bom bogat, bom kupu X-raid. Kar pa se tiče backupa: eksterni FW raid bi šel pa tud na miniju čez, pa tud mirroring bi se dalo poštimat.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.05.2006
Prispevkov: 58
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.07.2006 18:52:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Ja, saj se tega zavedam. Ko bom bogat, bom kupu X-raid. Kar pa se tiče backupa: eksterni FW raid bi šel pa tud na miniju čez, pa tud mirroring bi se dalo poštimat.


Ne sej js sm poklicno deformiran, pa se rd spotaknem ob take izjave Smile

Kar si verjetno ti hotel povedat je, da bos mel minija przganga skoz in gor bo FTP, najbrz pa od tega ne bo odvisnih na stotisoče uporabnikov Smile

24/7/365 availability je sicer zelo težko dosežt, če nč drucga se ti pr eni mašini zalomi že ko je potrebno reštartat zrd updejtov, zato pa nucaš cluster Cool brez podvojenih hardwarskih komponent (raid polja, redudančni power supplyji, redundant fani, itd) in raznih hotswap tehnologij za memorijo in diske pa itak ne mormo govort o kakem availabilityju

mac mini zou tega nima. verjetno tut x-serve nima cist vsega za to pocet. amapk za domaco rabo in sharing fajlov frendom, bo pa mac mini cist kul. vsaj hrumel ne bo kot vsi resni serverji Laughing
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.07.2006 19:09:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, o tem govorim. Very Happy

Ne pričakujem, da bo dejansko available non-stop... vsaj 5 delovnih dni na teden, pa če kdaj vmes počepne za pol ure tud ni panike.

Mi je pa všeč zato, ker je
- praktično neslišen
- porabi mal več elektrike kot stenska ura
- zasede samo del zgornje površine powermaca
- FW diskovje je praktično neskončno veliko (o.k. ne zares, ampak presega potrebe)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.07.2006 08:50:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, tako je. Po mojem je za ta namen zelo dobra izbira.
Ti samo poročaj, kako boš uredil varnost (me zelo zanima).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.07.2006 09:27:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, veš da bom. Mislim, da ni problem v FTPd-ju, ampak v našem routerju, ki ima ene take čudne nastavitve, da jih tle noben ne šteka.
Vsekakor boš informiran.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani