Jabuk
Push, Exchange mail, dosegljivost...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.12.2008
Prispevkov: 298
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.01.2011 12:54:58
Push, Exchange mail, dosegljivost...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

zanima me kako je z Exchange nastavitvami za iPhone? Kakšna posebna pravila... Nekje na forumu sem zasledil da mora biti določena verzija sistema na serverju da zadeva deluje itd...
Kako je z pushem? kako pravzaprav deluje celoten sistem? synca vsakih 15 minut ali dobiš mail takorekoč istočasno?

in še ena pomembna stvar... kako je z dosegljivostjo za klice, če prejemaš mail ali pošiljaš...
Pri Blackberryih je baje tako da si dosegljiv ne glede na to ali se ravno pošilja mail...
Kater paket se potem splača vzeti... pri operaterju...
veše izkušnje?
Če ima kdo izkušnje iz prve roke bom sploh hvaležen;)

Hvala;)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.06.2010
Prispevkov: 456
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.01.2011 13:37:01
Re: Push, Exchange mail, dosegljivost...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je nastavljen push oz. strežnik omogoča push dobiš na telefon mejl takorekoč istočasno. Za nastavitev mejl računa uporabiš opcijo Microsoft Exchange.
Sam jo uporabljam (sem jo uporabljal) v kombinaciji z Googlovim push strežnikom in deluje super.
To s preverjanjem pošte vsakih 15 min sem bral, da je (bila) domena telefonov z OS Android, kjer je govora o potisni (push) pošti, pa gre dejansko za fetch z intervalnim preverjanjem vsakih 15 min.

Med pošiljanjem oz. prejemnanjem pošte si lahko na iPhonu nedosegljiv, če uporabljaš edge za prenos podatkov. To je stvar operaterja, ker med prenosom na edgu ne da prioritete klicu. Na 3G-ju oz. wifiju se to ne zgodi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.12.2008
Prispevkov: 298
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.01.2011 13:44:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super:)
Hvala za odgovor:)
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27198
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.01.2011 14:13:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam tudi uproabljam push mail preko Exchange, preko Gmail in preko Mobileme... Nastavljene imam stiri mail racune (en na Exchange 2003, drugi na Exchange 2007, tretji je Gmail in cetrti MobileMe ... Edino pri Gmailu se vcasih zgodi, da mail ne pride v istem trenutku, kot pride na streznik... pri drugih mi marsikdaj telefon ze prej zapiska, preden dobim mail v Inbox na odjemalcu na racunalniku Smile ... Pri operaterju je fajn, ce vzames paket, ki ima vsaj 500 MB zakupljenih podatkov ... Sam uproabljam iZame, ki ima vkljucenih 2 GB podatkov...

Statistika porabe pa izgleda taka:



Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani