Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Pomoč pri nakupu televizije
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.01.2011 17:03:27
Pomoč pri nakupu televizije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem pred nakupom televizije. Prva izbira je bila LG 47Le8500. Potem sem gledal plazmo LG 50PK750, zelo dobre naj bi bile tudi Panasonicove plazme.
Kaj je sploh glavna razlika med LCD in plazmo, razen porabe energije? Ima kdo kakšne dobre izkušnje oz. kaj predlagate, da se bom lažje odločil Smile
Se bodo pa na TVju gledali predvsem filmi.
Hvala za pomoč.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.01.2011 17:10:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj bo primarna naloga televizije?

Priklop na PC, ali gledanje televizije in filmov v slabši kvaliteti?

Plazma ima boljšo sliko pri slabših virih (televizija, divx filmi) in boljši kontrast ter boljšo črno barvo (izjema so samo novi dragi LED TV-ji). LCD je pa boljši za priklop PC-ja (monitor varianta) in enakovreden pri gledanju filmov dobre kvalitete (HD).

Sicer sta pa to dve čisto ločeni tehnologiji...

Aja... pa plazma ima nižjo življensko dobo (čeprav bomo vsi že prej televizije menjavali).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.01.2011 17:19:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.cnet.com.au/plasma-vs-lcd-which-is-right-for-you-240036500.htm

če vzameš LCD potem le glej da bo LED backlit..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.07.2009
Prispevkov: 538
Kraj: Gorenjska
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.01.2011 17:29:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest mam philips 47 pfl 8404 več kot eno leto in sem več kot zadovoljen sploh če priklopiš kakšen WD player in pogledaš kakšen film u HD
Kar se pa tiče backlight led je pa pojem zase tko da nasledna tv bo imela sigurno tudi tale led backlight
U glavnem priporočam ti kakšen philips Smile
Ima pa foter panasonic plasmo 52" in lako rečem da ni bistvene razlike mogoče za malenkost bolj žive barve samo to je seveda odvisno od nastavitev je pa pri plasmi črna res črna kar pri lcd pride bolj bleda črna samo to ni nekaj kar bi mene pripričalo


Nazadnje urejal/a Black Mamba Tor 11. Jan 2011 17:34; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.01.2011 17:33:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor vem je Philips zelo slab glede filmov in podnapisov itd kar se tiče USB priklopa. Z zunanjim izvorom so praktično vsi enaki podpirajo tisto kar jim player daje. Mene je Philips zelo razočaral tako da je stvar okusa. jaz preferiram LG, Samsung manj denarja več, drugače pa firme bolj znane več denarja manj muzike.
LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.01.2011 18:11:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri phillips glej da bo model podobne oznake:


xxAAA7xx(nekaj)
ali
xxAAA9xx(nekaj)


skratka seriji 7 in 9, neboš sfalil pa še ambilight imajo
prva dva xa sta velikost v palcih, AAA označuje še pač random črke, zadnja dva xa sta pa oznaki modelov določene serije.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.04.2008
Prispevkov: 373
Kraj: Ptuj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.01.2011 18:17:55
TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odlicni ste moram priznat .

Najprej je odvisno koliko denarja imas namen porabit .
Definitivno pa svetujem Samsung LED serija 7 . Naprimer 140 cm stane 1600 € . Jaz jo imam in je izredna . Lahko priklopis zunanji Hard Disk in direkt gledas film v HD rezoluciji . Imam pa dobro vezo pri prodajalcu tako da lahko posredujem tel privat .
Glede kvalitete in cene številka 1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.04.2008
Prispevkov: 373
Kraj: Ptuj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.01.2011 18:23:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SAMSUNG UE 55B7090 ta model sem imel v mislih .
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.01.2011 18:31:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa pri LCDjih se spremeni barva, če ga gledaš od strani (če je navadna lcd tehnologija).

Glede cene pa je na približno tako. Če je dober LCD, ki se približa kvaliteti slike plazme, je dražji od plazme. Če je pa cenejši od plazme, je pa slika bolj tko.

Jaz sem zagovornik Samsunga, čeprav imam trenutno en LCD od Panasonica. Takrat sem ga kupil, ker je bil najboljši po testih. Slika je realistična, kar je za gledanje fotk super, ne dobiš pa nasičenih barv, kot smo jih navajeni za TV. To sem pa dobil na prejšnjem TVju (Samsung). Če bi zdaj kupoval TV, bi verjetno raje vzel Samsung, tudi zaradi dodatnih bonbončkov, ki jih vgradijo... SRS zvok, multimedijske novotarije, malenkosti pri uprvljanju (pre channel, prozorna podlaga pri teletextu...)

Philips je bil znan po zelo kvalitetni obdelavi slabega analognega TV signala. Mojem Panasonicu ravno to zamerim. Če je malo slabši signal, postane slika slaba ... nikakve barve ... v glavnem zoprno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.01.2011 18:35:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sosed je kupil pri http://www.mediamarket.si/.

Mislim da tole: SAMSUNG plazma TV PS50C679 Full HD
http://www.mediamarket.si/ads/tv_sprejemniki/samsung_plazma_tv_ps50c679_full_hd_id_1004.html

Odličen TV pa še cena je OK.

Tak LCD je sigurno 500 EUR več, pa ni tolk dobra slika.


Nazadnje urejal/a macata Tor 11. Jan 2011 18:49; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.01.2011 18:43:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam bi se odlocil za Samsung LED serijo, ce bi kupoval LCD. Ker pa so starsi kupovali novi TV za sebe in smo iskali neko price/perfromance varianto smo pred kratkim vzeli Panasonic TX-L37S20E. Glede na teste je precej podobna Panasonic Plazmi P42S20E ampak je brez stekla in seveda malo manj zive barve. Je pa dobra lastnost tega TVja da ima IPS matriko tako, da je vidno kot zelo dober in tudi, ce direktno na TV sije svetloba se slika vidi normalno. HD kvaliteta slike je super in si na njej z veseljem ogledam kak HD video ter zaigram kako igro na PS3.

Ampak, ce bi bil pripravljen vloziti vec denarja za TV bi vzel ali Samsung LED ali pa Panasonic plazmo serije G20 ali pa V20. Pri plazmi dobis vrhunsko kvaliteto slike pri samsung led pa vec funkcionalnosti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.01.2011 18:59:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem bil tudi v dvomih, potem mi je pa neki tip svetoval, da naj vzamem tole :
http://www.sony.si/product/t32-nx-series/kdl-40nx700

in povem vam ni mi žal
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.01.2011 19:45:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
panasonicove plasme, sploh ni debate. je pa nekoliko potrebno seči v žep.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.01.2011 20:03:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ozi je napisal/a:
panasonicove plasme, sploh ni debate. je pa nekoliko potrebno seči v žep.

Mogoče kakšen konkretem model, 47 ali 50"?

Nameraval sem kupiti za cca 1500€ .
Nameravam gledati filme v HD kvaliteti, zaenkrat bom priklopil računalnik na TV za ogled, upam pa na ta gadget oz. upam da bo ta gadget podpiral Plex, ki ga zdaj uporabljam za ogled filmov.
Sedaj smo imeli doma Saksungov LCD pa smo bili zelo zadovoljni.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 11.01.2011 20:12:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Panasonic TX-P50G20E ali pa TX-P50V20E. V20 ima boljso crnnino od G20 ter ima tehnologijo od Pioneera. Ce pa se hoces kaj s 3D pa TX-P50GT20E ali pa TX-P50VT20E. Stevilko 50 v modelu lahko zamenjas tudi s 46 in 42.

Sony Bravia NX710 sicer ni slab TV ampak ima slab input lag (ce priklopis racunalnik na tv oz. igras igre).

Od Sonya bi edino vzel HX800 ali pa HX900 ampak je kar visoka cena. Philipsi serije 8000 in 9000 so pa tudi razred za sebe. Ambilight je prav fantasticen v temnem prostoru, ko gledas filme. Na koncu se moras odlociti sam ampak za vlozen denar ponuja trenutno Panasonic plazma najvec. Ce pa pac nisi pristas Plazme pa Philips ali pa Samsung.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2008
Prispevkov: 422
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 11.01.2011 20:44:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aco ;

Razlike med LED in LCD so minimalne manjša poraba energije tanjši panel boljša črna so prednosti LED-a velikih razlik ni kajti to so vse v veliki večini EDGE LED.
Kar pomeni da ko boš gledal 16:9 format in boš spodaj imel črno ti bo iz kotov malo svetilo gor.
Najboljši in najtanjši LED panel ima trenutno Samsung.
Philips že dolgo ni več to kar je bil njihov pixel hd je katastrofalno slab procesor ko jih primerjamo z recimo samsungi in ostalimi enostavno dosti boljši izris ima Samsung in manjša zrnca torej slika je daleč bolj natančna zraven tega Samsung inkorporira Backlight technology in Hyperreal engine,katera znatno pohitrita(softwersko) osveževanje.

Najboljšo in najbolj naravno sliko z majhno porabo in novim plinom NEO PDP in boljšo črno kot pa katerikoli LED imajo
Najboljše plazme sploh PANASONIC G20 z infinite black V20 infinite black PRO in VT 20 z infinite black PRO in trenutno najboljšim 3D na svetu sploh z najboljšim CrossTalk-om in greyscallingom.
LED>LCD v povprečju z 100Hz osveževanjem in 2ms ali več odzivnosti
PLAZME z 600Hz osveževanjem in 0.001 ms odzivnosti kar je tisoćkrat hitreje kot katerikoli LED LCD.
To se predvsem opazi pri igrah,nogometu akcijskih filmih slika je dosti bolj naravna in tekoča.
Res je da človeško oko opazi maksimum 120Hz ampak na vsako oko.
Zato je hitro gibanje na LED>LCD proti PLAZMI dosti slabše in zelo evidentno.
Enostavno imajo plazme boljšo sliko in bolj naravno , nekateri se bojijo "zapekanja" ampak to tudi ni več pereč problem odkar je v uporabi NEO PDP.
Moj predlog bi ti bil V20 ali GT20 če ti 3D igra vlogo VT20 ki je 3D za 1640€ dobiš 46VT20 50 pa za 1.720€ 42GT20 pa že za 1.020€.
Pri 3D ne rabiš niti Blu-ray 3D ker imaš USB priklop na katerega lahko priklopiš zunanji disk ali USb dalje naj ti dela domišljija;)

Upam,da ti bo to pomagalo pri lažji odločitvi.

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 11.01.2011 20:51:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ambilight meni osebno premaga mogoče malenkost slabši procesor za obdelavo slike. jaz moram reči da je slika v primerjavi z CRT televizijo še vedno svetlobna leta naprej
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2008
Prispevkov: 422
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 11.01.2011 20:59:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Angus imam Ambilight in je 95% časa ugasnjen razen ob kaki tekmi ker takega efekta pa spet ni.
Torej tebi je bolje slabša slika in lučke okrog televizije...OK vsak svoje Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 11.01.2011 21:13:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.youtube.com/watch?v=ehsPsG8T8J8

tole si poglej...

tukaj je padla moja odločitev za LG LE8500 Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 11.01.2011 21:18:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar kupujte od Kitajcev, vas bodo že v rižu skuhali...

Mi pa imamo Gorenje Ilumnia n vem še kaj, in je za tistih 10 programov čist vredu. Smile
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani