Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Ipod nano 6g
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.12.2011
Prispevkov: 119
Kraj: Ajdovščina
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 03.10.2013 15:25:38
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iAmadej5 je napisal/a:
Zdravo mene pa zanima kako je z tem ker sem z nekim tipom menjal ipod-a in mi on zdaj po enem mesecu napiše da je nekaj narobe z njim baterija se prazni po eni uri in tako naprej. Jaz sem kupil ipod od gospe in je imel praskico meni je deloval normalno kot nov. In zdaj gospod hoče menjavo nazaj. Kaj naj naredim? Hvala za odgovore

Videno/kupljeno. Razumem da bi blo v 24h nekaj narobe, bi se sklepalo kot prikrita napaka, ampak po enem mesecu...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2013
Prispevkov: 131
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 03.10.2013 15:30:38
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tazSPL je napisal/a:
Videno/kupljeno. Razumem da bi blo v 24h nekaj narobe, bi se sklepalo kot prikrita napaka, ampak po enem mesecu...
ja san vem ja ampak to mi je napisal:iPod ne dela od začetka, jaz ga nisem pokvaril in mi tudi ni nikamor padel ali kaj podobnega. Z enako verjetnostjo pač lahko tebi rečem, da se lažeš, ker si se ga hotel na hitro znebiti, ker ti ni več delal dobro. Po Obligacijskem zakoniku gre za skrito napako in mi ti jamčiš 6 mesecev za to. En mesec sem ga testiral, da sem se res prepričal, da je napaka in ti zdaj to sporočam. Menjava je odpovedana in si vrneva iPode, stvar rešena. In kaj zdaj naj?

_________________
 iPad 4 black version, wifi only, 16gb 
 iPhone 5S champagne Gold, 16gb 
 ajFon 
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.12.2011
Prispevkov: 119
Kraj: Ajdovščina
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 03.10.2013 15:38:35
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iAmadej5 je napisal/a:
ja san vem ja ampak to mi je napisal:iPod ne dela od začetka, jaz ga nisem pokvaril in mi tudi ni nikamor padel ali kaj podobnega. Z enako verjetnostjo pač lahko tebi rečem, da se lažeš, ker si se ga hotel na hitro znebiti, ker ti ni več delal dobro. Po Obligacijskem zakoniku gre za skrito napako in mi ti jamčiš 6 mesecev za to. En mesec sem ga testiral, da sem se res prepričal, da je napaka in ti zdaj to sporočam. Menjava je odpovedana in si vrneva iPode, stvar rešena. In kaj zdaj naj?

(1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.

(2) Prodajalec ne odgovarja za napake, ki se pokažejo potem, ko mine šest mesecev, odkar je bila stvar izročena, razen če je bil v pogodbi določen daljši rok.

On je verjetno to izbrskal, ampak to se za moje pojme ne nanaša na nakupe od fizičnih oseb, lahko pa da se motim.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2013
Prispevkov: 131
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 03.10.2013 15:42:08
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tazSPL je napisal/a:
(1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.

(2) Prodajalec ne odgovarja za napake, ki se pokažejo potem, ko mine šest mesecev, odkar je bila stvar izročena, razen če je bil v pogodbi določen daljši rok.

On je verjetno to izbrskal, ampak to se za moje pojme ne nanaša na nakupe od fizičnih oseb, lahko pa da se motim.

Kaj bi mi pa ti zdaj svetoval?

_________________
 iPad 4 black version, wifi only, 16gb 
 iPhone 5S champagne Gold, 16gb 
 ajFon 
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.12.2011
Prispevkov: 119
Kraj: Ajdovščina
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 03.10.2013 15:47:42
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iAmadej5 je napisal/a:
Kaj bi mi pa ti zdaj svetoval?

Da se nekje pozanimaš kako je glede takih prodaj "na lepe oči" oz videno/kupljeno. Ker nikjer ni nobenih papirjev bilo napisanih, tako da ti mu nisi nikjer jamčil česarkoli.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2013
Prispevkov: 131
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 03.10.2013 15:53:36
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem na bolhi videl oglas da prodaja ipod photo star 8 let in sem mu dal ipod nano 7g ker mi je bil premajhen meni je delal odlično in sem zbiratelj retro stvari in sva menjala in sva si poslal po pošti, ni bilo nobenih papirjev in nič.samo izdelke sva si poslal. Zdaj mi on napiše da je ko ga je dobil videl napako in jo opazoval 1 mesec.

_________________
 iPad 4 black version, wifi only, 16gb 
 iPhone 5S champagne Gold, 16gb 
 ajFon 
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.12.2011
Prispevkov: 119
Kraj: Ajdovščina
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 03.10.2013 16:01:57
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iAmadej5 je napisal/a:
Jaz sem na bolhi videl oglas da prodaja ipod photo star 8 let in sem mu dal ipod nano 7g ker mi je bil premajhen meni je delal odlično in sem zbiratelj retro stvari in sva menjala in sva si poslal po pošti, ni bilo nobenih papirjev in nič.samo izdelke sva si poslal. Zdaj mi on napiše da je ko ga je dobil videl napako in jo opazoval 1 mesec.

Dej ga samo še vprašat za okvirni datum, kdaj ga je dobil in kdaj je opazil napako in če ti je že napisal, da je napako odkril takoj ob prevzemu velja naslednje:
Citiram:
Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico.

To pa pomeni da je preteklo 8 dni od odkritja in zadeva je končana.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.01.2011
Prispevkov: 666
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 13.10.2013 08:45:54
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no jaz sem tudi prišel do svojega nanota 6g. uporabljal ga bom samo za uro Smile No pa kako glasbo tudi Smile Me zanima če je poleg teh 18tih clock faces še možno namestiti kakšne custum ??

_________________
 iPhone 14 256GB Space Grey
 Macbook Pro 2016 Retina Touch
 Watch Ultra
 IPad 6th gen.
 TV 4k 5th gen.
 Airpods Pro
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.06.2009
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 22.06.2014 16:28:04
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče kdo ve, če se da dobiti kje še kakšen iPod nano 6. generacije? Hvala Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 22.06.2014 22:01:22
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ga sicer imam zlate barve bolj slabo ga uporabljam kot nov sam ga pa ne bi rad prodal za male pare Very Happy

_________________
Lp,Dejc

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.08.2011
Prispevkov: 61
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 21.01.2015 20:55:00
Re: Ipod nano 6g
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni Very Happy

Mene pa zanima, če kdo ve kako je z naročanjem refurbished ipod nanotov 6 iz ameriškega apple stora? Se da naročiti v SLO in če se da - kakšni so stroški?

_________________
If it doesn't challenge you, it doesn't change you.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani